Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3446. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34443445344634473448
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba F30 aracın anahtarsız araç içinden bagaj açılması mümkün mü bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhlisnlc M kullanıcısına yanıt
    Fiyat?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yardimlasmlasma grubumuz seviyeli kültürlü dur apaci gruplarina benzemez katilmak isteyeni bekleriz

BMW 3 serisi (F30)

• ExZaL kullanıcısına yanıt
    1700 TL ama bu gruptan birine yardımcı olurum

• Selam arkadaşlar.
    Aracım 2015 f30 40.yıl, 95bin km.de. Sabah bıraktığım klima çalışıyor olduğu halde araca öğlen binip klimayı çalıştırdığımda, gösterge paneli normal çalışmakta, hava yönlendirme flaplarıda çalışıyor olduğu halde hiç hava üflemiyor. Servise götürdüğümde klima motoru yada motor kömürleri arızalı olabileceği, açıp bakmaları gerektiğini söylendi. Yazılımsal bir arıza olabilirmi?
    Böyle bir sorunla karşılaşan oldumu, bir fikri olan varsa ve yazarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teodh -- 16 Ağustos 2021; 10:31:36 >
  • Selamlar, 40.yıldaki orjinal navigasyonun haritasını nasıl güncelleyebiliyoruz?

• 2016 model makyajlı sportline 99bin km deki arabamı yeni araba aldığım için satıyorum. Kazasi degiseni trameri yoktur. İlgilenenlere ilan no: 945822731

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xcode911 -- 16 Ağustos 2021; 18:54:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRK35

Bu mesaj silindi.

Line paketleri ile (Sport,luxury ya da modern) değişik dış eklemeler, daha büyük jant, farklı koltuk tasarımı gelir. Genel olarak sportline'da suni deri spor koltuk, modern'de yarı kumaş-deri koltuk, luxury'lerde ise gerçek deri koltuk olur. Luxury'lerin dışı krom çerçeveli olur, koyu renk ile güzel durur. Batkığınız model yılını bilmiyorum ama makjaysızlarda (2015 ağustos öncesi) xenon farlar varken makyajlılarda led farlar vardır. Cruise çok büyük çoğunlukla yoktur F30'larda.

Bunlar dışında örnek ilanınız varsa yollarsanız arkadaşların da katkılarıyla değerlendirebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 16 Ağustos 2021; 21:56:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRK35

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Farın içine bakarsanız farkı göreceksiniz. Xenon olan farda bombeli bir mercek var, LED olanda ise bu yok. Bunların ikisinin de beğeneni var, illa şu daha iyidir diye bir durum yok. İlandaki Sportline araçta 17 jant var, diğerinde standart 16 inç 320ied jantı var. Ben şahsi olarak içi bej severim, sizin keyfinize kalmış bu tercih.

Line ile standart arasında daha önce dediğim farklar var, jant, koltuk ve dış süsler. Büyük jant isteyen direkt Line olan araç alıyordu zaten. Yok bana 16 yeter derseniz standart ile devam edin. Öyle çılgın bir fark yok yani. Aracın sportline olması size şu şu ek donanımları getirir diyebileceğimiz şey spor koltuk ve 17 jant. Onun dışındaki herşey ayrıca opsiyon olarak alınıyor ya da alınmıyor.

Bir tek Luxury Line aracı bayağı elit gösteriyor, özellikle de dışı koyu ise. Zaten onların fiyatları da yüksek oluyor.

• MRK35 kullanıcısına yanıt
    Selamlar, benim aracımda bej spor sensatec(suni deri) koltuklar mevcut. Bej renk için evet kolay kirleniyor ve temiz tutmak zor. Bu biraz sizin kullanım şeklinize ve şartlara da bağlı tabi. Ben paspasları kaucuk orj siyah aldım çevresi bej şeritli (moderline için olan). Bu sayede en azından temizliği daha kolay + bej siyah kombinasyonu kontrast olarak daha iyi duruyor. Bu da zevk meselesi tabi. En önemli ayrıntı bence suni deri olanların yazın veya sıcak havalarda inanılmaz derecede terletmesi. Sırt ve bel kısmı sıkıntı baya bunu bence bilmemizde fayda var. Bunların dışında benim tavsiyem standart değil line olan paketleri tercih etmeniz yönünde. Evet 50 bin tl hatta daha fazlasına değer diye düşünüyorum. Line olmayanlar bence çok boş gözüküyor. Luxury line içi taba bulabiliyorsanız oldukça şık gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canefew -- 17 Ağustos 2021; 8:43:24 >
  • teodh kullanıcısına yanıt
    Merhaba, benzer bir olay benim de çok sıcak bir havada geçen ay uzun yolda başıma geldi. Borusan yol yardımı aradım, aracı bir mola yerinde 20 dakika kadar kontak kapatıp beklememi söylediler. Defrost denilen klimada meydana gelen buzlanma durumuymuş. Ne kadar doğru bilmiyorum ancak 20 dakika sonra klima normal şekilde çalıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canefew -- 17 Ağustos 2021; 8:50:28 >
  • Arkadaşlar run flat lastikler yerine normal lastik kullananlar tecrübelerini aktarabilir mi? Aracın süspansiyonu RFT'ye göre, bir sıkıntı oluyor mu?

Ben bagaja ince bir stepne koyup, 4 lastiği de normal lastikle değiştirmek istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Arkadaşlar run flat lastikler yerine normal lastik kullananlar tecrübelerini aktarabilir mi? Aracın süspansiyonu RFT'ye göre, bir sıkıntı oluyor mu?

Ben bagaja ince bir stepne koyup, 4 lastiği de normal lastikle değiştirmek istiyorum

kesinlikle tavsiye etmem.
    daha öncede forumda yazdım. direksiyon netliği gitti ve virajlarda ciddi bir güven kaybı yaşadım ben.
    süspansiyon sisteminin runflata göre ayarlı olduğunu düşünüyorum. ama sadece düşünce fakat tecrübeye dayalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Canefew C kullanıcısına yanıt

Cevabınız için teşekkürler. Benim bu 4. günüm, hala bir düzelme yok. Seyahatt sırasında klima açıkken arada bir hafifde olsa soğuk üflüyor. Dışardan gelen havamı anlayamadım.

• muhlisnlc M kullanıcısına yanıt

tlf pm den yazarsanız konuşabiliriz

• @hasanmerto @LaT1F geçtiğimiz sene goodyear ultragrip performance 4 adet kış lastiği aldım epeyce yol yaptım.->Run flat değil. Hiç yol tutuş veya güvenlik anlamında bir yığılma bir güvensizlik yaşamadım. Kar yağmur çamur kuru zemin her koşulda kullandım diyebilirim. Bunun yanı sıra konfor olarak runflat bridgestone s001 lerden sonra resmen sanki başka bir araba sürüyormuşum gibi hissetim, yani konfor anlamında ciddi derecede olumlu yönde fark yarattı. Samimi olmak gerekirse run flat lastikleri hiç ama hiç sevmiyorum, aracın konfor potansiyelini tamamen ortadan kaldırıyor. Aslında f30 lar run flat olmasa konfor konusunda iyi araçlar diye düşünüyorum. Tabiki tercih meselesidir, bundan sonraki yazlık lastik değişimimde run flat alır mıyım emin değilim tek çekincem lastik patlaması durumunda uzun yolda kalmak. Kışın kışlık lastikleri taktırdığımda eğer uzun yola gidersem bu bu kaygı hep oluyor bende. Bu arada bi kaynak vs bulamadım internette fakat aracın fabrikasyon süspansiyonlarının run flat e göre üretildiğini ben zannetmiyorum.

• Merhabalar.

X2 hakkında merak ettiğiniz veya katkıda bulunmak istediğiniz konular olursa forum açtım.

Vakti ve merakı olanları beklerim efenim.

Sevgiler&Saygılar.

https://forum.donanimhaber.com/bmw-x2-dizel-m-sport-x--150105006#150202687

• Makyaj öncesi sağ arka dış stop lazım var mı elinde olan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gemons1 -- 21 Ağustos 2021; 0:53:1 >
  • nezdarov11 N kullanıcısına yanıt

Benim arabadada ayni sorun olustu nasil bir cozume vardiniz

• Merhaba 2016 model 40.yil f30 arac satin aldim. Bir problemim var bana bu konuda yardimci olabilirseniz cok sevinirim. Benim aracimda anladigim kadariyla nbt id4 versiyon var, ben bleutooth ile baglanip muzik dinleyebiliyorum ancak mesela sarkiyi degistiedigimde 3-4 saniye gecikmeli olarak degisiyor yada telefonuma mesaj sesi geldiginde ayni sekilde gecikmeli olarak geliyor bu normal mi daha once bmw aracim olmadigi icin bilmiyorum internette arastirma yaptim ancak bir sonuca rastlamadim beni bu konuda aydinlatirsaniz cok sevinirim
    Tesekkur ederim

• 
Sayfa: önceki 34443445344634473448
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.