Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
68.950
Cevap
514
Favori
4.034.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 19 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2612
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 14
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 8 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 7
  • Favoriye Eklediklerim 514
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • helpgod (1163 mesaj) jonywayt (1132 mesaj) erciftci (1036 mesaj) kkurt2002 (997 mesaj) JN008 (979 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21672 mesaj) Mobil (23978 mesaj) Tablet (4511 mesaj) (10 mesaj) Mini (962 mesaj) Uygulama (1198 mesaj)
  • @
26 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Bmw >> BMW 3 serisi (F30)
Giriş
    1858 Mesaj

teşekkürler. acaba bağlantı yeri tam oturmuyormu dedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Do It Yourself kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    257 Mesaj

anladım hocam, bu sayfada belkide vardır size tavsiye verirler. siz yinede İstanbul için bir fırsatını bulur da gelirseniz yazarsınız.

|
    |
    qpqpqp kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    102 Mesaj

Yağ Tercihinizi Shell helix Ultra ECT C3 5-30 LL-01 yada Liqui Moly Toptek 4200'den Kullanabilirsiniz.Castrol ve Diğer Yağlara göre %50 Civarı Daha Pahalı Fakat Daha kalitelidir.

Diğer Yağlarda Castrol Dahil 7-8 bin km'de Yaptırdığım Yağ Değişimlerinde Ortalama 0.7 il 1 Litre Civarı Yağ Eksik Çıkıyordu.(kalitelidir yinede ama yakıyor)

Shell helix Ultra ECT C3 5-30 LL-01 yada Liqui Moly Toptek 4200 Yağda bu Oran 0.3 Litre Civarı çıktı 2 bakımdır bence.Üstelik Agresif Kullanıyorum.

Ayrıca Araç Çok Rahatlıyor ve Motor sesi Azalıyor.5 Kez Bakım Yaptırdım.Tecrübe ile Sabittir.

Ayrıca BMW'nin Logolu Lacivert Kutulu orjinal Yağı var.Bu Yağ TAM UYUMLU ama Yine SHELL Markası üretiyor BMW için.

Fark var Diyorlar ama Kodları birebir aynı.Bence Fark yok.O Kadar Para Verilir mi bilmiyorum.

Can Sıkan ise Bu F30'larda Hiç Yağ Yakmayan-Eksiltmeyen Araba yok gibi.Passat ve i20 de var Bende.1 damla Yağ Eksik çıkmıyor Bakımlarda.

110 Derece Civarı çalışan Motor ile o Turbonun sıcaklığını Görünce Normal Diyorum.

|
    |
    qpqpqp kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    101 Mesaj

iyi günler arkadaşlar. 2017 model 3.18i aracım var. bu sabah bindiğimde acil durum çağrı sistemi arızası verdi. servisi aradım. acil durum çağrı sistemi gps anteni bataryasının ömrü btimiştir dediler. ücreti ne dedim. 2000 ile 3000 arasında dedi. aracın tavan döşemei sökülüp değiştirilecekmiş. bun yaşayan birisi var mı . ne yapmalıyım. bana çok yüksek geldi. bunu özel sevislerde değiştirebilir miyim. yada nasıl bir yol izlemeliyim

• Teğmen
    153 Mesaj

Zaten acil durum vs artik calismiyor diye biliyorum ve cok para istemisler bunu yapicak yerler mutlaka vardir
    |
    |
    numannuman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    876 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: numannuman

iyi günler arkadaşlar. 2017 model 3.18i aracım var. bu sabah bindiğimde acil durum çağrı sistemi arızası verdi. servisi aradım. acil durum çağrı sistemi gps anteni bataryasının ömrü btimiştir dediler. ücreti ne dedim. 2000 ile 3000 arasında dedi. aracın tavan döşemei sökülüp değiştirilecekmiş. bun yaşayan birisi var mı . ne yapmalıyım. bana çok yüksek geldi. bunu özel sevislerde değiştirebilir miyim. yada nasıl bir yol izlemeliyim

Aynı hatayı benim araçta verdi hocam, sanki arabalar sözleşmiş gibi :) benim araç X1 F48 kasa, bizim forum durgun olduğu için sizlere danışmak istedim.

G30 5 serisinde de benzer sorun varmış. Ne yapacağız bilemiyorum. Çalışmayan bir sisteme niye bir bedel ödeyelim ki?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/28/57/e8/2857e8bbcb3efaa07a264b79f2b4e3f2.jpeg&t=0&width=480&text=1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Teğmen
    101 Mesaj

ben bugün servisteki arkadaşa da aynı şeyi söyledim zaten bu sistem çalışmıyor dedim. öyle değilmiş:) sadece konfor bölümü iptal edildi. yani bizim sizin aracınıza bağlanıp verilerinizi almamız, servis zamanınızın geldiğini hatırlatmamız gibi. telefon uygulaması üzerinden bağlanıp far yapma, kapı kitleme gibi özelliklerde iptal olmuş. geri kalan acil durum hizmetleri aktifmiş. eğer hava yastığınızız açıldığı bir kaza yaparsanız konumunuza ambulans gönderilmesi veya acil durumda aramanız durumunda karşınızda muhatabınız hala var dedi. yani o hizmet devam diyormuş arkadaşlar. şasi numarasına göre fiyat bakıp söylüyorlarmış ama 2000-3000 çok uçuk bişey. tavan kaplaması sökülüyor o yüzden yarım gün süren bit işlem dedi. o uyarı da gitmiyor aksi gibi. yarı hayalet ekrandı güya şimdi çeyrek hayalet ekran oldu . ekranın yarısı sadece bu uyarı. bu bataryayı tavana koymanın mantığı nedir o hep ayrı bir olay. bu sorunu yaşayıp halleden bir arkadaş var mı acaba

|
    |

• Teğmen
    101 Mesaj

sadece bende olan bir durum değil galiba. servis mi gönderiyor bildirimi ne böyle :)

• Yüzbaşı
    876 Mesaj

Haklısınız :) bu arada benimki 5dk yanık kaldı, otopark ödemek için aracı stop ettim yeniden çalıştırdığımda uyarı gitmişti. Uyarının çıktığı gün hava çok soğuktu -5 falandı buna bağlı olmuş olabilir mi?

Birde şimdi bu arıza söndüyse belki birdaha karşıma çıkmaz ve ben bundan kurtulmuşta olabilir miyim?

|
    |
    numannuman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    101 Mesaj

Benim aklıma gelende o oldu :). 2 gündür sabahları -2 -3 gitti. soğuk bataryaların ömrünü etkileyen bi şey. o yüzden olabilir diye düşünüyorum. gitmezse artık çaresine bakacağım. uyarı geldiği için sinyal koluna basıpta göstergedeki ekranı bile değiştirmeme izin vermiyor. bakalım benimki de düzelir inşallah. fiyatı ayrı bir şey tavanın döşemesinin sökülüp takılması ayrı bir şey. ilki gibi olacağını sanmıyorum.

|
    |
  • Yüzbaşı
    255 Mesaj

Detaylı bilgilendirme için teşekkür ederim.

Aklımda liqui moly vardı fakat hem bakım zamanının geçmiş olması hemde liqui moly temini için zamanımın olmaması sebebiyle bu seferlik gittiğim servisin önerdiği castrol ile değişim yaptırdım. Daha önce hangi yağ konulduğunu bilmiyorum ama aracın çalışması bariz derecede farkettti, daha sessiz ve daha rahat şu an.

Yağ dışında polen filtresi, yağ filtresi, devirdaim kasnağı, ve turbo oringleri değiştirildi. Spor hava filtresi olduğu için hava filtresi değişimi yapılmadı. Antifiriz eklendi. Filtreler mann-mahle kullanıldı, araçtan çıkan filtreler wunder marka idi.

Toplamda 1.200 TL ödeme yaptım. İnternetten set sipariş edip daha uyguna mal edilebilirdi belki ama ilk bakım olması sebebiyle özel servisin yolundan gittim bu seferlik.
    |
    |
    STRYKERRRR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    257 Mesaj

Hocam hatalıysam düzelt ECT C3 5-30 LL-01 onayı yok LL-04 onayı var

|
    |
    STRYKERRRR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    347 Mesaj

yeni konulan motor yağından sonra sesin titreşimin azalması (her ne kadar bunların algılanabilir düzeyde olmasının zor olduğunu tahmin etsem de), yeni konulan yağın kaliteli olduğundan ziyade, yeni bir yağ olduğunun göstergesi olabilir gibime geliyor.

yağın kalitesi daha çok, uzun süre zorlu koşullara, yüksek sıcaklıklara maruz kaldıktan sonra koruyuculuğunun devam etmesiyle anlaşılır.

|
    |
  • Çavuş
    58 Mesaj

Selamlar,

2016 F30 aldık. Bir sorum var. Bu yazılımlar ile tüm özellikleri değil, sadece istediğim özellikleri aktif hale getirebiliyor muyum? Örnek vermek gerekirse ben sadece start/stop kapalı olarak açılsın istiyorum. Bu mümkün mü?

Bir de biz aracı eşimle kullanıyoruz. Bluetooth otomatik bağlanmıyor mu? Sürekli her bindiğimizde manuel bağlamamız mı gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buzutku -- 23 Ocak 2021; 3:51:59 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    257 Mesaj

Merhaba,

Yazılım ile bir çok değişkeni fabrika ayarlarından çıkarıp istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz, gizli özellik deniliyor araştırmadım ama start/stop için belki video vardır. Bluetooth otomatik bağlanması gerekiyor en azından benim aracımda öyle aracı çalıştırdıktan sonra otomatik bağlanıyor

|
    |
  • Teğmen
    102 Mesaj

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STRYKERRRR -- 25 Ocak 2021; 13:13:34 >
    |
    |
    ekavruk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    102 Mesaj

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STRYKERRRR -- 25 Ocak 2021; 13:13:47 >
    |
    |
    Ali® kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    102 Mesaj

Arkadaşlar Selamlar.

3.16 i F30 Aracıma 1 Haftadır Binmiyordum.-15 20 Aralığında Çok Soğuk bir Hava Var.

Bugün Aracımı Birkaç dakika çalıştıramadım.Bazen ateşleme 10 Saniye Bastı.Bazen 1 kere Çevirip Akü Bitmiş gibi bıraktı.Burasını da anlamadım.(Akü Bitti Zannettim.)

Nitekim Çalıştırdım ama gaz pedalına basınca Dengesizlik yapıyor Bazen Stop ediyor.1-2 Bin deviri Geçmediği oluyor.Arada Start Stop Arızalı Diyor.(Bu araba ile Bugün ilk Defa Trafikte Kaldım)Hareket Ettikten Sonra 2-3 Bin Deviri Geçince Problem Kalmıyor.Aracım Soğuktan Dondu galiba.(tahrik-Arıza vb. Hiçbir arıza Göstermiyor.Bobin Buji Zannettim önce)

Yakıt Seviyesi de Az idi.Çeyreğin altında.Acaba İçine pis Yakıt-Tortu-Nem mi Aldı.

Daha Önce Bu Sorunu Yaşayanlar Olmuş.Forumda Paylaşılmış.

Şüphelerim Benzin Pompası - AKÜ - şarj - Yakıt karışımı Ayarlayamamasından yada Bunlara SOĞUKTAN Bir hal Geldiğini Düşünüyorum.

Havalar Isınınca Düzelir mi ?

Yardımcı Olursanız Sevinirim.

|
    |

• Yüzbaşı
    333 Mesaj

Aracın teklemesi, gaz yememesi, benzin kaynaklı tahrik hatası vermesi durumunda sorun bilgisayarda yakıt sistemi kaynaklı görünüyorsa öncelikle koltuğun arkasındaki yakıt rolesini kontrol ettirin. (Mavi role)

Aynı sorunlarla gittiğim usta bilgisayardan kontol ettikten sonra 5 dk da 300 tl ye işi çözdü.

Bu role pompa, enjektör, bobin değiştirtir anlamazsan diye de söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferther -- 25 Ocak 2021; 10:19:44 >
  • Teğmen
    190 Mesaj

Arkadaşlar merhaba,

Bugün 2015 model 40. yıl araç satın aldım. Bu araçta NBT ekran var. Bu araçta CONNECTED DRIVE var ama apple carplay var mı? nasıl öğrenebilirim. Spotify videolarını ekrana vermek istiyorum. Carplay için ayrıca bir modül vs mi gereklidir?

Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Sohbet
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.