Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3236. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32343235323632373238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı sorunu önceki aracımda (2012 3.16-f30) yaşadım. Aracım yazılımlı olduğundan sürekli su eksiltiyordu. Bende motor soğuk sıcak demeden üzerine ekleme yapıyordum. Kaloriferden sıcak hava alamayınca servise gittim. Eklediğim su sisteme girmeden tahliye oluyormuş ve motorumda çok az su kalmış bu yüzden. Sistemdeki havayı almak için araç çalışırken su kabı üzerindeki küçük tapayı da açıp oradan direkt su gelinceye kadar yavaş yavaş su kabına ilave yaptık. Motor soğuk dahi olsa kapağı açtığınızda fıs sesi geliyosa sisteme hava doluyor ve sonrasında o fokur fokur sesi duyuyoruz.
  • alisoylu38 kullanıcısına yanıt
    nbt yoksa olmaz
  • arkadaşlar difransiyel uğultusu nedeni ile sıkıntı yaşayan var mı?
    forumda gelişmiş arama çalışmıyor (yada ben bulamadım)
    araç f30 316
  •  BMW 3 serisi (F30)

BMW 3 serisi (F30)

Araci kaportaciya göturmek istiyorum ama boya ranginde sıkınti yasarmiyim acaba? Rengi mineralweiss metalik A96 olarak geciyor. Basina daha once gelen yardimci olabilecek varsa sevinirim
     BMW 3 serisi (F30)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustaf_82 -- 27 Temmuz 2018; 14:42:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2016 320i ed veya 2015 320i ed bakıyorum. Makyajlı kasa hangisinde oluyor? Nasıl ayırt edebilirim?

2015’ler yaklaşık 145, 2016’lar 155-160 bandında. Dikkat et diyeceğiniz bir şey var mı?

Kesinlikle yetkili servis bakımlı ve yılda ortalama 15 bin km’yi geçmiş araçlarla ilgilenmiyorum. Gerekirse km için 3-5 bin fazla vereceğim ama biniciden araç alma taraftarıyım.

Bağcılar’da oto center’daki çakalları direk es geçiyorum.

Varsa tavsiyeniz dinlemek isterim özellikle dikkat etmemi gerektiren.

Bir de istanbul içi ne kadar yakarız? İlk kez benzinli araç alacağım. Hep dizel kullandım. Haftaiçi zaten servisle işe gidip geliyoruz, sattığım aracımda şehir içi hız ortalamam 28-30 civarındaydı.

Cevap verecek arkadaşlara teşekkürler. Bayramdan önce almak durumundayım.

Edit: Garantisi bitmemiş araç alırsak, ücretini ödeyerek garanti uzatımı şansımız var mı? Ücretler ne düzeyde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi van_hoijdonk -- 28 Temmuz 2018; 1:1:27 >

• van_hoijdonk kullanıcısına yanıt
    Makyajla birlikte;

Dış tarafta, ön farlar ve arka stoplar led oldu. Ön panjurda da ufak bir değişiklik yapıldı. Geri lambası stop lambasının üstünden alt kısmına doğru alındı.

İç tarafta, vitesin önündeki saklama alanı kayar kapaklı hale geldi. Sportline donanımında kapı içlerindeki trim kırmızı renge dönüştü.

Donanım seviyesine göre farklılık olabilir belki. Benim yazdıklarım sportline araçlar için.

Yakıt olarak, belirttiğiniz ortalama hızlarda yaz aylarında 8lt, kışın ise 9lt civarında ortalamanız olur. Şehirler arası yolda 6-6.5lt civarı olur.

Garantisi devam etsin diyorsanız "Premium Selection" düşünebilirsiniz. 2 yıl fabrika garantisi üzerine +1 yıl daha veriyorlar. Ancak piyasaya göre 5bin tl gibi daha fazla ödersiniz.

Bildiğim kadarıyla ücret karşılığında da olsa garanti uzatma sonradan yapılamıyor.
  • rdr R kullanıcısına yanıt
    Sinyaller değişti bir de yanlış değilsem. Önde far üstüne kaç gibi oldu ve led. Arkada da aynı şekilde şerit halinde ve led oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • makyaji direk onunden anlayabilirsin

makyajsiz daylight: yuvarlak
    makyajli daylight: cezve seklinde

garanti varsa uzatabiliyorsun, ama pek degmiyor verdigin paraya. son rakamlari bilmiyorum
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Mesela şu ilk ilandaki araç makyajsız kasa oluyor o zaman?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bakimli-aile-arabasi-556693977/detay

Bunlar da makyajlı oluyor?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bedelliden-acil-satilik-589839844/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-ozgur-den-2015-3.20-ied-kusursuz-bayi-23-bin-km-krdi-imkani-583445288/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi van_hoijdonk -- 28 Temmuz 2018; 16:19:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Teşekkür ederim. Mesela şu ilk ilandaki araç makyajsız kasa oluyor o zaman?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bakimli-aile-arabasi-556693977/detay

Bunlar da makyajlı oluyor?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bedelliden-acil-satilik-589839844/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-ozgur-den-2015-3.20-ied-kusursuz-bayi-23-bin-km-krdi-imkani-583445288/detay
    Aynen dediğiniz gibi son ikisi makyajlı. Bütçeyi biraz zorlayıp Sport Plus alabilirseniz iyi olur. Satarken de kolay satılır hemde biraz donanım olmuş olur. Düz Efficent Dynamicler çok boş, hiç bir şey yok neredeyse..

• s700 kullanıcısına yanıt
    160.001 imkanın yok. Para cebimde hazır. :)

İşin aslı temiz araba ve biniciden bir araç bakıyorum. 5. Sahibi bakım nerde yapılmış adamlardan uzak duruyorum.

Sport line ile düz ed arasında tam olarak ne farklar var? İçeride renk farkını gördüm en basitinden.

Mesela bu araçta arka havalandırma var mı? Bazılarının göstergesinde bunun gibi 2016 modelde kadranda effectivedinamics diye bir bölüm var bu araçta ise yok. Neden var neden yok onu çözemedim.

Bu araçla ciddi ilgileniyorum hatta bakmaya gideceğim ama farkları çözemedim. 😞

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi van_hoijdonk -- 28 Temmuz 2018; 19:57:37 >

• Bu ilandaki aracta Gelismis gosterge ve otomatik klima.yok en basitinden
    Ayrıca makyajla birlikte bildiğim kadari ile zf şanziman yeni yazılımla geldi ve yalıtım daha iyi hale getirildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mogunaydin -- 28 Temmuz 2018; 22:42:52 >
  • mogunaydin M kullanıcısına yanıt
    Anlayamadığım şu, makyajlı kasa ama içinde eksikler var. Bunları nasıl tespit edebilirim ilana bakarken?

Gelişmiş gösterge hayalet tarzında olan kısım sanırım. Otomatik klima’yı nereden gördünüz? Bir de arka havalandırma yok gördüğüm kadarıyla.

ilandaki aracin vin nosunun son 7 hanesini isterseniz, sorgulatip donanimini gorebilirsiniz

vermiyorsa zaten uzak durun
  • https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-hatasizz-2015-bmw-3.20i-ed-sportline-plus-17.000km-589560992/detay

Arkadaşlar şu araç makyajlı kasa mı?

Makyajlı kasa değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2015 model makyajlı kasa 320i ed 40.yıl aracım var estoril blue içi kırmızı deri döşeme satmayı düşünüyorum düşünürseniz arkadaşlar km 50binde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_bulbul -- 29 Temmuz 2018; 12:52:26 >
  • torice T kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Peki ederi nedir? Araç tanıdıktan çıktı. Geçmişini vs öğrendim temiz ama yeni kasa eski masa meselesinden değerini çözemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Teşekkür ederim. Peki ederi nedir? Araç tanıdıktan çıktı. Geçmişini vs öğrendim temiz ama yeni kasa eski masa meselesinden değerini çözemedim.
    Ederini yine malum siteden emsallerine bakarak öğrenebilirsiniz.

Bwm ye aşina olunca göstergelerden hemen anlarsiniz ne olup olmadığını

Ayrica ilgili linkten de kontrol imkaniniz var.

Genel olarak bmw bi zenon yada led

Deri ve acilir tavan ile alınır yaygin kanaati vardir.

Tavsiyem makyajlı kasa sportline ve üstü almanizdir.

• mogunaydin M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için. Bugün bayağı bir araştırdım, dediğiniz gibi aşinalık oluştu. 2015 modellerde karışıklık oluyor, sahibi makyajlı diyor ama araç aslında makyajsız. :)

Makyajlı sportline bakıyorum ama olur da bulamazsam makyajsız temiz 30-35 binde doğru düzgün bir araç almak durumunda kalabilirim. Malum site fiyatları saçma, adam makyajlı yazmış 165 arıyorum araç makyajsız teklifim 150, etme gitme adam 155’e iniyor zaten. Bakalım kendimce makyajsız 150, makyajlı15 155, makyajlı16 160 gibi bir barem belirledim. Buna göre doğru düzgün biniciden bakımlı bir araç araştırıyoruz. İnşallah bayram öncesi bulabilirim...

• 
Sayfa: önceki 32343235323632373238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.