Şimdi Ara

BMW F10 - F20 - F30 coding & retrofit (75. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.678
Cevap
90
Favori
233.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ENET kablosu satın aldım ancak güncel yazılımı bulmak ve yüklemek hakkında yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır ?
  • selamlar,

aracın vermiş oldugu arıza kodlarını gorebilecegim ekipman yazılım flan bişiler varmıdır acaba ?
  • jonywayt J kullanıcısına yanıt
    enet kablosu ve ista programı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyber_warrior

enet kablosu ve ista programı

tamamdır. tesekkur ederim. Bir bakayım internetten

ek olarak kodlama işine girilebilir mi bu kablo ile ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jonywayt -- 24 Ekim 2017; 9:42:5 >
  • jonywayt J kullanıcısına yanıt
    Evet kodlama da yapabilirsiniz.

http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1312102

Bu linkten programı edinebilirsiniz kullanımı çok basit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyber_warrior

Evet kodlama da yapabilirsiniz.

http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1312102

Bu linkten programı edinebilirsiniz kullanımı çok basit.

tamamdır. tesekkur ederim
  • mdcagil M kullanıcısına yanıt
    Hocam ben f20 lci aracıma nbt evo taktırmak istiyorum ama connected drive özellikleri çalışmıyormuş galiba, bu konuda bilginiz var mıdır?
  • Merhaba arakadaşlar esysnin pszd datasını güncelledim 63.0 olarak ama fembody yada kombi hangi ecuyu kodlamak istesem nelerin kodlanacgi çıkmıyor da sadece resimde ki gördüğünüz nokta nokta olarak çıkıyor yardımcı olabilirmisinzi
     BMW F10 - F20 - F30 coding & retrofit
    Edit: programı update yaparak sorunu çözdüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karakule0671 -- 22 Aralık 2017; 23:31:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: breakerman

Merhaba,

ENET kablosu satın aldım ancak güncel yazılımı bulmak ve yüklemek hakkında yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır ?

Yardfimci okuruz kardrs halen ihtiyacın varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karakule0671 -- 19 Kasım 2017; 16:52:19 >
  • Sevgili arkadaşlar ve üstadlarım, bmw f30 2014 M paket bir aracım var.Kodlama ve özellik konularına karşı ilgim ve merakım var.Konuyu özetleyeyim; M direksiyonuma hız sabitleyici aldım kodlamasını yaptirdim yaklasik 1 saat sonra da 40.yıl M paket bir araçtan çikma gelismis gosterge paneli alıp kodlamaya gittigimde başıma gelenler icin çözüm aramaktayım.

1-Ünitem most kabloyu desteklemedigi gerekcesi ile yeni nesil ünite almak zorunda kaldım.Ve montajini yaptirdim

2-Gösterge panelim araci her calistirdigimda “Servis menüsü kullanılamaz” yaziyor ve km sayacini sifirliyor (ana km degil yanindaki sifirlanabilen sayac)

3-Hiz sabitleyicim aktiflestirilemiyor hatasi veriyor, Limitleyicim de Lim arizasi Servise basvurun yaziyor.

Kodlamayi yapan arkadaslar her turlu yolu denediklerini varsayiyorum, ama belki atladiklari bir yer ya da bilmedigimiz konular olabilir gerekcesi ile sizlere danışmak istedim çözülmesi umuduyla, şimdiden teşekkürler.

•  BMW F10 - F20 - F30 coding & retrofit

• Evet arkadaşlarım bugün itibarı ile yukarıda bahsetmis oldugum problemi çözdüm İzmir Sound 35 Car Audio Bilal Bey ve ekibine teşekkür ederim, 2016 yılında gelismis gösterge panellerinin epromları güncellenmis ve sıfırlanamayan bir sistem yapilmis bu sebepten kodlansada aracla uyumu konusunda ufak tefek puruzler olusmakta, bu sebepten 2016 oncesi bir gosterge paneli kullanmak gerekiyor.Eger benim gibi 2016 yilina ait bir gosterge paneli almis iseniz sifir eprom takilarak bu problem çözülebiliyor maliyet ortalama 300 € civarında umarım benim gibi aklında soru isareti olan arkadalara az da olsa ışık tutmuştur acıklamam.Teşekkürler, saygılar

• Bir bilgi daha vermek isterim, eger aracınızın ses kalitesinden memnun değilseniz kablo kesme bicme aracın icinde sökme takma, aküden elektrik alıp kablo çekmekle ugrasmadan bir tık daha sesi temiz hale getirmek icin Sony Xm-s400d mini amfiyi aracınıza taktırmanızı tavsiye ederim.Gücü teybinizden almakta amfi dönüştürücüye ihtiyacınız olmuyor, cok kucuk oldugu icin teybinizin alt kismina ya da torpido bolmesinin alt kismina problemsiz yerlestirilebiliyor.Çok masraf yapmadan orjinal hoparlorlerinizle daha net ses alabilirsiniz.

Not: Eger aracinizda Nbt var ise gerekli degil Nbt sistemin ünitesindeki ses cikislari gayet yeterli.Bu sistemde daha yüksek ses almak isterseniz Audio System Bmw kit evo hoparlor setleri var.Amfi ile kullanmak isterseniz Eton Bmw kit iyidir.

Tabi ki cok daha üst marka ve ses sistemleri de var ama 1.500-2.500 TL bandinda net ses olsun disariya dinletmeme gerek yok diyenler icin yazdim 😎

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Casher508 -- 7 Aralık 2017; 22:26:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: haraalomba

676 kodunu fa liste ekliyoruz buna vo coding deniyor
    bunu eklediğimiz zaman araç ecusu kodlayacağımız diğer parametleri de sekme olarak açmış oluyor.
    daha sonra bu sekmelerde gerekli değişiklikleri yapıyoruz bu da fdl coding oluyor.

coding konusunu baştan sona okursanız söylediklerim daha anlaşılır olur sizin için.

esys yazılımı ve tokenı olan
    e net kablosu olan herkes kodlama yapabilir. yetkili servis olmanıza gerek yok.

hatta uzak bağlantı ile farklı şehirlerdeki araçlara bağlanıp kodlama yapabiliyoruz.

bana da yardım edin lütfen... enet kablosunu aldım çinden 5 6 dolara ama e sys kuramiyorum...çalişan bi token ile birlikte lütfen yardımci olun...

özel mesaj gondermeyi denedim ama galiba gönderemiyorum özel mesaj...

• Karakule0671 kullanıcısına yanıt
    lütfen bana da yardimci olun... enet kablosu aldım esys kuramiyorum..kaç kere kurdum ama çaliştiramiyorum.... yardimlarinizi bekliyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: NORWAY

Arkadaslar BMW LIVE bende calisti cok sukur :)

CONNECTED_DRIVE aktiv
    ONLINE_BROWSER_LIVE aktiv
    ONLINE_BROWSER nur_bmw_internet_aktiv
    ONLINE_SERVICES nicht_aktiv
    ONLINE_SERVICES_GLS nicht_aktiv
    DUN_PROFILE aktiv
    PAN_PROFILE aktiv
    BT_DATA_SERVICE Aktiv

ilk kullanmaya calisirken nbt dilini ingilizce yapalim acildiktan sonra tekrar turkce yapa bilirsiniz
    Resimdeki personal hotspot acik olmasi gerek kullanirken umarim sizdede acilisir  BMW F10 - F20 - F30 coding & retrofit

merhabalar..bana da kodlamada yardımcı olurmusunuz bende esys kurmak istiyorum ama beceremiyorum....kablom var bu arada...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerrami

indirdiğiniz e-sys programını kurarken böyle bir klasör açılmış olmalı. bendeki kurulum dosyasını pm ile atıyorum.

merhabalar... kurulum dosyalarını bana da atabilir misiniz ? enet kablosu aldım ama esys kuramiyorum bi türlü caliştiramiyorum...saygilar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbagkale

quote:

CONNECTED_DRIVE aktiv
    DUN_PROFILE aktiv
    PAN_PROFILE aktiv
    BT_DATA_SERVICE Aktiv

ilk kullanmaya calisirken nbt dilini ingilizce yapalim acildiktan sonra tekrar turkce yapa bilirsiniz
    Resimdeki personal hotspot acik olmasi gerek kullanirken umarim sizdede acilisir  BMW F10 - F20 - F30 coding & retrofit

merhabalar..bana da kodlamada yardımcı olurmusunuz bende esys kurmak istiyorum ama beceremiyorum....kablom var bu arada...

Connected Drive için ücret ödemeden cep telinden paylaşım ile kulanmak coding ile mümkün değil diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tk152

quote:

Orijinalden alıntı: hbagkale

quote:

CONNECTED_DRIVE aktiv
    DUN_PROFILE aktiv
    PAN_PROFILE aktiv
    BT_DATA_SERVICE Aktiv

Connected Drive için ücret ödemeden cep telinden paylaşım ile kulanmak coding ile mümkün değil diye biliyorum.

2014 den önceki araçlarda mümkün. sonrasında değil.
    bmw live olan ismi, bmw online oldu zaten. orada bir sistem değişikliğine gittiler sanırım

• 1650 TL vermeden, yani aracın VIN’ına FSC kodu almadan olmuyor anlaşılan ( 2016 F10 ). Cebi doğrudan açsalar, hiç kimse bu hizmeti satın almaz diye yapmış olmalılar. Kodlama ile 6NR FO eklesen ardından da ilgili satırları AKTIV yapsan da olmuyor denmesinin sebebi bu olda gerek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tk152 -- 14 Aralık 2017; 21:31:47 >
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.