Şimdi Ara

BOSCH BULAŞIK MAKİNESİ E15 ARIZASI!! ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
8
Favori
238.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iyi akşamlar. Yazlıkta kullandığımız bulaşık makinesi bugün e15 arızası verdi. Çok canımı sıktı. Nedir bu arıza, nasıl çözebilirim bu sorunu? Acil yardım bekliyorum sizlerden.

• quote:

Orijinalden alıntı: mstfOkdm17

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Mesajı gördüm ama araştırıp bakmaya vakit bulamadım, gecikme için özür dilerim. Servis ne diyecek bakalım, garantisi vardı hatırladığım kadarıyla.

Estağfurullah Can Bey özür dilemeyin.

Garantisi var, birkaç ay kaldı bitmesine. Bakalım yarın gelecekti. Ben dershane nedeniyle yazlıkta değilim şuan dedemler orada, yarın akşam arayıp soracağım. Bilgilendiririm sizide.

Alıntıları Göster
    Selamlar,

Yazlıkta Siemens bulaşık makinesi var. E15 arızası verdi ve musluk işareti yanıp sönüyordu sürekli. Ayrıca makine dışarıya köpük vermişti. Ne kadar reset tuşuna bastımsa da hep aynı şekilde kalıyordu. Cihazın içine 10 litreye yakın su döktüm ve suyu boşaltmasında bir sorun yok. Ancak arıza şığı sürekli yandı. İnterneti araştırdım, bir tavsiyeye göre cihazı ön tarafından arka ayakları üzerine doğru eğip bir süre bekledim. Sonrasında cihaz tekrar su boşaltmayı denedi ve düzeldi. Aynı problemi yaşayan arkadaşlara belki faydası olur. Ben yarım saat kadar uğraştım.
    Arkaşlar daha öncede yazdım bu konuda, 4-5 kez e-15 arızası verdi en son yukarı kaldırmaklada düzelmeyince altına takoz koyduk, şimdi iki hafta oldu tık yok üstüne üstlük makine daha güzel yıkıyor,
    eşim dikkat etmiş sn28m288eu makinemiz, 2.40 süren otomatik programı var, suyun kirine göre yıkamayı ayarlıyor, yani bulaşıklar temiz ise süreyi kısaltıyor, daha önce hiç çalışmıyordu kurutmayıda extraya almıştım 3.10 dk boyunca yıkıyordu, kurutmayı kapattım, 2.40 da yıkamayı başlatıyoruz 1.5 saat sürmüyor artık, ve kurutması büyük oranda düzeldi, eşim daha güzel yıkadığını söylüyor, takozdan sonra makine sıfır gibi oldu diyor, 5 senelik makineden artık memnun, bunu sağlayan 2 cm uzunluğunda bir takoz:)
    Anladığım kadarıyla alt tablası düz bu makinelerin düz olmasından ve gider borusundan tam çıkamadığından kirli su burada birikiyor ve buradaki kirli su yüzünden makine auto da süreyi kısaltamıyor çünkü suyu kirli görüyor!!
    üstüne üstlük burada eğim olmamasından e-15 arızası veriyor sürekli, makinelerde mühendislik hatası var, alt tablaların su giderine doğru eğimli yapılması lazımki burada su birikmesi olmasın, yoksa e-15 lerden servisleri zengin ediceğiz.
    siemensin müşteri hizmetlerini boşuna aramayın bu konuda çokmu bulaşık dolduruyorsunuz falan diyor, yok bir tabak ilemi çalıştırağız bu makineyi.
    altına koyun takozu makineyi arkaya doğru eğimli hale getirin böylece sonucu sizde göreceksiniz.
    e15 taban sacında su birikmesi olduğunu belirtiyor.. orada su seviye ölçer gibi bir şey var. su seviyesi yükseldimi devreyi kesiyor. makinayı arkaya eğdiğinizde msu seviye ölçerin oradaki su boşalıyor ve makina yeniden çalışıyor ama güvenli değil. Alt tabanda su var ve boşaltılması gerekiyor. su seviye ölçer güvenlik amacıyla konulmuş. orada elektrik devreleri var. önemli olan sızıntının nereden olduğunu bulmak
    Arkadaslar benim makinede E15 arızası vermisti.yaklasik 2 sene evvel.ek garanti vardı,garantiden yaptirmistim.önceki gunlerde yine aynı hatayı verdi.ek garanti biteli 1 ay olmustu.servisi çağırdım 2 tane degisecek malzeme oldugunu soylediler ve fiyatları cok yuksekti.makinenin yan tarafını ve altını açıp su kaçağı oaln yeri tespit ettim.altta filtrenin olduğu ve pombanin bağlı olduğu lastik contali parcadan sizdiriyordu.bende buradaki arkadaşların yorumlarina gore silikon conta uygulamasi yaptim fakat sonuç alamadim.sonra alt tablayı komple söküp sızıntı yapan parçayı boşa cikardim.iki tarafida birikmis pisliklerden temizleyip lastik contanın altına daha ince lastik conta koyup her iki tarafada kaliteli marka pu montaj yapistiricisi ve sızdirmazlik ürününden uygulayıp söktüğüm malzeleri tekrar topladım.24 saat kurumasini bekleyip çalıştırdım.damla sızıntı yok.bu şekilde arızayı giderdim.aynı arizadan sıkıntısı olan arkadaşlara faydası olur inşaallah.takildiklari yerler olursa yaedimci olmaya calisirim.
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Kimse bilmiyor sanırım.
  • quote:

Kimse bilmiyor sanırım.

Alıntıları Göster
    E15 arızası taban sacında su biriktiği anlamına geliyor. Makineyi yerinden çıkararak arkasına doğru eğip alt tabanda su birikip birikmediğini kontrol edin.
  • Cevap gelmeyince servis çağırdım bende. Yarın gelecekmiş.

Teşekkür ederim cevap için.
  • quote:

Cevap gelmeyince servis çağırdım bende. Yarın gelecekmiş.

Teşekkür ederim cevap için.
    Mesajı gördüm ama araştırıp bakmaya vakit bulamadım, gecikme için özür dilerim. Servis ne diyecek bakalım, garantisi vardı hatırladığım kadarıyla.
  • quote:

Garantisi var, birkaç ay kaldı bitmesine. Bakalım yarın gelecekti. Ben dershane nedeniyle yazlıkta değilim şuan dedemler orada, yarın akşam arayıp soracağım. Bilgilendiririm sizide.
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Selamlar,

Yazlıkta Siemens bulaşık makinesi var. E15 arızası verdi ve musluk işareti yanıp sönüyordu sürekli. Ayrıca makine dışarıya köpük vermişti. Ne kadar reset tuşuna bastımsa da hep aynı şekilde kalıyordu. Cihazın içine 10 litreye yakın su döktüm ve suyu boşaltmasında bir sorun yok. Ancak arıza şığı sürekli yandı. İnterneti araştırdım, bir tavsiyeye göre cihazı ön tarafından arka ayakları üzerine doğru eğip bir süre bekledim. Sonrasında cihaz tekrar su boşaltmayı denedi ve düzeldi. Aynı problemi yaşayan arkadaşlara belki faydası olur. Ben yarım saat kadar uğraştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: nztekin

Selamlar,

Hort olacak ama bosch makinemizde aynı hatayı aldık denedik oldu teşekkürler

• Ayni hatayi profiloda aldim simdi 4281eg makinede dediginiz gibi yaptik gecti tesekkurler :)
  • Semens bulaşık makinasında da aynı hatayı verdi denedik sorun çözüldü teşekkürler
  • nztekin kullanıcısına yanıt
    Dostum teşekkür ederim. Senin sayende servise para vermekten kurtuldum.

Bosh bulaşık makinemizde bugün E15 hatası aldık ve senin söylediğini yaparak çözüme kavuştuk.
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Ayni hatayi bende de verdi. Burdaki cozumu uyguladim,cozuldu.
    Tecrubesini paylasan arkadasa tsk ler...
  • Burdan bakıp ben de aynı çözümü uyguladım. Alet tekrar çalışmaya başladı. Yalnız 10 dakika sonra evin sigortaları attı. Ben de fişini çekip bıraktım, tekrar çalıştırmaya korktum. Neden olmuş olabilir ? Burada çalıştı diyen diğer kişilerden başına gelen oldu mu acaba ?
  • nztekin kullanıcısına yanıt
    Allah senden razı olsun, aynı hatayı siemens bulaşık makinemde bu yöntemle çözdüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckinick -- 21 Kasım 2014; 19:24:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckinick

Allah senden razı olsun, aynı hatayı siemens bulaşık makinemde bu yöntemle çözdüm.
    Bir ek, bulaşık makinasının altındaki desteği kaldırıp düz zemine bırakınca, tekrar aynı arızayı veriyor...
  • panik yapmayi gerektircek hicbirsey yok benim makinemde 3 gunde bir veriyor makine fisini cekiyorum 1 gun bekletiyorun ertesi gun fisi takiyorum ve calisiyor ama neden yapiyor sebebini bilmiyorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: eylulsu7361

panik yapmayi gerektircek hicbirsey yok benim makinemde 3 gunde bir veriyor makine fisini cekiyorum 1 gun bekletiyorun ertesi gun fisi takiyorum ve calisiyor ama neden yapiyor sebebini bilmiyorun
    Bulaşık makinelerinde su çıkış hortumu aşağıda kalmalı yukarı doğru eğim olmamalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41A94D448

Bulaşık makinelerinde su çıkış hortumu aşağıda kalmalı yukarı doğru eğim olmamalı

Alıntıları Göster
    allah razı olsun bosch makinem çalıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulkutolga

allah razı olsun bosch makinem çalıştı.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bizim profilo makina E 14 arızası verdi ne yapabiliriz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superhead -- 4 Mart 2015; 23:58:36 >
  • superhead kullanıcısına yanıt
    Özetle makinenizin alt bölmesine su dolduğu için arzaya geçiyor ve içinde biriken suyu tahliye ettiğinizde normale dönüyor ama gerçek şu ki makinenin alt tablasına durup dururken su dolmaz, %90 makinenizin motorunda yada kazanında, yada başka bir parçasında su kaçağı mevcuttur ve su biriktiğinde emniyet sivici devreye girerek evi su basmasın diye makineyi durduruyor. arza giderilmediği sürece tekar eder.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.