Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (209. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.526
Cevap
102
Favori
565.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilgi için teşekkür ederim Hud yok ama onuda ekletmeyi düşünüyorum o yüzden bu kadranda hud çıkışı var tercih sebeplerimden biride o açıkcası :)

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bombcheck -- 9 Haziran 2020; 2:9:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ejlover kullanıcısına yanıt
    Benim araçta live cockpit Prof ve idrive 7 versiyonu mevcut, en son gelenlerden yani, şimdi dediğiniz şey benim araçta uygulanabiliyor mu, eğer oluyorsa bana bir şekilde anlatırsanız, çok mutlu olurum

• Aracın motoru ve model yılını belirtirseniz fiyat yorumu daha sağlıklı olur.
    Önceki f10 kasa aracımda standart ses sistemi vardı, şu ankinde hifi var. Bariz bir şekilde hifi çok daha iyi.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bombcheck -- 9 Haziran 2020; 2:9:52 >
  • murmuro M kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bombcheck -- 9 Haziran 2020; 2:10:15 >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bombcheck -- 9 Haziran 2020; 2:12:10 >
  • Estağfurullah, şimdi anlaşılır oldu fiyat biraz, dizellerin fiyatına çok hakim değilim ama hatasız düşük kilometre araç için günümüz şartlarında fena fiyat sayılmaz, tabi biraz daha kırılabilirse daha iyi olur.
    Eğer ses gücünden bahsediyorsak son seste ikisi arasında çok büyük fark göremedim, ama kalite farkı çok bariz. Standart ses sistemi beni çok tatmin etmemişti, bu araç için ucuz kaçıyor, başlar dolgun değildi, tizler ise net değildi bana göre, ama hifi bariz şekilde sesi daha kaliteli veriyor, ama ses şiddeti olarak fark varsa da çok az vardır.
    İdrive 7 ye yükseltme konusunda emin değilim, çünkü donanımlar Farklı diye biliyorum, konuya daha hakim arkadaşlar daha net cevaplar verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bombcheck -- 9 Haziran 2020; 2:11:28 >
  • merhaba 2018 8.ay aldığım 520i nin üzerinde 17 lastik mevcut. 19 inç jant ve lastik düşünmelimiyim? ön arka farklı oluyormuş, önerileriniz nedir?
    selamlar dr teomansen
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    Evet MM Performance hocam Ben bile gidemedim hala eve 15 dakika aslında
  • EnTRikA14 E kullanıcısına yanıt
    Normal dijital kadranda da var hocam Ama dediğim gibi M HUD almanız gerekecek muhtemelen hem kadrana hem HUD'a ek ödenen ücret farkı epey artabilir bu durumda. Tabii bi de ön cam ve ön konsol değişecek onu da unutmayın
  • bombcheck B kullanıcısına yanıt
    Hocam imkan varsa Harman'a geçin yoksa da kesinlikle HiFi alın. Standart ses sistemi yerine telefondan çalın müziği aynı şeye denk gelir

Hayırlı olsun bu arada şimdiden aracınız iyi günlerde kullanın
    ID7 için bir fikrim yok hocam ama ID6'larda olabiliyor; 7 için araştırmak lazım.
  • bombcheck B kullanıcısına yanıt
    Hocam ID7 dediğimiz sistemde donanımlar da tamamen farklı hatta ebad farklılığı nedeni ile ön göğüse de monte edilmesi mümkün değil ID7 sisteminin. Yani yazılım farklılığından bahsetmiyoruz ID6/7 derken.

ID6 sistem'den 7'ye geçilebilir ancak sadece ana ünite, ekran, controller, gösterge paneli ile bitmiyor iş araçtaki pek çok ECU'nun ve bağlantı kablolarının hatta panellerin değişmesi gerekiyor. NBT güncellemesi gibi değil ne yazik ki ID7'ye geçiş masrafı. Aracı satıp ID7'li araç almak çok daha ucuza gelecek durumda şu an için geçiş maliyeti.
    Ankara’ya geldiğimde PM mesaj yazayım. MM Performance’a gidelim.

• Arabadayken WiFi üzerinden güncellenmiş BMW Connected Drive uygulaması depoda kalan benzini ve menzili gösteriyor. Fakat eve gidince uygulamadan bu bilgiler siliniyor. Çünkü aracı ekleyemiyorum. Karoserie numerosunu girdiğim anda küüt diye “Bu mahallede Connected kullanaman! Yassaah!” diye uyarı mesajı çıkıyor.

Hala inatla kullanacam lan bu Connected Drive uygulamasını. Sadece araç içinde ise o zaman sadece araç içinde. Gittiği yere kadar. Aha Borusan gör bunu; sana inât.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/2aeedb46-c156-40a6-93e9-3be0637a730c.png

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/8fed4756-9dbc-4b7b-ad0a-df462b107fc8.jpeg

Edit: akaryakıta zam gelecekmiş; benzinciye gittim, depoyu fulledim. Telefonda Connected Drive uygulaması açıktı. Kapatmadım. Eve geldim; uygulamada depodaki benzin miktarı ve kalan menzil bilgisi duruyor. Fakat uygulamayı kapatıp, tekrar açarsam bu bilgi silinecek gibi.

Bu arada pompadaki tüketim hesabına yakın bu Connected Drive menzil bilgisi. Kalan 65 litre; menzil 648 kilometre. Tüketim: 65/6,48 = 10,03 litre/100 kilometre. 10 litre diyelim.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/39600cbb-dd7b-4a1d-8df9-9a353ec15b4e.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 9 Haziran 2020; 0:8:25 >

• 40058 kilometredeyim; yağ değişimine 600 kilometre kaldı diye uyarı mesajı çıkıyor. Bu hafta servis rndv.

Balata-salata işi de çıkabiler.

Edit: km ilerledikçe bakım da ilerliyor.
    Evet, ön balata, arka balata, km 40 bin. Simetrik bir
    şoförüm. Eşit aşındırmışım.
    Demek ki bir sonraki balata 80 bin’de. 80 binde
    Devr-i Âlem.

@ejlover
    @038poyraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 12 Haziran 2020; 13:25:41 >
    Teşekkür ederim, araştırayım bu konuyu

• sk67a S kullanıcısına yanıt
    Keyifli olur valla haberleşelim hocam
  • 
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.