Şimdi Ara

Borusan Oto Fiyatları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben önümüzdeki 2 ay içerisinde bir araç almayı planlıyorum.Almayı düşündüğüm araç Bmw 4 serisi Gran Coupe 2 litre dizel versiyonu.

Araçta istediğim donanımlar Premium+M Sport paketi+Fren Fonksiyonlu Cruise Control+Katlanır Arka koltuklar+Metalik Buzul Grisi dış renk+Ön Arka Park sensörü(zaten konfigüratör ben seçmesemde 717,00 € ya otomatik ekliyor).+Hi fi ses sistemi.

Bu durumda fiyatı 88.018.00 € oluyor sabit kur 3.09=272.000 TL gibi bir fiyat çıkıyor.

Bu fiyat bana inanılmaz yüksek geldi bu seviyedeki bir araç için.Şuan sahibindende 6-8 bin km aralığında gırtlak dolu araçlar 240.000 TL civarına satılıyor.Acaba borusan oto bu konfigüratör üzerinden indirim yapıyor mu?May Fest bu sene gerçekleşecek mi ? 4 serisi için bir indirim olacak mı ? Ayrıca kur şuan 3.19 yani tekrardan 2.99 a çekilir mi kur ?

Bazı konu başlıklarında 3 serisi için zamanında %10 indirim yapıldığını okumuştum.Bu araç içinde geçerlimidir ? Ben hemen bugun bayiye gitsem bana verecekleri son fiyat bu mudur ? 272.000 ? Bu fiyata bırak bayiye gitmeyi kapısından geçmem 2. el alırım.Daha önceden borusandan araç alıp deneyimlerini paylaşacak arkadaşların yardımına ihtiyacım var çünkü ikinci el piyasası baya hızlı 3 gün takip ettiğim araç satılıyor.Vakit kaybedip 2. eldeki uygun temiz araçları kaçırmak istemiyorum.May Fest i beklemeye değer mi? Euro kuru düşer mi indirim olur mu ? Kafamdaki fiyat 255.000 tl civarı.

• konfigüratör fiyatlarını bilmiyorum ama borusan liste fiyatı üzerinden her zaman indirim yapar. İndirim oranı dönem dönem değişir. Düşük faiz kampanyası oldupu dönemlerde nakite ekstra indirim yapılır vs.

bmw bölümünde 4 serisisinin ana konusu var. Orada yakın zamanda fiyat alanlar mutlaka vardır. Oraya sormanızda fayda var.

grancabrio'nun malum 1.6 benzinli versiyonuda var o yüzden ben olsam ona bakardım. tamam performans falan aynı değil ama aradaki fiyat farkına bir tane de c segment araç alınır yani o derece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konfigratörden çıkan fiyatı 0.94 ile çarpın gerçek satış rakamını verir size.

(%6 indirim geçerli ise)
  • Yılda ortalama 35.000 km yapan birisi olarak düşük hacimli benzinli ile yakacağım yakıtla 4 sene içinde c segment araba alabilirim diye düşünüyorum.
    Bana pek mantıklı gelmiyor.O motorlar bana göre bmw almış olmak için alınmış gibi benim burada sormak istediğim biraz farklı 2. el piyasası bu kadar hızlı olan bir modelin düşün km de olan 2. el ve 0 km araçlar arasında ki makasın uçuk olması 32.000 tl fiyat farkı var ama arada harman kardon dakota deri gibi 15-20 bin liralık opsiyon farkı bulunması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

konfigratörden çıkan fiyatı 0.94 ile çarpın gerçek satış rakamını verir size.

(%6 indirim geçerli ise)

Bencede makul olanı bu.Teşekkür ederim yanıt için.Aslında bu konuyu bayiye gidince pazarlıkta elimin güçlenmesi için açtım.Yani oraya gidince bana verilecek fiyat hakkında ortalama bir fikir sahibi olmak için.Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: delicokelek3x

Yılda ortalama 35.000 km yapan birisi olarak düşük hacimli benzinli ile yakacağım yakıtla 4 sene içinde c segment araba alabilirim diye düşünüyorum.
    Bana pek mantıklı gelmiyor.O motorlar bana göre bmw almış olmak için alınmış gibi benim burada sormak istediğim biraz farklı 2. el piyasası bu kadar hızlı olan bir modelin düşün km de olan 2. el ve 0 km araçlar arasında ki makasın uçuk olması 32.000 tl fiyat farkı var ama arada harman kardon dakota deri gibi 15-20 bin liralık opsiyon farkı bulunması.

Makasin acik oldugu yok arac fiyatinin yuzdesi olarak hesaplanir o tip acikliklar. Yoksa bugun 40bine satilan bir dacia'ninda ikinci eli iyi 32bin tl sildigini bir dusunun. Ayrica turkiye otomobil sektorunde fiyat arttikca ikinci el daha hircinlasiyor. Satis suresi uzuyor daha cok fiyat kiriliyor. Gecenlerde bir s serisini adam kac haftadir satamadi tam 70bintl fiyat kirdi yinede satamadi en son ne kadar daha sildi bilmiyorum. Bu aracada baktigimizda sifiri ile ikinci eli arasinda neredesyse 100-150bin tl oynuyor voa makas cok buyuk mu diyecegiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: frood

quote:

Yılda ortalama 35.000 km yapan birisi olarak düşük hacimli benzinli ile yakacağım yakıtla 4 sene içinde c segment araba alabilirim diye düşünüyorum.

Makasin acik oldugu yok arac fiyatinin yuzdesi olarak hesaplanir o tip acikliklar. Yoksa bugun 40bine satilan bir dacia'ninda ikinci eli iyi 32bin tl sildigini bir dusunun. Ayrica turkiye otomobil sektorunde fiyat arttikca ikinci el daha hircinlasiyor. Satis suresi uzuyor daha cok fiyat kiriliyor. Gecenlerde bir s serisini adam kac haftadir satamadi tam 70bintl fiyat kirdi yinede satamadi en son ne kadar daha sildi bilmiyorum. Bu aracada baktigimizda sifiri ile ikinci eli arasinda neredesyse 100-150bin tl oynuyor voa makas cok buyuk mu diyecegiz.

Katılmıyorum.
    Bahsi geçen 2. elde ki araçların şuan konfigüratörde çıkan fiyatı 285-290 bin tl civarı.Benim oluşturduğum aracın fiyatı 272.000 tl.İlan 10. gününde ve herhangi bir fiyat kırılması gözlemlemedim.Hala 240.000 civarında.Daha önce 4 tane araç 15-20 gün içerisinde satıldı.Piyasası hızlı bir araç.Bence bu insanlar bu araçları o fiyatlardan alıp bu fiyatlara satmaz.Üstüne bide galeri kar ediyor burda bahsettiğim fiyatların.

• Bu tarz 0 km fiyati yuksek araclari cok az kullanilmis ikinci el alma taraftariyim ben. Bence siz de kendinize uygun donanimda olan 5-10 bin km kullanilmis bir tane bulun. Tercih ettiginiz makina gayet guzel. Insallah gonlunuze gore bir araca sahip olursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Katılmıyorum.
    Bahsi geçen 2. elde ki araçların şuan konfigüratörde çıkan fiyatı 285-290 bin tl civarı.Benim oluşturduğum aracın fiyatı 272.000 tl.İlan 10. gününde ve herhangi bir fiyat kırılması gözlemlemedim.Hala 240.000 civarında.Daha önce 4 tane araç 15-20 gün içerisinde satıldı.Piyasası hızlı bir araç.Bence bu insanlar bu araçları o fiyatlardan alıp bu fiyatlara satmaz.Üstüne bide galeri kar ediyor burda bahsettiğim fiyatların.

Hayir borusandan zaten indirimli aliniyor. Mesela bir donem audi a3lerin liste fiyati 90bin tl idi ama 60a birakiyorlardi. Ama sanmayinki ben bu araci sifir olarak 265bin tlye alirim sahibindene 260dan ilana koyarim. Piyasa her ne kadar allak bullak olsada yok oyle bir dunya sifir araci alip 2000km gittiysen pasa pasa en az 10-15bin tl sileceksin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: WeskaGan

Bu tarz 0 km fiyati yuksek araclari cok az kullanilmis ikinci el alma taraftariyim ben. Bence siz de kendinize uygun donanimda olan 5-10 bin km kullanilmis bir tane bulun. Tercih ettiginiz makina gayet guzel. Insallah gonlunuze gore bir araca sahip olursunuz.

kesinlikle bende o şekilde düşünüyorum,ama bir indirim söz konusu olursa ihtiyacım olmayan donanımları almayıp 2. el piyasasındakinden 5-10 bin tl fazla verip 0 km araç alabilirim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Katılmıyorum.

Hayir borusandan zaten indirimli aliniyor. Mesela bir donem audi a3lerin liste fiyati 90bin tl idi ama 60a birakiyorlardi. Ama sanmayinki ben bu araci sifir olarak 265bin tlye alirim sahibindene 260dan ilana koyarim. Piyasa her ne kadar allak bullak olsada yok oyle bir dunya sifir araci alip 2000km gittiysen pasa pasa en az 10-15bin tl sileceksin.

Anladım,kesinlikle katılıyorum.Bir ilanda aracı 255.000 liraya satıyor satıcı faturasını koymus hesaplıyorum o dönemki sabit kura göre 7.000 km de araç zaten aracı 257.500 e almış çok garip geldi :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.