Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3445. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
70.286
Cevap
511
Favori
4.411.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34433444344534463447
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: klik-klak-boom

Slm beyler, aracimi satacam yakinda.
    Ve yeni hangi araba alacam karar vermedim. Arabanin en sevmedigim yonu konforuydu.

Simdi mercedes class dusunuyorum sizce pisman olurmuyum?

Aracınızın jant lastik ölçüsü ve almayı düşündüğünüz aracın ölçüsü ile tahminde bulunabilir. İnce yanaklı lastik genelde her araçta konforu düşürüp görünüşü iyileştiriyor. C serisi aracınızdan daha konfor odaklıdır ama AMG paket olursa çok ciddi bir fark görmeyebilirsiniz.

• Do It Yourself D kullanıcısına yanıt

Bu başlık altında kaç kişi varsa bence çoğunun hislerine tercüman oldunuz özellikle benim. sadece trafikte sürücülere yayalara değil , dpf tıkanıyor diye iptal ettiren, tüm zehirli gazı doğaya salan kapkara duman atan arabalar, her yıl muayene giren ticari araçlar özellikle kamyonlar simsiyah duman ile geziyor bu dünyadan başka dünya yok burada yaşamaya mahkumuz ve biz ne kadar az zarar verirsek o kadar iyi şartlarda yaşayıp gelecek nesillere de güzel bir dünya bırakırız

• klik-klak-boom kullanıcısına yanıt
    İki aracı kullandım hocam c serisi araçların iç mekan kalite görünüm olarak daha hoş gelebilir insana ancak pek bir fark yok hatta c lerde trim sesi daha fazla olabilir konfor olarak hele 18 jantlı bir f30 dan geçiyorsanız sizi epey rahatlatır ancak dinamiklik vites geçişleri performans olarak f30 u aramanız muhtemel

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • tync2006 T kullanıcısına yanıt
    F30 daki en buyuk problemim konfor
    Uzun yokculuklarda sirtim agrio.
    Aynen 18 inch jant var.

Suan dusunuyorum belki 5 seriside olabilir bakalim.

• Herkese iyi Günler

Araç Parfumu olarak ne kullanıyorsunuz?

Ne Tavsiye edersiniz?

söle bir bmw nin kendi oto parfumu varmıs, bunu kullanan var mı mesela aramızda?

BMW 3 serisi (F30)trendyol.com
    BMW Orjinal Naturel Aır Araç Koku Kiti Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
    https://www.trendyol.com/bmw/orjinal-naturel-air-arac-koku-kiti-p-46017216
  • Değerli Arkadaşlar,

Aracımı tatil yörelerinde hiçbir zaman yıkatmıyor olmama karşın (kireçli su nedeniyle) bu kez site bahçıvanının, çim sulama aparatını aracıma yakın konumlandırmış olması nedeniyle, aracın sağ tarafında yoğun su lekeleri oluşmuş maalesef. Aracımı her zaman meguiarsa yıkatırım ve çocuklar ne yaptılarsa hatta şu dönen şeyle cila bile attılar, çıkaramadılar lekeleri, sonunda yalnızca sağ tarafına pasta cila yapalım, pırıl pırıl olur dediler...

1-) Hakikaten olur mu?

2-) Yalnızca sağ tarafına yapıldığında sol tarafı ile bir renk farkı oluşmaz mı?

Aracım 2017 çıkışlı F20, estoril denen renkte ve aldığımda seramik kaplama yaptırmıştım bir heves.....

Desteğiniz için teşekkürler...

Not : F20 formunda yalnızca bir arkadaş görüş belirtti, o da; "yıkama öncesinde ELMA SİRKELİ su ile silmemi, sonrasında yıkatmamı" önerdi, bilmem katılır mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Archi33tect

Değerli Arkadaşlar,

Aracımı tatil yörelerinde hiçbir zaman yıkatmıyor olmama karşın (kireçli su nedeniyle) bu kez site bahçıvanının, çim sulama aparatını aracıma yakın konumlandırmış olması nedeniyle, aracın sağ tarafında yoğun su lekeleri oluşmuş maalesef. Aracımı her zaman meguiarsa yıkatırım ve çocuklar ne yaptılarsa hatta şu dönen şeyle cila bile attılar, çıkaramadılar lekeleri, sonunda yalnızca sağ tarafına pasta cila yapalım, pırıl pırıl olur dediler...

1-) Hakikaten olur mu?

2-) Yalnızca sağ tarafına yapıldığında sol tarafı ile bir renk farkı oluşmaz mı?

Aracım 2017 çıkışlı F20, estoril denen renkte ve aldığımda seramik kaplama yaptırmıştım bir heves.....

Desteğiniz için teşekkürler...

Not : F20 formunda yalnızca bir arkadaş görüş belirtti, o da; "yıkama öncesinde ELMA SİRKELİ su ile silmemi, sonrasında yıkatmamı" önerdi, bilmem katılır mısınız?

polisaj makinesi ile cila yapmıslar duzelmemis sonra bi daha pasta cila yı neyle yapıcaklar ki duzelsin?

o kısmı anlamadım.

Lekeler kireç lekesi ise

Cilalar arasında fark olur,

kaliteli bir cila polisaj makinesi iyi bir sonuc verebilir,

Ama tuzlu su yüzünden leke ise ona bir care olmayabilir,

Gecmis olsun.

• Selamlar,

bwmyedek.com'dan alışveriş yapan oldu mu, ürünler orjinal midir ? Mercanay işletmesini bilen tanıyan var mıdır ?

• Archi33tect kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam öncelikle geçmiş olsun
    Aracınızdaki kireç lekesini çıkarmak için 2 yol var.
    1. Pasta ile işini iyi yapan bir yerde polisaj yapılması sonucunda kireç lekeleri gider. Üzerine güzel bir seramik kaplama uygulanırsa boyanızın güzel rengi korunmuş olur. Pasta sonucu renk farkı normalde oluşmaz. Fakat bir taraf çizikler nedeniyle çok mat ise diğer taraf sırıtabilir. Seramik kaplamayı 2017 de yaptırmışsınız şu an piyasadaki en iyi ürünler en iyi koşullarda bile en fazla birkaç yıl dayanım sağlamakta.
    2. Detailing camiasının bildiği birkaç ürün var. 3D eraser, Carpro spotless, IGL delete. Bu ürünlerden birini kendiniz alıp uygulayabilirsiniz. Bu ürünler tamamen araç boyasındaki kireçleri çözmek için kullanılan ve güvenilir kaliteli markaların ürünleridir. Uygulaması en kolay olan ve en iyi sonuç veren ürün UGL Delete ürünü. Diğerleri biraz uğraştırabilir.

Benim fikrimi sorarsanız aracınıza boya koruma katması açısından en iyisi seramik kaplamayı yeniletmek (kesinlikle bu işte uzman mümkünse butik yerlerde) tabi biraz maliyeti yüksek olacaktır. Eğer maliyet gözünüzü korkutuyorsa IGL delete 100-120 TL arası bi fiyatı vardı en son. Onunla araçtaki tüm kireç lekelerini çözersiniz. Söylediğim şeyler haricinde yapılacak tüm işlemler ya boşa kürek çekmek olacak ya da boyaya fazlasıyla zarar verecektir
    İyi günler

• Selamlar, 2015 model F30 3.16i M paket araç sahibiyim. 100.000 KM oldu aracım.

Fren hidroliği değişim uyarısı veriyor, önereceğiniz marka veya izmir içi servis neresi acaba ?

• Yetkili servisten fiyat alın bence en iyisi oradan değiştirmek. Ama eğer pahalı gelirse fren yağı değiştirme aparatı olan biyerde bu işlemi yaptırın. 3. Sanayide Doru’ser var Günay abi düzgün bir insandır. Onunla görüşebilirsiniz. Ben bakımlarımı orada yaptırıyorum

• Fren hidroliğini yetkili serviste max 500 tl değiştirebilirsiniz ama yetkili düşünmüyorsanız kaliteli bir marka Dot4 tercih edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  BMW 3 serisi (F30)

Ne kadar acı verici değil mi? 200 dolara 3 yillik bakim paketi aliyorlar, yag ve filtre. california'da asgari ucret 2400 dolar yani maaşının 1/12sine aliyor bu paketi. Turkiyede 3000 lira asgari ucret yani bu paketi 250 liraya aldigimizi düşünebiliyor musunuz? hayir degil mi dusunemedik bile:)
    bu arada amerikada yasadim 2400 dolarin alim gücü bizdeki 3000 liranin en az bes kati yani onlar için 200dolar aslinda 250 liradan bile daha düşük ama moraliniz iyice bozulmasin diye yazmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bravemurder -- 10 Ağustos 2021; 11:2:39 >
  • Merhaba 45000km araçta bakımda neler değişmek, neler yapmak gerekir?
    Bir de arabada çekme problemim var. Direksiyon bazen bir tarafa meyillenip diğer tarafa çevirmekte Biraz zorlanıyorum. Sebebi ne olabilir.?
    Kışın da şöyle ki arabayı ilk çalıştırdığımda, soğukken geri geri direksiyon çevirirken bir ezilme sesi duyuyorum.
    Teşekkür ederim.

• sedatyamaci S kullanıcısına yanıt

45bin de buji değişimi yapabilirsiniz, devirdaim kasnağını ve V kayışını kontrol ettirin çatlaklar varsa değiştirebilirsiniz.

• Santini.737 S kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim, pek çok arkadaşın önerdiği sirke konusunu deneyeceğim, baktım olmadı ve gözümü de rahatsız ediyor , bu durumda yeni bir seramik işlemi yaptırırım ya da pasta cila, duruma göre artık..Tekrar teşekkürler..

• muhlisnlc M kullanıcısına yanıt

Ayrıntılı yanıt için teşekkür ederim..

• Bravemurder B kullanıcısına yanıt

Aslında bilmiyorum dikkat ediyor musunuz ama pek çok forumda, hoby konularında (fotoğraf, ses sistemleri vb. gibi) yaprak kımıldamıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: acegod

Selamlar,

bwmyedek.com'dan alışveriş yapan oldu mu, ürünler orjinal midir ? Mercanay işletmesini bilen tanıyan var mıdır ?

Alışveriş yapan oldu mu acaba ?

• Ürün satılmıştır mesaj silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhlisnlc -- 16 Ağustos 2021; 21:56:46 >
  • 
Sayfa: önceki 34433444344534463447
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.