Yüzbaşı
28 Ağustos 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba,

ios cihazimda bluethooth uzeinden muzik dinlerken (apple music ve spotify ile denedim) donanimhaber uygulamasini actigimda muzik duruyor maneul olarak tekrar play demem gerekiyor.. son 2 guncellemedir boyle sanirim oncesinde sorun yoktu..

Heralde uygulama acilir acilmaz AudioSession baslatiliyor uygulama herhangi bir audio/video oynatmamasima ragmen,

Duzeltilirse iyi olur

Cihaz: iPhone10,6 (12.1.4)
Sürüm: 1.4.3 (656)
Bildiğiniz üzere Apple Watch'ları mevcut klasik saat kayışları ile kullanamıyoruz yada kullanmak istediğimizde 561 TL değerindeki Apple orjinal klasik kayışı almamız gerekiyor. Neden 561 TL lik kayış alıyoruz derseniz, o klasik kayışın üstünde standard kayışları takmamızı sağlayacak kayış adaptörüleri ile birlikte geliyor ve bu adaptörler resmi olarak satılmıyor (Apple ürünü olarak)

Aliexpress gibi sitelerde 5-10 dolar arasında bu kayış adaptörülerinden alarak Apple Watch'umuzla dilediğimiz standard saat kayışlarını kullanabiliyoruz (Apple watch modelinden bagımsız olarak)

Bununla ilgili kısa bir videoda hazırladım amatör olarak... ilgilenen arkadaşlar olabilir diyerekten başlık açtım...

Kitapzi uygulaması Apple App Store'da!

Kitap satın almak hiç bu kadar ucuz ve kolay olmamıştı! Türkiye'nin en büyük kitap arşivinde aradığınız kitabı ISBN (barkod) numarası yada kitabın ismi ile hızlıca bulun ve satın alın!

3 kolay adımda aradığınız kitabı en ucuza nerelerde bulabileceğinizi görün ve dilerseniz hemen ilgili mağazadan satın alın!

- Kitap aramak için barkod okuyucuyu kullanabilirsiniz yada barkod numarasını girerek yada kitap adı yazarak arama yapabilirsiniz...
- Kitabın barkodunu ekrandaki barkod okuyucu bölümünün ortasına gelecek şekilde kameraya doğru tutun
yada Kitabın barkod numarasını ekranda gösterilen alana girerek arama işlemini başlatın..
- Geniş Kitapevi arşivimizden ilgili kitabın bilgileri ve satın alabileceğiniz websiteleri listelenecektir.
- Size uygun kitabevinin ismine dokunarak kitap hakkında daha detaylı bilgileri görüntüleyebilir, dilerseniz kitabı satın alabilirsiniz.

Yenilikler:
- Arama geçmişi: Artık geçmiş aramalarınızı listeleyebilirsiniz.
- Favorilerim: Beğendiğiniz kitapları favorilerinize kaydedebilir, bilgilerine daha sonra bakabilirsiniz.
- Popüler Kitaplar: Diğer kitapzi kullanıcıları tarafından en çok aranan,incelenen kitapları görebilirsiniz.
- Paylaşım: Kitap bilgilerini arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

App Store Download:https://itunes.apple.com/us/app/kitapzi/id1027794116?ls=1&mt=8

www.kitapzi.com
3 kolay adımda aradığınız kitabı en ucuza nerelerde bulabileceğinizi görün ve dilerseniz hemen ilgili mağazadan satın alın!

- Kitap aramak için barkod okuyucuyu kullanabilirsiniz yada barkod numarasını girerek yada kitap adı yazarak arama yapabilirsiniz...
- Kitabın barkodunu ekrandaki barkod okuyucu bölümünün ortasına gelecek şekilde kameraya doğru tutun
yada Kitabın barkod numarasını ekranda gösterilen alana girerek arama işlemini başlatın..
- Geniş Kitapevi arşivimizden ilgili kitabın bilgileri ve satın alabileceğiniz websiteleri listelenecektir.
- Size uygun kitabevinin ismine dokunarak kitap hakkında daha detaylı bilgileri görüntüleyebilir, dilerseniz kitabı satın alabilirsiniz.

Google Play'den indirmek için:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kitapzi.kitapziapp

www.kitapzi.com
Arkadaşlar, LG 60PH670S Plazma TV kullanıcısıyım ve ufak tefek sorunlar dışında tv den oldukça memnunum. Özellikle akşamları bu tv de HD dizi-film izlemek müthiş bir keyif veriyor..

Internette çeşitli ayarlar ipuçlar ararken Bias Lighting (Denge ışıklandırma) denen olaya denk geldim ve araştırmaya başladım. Bu işlem kısaca karanlıkta tv izlerken veya pc monitorüne bakarken yaşadığımız göz yorulmasını azaltan bir ışıklandırma methodu. İnternette fazlası ile bilgi mevcut fakat bu işi doğru yapmak için piyasada HDTV Bias Backlighting denen hazır LED ışıklandırma kitlerine denk geldim ve denemek için ebay üzerinden satın aldım. Benim aldığım şerit en uzun olan yani 60'' tv lere kadar kullanılabilen modeldi, zaten daha ufak tv ler için şeridi keserek kullanabiliyorsunuz. (Işıklandırma usb kablosu ile beraber 55.1 inch uzunlugunda). Ben Plazma TV ile kullanıyorum fakat LED,LCD TV ler ve tüm bilgisayar monitorleri için kullanılabilir bir üründür kendisi..

Ürün resimlerden de görebileceğiniz üzerine aslında basit bir şerit şeklinde LED ışıklandırma sistemi. USB den güç alması ve ayrıca üzerinde açma kapama düğmesi yer alması çok iyi.. Kısaca kullanımı şöye;

Ürün kendinden yapışkanlı olarak geliyor ve tek yapacağınız şey şeridi tv arkasına dogru ebatlarda kesip (benim 60'' olmasına ragmen 3-5cm uzun olduğu için kestim bir kısmını) yapıştırmak.. Daha sonra ürünü USB den TV deki boş USB portuna takıyorsunuz. Bu arada açıp kapama düğmesini sürekli açık konumda bırakıyorum çünkü zaten TV yi kapattığınızda USB ye giden elektrik de kesildiği için otomatikman kapanmış oluyor ışıklandırma da. Aynı şekilde TV yi açtığınızda da ışıklandırma aktif oluyor..

İlk yaptığım denemelerde oldukça memnun kaldım. Gerçekten tv arkasında beyaz duvara hoş bir ambiyans ışıklandırması sağlıyor (hatırlayacağınız üzere Philips Ambient Light şeklinde bunun daha modern bir uygulamasını yapmıştı. Bu şerit sabit beyaz ışık veriyor, philips modeli ise ekrandaki görüntüye göre renk degistiriyor). Akşam salonda hiç bir ışık yakmadan film izlemek cok keyifli olsa da azıcık göz yorulması ve parlak ekranlarda rahatsız veriyordu, 1-2 saatlik denememde bu bias light sayesinde böyle bir sorunla karşılaşmadım ve ürünün kutusunda iddida ettiği gibi azda olsa contrast ve siyah seviyesinde de iyileştirme oldu diyebilirim. Fakat ben TV nin epey bir üst tarfına doğru yapıştırmıştım (videodan ve resimlerden görebilirsiniz) biraz daha aşağı yapıştırsam daha dengeli bir ısık dagılımı yakalayacagımı düşünüyorum. Şerit arkasındaki kendinden yapışkanlı alana zarar vermemek için sök tak yapmadım fakat en kısa sürede çift taraflı bant alıcam ve söküp daha uygun şekilde tekrar yapıştıracagım..

Bu arada ürünü 18dolar +9dolar kargo ücreti ile ebay deki aşağıdaki linkten satın aldım. Biraz pahalı bir ürün yaptıgı işe göre fakat kesinlikle güzel sonuçlar veriyor ve ülkemizde bunu daha hesaplı maliyetle elde edebiliriz gibime geliyor.. LED ısık bulmak kolay fakat doğru Kelvin derecesinde ışın vereninin bulmak lazım sanırım...Neyse bu konuda bilgili arkadaşlar bizi aydınlatıp yardımcı olacaklardır eminim.

Satın aldığım sayfa:http://www.ebay.com/itm/301084571296?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Gece gece daha fazla uzatmadan sizi resimler ve kısa video ile başbaşa bırakıyorum..

Ürünün tanıtıcı resimleri:

Bendeki ürünün montaj resimleri:

Video için

Youtube a giremeyenler için Vimeo Linki:https://vimeo.com/93297058

Youtube:http://www.youtube.com/watch?v=CXMD2b32yxg
Arkadaşlar Merhaba, Aşağıdaki donanımlara sahip bir HTPC yaptım, Fakat özellikle işlemcinin ufak fanı çok ses yapıyor. Kasa içi seslere karşı acayip titiz olduğum için bu kasayı mümkün olduğunca sessiz yapmak istiyorum, su soğutma dışındaki fanlı veya fansız pasif sogutma önerilerine, sessizleştirme aparatlarına ihtiyacım var.. Aşağıdaki donanıma ne gibi modifikasyonlar veya eklemeler yapabilirim sizce?

Kasa: Aopen H340G Mikro Atx
http://www.exa.com.tr/aopen/kasalar/aopen_h340g-336-12178.html

HDD: Seagate 1 TB 7200 RPM 32MB SATA2 NCQ
http://www.exa.com.tr/seagate/sabit_diskler_kategorisinde/seagate_1-327-7600.html

İşlemci: AMD Athlon II X2 250 (3GHz) 2MB (AM3 938Pin)
http://www.exa.com.tr/amd/islemciler_kategorisinde/amd_athlon-340-8642.html

Anakart: Asus M4A785D-M PRO
http://www.exa.com.tr/asus/anakartlar_kategorisinde/asus_m4a785dm-328-10666.html

İşletim Sistemi: Windows 7 64bit

İlk aklıma gelen bu işlemcinin bu kasa içince fansız nasıl bir performans vereceği? Gerekirse biraz voltajı düşürerek yavaşlatabilirim. HTPC oldugu için internet ve video (1080p mkv ağırlıklı) kullanıcam.
Ama fansız sanırım çok ısınır.. Kasaya uygun pasif sogutucu veya büyük fanlı düşük devirli bir fanlı sogutucu da olabilir. Sizin önerilerinizi bekliyoru.

Ayrıca harddiskte fazla ısınıyor gibi geldi bana. Kasa zaten ufak olduğu için Hdd nin yerleştirildiği bölümde epey dar. bunun içinde tavsiyelere açığım. Son olarakta kasanın 200W mini power suppy'lı var. bu power yerine 150w falan daha sessiz fansız calısabilecek (sanmıyorum ama genede soruyorum) bir PSU bulabilirmiyim?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim..
Arkadaşlar şu an evde tv ye baglı bir adet western digital WDTV external cihaz var.. cihazı bilmeyenler için kısaca anlatıyorum. USB arabirimine takıcagınız bir external harddisk ile disk içindeki resimleri videoları ve muzikleri oynatan bir cihaz..en büyük özelliği HD 1080p desteklemesi ve mkv dosyalarını oynatması.

ben western digital usb harici disk baglıyorum buna. Fakat şu an piyasada olan NAS diskler ilgimi çekiyor. şöylei;

PHILIPS SPD8020CC
http://www.hepsiburada.com/philips-spd8020cc-500gb-16mb-7200rpm-nas-3.5-rj45-usb2.0-tasinabilir-disk/productDetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd850432

1TB My Book® World Edition
http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=37043

2 adet ürün gözüme çarptı. fakat benim asıl ögrenmek istediğim acaba bu iki üründe de aynı anda hem usb hemde ethernet baglantısını kullanabiliyormuyuz?
Yapmak istediğim şey basit; ethernet ten network e baglı olacak ve bilgisayara indirdiğim filmleri network üzerinden bu diske atıcagım. Disk in üstündeki usb baglantısı ile de western digital WDTV cihazına baglayacam. WDTV de usb den bu diski görüp içindeki dosyaları oynatacak yani tak çıkar yapmadan aynı anda hem usb den hem de ethernetten baglamak istiyorum.. Önce ethernetten baglayıp dosyayı atıp etherneti söküp USB baglamak istemiyorum.

umarım derdimi anlatabilmişimdir. aranızda bu disklerden herhangi birine sahip olupta aynı anda hem usb hemde ethernet cıkısları kullanıp kullanamadıgınızı yazarsanız cok sevinirim.
yanlış birşey almak istemiyorum.
arkadaşlar ktunnel la falan kasmaya gerek kalmadan youtube dan video izlemek için gayet başarılı bir site var.

www.v-izle.com

buradan youtube da arama yapıp istediğimiz videoları izleyebiliyoruz
ayrıca üye olarak siteye kendi videolarınızıda atabiliyorsunuz. hem youtube izleyebileceğiniz hemde video paylaşabileceğiniz güzel ve hızlı bir site tavsiye ederim
arkadaşlar xp kullanırken cubase sx3.1.1 kullanıyordum sorunsuz fakat vistaya gectikten sonra dongle olayı sorun yarattı (crack)
vista ile uyumlu bir cubase sürümü piyasada varmı acaba?
arkadaşlar turkcell in cepte internet L (150mb) paketine abone oldum aylık 29ytl vericem. bu abonelik icinde gprs kullanımı var. ben telefonumdan SMS atarken GSM yerine Packet data seçersem yani sms leri gprs üzerinden atarsam sms ler standart sms ücretlendirmesi yerine abonesi oldugum internet paketi dahilinde gidermi? yani sms e para vermek istemiorum internete abone olmusken sms leride gprs üzerinden gönderebilirmiyim?
Hakkında
Meslek: Kıdemli Yazılım Müh.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 789
İkinci El Bölümü Mesajları: 17
Konularının görüntülenme sayısı: 20.264 (Bu ay: 79)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 95 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Markalar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.