Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (116. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
6.526
Cevap
102
Favori
565.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bırakalım 6 silindirli 3 litre motorları, 2 litre motorlar bile artık ilk alımda çok çok fazla fiyat etiketine sahipler. 3 litre motor ve güç ile bu araç kaymak gibi olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şuan ki hali daha hoşuma gidiyor ne bilem tam hoşuma gitmedi.
  • sk67a S kullanıcısına yanıt

• yeni 520 nin bagaj kapağındaki kıvrıma bir türlü içim ısınmadı.. emanet gibi duruyor sanki :)
  • Tolga_06tr kullanıcısına yanıt
    Tam olarak hangi bölgeden bahsediyorsunuz anlayamadım.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 038poyraz -- 27 Şubat 2019; 23:38:50 >
  • 5 serisi F10 sayfasına yazarsan daha iyi olur.

Son mesajlarda özellikle servis ücret konusu geçiyordu. Orada daha tecrübeli kişiler var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • denizinpiri kullanıcısına yanıt
    teşekkürler farketmemişim konuyu sildim umarım faydalı olur
  • Stoktaki 2018 modeller satılınca, yeni partide gelecek 2019 modellerin başlangıç fiyatı 550k civarı olacakmış.

Mercedes fiyatlarına göre yine iyi sayılır. Mercedes’te zaten giriş amg 500 gibi

Hocam istedikleri kadar arttırsınlar kimse alamıyor ki ayrıca fiyatın artması demek kasko bedelini çok arttırıyor benim aracım f10 piyasası 230 bin ama kasko bedeli 308 bin, dolayısıyla yürütme maliyeti artıyor ve ikinci elde makas açılıyor sıfır fiyatları ile

• Yeni 3-serisi G20 için de başlangıç fiyatının 380k olacağı söyleniyor. Bu mesajım burada kalsın. Bakalım bu fiyatlar doğrulanacak mı? Hep beraber öğreneceğiz.

Hocam ben de garanti uzatma düşündüm ama her şeyi kapsamıyor ayrıca 11 bin gibi bir rakam çıkıyor artı 3 yıl için, değer mi diye düşünüyor insan, tabi g30 için çok daha fazladır garanti uzatma ücreti

Bu fiyatlarla zaten altın vuruş yapılmış olur. Kim alacak muamma, Mercedes makyajsız w205 dizel c200 ler sayesinde bu ay biraz kıpırdadı. Ama genelinde işleri çok kötü. Bmw de ise durum sadece ötv li 1 serisine ve elde son kalan 3 serilerine dayalı satışlarla ilerliyor. Premium selection da full kiralamadan çıkan araçları satılık. 12-13.000 km deki araçları görseniz üzülürsünüz. Haşat mı haşat olmuşlar, ama 350-370 arası fiyatlar isteniyor.

O yüzden sıfır km aldığınız aracı epeyce kullanmaktan avantajlı birşey kalmıyor. Peyder pey f10 u verip son kalan dizel a6 lardan alayım dedim. 430 a veriyorlardı. Ama f10 u facia ötesi fiyatla takas sayarız dediklerinde, vazgeçtim o sevdadan. G30 ve F10 ile sanıyorum gittiği yere kadar gidecek.

• Cuma günü aracımdaki (F48 kasa X1) korna arızası sebebi ile servise gittim. Arabanın garantisi bitmişti ancak 3 yıllık bakım paketi vardı. Garanti kapsamında korna değişikliği yapılması için onay alındı.
    Ellerinde yedek parça olmadığı için İstanbuldan geleceğini belirtttiler. Servis danışmanı sağolsun beni araçsız bırakmadı ve cumartesi akşamüzeri aracımı teslim alana kadar 5.20i kullanma şansım oldu.
    Kullandığım araba donanım olarak fena değildi. M sport paketli, Next100 ve pasif güvenlik donanımlarına sahip bir araçtı. F10 kasaya göre kesinlikle daha atak olduğunu söyleyebilirim. Kullanımı keyifli ancak yakıt tüketimi konusunda biraz daha iyi olmasını beklerdim.
    G30 kasaya sahip olan şanslı arkadaşlara iyi günlerde kullanmalarını diliyorum. Yeni fiyatlar ile 5 serisi almak hayal gibi birşey oldu.
    Elimizdekilere sahip çıkıp youtube’da yeni modellerin test sürüşlerini izlemekten başka çare yok be yazık ki.

Evet bende geçen hafta f10 bakımını yaptırırken, showroom da bir 7.30d ve 6.40d gt vardı. İllaki alan olacak bu araçları, şirket bünyesinde alanlar var,KDV’sini kullanmak için alanlarda var. Ama makas çoook daraldı. Lüks tüketim bitmez ama azalır.

• erdknt E kullanıcısına yanıt
    Çok şanslıymışsınız, normalde bırakın bitmiş garantiyle değişimi, garanti varken bile sorun çıkarırlardı. Borusan müşteri menimnuniyeti konusunda çok özenli olsa da, garanti konusunda ben başarılı bulmuyorum.

Öyle 10/11.000 tl ödeyerek de garanti paketi almak mantıklı değil. Orjinal parçalarla, bakımlarını doğru ve aksatmadan yaptırarak, sorun çıkma olasılığını minimum a indirmiş oluruz.
    X1 den sonra g30 yakıt tüketimi illaki biraz fazla gelecektir. Ancak cüssesine göre bence makul seviyede tüketimi var. Birgün sizde sahibi olursunuz inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Çok şanslıymışsınız, normalde bırakın bitmiş garantiyle değişimi, garanti varken bile sorun çıkarırlardı. Borusan müşteri menimnuniyeti konusunda çok özenli olsa da, garanti konusunda ben başarılı bulmuyorum.

Öyle 10/11.000 tl ödeyerek de garanti paketi almak mantıklı değil. Orjinal parçalarla, bakımlarını doğru ve aksatmadan yaptırarak, sorun çıkma olasılığını minimum a indirmiş oluruz.
    X1 den sonra g30 yakıt tüketimi illaki biraz fazla gelecektir. Ancak cüssesine göre bence makul seviyede tüketimi var. Birgün sizde sahibi olursunuz inşallah.
    Benim F20'nin kapi kilidini de garanti sonrasi iyi niyet garantisinden bila ucret degistirmislerdi. Sadece iscilik odemistim.
  • 038poyraz kullanıcısına yanıt
    Açıkçası o konuda Borusan’ın iyi olduğunu düşünüyorum. Yani en azından benim tecrübem olumlu yönde.
    Son yaşadığım korna arızasından 3-4 ay kadar önce bagaj kapağı üzerinde bulunan sağ stop lambasının LEDi arızalanmıştı.
    Garantim dolmuştu o zamanda da. Servis danışmanını arayıp durumu anlattım. Getirin bi inceleyelim garanti kapsamında işlem yapmak için talep girelim dedi. İncelemeden sonra değişim kararı alındı. Bu sefer de öyle olması memnun etti. Ayrıca ikame araç konusunda da her zaman yardımcı oldular.
    Bu arada her model için fiyatlar çok yüksek. Benim aracım bayağı donanımlı. Head-up display, harman kardon, geniş ekranlı navigasyon, anahtarsız giriş gibi ekstralarım var. (Bu özelliklere alışınca 5.20i’de olmamasını yadırgadım açıkçası ) Muadil bir X1’e 380k gibi bir fiyat çıkardılar.
    Elimizdeki araçlara kaza bela gelmemesini diliyorum. Saygılar, sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdknt -- 6 Mart 2019; 14:29:36 >

Ankara’dayım, Borusan Oto Esenboğa’ya götürüyorum aracımı.
    Saygılar, sevgiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdknt -- 6 Mart 2019; 15:5:5 >
  • 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.