Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.527
Cevap
102
Favori
565.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracın sessizliği ve süspansiyon konforu her yolculuğumda beni çok memnun ediyor. 18 jantlarıyla gayet iyi. Yazlık lastikler 19”. Ama konforda ciddi bir kayıp olmuyor. Bu konuda g30 gerçek iyi bir araç.
    Bazen w213 220d lere göz atıyorum, iyi kötü donanımlarına lafım Yok. Ama o kasada 19 run on flat lastikle çok çok sert oluyor. Birde Mercedes’lerde moe lastikler var. Diğer runflat lastiklere göre nispeten yumuşak sayılırlar. ( patlayınca giden menzili daha az, bundan dolayı) Ama yine de genel anlamda 19 jant da daha sert kalıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://www.bimmerfest.com/pdf/bmw-technical-docs/g30-5-series/G30-5-Series-Chassis-and-Suspension.pdf

G30 için güzel bir bilgilendirme

• 2016 F30 3.20i ED 40.Yıl aracımı geçen ay satmıştım. Cuma günü G30 5.20i Sportline aldım, bütün forum kullanıcılarına ve kendime kazasız belasız Araçlarımızı kullanmamızı diliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim aracın ilk bakım ( motor yağı ) zamanı geldi. Yakın zamanda bu bakıma giren oldu mu ? Ücretleri hakkında bilgisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

Bu mesaj silindi.
    Çok teşekkür ederim, aracı Borusan istinyeden premium selection olarak aldım, 2017 model, 11/2017 üretim, Sportline, aracım dolu değil maalesef, Türkiye paketine ek olarak elektrikli hafızalı koltuk, ısıtma ve Hi-Fi var. Aracın en iyi yanı km.si, 1.580 km de. Yıldan ötürü bakımını yaptılar, İki yıl garantisi var ( bakalım premium selection garantisini göreceğiz Borusan’ın) 288.000 lira.

• pinkfloyd1 P kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun,kazasız belasız binin inşallah.ilk fiyatı kaçtı kaça düştüler onu merak ettim özel değilse :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: emchimucha

Hayırlı olsun,kazasız belasız binin inşallah.ilk fiyatı kaçtı kaça düştüler onu merak ettim özel değilse :)
    Çok teşekkür ederim, çok bastırmama rağmen herhangi bir indirim yapmadılar, 150 bin 0 faizle 303 bin, peşin 288 bin idi. Ben peşin olarak almayı tercih ettim.

NeXT-100 paketi olmayan g30 lar boş gibi hocam hayırlı uğurlu olsun benim aklımda luxury line var next-100 paketli, geçen ay ikame olarak verdiler çok beğendim açıkçası

• dr_onyx23 D kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam, gönül isterki next 100, adaptif far, harman kardon olsun, ama o zaman fiyatlar ikinci elde 350 yi sıfırda 400 ü geçiyor.

Harman kardon alışınca çok iyi hocam, benim f10 da var harman kardon çok güzel, standart sesi iyi değil, bir de anahtarsız giriş ve uzun far asistanı olsa çok daha iyi olurdu, anahtarsız giriş çok aranıyor daha önce kullanmışsanız

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın

• quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın
    Çok teşekkür ederim hocam.

Merhaba, araciniz hayirli olsun. Harman Kardon konusu sizin onemliyse aractaki amfiyi degistirerek cok iyi ses alabilirsiniz. Ben de 430i F36 Hi-Fi var, ses sistemini almadan once inceledim ve HK ortalamanin biraz ustunde ve verilen paraya degecek bir sistem degil. Araci Hi-Fi ile alip tak, kullan tarzi BimmerTech amfi aldim ve sonuc gercekten cok iyi oldu. Ayrica koltuk alti hoparlorlerine degistirdim ve basslar cok daha guclendi. Hepsi tak, kullan urunler, hicbir kablolama gerekmiyor ve isterseniz 2 saatte herseyi sokup eski haline donebilirsiniz.
  • dr_onyx23 D kullanıcısına yanıt
    F10 un standart ses sistemi gerçekten çok vasat. Ama g30 da durum öyle değil. G30 un giriş seviyesi ses sistemi, f10 da hi-fi ye karşılık gelir. Harman kardon da sesin netliği ve Şiddeti illaki daha iyi olacak. Ama doyuruculuk anlamında hi-fi ile arada dağlar Yok.
    Birde sıfır alımdan 2.elde satmaya katkısı aman aman olmuyor maalesef.
    Eski aracımda da Burmester ses sistemi vardı. Şimdikinde hi-fi. Ya ben yaşlanıyorum yada ilgim azaldı. Neden harman Yok demedim daha.

Kısacası g30 en baz donanımında bile kullanıcısını mutlu edebiliyor. İnanın şu elimizdeki araçlar gerçekten kıymetli ve değerini bilmeliyiz. Tamam donanımlı olması daha iyi, ama o yok bu yok diye de aracından kimse soğumasın. Zira bu nesli f10 gibi genel geçer bir araç olmayacak. Daha özel ve zor ulaşılabilir yerde olacak.

• Adaptif led ile ilgili video

https://youtu.be/qAKqXk3wXbo

• Arkadaşımda 530i xdrive executive M var,adaptif led farlarından şikayetçi...Sürekli bir hareket halinde diyor,Önceki E180'i gibi değilmiş...Ben de kullandım,sanırım tabela tanıma sistemi kaynaklı,dikkat dağıtacak biçimde hareket ediyor gerçekten...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • husNUKE kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim, aracımın ruhsatı ve plakası çıktı ama araç daha gelmedi Perşembe yada Cuma gelecek, gelince Ses sistemi ile ilgili bir değerlendirme yapabileceğim, Önerinize teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

F10 un standart ses sistemi gerçekten çok vasat. Ama g30 da durum öyle değil. G30 un giriş seviyesi ses sistemi, f10 da hi-fi ye karşılık gelir. Harman kardon da sesin netliği ve Şiddeti illaki daha iyi olacak. Ama doyuruculuk anlamında hi-fi ile arada dağlar Yok.
    Birde sıfır alımdan 2.elde satmaya katkısı aman aman olmuyor maalesef.
    Eski aracımda da Burmester ses sistemi vardı. Şimdikinde hi-fi. Ya ben yaşlanıyorum yada ilgim azaldı. Neden harman Yok demedim daha.

Kısacası g30 en baz donanımında bile kullanıcısını mutlu edebiliyor. İnanın şu elimizdeki araçlar gerçekten kıymetli ve değerini bilmeliyiz. Tamam donanımlı olması daha iyi, ama o yok bu yok diye de aracından kimse soğumasın. Zira bu nesli f10 gibi genel geçer bir araç olmayacak. Daha özel ve zor ulaşılabilir yerde olacak.
    Size katılıyorum, sattığım 40.yılda Harman Kardon vardı, iyi idi ama asla mükemmel değildi, yapılan yorumlar G30 un Hi-Fi ses sistemin “gayet yeterli” olduğu yönünde, benim aracım boş sayılır ama koltuk hafıza ve Hi-Fi’’ın bana yetecek gibi olduğunu düşünüyorum, fiyatlar inanılmaz boyutlarda, neredeyse bir kaç donanım ikinci el a-b sınıfı araç fiyatı, bu ortamda açıkcası “şu yok bu yok” diye düşünecek durumda olacağımı sanmıyorum.

• sk67a S kullanıcısına yanıt
    Çok güzel çook
    Bu arabaya bu ülkede binmek neredeyse imkansız ama almanlar arabanın iyisini gerçekten biliyor.
    Teşekkürler foto için

Diecast alabilirdin hocam, sığardı bagaja

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapriceClassic -- 26 Şubat 2019; 21:20:25 >
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    Evet Station olan model tr de Yok, sadece bir galeride satılık m50d modeli var. Ama dediğim gibi station kasa da Audi daha çekici geliyor.

Bundan başka birde yol tutuş konusunda station g31 biraz zayıf bulunuyor sanırım. Bimmerpost da bununla ilgili konular vardı. Gövde salınımı biraz fazla oluyor deniliyordu. Birde kabin içinde sedan a göre biraz daha gürültülü olacağı kesin gibi.

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.