Teğmen
24 Ocak 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Piyasayı takip eden arkadaşlar varsa karbon ya da eşdeğer alimünyum gövde fiyat/ performans oranı iyi bir yol bisikleti tavsiye edebilir misiniz?
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2-3 hafta önce kule tipi soğutucumu çıkarttım ve sıvı soğutmaya geçtim ama elde ettiğim sıcaklık değerleri olması gerekenden çok yüksek maalesef ki.

Öncelikle montajı kendim yaptım, kasa Full Tower Zalman H1, fanlar ısıyı dışarı üfleyecek şekilde yerleştirdim, CPU üzerine oturtmadan önce termal macun sürdüm, vidaları tam sıktım, kabloların hepsini olması gerektiği gibi taktım.
Fanların, pompanın ve Corsair Link in çalışmasında herhangi bir anormallik yok hepsi verdiğim ayarlara tepki veriyor.

Ne var ki 6700k işlemcimi 4.4Ghz de stres testine soktuğumda 80 C dereceleri görüyor, 4.6Ghz de ise 95C yi gördüğümde testi nasıl sonlandırığımı bilmedim. Bu arada testler esnasında Fanlar ve pompa ikisi de tam devirde.

Malum havalar sıcak ama bu rakamlar Sıvı Soğutma için olması gerekenden çok fazla, sorun nerede olabilir sisteme yabancı olduğum için kendim çözemedim, bi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Merhaba arkadaşlar garantisi bitmiş Galaxy note 4 cihazım var ve bataryası öldü. Yeni batarya almak istiyorum ama piyasadaki en güvenilir siteler bile fahiş fiyatlara yan sanayi sattığı için hiç birine güvenmiyorum.

Gerçek orjinal batarya almak için ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Merhaba arkadaşlar, meb tarafından dağıtılan rootlanıp stock rom ile çalışan e-tab 4 tabletimiz var bir adet. Küçük oğlum bir virüs bulaştırmış, bilgisayar bilgim hemen hemen iyi olmasına rağmen tamamen çaresiz bıraktı beni.
Virüs sürekli kendi kendine uygulama yüklemeye çalışıyor, normal çalışan uygulamaların çalışmasını engelliyor, reklam açıyor kısaca cihazı kullanmayı imkansız hale getiriyor. Anti-Virüs, Anti-Malware programları işe yaramıyor ve SD-Card format+Wipe partition+Wite data factory reset yapılmasına rağmen temizlenmiyor. Lütfen bir yardım edin ne yapabilirim?
Arkadaşlar bir N11 bombası daha,

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/dell-xps-15-i7-6700hq-16gb-512gb-2gb-156-touch-w10-home-P151167111

Malum tabi bu kadar indirim olmaz yanlış fiyat olduğu bariz isteyen denesin şansını,

En kötü kupon kazanırsınız.
Merhaba arkadaşlar yaklaşık iki aydır araştırma içindeyim yerli ve yabancı forumlar olmak üzere derinlemesine araştırma yaptım be sonunda maddi durumu da netleştirebildiğim için bir hafta içinde topluyorum bilgisayarı.

Bilgisayarın asıl kullanım amacı başlıkta olduğu gibi FSX(Flight Similator X) ve P3D( Prepar 3D) olacaktır ama muhtemelen yeni çıkan oyunlara da ufaktan el atarım diye düşünüyorum.

1)ASUS MAXIMUS VIII HERO Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3800MHz(O.C) HDMI&DP Anakart

2)Intel Core i7 6700K Soket 1151 4.0GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci

3)ASUS GTX1070 STRIX 8GB GDDR5 256 Bit DX12 Nvidia Geforce Ekran Kartı

4)Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Black DDR4 2400MHz CL15 1.2V Dual Kit Ram

5)Samsung 500GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD

6)CORSAIR HYDRO SERİSİ H115i GT SIVI SOĞUTMA

7)CORSAIR CX SERİSİ 80PLUS BRONZE 750W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI

8)CORSAIR CARBİDE SERİSİ 300RW MidT ATX SİYAH KASA

Overclock yapacağım için soğutmaya ve anakarta önem veriyorum,

Kasa için hala kararsızım, bütçe limitleri aştı bile ama bilmiyorum bu kadar masraf yapıp temelde hata yapmak istemiyorum.

Ekran kartı Asus seçmemi sebebi marka ile ilgili duygusal bir bağım olması yoksa Evga tavsiye edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler, Asus konusunda kesin kararlıyım.

Niyetim Vatanbilgisayardan almak ama o komutada kesin karar verebilmiş değilim,

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar. Asus n53sn serisi bir Labtop sahibiyim ve dünden beri başlıkta yazdığım sorunla uğraşıyorum. Bilgisayar tamamen soğuk iken açtığımda fan 2000-3000 devirlerde 10-15 dakika normal çalışıp sonra kendiliğinden duruyor ve bir daha çalışmıyor. Taaki bilgisayarı kapatıp tamamen soğumasını bekleyinceye kadar ki bilgisayar açılınca yine aynı süreç kendini tekrarlıyor.
Şu ana kadar denediğim yöntemler.
1-çeşitli programlarla fanı manuel kontrol etmeye çalıştım ama tasarımsal engellerden dolayı başaramadım.
2-windows 7, windows 10 da denedin her iki işletim sisteminde aynı sorunu yaşadım.
3-Fan+anakartı tamamen iki kere söktüm soketleri ve devreleri kontrol ettim herhangi bir anormallik bulamadım.
Sistem idle da iken CPU ve GPU da 90 dereceler kadar ısınma oluyor bende risk almamak için kapatıyorum bilgisayarı. Fan normal çalışıp kendiliğinden anlamsız bir şekilde durduğu için fanın sağlam olduğunu düşünüyorum ama bilgisyarı servise vermeden yapabileceğim tek yöntem fanı değiştirebilmek olduğu için acaba denesem mi denemesem mi diye kararsızım. Birde fan devrini takip ettiğim speedfan programında fan durduktan sonra 7-8 basamaklı saçma sapan bir rakam okuyorum ki buda arızanın fandan ziyade fanı kontrol eden bölgede bir olduğuna dair şüphelerimi destekliyor.
Sizce fanı değiştirme şansımı deneyim mi yoksa direkt teknik servise mi vereyim? Ne dersiniz?
Ya arkadaşlar şu internetle ilgili yasa kabul edildiğinden beri bilgisayarda zaman zaman alakasız bir şekilde sayfalar açılmıyor internet kopup kopup geri geliyor, aynı olay ipad içinde geçerli ama vpn den bağlandığım anda tık diye bütün sorun kesiliyor. Internet superonline fiber kullanıyorum. Benden yana bir sorun mu var yoksa olay genel yukardan gelen bir internet dürtüklemesimi çözemedim. Bir de sizlere sormak istedim. Bu şekilde alakasız sorun yaşayanlar var mı?

Arkadaşlar dosyada resimde gördüğünüz gibi yeşil alanda toprak olması gereken yerler boş ve dağlarda aynı şekilde silik çizgiler ve gökyüzü görüntüsü var benzeri bir problemi BF3 dede yaşamıştım grafik ayarları ile oynarken kendiliğinden düzelmişti ama bu sefer düzeltemedim araştırdım ama bir sonuçta bulamadım.
Ekran kartı Nvidia GT550M. En son güncel driver kurdum. Bir fikri olan varmı?
Hakkında
Hakkımda:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 559
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 2.628 (Bu ay: 103)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 274 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.