Şimdi Ara

Booking.com Kredi Kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
19.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Booking.com'dan kredi karti ile ödeme yaptiğimizda direk çekiliyor mu yoksa otel de mi ödeme yapiyoruz? İnterntten yaptiğimiz ödemeler $ üzerinden mi cekiliyor yoksa TL cinsi mi? Sitede secebiliyoruz ama önemli olan karttan cekilcek paranın cinsi. Cünkü bazı bankalar yurtdışı alışverişlerinde 5 taksit imkanı sagliyor 100$ ve üzeri ve bende bu kampanyadan faydalanmak istiyorum.

• Direk çekilmiyor, geldiğin gün (h)otel çekiyor. Kredi kartı bilgilerini olur da gelmezsen ceza kesebilsinler diye veriyorsun.

Ziraat bankası yurtdışı alışverişleri dolar kurundan yapıyor. Yani euro da olsa japon yeni de olsa dolara çevirip hesabına yansıtıyor. Diğer bankaları bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@XWeLL

Direk çekilmiyor, geldiğin gün (h)otel çekiyor. Kredi kartı bilgilerini olur da gelmezsen ceza kesebilsinler diye veriyorsun.

Ziraat bankası yurtdışı alışverişleri dolar kurundan yapıyor. Yani euro da olsa japon yeni de olsa dolara çevirip hesabına yansıtıyor. Diğer bankaları bilmiyorum.

Sanırım oteline göre degisiyor. Kimisi direk cekiyor kimisi hic cekmiyor otelde oduyorsun diye yazmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weezer

quote:

Orijinalden alıntı: M@XWeLL

Direk çekilmiyor, geldiğin gün (h)otel çekiyor. Kredi kartı bilgilerini olur da gelmezsen ceza kesebilsinler diye veriyorsun.

Sanırım oteline göre degisiyor. Kimisi direk cekiyor kimisi hic cekmiyor otelde oduyorsun diye yazmiş.

Ödemenin nasıl olacağı seçeceğin otele bağlı. Bu yaz için 2 tane rezervasyon yaptım. 2 sinede çekim yapmadı. Ücretsiz iptal etme hakkım var. Sadece rezerv onaylamak için birşey. Kartından hemen çekilmez.

Ayrıca booking.comda direk TL fiyatı yazıyor. Farklı kurdanda olsa her banka otomatik tl ye çevirip ona göre ekstrene yansıtırç

• aksi otel detaylarında belirtmediyse booking.com kredi kartından çekmiyor.
    sadece rezervasyonun iptal edilip edilmediğine dikkat etmek gerek.
    eskiden hepsi iptal edilebiliyordu, artık özel fiyat verip iptal ettirmedikleri çok oluyor.
    ya da normalde iki gün öncesne kadar iptal olurken bazısı 1 hafta önce vb. diyebiliyor.
  • iki kez booking.com üzerinden otel rezervasyon yaptırdık. biri prag diğeri viyana içindi 2ay önce.

pragdaki otel için ücretsiz iptal seçeneği vardı.o yüzden onu otelde ödedik.

viyanadaki otelde ücretsiz iptal seçeneği yoktu dolayısıyla karttan direk çekildi o tutar.
  • 0800-448-826-367 telefonu vermiş ama böyle bir numara yok. booking.com a erişebilecegimiz bir telefon var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: incele

0800-448-826-367 telefonu vermiş ama böyle bir numara yok. booking.com a erişebilecegimiz bir telefon var mı?

00 800 olarak mi denediniz acaba? Ararken sabit hattan veya ankesorlu telefondan deneyin bir kez de...
  • Ben Booking.com'dan oldukça memnun kaldım. Kredi kartından ödemeyi hemen çekmezler. Ya otele giriş yaparken ya da çıkış yaparken ödersiniz. Verdiğiniz kredi kartı numarasıda rezervasyonunuzu çocuk oyuncağı gibi seçip iptal etmeyin diye alınıyor. Emin olun bu şekilde olmazsa bunu suistimal eden bir sürü insan çıkacaktır.
  • booking.com dan bir rezervasyon yapmak istedim. Kredi kartım yoktu, kullanmadığım(içinde para olmayan) bir hesap kartımın bilgilerini girerek rezervasyon işlemini yaptım. Aslında rezervasyon yapmamışım, direk almışım odayı. Aceleci davrandığımdan görmemişim. Ancak daha uygun oteller buldum ve o otelde kalmak istemiyorum. Rezervasyon iptal seçeneğim yok, otele gitmesem bunun bir yaptırımı olur mu? Kredi kartı ile ödeme bilgilerine hesap kartı bilgilerimi yazdım ve hesap kartımda da para yok. Bu durumda benden ücret talep edebilirler mi? ACİL YARDIM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜERLER :(
  • ahoj A kullanıcısına yanıt
    Hiçbir şey olmaz. Otel önce parayı çekmeye çalışacak, çekemeyince booking.com dönecek o da size, otel parayı alamıyor, lütfen kart bilgilerinizi güncelleyin diye, siz bir şey yapmazsanız 24 saat sonra rezervasyon iptal olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alatrka -- 3 Ekim 2014; 17:08:32 >
  • Booking te rezervasyon iptal seçeneği bazen oluyor.Onun haricinde rezervasyon yapılmış oluyor.Oda kullanılmazsa ücret kartından alınıyor.Ayrıca rezervasyonlu olduğunuzu gittiğinizde mutlaka belirtin.Ben, bir kez ayrı oda verildiği için iki odayı birden ödemiş oldum.Resepsiyon hatası , bana çift ödeme yansıdı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahoj

booking.com dan bir rezervasyon yapmak istedim. Kredi kartım yoktu, kullanmadığım(içinde para olmayan) bir hesap kartımın bilgilerini girerek rezervasyon işlemini yaptım. Aslında rezervasyon yapmamışım, direk almışım odayı. Aceleci davrandığımdan görmemişim. Ancak daha uygun oteller buldum ve o otelde kalmak istemiyorum. Rezervasyon iptal seçeneğim yok, otele gitmesem bunun bir yaptırımı olur mu? Kredi kartı ile ödeme bilgilerine hesap kartı bilgilerimi yazdım ve hesap kartımda da para yok. Bu durumda benden ücret talep edebilirler mi? ACİL YARDIM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜERLER :(

Kartınızdan para cekemedilleri sürece sorun yasamazsiniz ama kullandiginiz hesabi bir daha kullanamazsınız tabiyiki. Ama bence öncelikle ingilizceniz yeterli ise adamlarla iletişime geçip durumu izah edin, bir yanlışlık olduğunu hesabınızda para olmadığını ve ödeme yapamayacağınızı söyleyin muhtemelen anlayışla karşılayıp işlemi iptal edeceklerdir. Hem içiniz rahat olur hemde Rez yaptığınız oteli madur etmemiş olursunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Booking taksit yapiormu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reservasyon iptal olmasına dikkat edin ucretsiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuF Koo7

Reservasyon iptal olmasına dikkat edin ucretsiz

Kredi kartina taksit yapiormu?

• Arkadaşlar 28-30 Mayıs arası Booking.com üzerinden Budapeşte için yer ayırttım.Normalde 30 mayısta praga geçecektim.Ama Budapeştedeki tanıdıkların Berline gitme durumları oluştu.Ama onlar 29 Mayıs sabahı yola çıkacaklar.Oteli aldığımda ücretsiz iptal seçeneği yoktu ama yinede rezervasyonu 1 güne indirme şansım varmı sizce?

• Karahisar Khaleesi K kullanıcısına yanıt
    son durum ne oldu ?
  • artık hotellerdenmidir booking ten midir

sanal kart ile, fiziksel banka kartı ile peşin tek seferde ödeme istememe rağmen

ödemeyi kabul etmiyor.

3d güvenlikli sistem olmadığı için onaylanmıyor ödeme.

para var ödeme yapamıyoruz

// kredi kartı kullanmıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.