Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (309. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
6.527
Cevap
102
Favori
565.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bildiğim kadarıyla araçta otomatik park özelliği varsa DSC modülü Driving Assistant Plus için uyumlu oluyor. Aslında olay Adaptif Cruise için DSC'nin araca fren yaptırabilmesi sadece. Bir diğer önemli konu da SAS modülü. Bu modülün araçta olması gerekiyor 5AT opsiyonu için.
    Ben aracıma eklemiş ve bimmerfest'te paylaşmıştım, hatta sizinle de yazışmıştık sanırım orada :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kicker -- 16 Ağustos 2022; 23:32:34 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kicker kullanıcısına yanıt
    @ejlover üstad selamlar, Driving Assistant Plus (5AT) ve Driving Assistant Professional (5AU) arasındaki fark tam olarak nedir biliyor musunuz? Benim aracımda 5AU var ve kumandadan park opsiyonunu alamadım 520i lerde olmadığı gerekçesiyle, daha önce bahsetmiştim.

• Arabada kayıt yapan kamera şart. Ön camda ve arka camda birer tane.

BMW 5 SERiSi G30-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 23 Ağustos 2022; 20:31:12 >
  • sk67a S kullanıcısına yanıt

Farın camı değişti sanırım, orjinal mi şimdi bu?

fotoğraftan tam anlaşılmıyor ama sinyal üst kısmındaki bölüm eğri sanki. Bunumu diyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KUTTA44 kullanıcısına yanıt
    Söylediklerine göre far camı orijinal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 23 Ağustos 2022; 14:15:32 >
  • Evet anlaşıldı şimdi. Benim farın camıda çatlak. Sadece camı değiştirince olacağı gördüm . Tramerde görünmesi gıcık ( farı komple değiştirince )

• KUTTA44 kullanıcısına yanıt
    Farı kaskodan komple değiştirdiniz mi? Değiştirdiyseniz tramerde gözüken miktar ₺ nedir acaba?

• Northsun N kullanıcısına yanıt

BMC filtre taktık, oldukça memnunum. Islık/emiş sesi çok iyi çıkıyor.

• 530xdrive aracımda yazılım var top speed olarak 275'de kalıyor. 265'i zor geçiyor.

Araç xdrive olduğundan mıdır yoksa farklı yazılım mı denemeli?

Nette gördüğüm arkadan çekişli araçlar 290ı rahat görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanstain -- 22 Ağustos 2022; 18:33:4 >
  • Olan biten vukuat her daim kayıt altında. Tedbiri elden bırakmamak lazım. Araca yapılabilecek en önemli yatırım. Gerek park halindeyken, gerekse trafikte yol alırken.

BMW 5 SERiSi G30-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 5 Eylül 2022; 13:14:11 >
  • Arkadaşlar, aracımın bakımlarını hep servisimde düzenli zamanında yaptıryorum ama bu bakıma yoğunluğumdan dolayı 1000-1500 km kadar geciktircem gibi duruyor. Servisteki arkadaş 1000 km ye kadar herhangi sorun yok ama daha fazlasını geçirirseniz almanyaya bilgi gidiyor gibi bişey demişti diye hatırlıyorum. Böyle bişey varmı? Araca fazla bir zararı olur mu, garanti açısından bi sorun olurmu?

• Merhabalar, Km sınırını bilmiyorum ama , geciktirilen bakım ya da yaptırılmayan bakımlarda , aracı kırmızı listeye düşürüyor almanya. 2. El bir mini clubman araç almıştım, ilk sahibi garajda tutmuş ve kullanmamış, haliyle servise de götürmemiş. Aldığımda 9000 kmdi araç, servise gittiğimde, bakım aralığını kaçırmış uzun bir süre bu nedenle almanyadan kırmızı listeye düşmüş demişlerdi. Ama bu durum araçta oluşacak hangi arızaları vs leri kabullenmeyecekler bu konuda bilgim yoktur. Rutin bakımlar da , motor yağı vs konusundan ,motorda sıkıntı olursa, mazeret sunabilirler. Arabalar hiçte ucuz değiller bu nedenle , bence servis bakımını geciktirmeyin. Aklınızda olsun eskinden iyi niyet garantisi oluyordu , yaşı ilerlemiş araçlar için, şimdi onuda yapmıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spyoner -- 11 Eylül 2022; 12:24:34 >
  • tunings T kullanıcısına yanıt

Benzer bir durumu 2 hafta önce ben de yaşadım. Uzun bir seyehat nedeniyle bakım km'sini 750km kadar aşmam gerekti. 1000 km'yi geçmiş olsaydım garantide sıkıntı yaşayabileceğimi söylediler. Siz de aşmayacak şekilde planlama yapın bence.

• Sabah yol yardıma bağlanıp teknik servisten biriyle görüştüm 300-500 km kadar sorun olmaz ama yinede zamanında yaptırmaya çalışın dedi. İnşALLAH geçirmemde riske atmayız. Teşekkürler👍

• Arkadaşlar 530xi 19inc jantlarda pirelli pzero pz4 lastikler var. 1000km olmadan iki lastik de balon verdi ve yarilmak üzere. Sorun bende mi pirelli demi bilemedim.

• Konu pek aktif değil.
    Bugün servisteydim. Showroom tarafında 530i XDrive Touring ve 320d XDrive Touring araç vardı. Benim gönlüm Touring tip araçtan yana. Almanya seyahatlerimde gördüğüm araçların tamamına yakını Touring idi. Burada ise hep Sedan, illa ki Sedan, Sedan aşağı, Sedan yukarı.

320d yeni kasa. İçerisi daha moderan. Boydan boya ekran. Vites topuzu gitmiş, yerine şalter gibi bir aparat gelmiş. Tek eksik 360 kamera.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 26 Eylül 2022; 13:57:52 >
  • Yazılım ile ilgili birkaç bilgi:

1 sene oldu.

Stage 1: 250 hp/350 nm

0-100: 6.5-7 sn

100-200: 14-15 sn

Hız limiti de kaldırıldı.

Son hız denemelerim 265-275 gibi. Yokuş aşağı 280'de olurBMW 5 SERiSi G30- 

BMW 5 SERiSi G30-
  • cismail C kullanıcısına yanıt

O güce 0-100 zayıf kalmış gibi hocam.Acaba yazılımın tork eğrisi kalkışta araca yüklenmemek üzere mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacklotus01 -- 26 Eylül 2022; 17:27:33 >
  • blacklotus01 B kullanıcısına yanıt

Bu ölçümler benim kaba ölçümlerim. Çok kesin olmayabilir. Yazılımcıma sorayım tabii bu yüklenme konusunu.

530i'nin fabrika verisi 6.3 olduğu için çok da kötü gelmedi bana ama sizce kaç olmalıydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cismail -- 26 Eylül 2022; 19:35:59 >
  • cismail C kullanıcısına yanıt

Benim aklım 330i ye gitti fabrika verisi 5.8 olan.5 serisi için 6.5 saniye gayet yeterli.

• 
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.