Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (208. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.527
Cevap
102
Favori
565.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir süredir g20 araca geçsem mi geçmesem mi derken en sonunda performanstan memnun kalmayacağıma karar verip g30 5.30i'de karar kıldım. Aranızda aracını satan var mıdır acaba? Fiyatlarda uçmuş iyice ama yapacak bir şey yok, geçen sene Ağustos falandı sanırım 360 civarına bir 5.30 bulmuştum 30.000 km'de, şu anda 600 civarında o km'deki araçlar.

Gönül ister makyajlı araç almak ama tahminim makyajlılar 1 milyona yakın olacaktır.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-borusan-bmw-530i-executive-msport-plusvakum-plusdakota-deri-plusnavi-orjinal-788863049/detay şu ilan uygun gibi geldi ne dersiniz dostlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 29 Mayıs 2020; 22:5:16 >

• Beavis. kullanıcısına yanıt
    Videoda yenlikler Connected özelliklere dayanıyor diyor; mesela Connected Parking. Oysa ki ülkemizde bütün Connected Drive hizmetleri durduruldu. Hibrit motorlardan bahsediliyor; bu motorların Almanya’da önceden tanımlanmış bölgelere girdiğinde Connected irtibatı ile otomatik olarak elektrik motora geçeceğine ve bu şekilde emisyonların azalacağına dem vurulmuş.

Şimdi bizim gerçeklere dönelim. Borusan hibrit mibrit versiyonunu getirir mi? Siz cevap verin. Peki strok
    mesafesi azaltılarak downsize yapılmış 1,6 litre benzinliyi getirdi. Euro uçmuş gitmiş. Fiyat tavanlarda. Boş paket makyajlı G30’lar yolda demektir. Aksesuar açısından bonkör olamaz zira fiyat alır başını gider. Öne çıkan Connected özellikleri, ki tasarımcılar bunu defalarca vurguluyorlar tanıtım videosunda, el mafiş. Connected Drive: the Quelleck to us; kapsama alanının dışındasınız; di düü dit; sayın abonemiz bu bir bant kaydıdır; aradığınız numaraya ulaşılamamaktadır. Peki şimdi forumdaşların yaklaşık olarak tahminde bulunduğu bu fiyata alınan sadece 2 tampon 2 far 2 stop lambası mı? Peki nerede tasarımda lanse edilen teknolojik altyapı ve onun gerektirdiği Connected Drive özellikleri? Aracı bunlarla beraber bir bütün olarak görmek lazım. Cabası fiyat daha da uçmasın diye Borusan’ın daha da kısacağı aksesuar ve donanımlar. Boşa koysam dolmaz, doluya koysam almaz. Hayırlısı olsun bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 29 Mayıs 2020; 23:59:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sk67a S kullanıcısına yanıt
    Tipik makyajlama operasyonu. Türkiye için tam da dedikleriniz geçerli. Ön farları incelt, arka farları tek çubuk yap, tamponları keskinleştir, birkaç yeni jant modeli, katalog için yeni birkaç renk. Ama Connected özellikleri yurtdışı kullanım için çok iyi görünüyor. BMW de facelift araçlar öncüsünden çok çok ayrışmıyor. O yüzden araçlarını güncel tutmayı başarıyor. Bundan başka bir sürücü otomobili olduğunu gayet de hissettiriyor. Teknolojik gelişmeler mercedesteki gibi döküle saçıla, abarta abarta görünmüyor. Ekranlarla aydınlatmalarla göz boyama mercedesteki gibi değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hasan1990bayrak H kullanıcısına yanıt
    Selam Hasan. Alet aksamuzeri geldi kapima. Hemen ise koyuldum.

BMW 5 SERiSi G30-

Bayagi bi ugras sonunda ekrana goruntu geldi.

BMW 5 SERiSi G30-

Fakat herseyi eski haline getirip arabayi topladim ve simdi eve dondum. Aksam oldugu icin rahat calisilmiyor. Benim teyp sizinkiler kadar buyuk degil, videolarda da gormustum alt tarafinda aletin sigacagi kadar bosluk var fakat kablolari iceri tepemedim. Yani kablolardan dolayi sigdiramadim. O yuzden baska bi zaman gunduz vakti daha ozenli bisekilde calisip halledicem insallah.

Sonucta basardim, ekrana goruntu geldi. Bu guzel bi gelisme oldu :)

Edit: soyle bi sacmalik var;
    Teyp ile ekran arasindaki kabloda direk teypten cikan kafayi alete takinca calismiyor, illaki ekrana takilan bolumu alete takiyorsun. Daha sonra alet ile gelen kabloyu da alete ve diger ucunu da ekrana takiyorsun.

Ekrana taktigimiz ucu asagi dogru indirdigimde baska bir kablo ile sargi yapildigi icin yeterince uzun olmuyor. Umarim anlatabilmisimdir :)

Edit 2:
    Bugun kurulumu tekrar yaptim ve harika oldu.

BMW 5 SERiSi G30-
    BMW 5 SERiSi G30-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xulavi -- 2 Haziran 2020; 17:57:16 >

• @suhasonisik
    Hocam özelden yazmışsınız kodlama ile ilgili de forum iyice saçmaladı artık SMS onayı olmadan özel mesajlara girilemiyor vs. Banka bu kadar zorlamıyor... Neyse..

Buradan yazarsanız sevinirim Suha hocam sorunuzu.
  • makine oldukça güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

Videoda yenlikler Connected özelliklere dayanıyor diyor; mesela Connected Parking. Oysa ki ülkemizde bütün Connected Drive hizmetleri durduruldu. Hibrit motorlardan bahsediliyor; bu motorların Almanya’da önceden tanımlanmış bölgelere girdiğinde Connected irtibatı ile otomatik olarak elektrik motora geçeceğine ve bu şekilde emisyonların azalacağına dem vurulmuş.

Şimdi bizim gerçeklere dönelim. Borusan hibrit mibrit versiyonunu getirir mi? Siz cevap verin. Peki strok
    mesafesi azaltılarak downsize yapılmış 1,6 litre benzinliyi getirdi. Euro uçmuş gitmiş. Fiyat tavanlarda. Boş paket makyajlı G30’lar yolda demektir. Aksesuar açısından bonkör olamaz zira fiyat alır başını gider. Öne çıkan Connected özellikleri, ki tasarımcılar bunu defalarca vurguluyorlar tanıtım videosunda, el mafiş. Connected Drive: the Quelleck to us; kapsama alanının dışındasınız; di düü dit; sayın abonemiz bu bir bant kaydıdır; aradığınız numaraya ulaşılamamaktadır. Peki şimdi forumdaşların yaklaşık olarak tahminde bulunduğu bu fiyata alınan sadece 2 tampon 2 far 2 stop lambası mı? Peki nerede tasarımda lanse edilen teknolojik altyapı ve onun gerektirdiği Connected Drive özellikleri? Aracı bunlarla beraber bir bütün olarak görmek lazım. Cabası fiyat daha da uçmasın diye Borusan’ın daha da kısacağı aksesuar ve donanımlar. Boşa koysam dolmaz, doluya koysam almaz. Hayırlısı olsun bakalım.
    Tanımlanmış bölge ayarlaması dışında trafik durumuna göre de hybrid sistem ayarlaması yapıyormuş araçlar. Siz araca navigasyondan hedef verdikten sonra trafik durumuna göre nerede elektrik nerede benzin kullanacağına karar veriyor. Açık yolda benzin ile giderken sıkışınca elektrikle gidecek şekilde şarjı saklıyor. Toplamda da minimum tüketim sağlıyor böylece.

Biz bunları yakın zamanda görebilir miyiz, zor görünüyor.

• erciftci E kullanıcısına yanıt
    Bu trafiğe göre navigasyon üzerinden sürüş şu an kullandığımız hibrit olmayan araçlarda da var, sistem ona göre hızlanmasını falan ayarlıyor, ama maalesef bu özelliklerin hepsi connected drive üzerinden çalıştığı için ülkemizde kullanılamıyor, ve sanırım bu connected drive işi yakın gelecekte çözümlenemeyecek

• Arkadaşlar, Connected Drive kalesindeki son savaşçıların arasındaydım; uzaktan olmasa da araç içi WiFi MiFi vasıtası ile hiç değilse kalan yakıt litresini ve menzili uygulamanın hafızasında tutabiliyordum. İşe yarıyordu; evden çıkarken depo ne durumda falan diye. Apple’dan bir güncelleme geldi zoraki; sonra carrt diye Connected Drive gitti. Araç şasİ numarasını tekrar girerek “Araç Ekle” seçeneneğini tıkladığımda “the Quelleck to you in this side of town” diye hata veriyor. Var mı hala Connected Drive’a araç içinden ulaşabilen? Yoksa tamamen tükendik mi?

Güzel anılarımız olmuştu. Hey gidi günler. Uzaktan araca bağlandık; neler yaptık.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/85eda1f6-0121-4e7a-9252-3dc85a59e12f.png

“The Matrix” filminin posterini aldım 1999 senesinde.
    Neo’nun pardösülü siyah gözlüklü pozu altında şu yazı vardı:
    “Everything that has a beginning has an end”.
    Connected Drive için de bir başlangıç vardı. Sonu hazinli oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 2 Haziran 2020; 22:51:0 >

• ejlover kullanıcısına yanıt
    Öncelikle selamlar dönüşünüz içinde teşekkür ederim. Araç için kodlamalarla bayağı bilgi sahibisiniz bu kodlamaları yaptırabileceğim bir yer varmıdır istanbulda ?

• Herkese selamlar birde bu hayalet gösterge konusunda bilgisi olan varmı acaba bi yarı hayalet bide hayalet var biliyordum birde m5 aracın hayalet göstergesi varmış. Aracıma next 100 paketi ekletiyorum ama hayalet ekran konusunda m5 in göstergesinide gösterdiler çok da hoş açıkcası ama bilgim yok artısı eksisi hakkında bilgi sahibi olan varmı acaba
    BMW 5 SERiSi G30-

Hocam benimde f30 aracimda oldu 2 gun oncesine kadar connected uygulamasini kalan yakiti menzili gorebiliyordum artik gozukmuyo bir uyari cikti uygulamayi actigimda sonra kapandi kendi kendine suan hic acilmiyor uygulama kendini atiyor ios ta.
    Farkinda olmadan uygulamayi mi guncelledim ne yaptiysam boyle oldu

Edit: app store da uygulamayi bulamiyorum kaldirmislar galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icecube_fb -- 3 Haziran 2020; 0:14:22 >
  • Tamam araç sim kartı üzerinden bağlantı engelli de neden kendi telefonumuzun internet paketi üzerinden bağlanamıyoruz? Aracın Wi-Fi hotspotuna bağlandığımızda cep telefonu interneti üzerinden bağlansa aslında sorun çözülmüş olur, ama araç yazılımı buna müsade etmiyor , belki bir şekilde aşılabilir mi acaba?

• icecube_fb kullanıcısına yanıt
    Connected Drive olayının ülkemizde kullanılamaması durumu Borusan’ın ayıbıdır. Mevzuata uygun bir çözüm sunması gerekiyordu. Yapmadı.

Apple App Store’da aniden Connected Drive uygulamasının yok olması; cep telefonlarımızdaki BMW Connected Drive uygulamasının bunca aradan sonra aniden bir “Güncelleme” gerektirmesi ve bu zorunlu güncellemenin arkasından “ülkenizde kullanılamıyor” mesajını vermesi bir tesadüf değildir. Borusan bunların arkasında. Tamam, anladık. Connected Drive defterimi tamamen kapattı Borusan. Müşterisini yarı yolda bıraktı.

Fakat yeni BMW modelleri, sadece 5 serisi değil, bütün ürün gamı her geçen gün daha da Connected özelliklerle piyasaya çıkıyor. Connected Drive olayı ülkemizde çözülmediği sürece bunlar kör topal. Daha önce yazdığım gibi, bu ürünlere bir bütün olarak bakmak lazım. Artık otomobil denen ürün 2 far ve 2 tampondan ibaret değil. Önce ÖTV, üzerine KDV, hatta ÖTV’nin KDV’sini tekrar ödemem için bana komple ve eksiksiz bir ürün sunması lazım Borusan’ın. Yapamıyor mu? Yapmıyor mu? O zaman uğurlar ola. Benim görüşüm bu.

Katiliyorum hocam.
    Binleece euro verip aldiginiz ozelligi kullanamiyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: EnTRikA14

Öncelikle selamlar dönüşünüz içinde teşekkür ederim. Araç için kodlamalarla bayağı bilgi sahibisiniz bu kodlamaları yaptırabileceğim bir yer varmıdır istanbulda ?
    Ben Ankara'dayım hocam ne yazık ki İstanbul'daki yerler hakkında bilgim yok. İstanbul'lu arkadaşlar yardımcı olacaktır.

@sk67a hocam sizin ID6 montajı için önerdiğiniz firma kodlamada da iyiydi sanırım ismini unuttum ama :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnTRikA14

Herkese selamlar birde bu hayalet gösterge konusunda bilgisi olan varmı acaba bi yarı hayalet bide hayalet var biliyordum birde m5 aracın hayalet göstergesi varmış. Aracıma next 100 paketi ekletiyorum ama hayalet ekran konusunda m5 in göstergesinide gösterdiler çok da hoş açıkcası ama bilgim yok artısı eksisi hakkında bilgi sahibi olan varmı acaba
    Hocam görselde gördüğünüz şekilde oluyor tüm modlarda ana renk beyaz. Kadran 330 default geliyor. Onun haricinde M mode'larla ilgili menüler var ama araçta M mode'lar olmadığı için bunları kullanamazsınız. HUD varsa araçta M aracın HUD da farklı uyumsuzluk çıkarabilir dikkat edin ona. Sonuç olarak tamamen görselliği hangisi hoşunuza giderse onu alın saçma bir fiyat farkı istenmiyorsa?

• quote:

Orijinalden alıntı: murmuro

Tamam araç sim kartı üzerinden bağlantı engelli de neden kendi telefonumuzun internet paketi üzerinden bağlanamıyoruz? Aracın Wi-Fi hotspotuna bağlandığımızda cep telefonu interneti üzerinden bağlansa aslında sorun çözülmüş olur, ama araç yazılımı buna müsade etmiyor , belki bir şekilde aşılabilir mi acaba?
    Hocam BMW 2 bağlantı paketi sunuyor "Connected Drive" ve daha eski nesil araçlardaki "BMW internet ya da Live". Connected daha üst bir hizmet oluduğu için Connected olan araçlarda Live yok. Ama donanım bulunmakta ve Live için FSC kaydı yapılmak şartı ile aktive edilebiliyor ama connected Drive'ın tüm özelliklerini kullanamıyorsunuz ama ek olarak Google Live ve Browser özellikleri ekleniyor ;)
    Çok haklısınız hocam ama gözden kaçan bir durum var: Yurdumuz insanı sadece LOGO'su için araç alıyor. O yüzden piyasa bomboş baz paket beyaz siyah araç dolu.. O nedenle hiç bir şey olmasın en ucuz olsun BMW Mercedes olsun dediği için müşteri kitlesinin %90'ı hiç bir cacık olmaz.. Sorsanız Connected Drive ne işe yarıyor haberi bile yok çoğunun havadurumunu görmesem de olur der en işi bileni :(
  • ejlover kullanıcısına yanıt
    Hocam, İst. Mrt Elek., Üstbostancı sanayide.
    Etimesgut’ta bir işim var;
    bir Ankara yapiim de şu sizin menşuuur
    MM Performance’a bi uğriim. En iyisi
    orası mıydı? Doğru mu hatırladım?
    Arabacı Noyan utube videosunu yapmıştı.
    Eski kasa 7 serisine bir kurcalamalar yaptıydı orada.

Bilerek imlâ kurallarını ihlâl ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 6 Haziran 2020; 8:58:18 >
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.