Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3237. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32353236323732383239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Teşekkür ederim cevabınız için. Bugün bayağı bir araştırdım, dediğiniz gibi aşinalık oluştu. 2015 modellerde karışıklık oluyor, sahibi makyajlı diyor ama araç aslında makyajsız. :)

Makyajlı sportline bakıyorum ama olur da bulamazsam makyajsız temiz 30-35 binde doğru düzgün bir araç almak durumunda kalabilirim. Malum site fiyatları saçma, adam makyajlı yazmış 165 arıyorum araç makyajsız teklifim 150, etme gitme adam 155’e iniyor zaten. Bakalım kendimce makyajsız 150, makyajlı15 155, makyajlı16 160 gibi bir barem belirledim. Buna göre doğru düzgün biniciden bakımlı bir araç araştırıyoruz. İnşallah bayram öncesi bulabilirim...
    Bir arkadaşın bahs ettiği gibi cezve seklindeki farlar makyajli

6 gene benzer olanlar makyajsız

Dediginiz gibi 2015 de makyajli da var makyajsizda

Ayni zamanda arka stoplarda farkli makyajlıda led

Ve daha şık görünüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İkinci el 320 ied almak zor iş,

Makyaj 2015 ortalarında geldi, 2015 7-8. ay ve sonraları makyajlı kasa, makyajlı kasanın ön tamponda far yıkama yok,içeride klimanın ekranı kırmızı yerine beyaz, buralardan da anlayabilirsin.

Bir de trafiğe çıkış diye bir laf var, 2014 üretimi araç 2015 sonunda trafiğe çıkabiliyor.

Arada bir değişik donanımlar da denk geliyor, yukarıdaki gibi 2016 araçta 2014 de gelen gelişmiş gösterge paneli yok.

Bence kafanda bir tablo yap.
    1 model yılı için 5000-6000 TL
    Yeni kasa farkı için 6.000TL,
    Harman 5.000-8.000TL
    Cruise 1000TL ,
    Gerçek Deri koltuk,
    Ekstra jant lastik vb gibi, kendi isteklerine göre bir fiyatlandırma yap buna göre değerlendirip karar ver..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferther -- 30 Temmuz 2018; 13:28:24 >
  • van_hoijdonk kullanıcısına yanıt
    Merhaba 2014 3.20ied 31bin km’de gümüş gri 2014 temmuz sonrası çıkışlı olduğu için sos paketli ve ekran Yen’i nesil içi bej deri döşeme sunroof ve xenon farlı gelişmiş göstergeli far yıkamalı dijital klimalı aracımı yatırım yapmak için satıyorum aracı ilana koymadım leş kargalarıyla uğraşmak istemiyorum içi dışı sıfır ayarında aracımın ve kapalı garaj aracı hem evde hem iş yerimde garajda muhafaza ediyorum tek kusuru sağ ön kapıda futbol topu büyüklüğünde lokal boya var buna bağlı 1300₺ hasar kaydı var ilgilenirseniz WhatsApp tan foto atabilirim iyi günler

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=134100526

• quote:

Orijinalden alıntı: skyline334

Özellikle sıcak havalarda motor ısındıktan sonra direksiyonun alt kısmından bayağı sıcak hava geliyor. Eğer havalandırmayı açarsam bir kaç dakika o sıkışan sıcak hava kabine geliyor sonra serin hava geliyor. Ayrıca direksiyonun alt kısımları da o sıcak hava tahliyesinden sonra soğuyor. Denk mi geldi bilmiyorum ama yağ sıcaklığında da bir miktar düşüş gözlemliyorum. Kışın sorun olmuyor ama yazın hem deri koltuk hem aracın heryerinden sıcak hava gelmesi çok sıkıntı oluyor.
    Bu konuyla ilgili bir anormallik var mı yoksa herkeste mi aynı bilgi alırsanız paylaşırsanız sevinirim

• ferther kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Ayırt etmeyi çözdüm arka stoplardan altta üstte ayırt ediliyor, en net olarak. Ön fardan bakarsak karışabiliuor.

Bmwvin’den kontrol ediyorum ciddi ilgilenebileceğim araçları. Kafamda bir barem belirledim. Harman kardon ile işim yok, açıkçası düşünme sebebim biraz konfor (eski aracıma göre), sürüş zevki ve güvenlik. Genel olarak ailemle seyahat ettiğim için güvenlik önemli.

2015- makyajsız kasa 150

2015- makyajlı kasa 155

2016 makyajlı kasa 160

Bu şekilde belirledim kafamda. Konuşuyorum, görüşüyorum araç düzgünse 1-2 bin oynar tabi. Mesela 37 binde tamamen kosifler bakımlı, 2. El olarak kosiflerden 2017 şubatta satılmış bir araç var. Sahibi gerçekten binici ve düzgün duruyor aracı. 152 bin teklif ettim. O da 156’da kaldı. 164 istiyordu. :)

Nasip kısmet, belki denk gelir. İstanbul dışı gitme niyetim pek yok. Çünkü gidip de eli boş dönmek iş yerinden izin alma açısından sıkınto biraz...

• emrct E kullanıcısına yanıt
    Bir kişiden daha duymuştum aynı sorunu. Cihanair'di saniyorum. 318d sinde ayni sorundan bahsetmişti. Demek ki motordan bağımsız bir sorun.

Makyajli makyajsiz ayrimina pek takılmayin farlar harici degisiklik yok. Makyajlinin arka farlari daha sik ama led farlar ozellille gece cok kotu görünüyor angel eye ile alakasi yok bmw oldugu belli bile olmuyor. Ben o yuzden makyaksiz aldim ön farlar angel eye istiyordum arkaya da makyajli farlar ile degistirdim. Onemli olan aracin temiz hor kullanılmaması ve hasar geçmisi bunlara dikkat edin malum 3. 20ied keyf araci alan yanliyor ve araci zorluyor, yolda neredeyse size kafa tutacak arac yok bol bol a5, c180 tokatlarsiniz:). Sportline donanim olarak oldukca yeterli tek eksigi görünüm 18 jant ve tamponlarla harika olacaktir.

Sakın hifi siz sunroofsuz araç almayın

Arkadaşım iyi akşamlar. O fiyatlar çok rahat makyajlı sportifine alırsın. Şöyleki ben tam 1 ay önce 28 haziranda 2015 kasım çıkışlı sportlineplus aldım. 41000 km de ilk sahibinden Kosifler çıkışlı ve Kosifler bakımlı. Almadan kosiflerden bakım kağıtlarını aldım. Sonrada Expertiz yaptırdım dışarda. Lafı fazla uzattım ama makyajlı sportifime veya plus olanları en fazla 2015 için söylüyorum 152 den fazla verme.

• heroist H kullanıcısına yanıt
    152 dediğiniz fiyata makyajsız 2015 temiz bile kimse vermiyor neredeyse. :)

Bayram öncesi millet uçtukça uçmuş. 175-180'ler havada uçuyor. Birine mesaj attım, dolar yükseldi o yüzden artırdık fiyatı diyor.
  • quote:

152 dediğiniz fiyata makyajsız 2015 temiz bile kimse vermiyor neredeyse. :)

Bayram öncesi millet uçtukça uçmuş. 175-180'ler havada uçuyor. Birine mesaj attım, dolar yükseldi o yüzden artırdık fiyatı diyor.
    Piyasada nakit sıkıntısı var.Nakit paranın değerini bilin.Ben de 1-2 ay 3.20i ED luxury plus veya 3.20d baz paket araştırdım ilanları uzun süre takip ettim.Zaten ilanların çoğu satılmayan araçların tekrar ilana verilmesi ile oluşuyor.Yaprak kımıldamıyor. Makyajlı max 40bin km hatasız 2015-2016 Sportline Plus için 150-152 Luxury plus için ise 160bin TL civarı alıcı fiyatıdır o da gerçek alıcı ve satıcı buluşabilirse.

• ecay kullanıcısına yanıt
    Valla bizim para nakit cepte duruyor. Kredisi bilmem nesi yok. Bulursam alırım. İş 180 yazıp uçanlara 155-160 mesajı göndermeye geldi. Çok küfür yiyorumdur bu ara.

• Merhaba arkadaşlar. 100 bin tl ye 100 bin km altı f30 benzinli bulmak mümkün mü ?

• skyline334 kullanıcısına yanıt
    Olabilir aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı aramızda acaba bazı araçlarda mı var yoksa tüm f30 larda mı bilemedim

• quote:

Valla bizim para nakit cepte duruyor. Kredisi bilmem nesi yok. Bulursam alırım. İş 180 yazıp uçanlara 155-160 mesajı göndermeye geldi. Çok küfür yiyorumdur bu ara.
    Umarım istediğiniz fiyata istediğiniz aracı bulursunuz. Yalnız 180 yazmanın neresi uçup kaçmak anlamadım. Şu an sıfır bir Golf 160-180 bin paketine göre. Adam 2-3 senelik BMW sini 150 ye satarsa yerine ne alacak ki? 2.el piyasasını sıfır fiyatlardan tamamen bağımsız tutamazsınız bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osonguler

Umarım istediğiniz fiyata istediğiniz aracı bulursunuz. Yalnız 180 yazmanın neresi uçup kaçmak anlamadım. Şu an sıfır bir Golf 160-180 bin paketine göre. Adam 2-3 senelik BMW sini 150 ye satarsa yerine ne alacak ki? 2.el piyasasını sıfır fiyatlardan tamamen bağımsız tutamazsınız bence.

Alıntıları Göster
    Yerine ne alacağına bakarak 2. el piyasası şekillenmiyor maalesef. Eğer yerine alacak birşey yoksa, o zaman zaten satmaz. Sattığına göre vardır bir hesabı, aynı şekilde alıcının da bir hesabı var. Sonuçta 2 ay sonra üretimi bitecek bir arabadan bahsediyoruz, bu yüzden sıfır fiyatı ne kadar referans olur tartışılır.

• erciftci E kullanıcısına yanıt
    Elbette adamın paraya ihtiyacı vardır satar denk gelir alırsınız fakat mantıklı düşünürsek eğer acil paraya ihtiyacı yoksa insan 150 bine 2 senelik BMW 3 serisi aracını satmaz. Aynı sınıfta bir aracın sadece 2 sene daha yenisini almak için 100 binden fazlasını koyması gerekecek.
  • quote:

abi euroyu doları baz alarak fiyatını yükselten tatlı su kurnazları ne kadar küfür yiyosa sen de o kadar yiyosundur merak etme sor gitsin :)

paraya ihtiyacın varsa satarsın, yoksa boş fiyat şişirerek piyasayı bok edersin.

bazen galerilere hak veriyorum... satmak isteyen adamı ikna ediyor en azından (konsinye araç satan galeriler için söylüyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: osonguler

Elbette adamın paraya ihtiyacı vardır satar denk gelir alırsınız fakat mantıklı düşünürsek eğer acil paraya ihtiyacı yoksa insan 150 bine 2 senelik BMW 3 serisi aracını satmaz. Aynı sınıfta bir aracın sadece 2 sene daha yenisini almak için 100 binden fazlasını koyması gerekecek.
    ama o aracı alırken ekstra vergiler yoktu. şimdi 1600cc araca ekstra vergiler gelmiş, mtv bile 2018den itibaren %20den fazla artmış vs... ayrıca kur sen alırken neredeyse %40 daha uygundu.

aradaki 100bin liralık fark için gidip 320i'yi 250binden ilana çıkar o zaman.

otomobil yatırım aracı değildir, bir dönem ötv indirimi sayesinde çoğu insan premium markaya ulaştı ve devamındaki kampanyalar sayesinde de bugün basit esnaf bile bmw mercedes alabilir hale geldi. ama o devrin sonuna yaklaştık. bunda vatandaşın bi suçu da yok.

gerçekleri kabul edemiyoruz maalesef

• karotcuabi K kullanıcısına yanıt
    İyi de basit bir mantıktan bahsettim. Eğer adamın paraya ihtiyacı yoksa niye 2 senelik arabasını satar daha yenisini veya daha iyisini almak için. Halbuki D sınıfı premium marka 2 senelik arabayı 150-160 bine satınca karşılığında C sınıfı premium olmayan arabanın sıfırını alabiliyor aynı paraya. Ama elbette adamda para boldur 150bine satar 100bin daha koyar aynısının sıfırını alır veya 200bin daha koyar daha iyisinin sıfırını alır kimse karışamaz. Fakat mantıklı insan satmaz.
  • 
Sayfa: önceki 32353236323732383239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.