Şimdi Ara

BMW F10 - F20 - F30 coding & retrofit (73. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.678
Cevap
90
Favori
233.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bugun kodlama ile Spor gostergelerin M tipi gostergelerle degisimi (sadece renk farkli ama daha guzel gibi geldi bana) ile B38 kodlu benzinli (418,318,218) araclarda yol bilgisayarinsa dijital motor suyu gostergesini açtim 418i Coupe aracimda. Motor sicakligi ideal isida degilse OK yazan yerde uyari cikiyormus fazla basma gaza diye ama deneyemedim kodlama yaparken arac zaten sicakti, yarin sabah deneyecem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arkadaslar Nbt Evoda son durum nedir, montaji yapilabiliyor mu, ya da yapilanlardan sorun yasayan oldu mu SOS lu araclarda.

Bir de Nbt Evo da Id5 ile Id6 nin farki nedir, bilen var mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 22 Mart 2017; 22:52:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geng G kullanıcısına yanıt
    Bende takip ediyorum fakat ne yazikki NBT EVO full kurulum yani lisansli falan yapinca SOS iptal oluyor, teknoloji farkindan dolayi pekte mumkun gozukmuyor cunku NBT EVO da kullanilan bagajdaki modul ile bizim araclardaki moduller ve baglantili sekilleri farkli

• quote:

Orijinalden alıntı: lone_star

Bende takip ediyorum fakat ne yazikki NBT EVO full kurulum yani lisansli falan yapinca SOS iptal oluyor, teknoloji farkindan dolayi pekte mumkun gozukmuyor cunku NBT EVO da kullanilan bagajdaki modul ile bizim araclardaki moduller ve baglantili sekilleri farkli

Peki bunu emulgatorla yaparsak nasil olur?

Lisans ile emulgator farki nedir tam olarak, bilginiz vardir sizin, aractan kablo kesilmesi disinda bir zarari var midir ki emulgator olursa ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 22 Mart 2017; 23:14:23 >
    Emulator demek aracin vin(sase no) ile taktiginiz nbt yada nbt evo cihazin sase no su farkli olur. Serviste sorun yasarsiniz ve nbt yi hangi aractan aldiysaniz o aracin sase nosu gozukur bluethooth ile telefon baglayacaginiz zaman. Bence degmez yani kendimdr arastiriyorum ve en sagliklisi lisansli NBT taktirmak bence

• quote:

Orijinalden alıntı: lone_star

Emulator demek aracin vin(sase no) ile taktiginiz nbt yada nbt evo cihazin sase no su farkli olur. Serviste sorun yasarsiniz ve nbt yi hangi aractan aldiysaniz o aracin sase nosu gozukur bluethooth ile telefon baglayacaginiz zaman. Bence degmez yani kendimdr arastiriyorum ve en sagliklisi lisansli NBT taktirmak bence

Aracin iyiniyet garantisi vardi ama oda sanirim km gectigi icin garanti kapsaminda degil gibi. Bu durumda sikinti olur mu acaba garanti olmayan bir aracta yetkili servise gittigimizde.

• quote:

Orijinalden alıntı: chattam

Merhaba,

Geçenlerde 2015 F25 X3 aracıma kodlama yaptırdım. Ankara'da yaşıyorum. Kodlamayıhttps://tr-tr.facebook.com/mperformanceturkiye/ adresinde yaptırdım. İşini iyi yapan bir yer. Kodlama ile açtırdığım özellikler:

- Ekranda M logolu açılış (her seferinde gelmiyor.)
    - Dijital hız
    - Tekerlek sıcaklığı
    - Menüde gündüz farlarını kapatma opsiyonu
    - Spor göstergeler
    - Kumandadan bagaj kapatma
    - Kumandadan kapıların kilidi açıldığında sislerin de angellarla birlikte yanması
    - Sellektör yapıldığında sis farlarının da sellektör yapması
    - Kapılar açıkken camların tek tıkla kaldırılması
    - Kapama tuşuna basıldığında (yaklaşık 1 sn.) aynaların katlanması. Çok kısa basıldığında aynalar katlanmıyor. (Özellikle kışın işe yarar)
    - Römork kamerası

Kumandadan bagaj açma için 50 TL diğerleri için 100 TL verdim.

Şimdi de NBT taktırıyorum. Cihazın gelmesini bekliyorum. Lisanslı olarak takılacak. Buna da 6000 TL ödeyeceğim. Resimleri buradan paylaşırım. Daha sonra da hayalet gösterge yaptırmayı planlıyorum. Hayalet gösterge yaptıran oldu mu daha önce?

Görüşmek üzere.

Nbt geldi mi acaba nasıldır durum?

emülatörsüz olark yani lisanslı taktırırsan sorun olmaz garantide dahil..
    ayırca taktırmak istersen pm den yazabilirsin
  • lone_star kullanıcısına yanıt
    NBT sistemdeki TCB modülü USB bağlantısıyla çalışıyor. NBT2'de ise ATM modülü ethernet bağlantısıyla çalışıyor. Ancak NBT2'de boşta kalan USB konnektörleri var, TCB kablosu tıraşlanarak buralara takılabiliyor. Kodlamada da TCB uygun şekilde seçilebiliyor. Ancak SOS sistemi çalışıyor mu butona basıp deneyen olmadı henüz. Ben çalışacağını düşünüyorum.
  • artlik kullanıcısına yanıt
    Ofis özelliği 6NS gelişmiş usb&bluetooth opsiyonuyla gelir, Connected Drive'a gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fixx

NBT sistemdeki TCB modülü USB bağlantısıyla çalışıyor. NBT2'de ise ATM modülü ethernet bağlantısıyla çalışıyor. Ancak NBT2'de boşta kalan USB konnektörleri var, TCB kablosu tıraşlanarak buralara takılabiliyor. Kodlamada da TCB uygun şekilde seçilebiliyor. Ancak SOS sistemi çalışıyor mu butona basıp deneyen olmadı henüz. Ben çalışacağını düşünüyorum.

tcb soketi takılı olmasa dahi s.o.s tuşu çalışır.
  • kucukprens54 kullanıcısına yanıt
    Açıklayabilir misiniz? TCB sistemi kendine ait hoparlöre bağlı olduğu için mi. SOS butonu ve kaza anında SOS sistemi direk TCB'ye mi bağlı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fixx -- 10 Mayıs 2017; 9:58:37 >
  • ramrod8492 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,

Yaptırdım nbt evoyu. Baya bi değiştirdi çehresini. İlk başta el yazma modulü taktırmamıştım. Onu taktırınca reset attı iki kere. Hatta birinde sistem kitlendi sonra kendini kapattı. Geri geldiğinde ayarladığım radyolar falan gitmişti. Bunu bi yaptırdığım yere sormam lazım.
    Onun dışında güzel bir sistem. Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alkadraz1

Selamlar herkese,

F20 aracımın sinyallerini amerikan stil yapmak istiyorum. Yani sarı sinyal yerine arkada ledlerin sinyal görevi görmesini istiyorum. Bunun için değişmem gereken kodlar nelerdir? Bilen biri aydınlatabilirse memnun olurum.

Ayrıyeten welcome lightlarda xenonların da yanması için ne yapmam gerekir?

Teşekkür ederim şimdiden.

Bunu bende merak ediyorum bilen varsa yazarsa çok sevinirim. Ledler sinyalle birlikte yanıyor fakat sinyallerin pwm sini 00'layıp denediğimde bu seferde sinyal yanmaya devam ediyor ama ledler sinyal şeklinde yanmıyor

• Arkadaslar bahsettiginiz sport+, digital hiz, sis farli selamlama, spor gostergeler, lastik isilari gibi ozellikler satin aldigim 2014 model 5.20i de var. aldiktan sonra garanti uzatimi yaptirdim, bir tam gun arac borusanda 300 kusur nokta kontrolu yapilarak garantisi 3 yil uzatilarak sertifika verildi.. benim arac ta gizli ozelliklerin acilmis olmasi bunu etkilemedi sayet kodlama dediginiz sey bu ise...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 21 Mayıs 2017; 9:17:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar nbt seti alıp kendim montajını yapmak istiyorum. Aracim 2012 f20 ekran,nbt ünite,gps anteni,idrive kontrol bunların dışında alınması gerekenler nelerdir. Teskkür ederim şimdiden

• Merhabalar;

Aracıma auto start stop sisteminin aşağıdaki kodla en son kaldığı ayarı hatırlamasını kodladım fakat çalışmıyor bu konuda yardımcı olabilecek var mı ? Sadece aracı stop edip hemen tekrar çalıştırdığımda hatırlıyor. Ayrıca aracıma dijital hız göstergesi de kodladım ve çalışıyor. Kodlama ile ilgili bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

FEM_BODY 3023 TCM_MSA_MEMORY aktiv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyber_warrior -- 6 Temmuz 2017; 8:55:39 >
  • Karakule0671 kullanıcısına yanıt
    NBT aktivasyon kodlarını da satın almanız gerekiyor, navigasyon, sesi komut, bmw apps gibi hizmetlerin çalışabilmesi için
  • Uzman olan Arkadaşlara sorum vardı. Aracıma f10 nbt retrofit yapıldı. Ancak benim araç 2014 6.ay üretim öncesi 2014 model muhtemelen şubat ya da mart üretim. Herşey çalışıyor sıkıntısız ancak usb kablosunu üniteye bağlayınca sistemde deaktif gözüküyor. Kabloyu 180 derece terste taktık. 2016 model yeni tip ekran usb ucu da denedik. Çalışmadı acaba sıkıntı nedir yaşayan varmı acaba ?

• Selam arkadaşlar,

Bugün arkadaşımın 2012 F20 aracına F30 dan çıkma bir ünite ekran ve idrive controller taktık. Kodlamasını falan hallettik gayet güzel ancak controller hiç tepki vermedi. Eski controller ı takınca çalışıyor ancak yenisi çalışmıyor. Eskisi biraz problemli olduğu için yeniyi takmamız lazım. Başka bir ECU da kodlama mı yapmamız gerekiyor acaba? ZBE de falan bişey yapmamız lazım galiba ama yanlış yapmak istemiyoruz. Yardımcı olabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kicker -- 6 Temmuz 2017; 23:5:40 >
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.