Şimdi Ara

BOSCH BULAŞIK MAKİNESİ E15 ARIZASI!! ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
8
Favori
238.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Beyaz Eşya Servisi

Özetle makinenizin alt bölmesine su dolduğu için arzaya geçiyor ve içinde biriken suyu tahliye ettiğinizde normale dönüyor ama gerçek şu ki makinenin alt tablasına durup dururken su dolmaz, %90 makinenizin motorunda yada kazanında, yada başka bir parçasında su kaçağı mevcuttur ve su biriktiğinde emniyet sivici devreye girerek evi su basmasın diye makineyi durduruyor. arza giderilmediği sürece tekar eder.

E14 arızası E15 ile aynımı?
    Bizim makina E14 arızası verdi arkadaşların verdiği taktikleri uyguladıkları ama fayda etmedi. Sanırım bizimki farlı bir arıza.

Garantiye girermi acaba değilse kaça patlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: superhead

quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Eşya Servisi

Özetle makinenizin alt bölmesine su dolduğu için arzaya geçiyor ve içinde biriken suyu tahliye ettiğinizde normale dönüyor ama gerçek şu ki makinenin alt tablasına durup dururken su dolmaz, %90 makinenizin motorunda yada kazanında, yada başka bir parçasında su kaçağı mevcuttur ve su biriktiğinde emniyet sivici devreye girerek evi su basmasın diye makineyi durduruyor. arza giderilmediği sürece tekar eder.

E14 arızası E15 ile aynımı?
    Bizim makina E14 arızası verdi arkadaşların verdiği taktikleri uyguladıkları ama fayda etmedi. Sanırım bizimki farlı bir arıza.

Garantiye girermi acaba değilse kaça patlar?

Alıntıları Göster
    İlk ben cevap yazmışım, herkes benden 1 sene sonra aynı cevabı yazana teşekkür etmiş.
     BOSCH BULAŞIK MAKİNESİ E15 ARIZASI!! ?

• quote:

Arkadaşlar bizim profilo makina E 14 arızası verdi ne yapabiliriz?

Yanlış hatırlamıyorsam E14 Flowmetre (Su girişini sayan parça) hatası. Garanti yoksa ortalama 100-150TL arası tutar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Arkadaşlar bizim profilo makina E 14 arızası verdi ne yapabiliriz?

Yanlış hatırlamıyorsam E14 Flowmetre (Su girişini sayan parça) hatası. Garanti yoksa ortalama 100-150TL arası tutar.

Bizim yapabileceğimiz bişey yok değilmi?
    Garanti var çok şükür üstad. Garantiden tamir edilirmi acaba?
  • Edilir hocam, durum sizlik değil. Sadece servis gelmeden evvel su giriş hortumunun ağzındaki filtrenin temiz olduğuna emin olun kafi.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Candoğan usta low frost için 2000 tl bütçeme beyaz buzdolabı için ne önerirsiniz tavsiye ve başka önerilerinizi bekliyorum ama 500 litre den aşağı olma sını istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancağazım

Candoğan usta low frost için 2000 tl bütçeme beyaz buzdolabı için ne önerirsiniz tavsiye ve başka önerilerinizi bekliyorum ama 500 litre den aşağı olma sını istemiyorum
    Hay Allah razı olsun sizden ön ayakları arka ayaklara doğru kaldırdım ve anında düzeldi ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: taso2

Hay Allah razı olsun sizden ön ayakları arka ayaklara doğru kaldırdım ve anında düzeldi ...

Alıntıları Göster
    Herkes yazmış çalıştı diye bende yazıyım ne kadar çok olursa o kadar iyi makineyi hemen kaldırdıktan sonra çalışmadı diye korkmayın 5-10 dakika bekledikten sonra çalışıyor
  • nztekin kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun . Benim makinadaki sorun da aynı şekilde düzeldi.
  • Profilo da E15 hatası alıyordum sizin gibi, Makinayı arka ayaklara göre itip ön kısmını kaldırıp altına 25 cm uzunlugunda karton olabilir halı olabilir bunlardan biri koyduk.
    E15 Hatası gıttı makınayı 1 kere boş calıstırdık altında karton varken toplamda 1 saat 30 dakikalık bir program da, makina sonra düzeldi. Artık makinayınin altında ki kartonu alıp yerine koyabilirsiniz.
    Makinayi kaldırıp bekletmeniz bazen çözüm olmuyor bu yüzden benim dediğim yöntem daha garanti

E01 Güç modülü hatası
    E06 Kapı anahtarı arızası
    E07 Kurutucu fanı arızalı
    E08 Isı pompası küvet içinde çok düşük bir su seviyesi
    E09 Isıtma devresi hatası
    E10 Isı pompası büyütülüyor
    E11 NTC termistör hatası
    E13 Sıcak su giriş sıcaklığı, daha büyük 75 ˚ C
    E14 Reed switch akış sensörü hatası
    E15 Su SIZINTI
    E16 Giriş valfi arıza
    E17 Su seviyesi - akış sensörü
    E18 Su seviyesi
    E20 Sargı direnci
    E21 Sirkülasyon pompası tıkanma
    E24 Tahliye filtreleri tıkalıysa
    E26 Su anahtarı arızası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881-1938 -- 29 Haziran 2015; 13:06:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nztekin

Selamlar,

Yazlıkta Siemens bulaşık makinesi var. E15 arızası verdi ve musluk işareti yanıp sönüyordu sürekli. Ayrıca makine dışarıya köpük vermişti. Ne kadar reset tuşuna bastımsa da hep aynı şekilde kalıyordu. Cihazın içine 10 litreye yakın su döktüm ve suyu boşaltmasında bir sorun yok. Ancak arıza şığı sürekli yandı. İnterneti araştırdım, bir tavsiyeye göre cihazı ön tarafından arka ayakları üzerine doğru eğip bir süre bekledim. Sonrasında cihaz tekrar su boşaltmayı denedi ve düzeldi. Aynı problemi yaşayan arkadaşlara belki faydası olur. Ben yarım saat kadar uğraştım.

Öneriniz işe yaradı teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: drak

quote:

Selamlar,

Yazlıkta Siemens bulaşık makinesi var. E15 arızası verdi ve musluk işareti yanıp sönüyordu sürekli. Ayrıca makine dışarıya köpük vermişti. Ne kadar reset tuşuna bastımsa da hep aynı şekilde kalıyordu. Cihazın içine 10 litreye yakın su döktüm ve suyu boşaltmasında bir sorun yok. Ancak arıza şığı sürekli yandı. İnterneti araştırdım, bir tavsiyeye göre cihazı ön tarafından arka ayakları üzerine doğru eğip bir süre bekledim. Sonrasında cihaz tekrar su boşaltmayı denedi ve düzeldi. Aynı problemi yaşayan arkadaşlara belki faydası olur. Ben yarım saat kadar uğraştım.

Öneriniz işe yaradı teşekkür ederim

Alıntıları Göster
    aynı sorun bende de oluştu 3 hafta önce oldu makinenin sağını solunu kurcalarken düzeldi, bugün yine yapınca internete baktım forumda söylenen arka ayaklara doğru kaldırdım düzeldi, şimdi servis de çağıracağım niye yapıyorsa baksınlar diye, ama şunu söyleyim şikayetvar.com'u açın bu arızayı yazın görün servisin gelipte bir halt etmeden gittiğini göreceksiniz arıza sürekli yapıyor anladığım kadarı ile, ve eğer garanti kapsamında ise kullanıcı hatası deyip servisteki çakallar parayı götürüyor, yok garanti bitti ise benim gibi zaten geçirecekleri için su kaçırıyor diyecekler büyük ihtimal, yarın servis gelecek bakalım buraya yazarım ne olduğunu, ayrıca makinemiz iyi kurutmuyor bardaklarda su damlaları kalıyor eşim sürekli bana gösterip şikayet ediyor, bunun yanında bardakları çiziyor bu yüzden eşim insanlara bu bardakları çıkarmaktan utanıyorum diyerek bardakları attı, yani siemens makinelerde kronik sorunlar bunlar her genç kızın başına gelir gibi her siemens bosch kullanıcısının başına gelicek bu arızalar.
    siemensin kendi sitesinde diğer basit arızalar için cevapları bulabilirsiniz video ile gösteriyor ne yapılacağını ama e serisi arızalara gelince servisi ara diyor arayınca servis yönlendiriyor ve bunu telefonda halledemezmiyiz tarif edin yapayım dediğimde sizin garantiniz bitmiş servis gelecek cevabı aldım, üstelik şikayetvar.com'u okuduktan sonra çamaşır makinemi 2013 te aldım 2018 de f57 arızası vereceğini öğrendim maksimum 5 sene imiş, 400 lirada bugünün parası ile girecekmiş bana, bugünden itibaren siemens bosch gibi ürünleri almayacağıma karar verdim, bu kadar para ver kaliteli olsun diye katlan ücretine ve yine hüsran.

• quote:

Selamlar,

Hanimin dilinden kurtardin sagolasin salladim oldu :)
    Bende de siemens var, geçenlerde start tuşuna bastım bastım çalışmadı. Birkaç kere bastıktan sonra çalışmaya başladı 15 dakika çalışıp durdu falan, ne oldu anlamadım. Şimdi kendi kendine düzeldi, çalışıyor.
    Profilo makinamda denedim.Arka ayakları üzerine kaldırdığım anda düzeldi.Çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

E15 arızası taban sacında su biriktiği anlamına geliyor. Makineyi yerinden çıkararak arkasına doğru eğip alt tabanda su birikip birikmediğini kontrol edin.

Çok teşekkürler hocam +rep
    Allah razı olsun ya 1 saat uğraştım sonra nette araştırırken tavsiyeniz gördüm deneyeyim dedim ve duzeldi keşke daha önceden baksaydım dedim:/ gece gece dua ettim size 😀
  • Arkadaşlar merhaba,

BOSCH marka bulaşık makinemiz E15 hatası veriyor. Nedeni diğer marka makinelerle aynı olabilir mi? 1 Ay öce E06 hatası veriyor diye servis tarafından ana kartı değiştirilmişti.
    Şimdi de E15 hatası veriyor ve açma kapama tuşuna bile basmadan ekran açık bir şekilde hatayı gösteriyor. Ekran enerjisi kesilmiyor.

Bilginiz var ise çözüm önerilerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omer.Yalcin2451

Arkadaşlar merhaba,

BOSCH marka bulaşık makinemiz E15 hatası veriyor. Nedeni diğer marka makinelerle aynı olabilir mi? 1 Ay öce E06 hatası veriyor diye servis tarafından ana kartı değiştirilmişti.
    Şimdi de E15 hatası veriyor ve açma kapama tuşuna bile basmadan ekran açık bir şekilde hatayı gösteriyor. Ekran enerjisi kesilmiyor.

Bilginiz var ise çözüm önerilerinizi bekliyorum.
    Arkaşlar daha öncede yazdım bu konuda, 4-5 kez e-15 arızası verdi en son yukarı kaldırmaklada düzelmeyince altına takoz koyduk, şimdi iki hafta oldu tık yok üstüne üstlük makine daha güzel yıkıyor,
    eşim dikkat etmiş sn28m288eu makinemiz, 2.40 süren otomatik programı var, suyun kirine göre yıkamayı ayarlıyor, yani bulaşıklar temiz ise süreyi kısaltıyor, daha önce hiç çalışmıyordu kurutmayıda extraya almıştım 3.10 dk boyunca yıkıyordu, kurutmayı kapattım, 2.40 da yıkamayı başlatıyoruz 1.5 saat sürmüyor artık, ve kurutması büyük oranda düzeldi, eşim daha güzel yıkadığını söylüyor, takozdan sonra makine sıfır gibi oldu diyor, 5 senelik makineden artık memnun, bunu sağlayan 2 cm uzunluğunda bir takoz:)
    Anladığım kadarıyla alt tablası düz bu makinelerin düz olmasından ve gider borusundan tam çıkamadığından kirli su burada birikiyor ve buradaki kirli su yüzünden makine auto da süreyi kısaltamıyor çünkü suyu kirli görüyor!!
    üstüne üstlük burada eğim olmamasından e-15 arızası veriyor sürekli, makinelerde mühendislik hatası var, alt tablaların su giderine doğru eğimli yapılması lazımki burada su birikmesi olmasın, yoksa e-15 lerden servisleri zengin ediceğiz.
    siemensin müşteri hizmetlerini boşuna aramayın bu konuda çokmu bulaşık dolduruyorsunuz falan diyor, yok bir tabak ilemi çalıştırağız bu makineyi.
    altına koyun takozu makineyi arkaya doğru eğimli hale getirin böylece sonucu sizde göreceksiniz.

• justinxnitsuj kullanıcısına yanıt
    Benim evin sigortalarıda attı servis çağırdınız mı ne dediler yoksa sorun kendiliğinden çözüldümü
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.