Şimdi Ara

booking.com hakkında bilgi sahibi arkadaşlara bir sorum var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
8
Favori
56.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar booking.com üzerinden bir otel rezervasyonu yaptım
    sanal kredi kartıma otel ücretinden oldukça fazla bir limit tanımladım
    böylece rezervasyonum onaylandı

sorum şu ki

otel konaklama ücretini rezervasyon anında kullandıgım
    sanal kredi kartımdanmı cekecek

yoksa otelde nakıtmı odemelıyım
    malumunuz kredı kartı sanal kredı kartı oldugundan
    fiziksel elle tutulur birşey olmadığından
    otelde onu kullanmam mumkun olmayacak

bilgisi olan arkadaslar aydınlatırlarsa mutesekkır olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McOrco -- 21 Mayıs 2012; 4:09:58 >

• Siteyle alakalı bir durum değil otele bağlı. Eğer rezervasyon yaparken ücreti ödemediysen otele gidince herhangi bir şekilde ödersin. Benim bazı rezervasyonlarımda direk siteden ödeme aldı. Otele gidince bir ödeme yapmadım. Bazen de ödemeyi otelde yaptım.
  • kartdan para çekilmemiş gözüküyor
    anlatılanlara gore seyahattden 1 gun once cekılıyormus
    (provızyon alınıyormus)

bazı arkadaşların başına hem otelde nakıt odeyıp
    hem kartından cekılmesı durumu geldıgı ıcın
    danısmak ıstedım

aynı otele ıkı kere odeme yapmak ıstemedıgımden
  • Anlıyorum ben de ilk 3-4 kere booking üzeriden ödeme yapmıştım hep öyle zannediyordum. Madrid'de otelde para isteyince adamlar şaşırdım. Kontrol ettim ödeme alınmamış sonra ödedim. Başına öyle birşey gelse de geri alırsn diye düşünüyorum Booking.com sağlam site.
  • Booking.com un size gönderdiği e-mailde tüm detaylar yazılıdır. O e-maili iyi okuyun.

Son yaptığım seyehatte, kredi kartından para çekilmeyeceği, otelde benim ödeme yapmam gerektiği yazılı idi. Ancak 6 saat öncesine kadar iptal etme şansım olan odayı satınalmıştım. İptal edilme şansı olmayan yani kesin rezervasyonda kredi kartından para çekileceğini TAHMİN ediyorum.
  • Eğer ters durum olursa booking coma bilgi verirsin, ödemen iade edilir..
  • Arkadaşlar booking.com üzerinden Türkiyedeki otellere gitsek sıkıntı çıkar mı? Biliyorsunuz bizde tek bay bilmemne bir sürü standart aranıyor otellerde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chosen

Arkadaşlar booking.com üzerinden Türkiyedeki otellere gitsek sıkıntı çıkar mı? Biliyorsunuz bizde tek bay bilmemne bir sürü standart aranıyor otellerde..

Sorun çıkmaz.Zaten otellerde açıklamalar yazıyor.Mesela kimi oteller sadece aile kabul ediyoruz diye not düşüyor alta.Ben genelde booking ten ayırtırım otelleri şimdiye kadar bir sıkıntı olmadı.Ama tek bay gitmediğim için onu bilemeyeceğim fakat sorun olmaz merak etme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: protar50

quote:

Arkadaşlar booking.com üzerinden Türkiyedeki otellere gitsek sıkıntı çıkar mı? Biliyorsunuz bizde tek bay bilmemne bir sürü standart aranıyor otellerde..

Sorun çıkmaz.Zaten otellerde açıklamalar yazıyor.Mesela kimi oteller sadece aile kabul ediyoruz diye not düşüyor alta.Ben genelde booking ten ayırtırım otelleri şimdiye kadar bir sıkıntı olmadı.Ama tek bay gitmediğim için onu bilemeyeceğim fakat sorun olmaz merak etme.

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Peki turkiye icerisinden ulasabilecegimiz bir ofis yada numaralari var mi acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Peki turkiye icerisinden ulasabilecegimiz bir ofis yada numaralari var mi acaba ?

bu numara var sitelerinde 00800-448-826-367

• quote:

quote:

quote:

quote:

bu numara var sitelerinde 00800-448-826-367

Burada hicbir hotelde tek bay ibaresi gormedim. Telefonla teyid etmek en dogrusu sanirim :) peki otel giris belgelerini falan yazicidan mi cikariyoruz ustadim ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet yazıcıdan çıkarıp otele verceksiniz.Öyle bir ibare yoksa sorun olmaz tek bay.Onu booking.com yerine otele sorarsanız daha sağlıklı olur.
  • quote:

Evet yazıcıdan çıkarıp otele verceksiniz.Öyle bir ibare yoksa sorun olmaz tek bay.Onu booking.com yerine otele sorarsanız daha sağlıklı olur.

Anladım hocam ilginiz için teşekkür ederim
  • Arkadaşlar booking.com üzerinden rezervasyon yapmayın çünkü yaptığınız rezervasyonlar normal fiyatın 2 hatta otel doluysa 3-4 katına denk geliyor. Örneğin bir ülkeye yada Türkiyede bir şehre gidiceksiniz booking.com a girin size uygun bir otel bulun sonra booking den çıkın o bulduğunuz otelin sitesinden telefon numarasını alıp telefonla rezervasyon yaptırın o zaman aradaki fiyat farkını görüceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat 001 -- 1 Haziran 2012; 19:26:56 >
  • Merhabalar, booking.com üzerinden bir rezervasyon yaptırım.

Bu sabah otelden aradılar ben rezervasyonu yaparken karışıklık olmuş ve bu nedenle istediğim odayı bana veremeyeceklerini söylediler. Bende yakınlarda muadili bir otelden yer bakın dedim ( Büyükada ). Bulmuşlar ama oteli inceleyebileceğim bir sitesi bile yok ve uzakmış, faytonla ulaşım sağlanabiliyormuş. Bütün programım bozuldu.

Booking.com'a email gönderdim ama halen cevap gelmedi. Bunları hoplatmak istiyorum. Ne yapmalıyım sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat 001

Arkadaşlar booking.com üzerinden rezervasyon yapmayın çünkü yaptığınız rezervasyonlar normal fiyatın 2 hatta otel doluysa 3-4 katına denk geliyor. Örneğin bir ülkeye yada Türkiyede bir şehre gidiceksiniz booking.com a girin size uygun bir otel bulun sonra booking den çıkın o bulduğunuz otelin sitesinden telefon numarasını alıp telefonla rezervasyon yaptırın o zaman aradaki fiyat farkını görüceksiniz.

ben sorunsuz konaklamamı gerceklestırdım
    otelde tarifede yazan günlük 125 lira iken ben booking üstünden 90 liraya kaldım

oteli arayıp bookingden bahsetmeden fiyat almanızı
    bookingden pahalı ise ses çıkarmamayı
    ucuzsa rezervasyonu iptal edip
    direk otelden rezervasyon yapmanızı öneririm

• ben resepsiyonistim arkadaşlar,bookingle de çalışıyoruz.booking dünya çapında çalışan 1 numaralı tur şirketi,,,arkadasın sorusuna gelince:
    kredi kartınızdan çekim yapılmaz,siz otele giriş yaptıgınızda veya çıkış yaparken ödemeyi nasıl isterseniz öyle yaparsınız,YALNIZ ŞÖYLE BİR DURUM VAR ÖNEMLİ;eger rezervasyon yaptırıp gitmediğiniz takdirde verdiğiniz kredi kartından ücretiniz çekilir,gitmekten vazgeçtiyseniz mutlaka rezervasyonunuzu iptal ettirmeniz gerekiyor 1 veya 2 gün önce

BOOOKİN DEN REZERVASYONLU ÜLKE İÇİ OTELLERE GİTMEK MANTIKSIZ,SİZE TAVSİYEM OTELİN NUMARASINA ULAŞIP FİYAT ALIP ,

ÖYLE GİTMENİZ
    SİZE BİR ÖRNEK VEREYİM,ÇALIŞTIGIM OTELDE 3 KİŞİLİK 1 ODA 150 (pazarlıkla taban fiyat 130)

BOOKİNG ÜZERİNDEN REZERVASYONLU GELEN MİSAFİRLER 110 EURO ÖDÜYOR (250 TL )
    umarım yardımcı olabilmişimdir
  • Barcelona'da aynı gün içinde rezervasyon yaptırıp gitmiştik. Parayı vermek istediğimizde zaten karttan aldığını söylemişti görevli daha sonra biz nakit vermek istiyoruz dediğimizde karta ödemeyi geri yaptı ve nakit aldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McOrco

quote:

Orijinalden alıntı: murat 001

Arkadaşlar booking.com üzerinden rezervasyon yapmayın çünkü yaptığınız rezervasyonlar normal fiyatın 2 hatta otel doluysa 3-4 katına denk geliyor. Örneğin bir ülkeye yada Türkiyede bir şehre gidiceksiniz booking.com a girin size uygun bir otel bulun sonra booking den çıkın o bulduğunuz otelin sitesinden telefon numarasını alıp telefonla rezervasyon yaptırın o zaman aradaki fiyat farkını görüceksiniz.

ben sorunsuz konaklamamı gerceklestırdım
    otelde tarifede yazan günlük 125 lira iken ben booking üstünden 90 liraya kaldım

oteli arayıp bookingden bahsetmeden fiyat almanızı
    bookingden pahalı ise ses çıkarmamayı
    ucuzsa rezervasyonu iptal edip
    direk otelden rezervasyon yapmanızı öneririm

Evet istisna olmuş ama genelde booking.com yüksek oluyor.

• bir zamanların çok gözde yerlerinden olan.şimdilerde pek popüleritesi olmayan kuşadasına gideceğim.

en güncel haberler için;
    www.haberlervegazeteler.com
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.