Şimdi Ara

Bmw 2 serisi Active Tourer (F45) (94. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Sierre34
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.023
Cevap
55
Favori
159.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet serviste değiştirdim Bursa Burmot bmw serviste. Olur telefonla görüşrbiliriz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar merhaba bende bu arabaya gaz kesiyorum ilerisi için.

merak ettiğim bir konu var.

arabanın hiç bir paketinde ön sensör ve cruise kontrol yok mu ?

• ahmetsoul kullanıcısına yanıt
    Bende sport line var, şimdi paketler daha farklı sanırım. Ön sensör otomatik park donanımı ekleyince gelmişti sanırım, cruise control'ü ben ekletmiştim. Ek donanım olarak mevcutlardır mutlaka.

• ahmetsoul kullanıcısına yanıt

bende de sport plus var. ön sensör var otomatik park ile birlikte, ama hız sabitleyici yok, hız limiti var sadece. değişebiliyor pakete göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joseph Writer -- 3 Ağustos 2021; 13:16:53 >
  • Merhabalar.

X2 hakkında merak ettiğiniz veya katkıda bulunmak istediğiniz konular olursa forum açtım.

Vakti ve merakı olanları beklerim efenim.

Sevgiler&Saygılar.

Link: https://forum.donanimhaber.com/bmw-x2-dizel-m-sport-x--150105006#150202687

• arkadaşlar selam f45 aracımın sunroof perdesi sarktı ve sıkıştığı için kilitlendi değişim gerekiyor önerebileceğiniz yer var mıdır istanbul anadolu yakasında
     Bmw 2 serisi Active Tourer (F45)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pipanoski P kullanıcısına yanıt

aynı durumdayım ben de. geçen sene sarkma olmuştu bir tarafından. açılıp kapanmasında bir sorun yok diye idare ettik ama geçen hafta sıkıştı ve açılmamaya başladı.

• bir kaç yere sordum 2500 ile 4000 arasında değişken fiyatlar ama ustanın hangisi iyidir bilemiyorum o yüzden yaptıran ve memnun kalan var mı acaba

• bende de aynı sorun var. Şu anda mekanizma çalışıyor ama sarkık halde. sadece sarkıklığı kaça yaptırırız bilen var mı

• fiyatlar 2500 3200 4200 olarak değişiyor sorduğum yerler de kosifler biraz indirimle 5600 dedi. ilk bizimde sarkmış durumdaydı ve sonra sararken bir anda bir taraf fazla çekti ve sıkıştı yarım açık ve bir taraf sarkmış durum da bence ya açık tutun ya da kapalı dursun yoksa sizinde sıkışacak.kime yaptırmalıyız kararsızlık kötü orjinali sanırım kosifler yapar diye düşünüyorum fiyat çok yüksek ama şu durumda da perde sinir bozucu gerçekten

• pipanoski P kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı sorun var.. aslında bmwnin malının arkasında durması lazım.. son kullanıcının ne hatası olabilir düğmeye basıyoruz alt tarafı.. hayır yaptırsan gene bozulacak saçma sapan bir sistem.. 4 yılda bir yenilecez mi yani..toplu başvuruda bulunalım :)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • bmw gibi bir araçta bu kadar arıza????

• Benim aracın kornası çalışmıyor. Daha önce de olmuştu servis 2 kornanın arızalı olduğunu, 1400 liraya ikisinin de değişmesi gerektiğini söyledi. sonra servisten aldığımda kornaya bastığımda çalışıyordu. muhtemelen 2 kornayı da söküp takınca biri çalışmaya başladı. dün trafikte bir araca uzun uzun korna bastım sonrasında çalışmamaya başladı. kornaya basınca rölenin sesi geliyor, öndeki sigorta kutusunu da kontrol ettim sigortalar sağlam.

• e_eylmz E kullanıcısına yanıt

ustaa bmw korna sorunu youtube de formensmotor ramazan ustanin söylemesinden duymuştum istanbulda isen kendisine göster derim kendis hallerer sigortalil bi durum yok direksiyon kismindaki elektronik kismindan kaynakli..videoya girip izle derim 3,4 video öncesi bilgi sahibi olursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 11 Eylül 2021; 13:4:27 >
  • Merhaba golf7 aracım var.Bagaj yetersiz geldiğinden 2015 active tourer otomatik alma düşüncesindeyim. Aracın baş ağrıtacak kronik sorunları var mıdır?Benzinli modelin yakıt tüketimi nasıldır? Piyasada çok göremedim tutulmuyor mu yoksa alan herkes memnun da satmıyor mu? C max da düşünüyorum. Fakat bu araç daha çok ilgimi çekti.

• seymen57 S kullanıcısına yanıt

Kronik sorunlar her araçta olduğu gibi bunda da var ama baş ağrıtacak cinsten değil bence. Cam tavan perdesi sorunu, korna sorunu, soğuk havalarda sol ön tarafta tık tık ses duyma sorunu. Ben bu sorunlardan cam tavan perdesi sorununu yaşadım sadece. Bunların dışında motorla ve şanzımanla ilgili hiçbir sorun yaşamadım. Yakıt tüketiminde 30 bin km'lik ortalamam 7.9 lt/100km. 30 binin yaklaşık 7 bini şehirler arası yoldur. Ben açıkçası gayet memnunum, alanların da memnun olduğunu düşünüyorum genel olarak.

• Bende şöyle bir problem daha var: Aracı sabah çalıştırdığımda egzozdan keskin bir koku geliyor. böyle tiner ve benzin karışmış gibi ya da çiğ yakıt anlayamadım. Yetkili servise bakımda bu problemi söyledim ama motor değerlerine baktık gayet normal diyor.

• Merhaba. Aracım 2016 model. Bu sene hem orijinal lastiklerimi hem de kış lastiklerimi yenileyeceğim. Runflat lastiklerden normal lastiklere geçmeyi düşünüyorum. Aracına normal lastik taktıran oldu mu? Normal lastik taktırmak uygun mudur? Aracın jant yapısı sadece Run Flat lastikler için mi dizayn edilmiştir, yoksa normal lastikler için de uygun mudur? Aklımdan Bridgestone Blizzak LM005 geçiyor (runflat olmayan). Deneyimleriniz nelerdir siz değerli üyelerimizden yorum almak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AED26 -- 15 Ekim 2021; 16:4:47 >
  • 2015 model 2.16d alma arifesindeyim. Alırken dikkat etmem gereken bir şey var mı? Sunroof perdesi yeni değişmiş. Motor veya şanzıman konusunda ne sormalıyım?

• mehmetinho M kullanıcısına yanıt

Bakımları serviste mi yaptırmış? Dışarıda yaptırdıysa yakıt filtresini değiştirtmiş mi? Değişti ise hangi aralıklarla?

Bakımları dışarıda yaptırmış ise fren hidrolik sıvısını değiştirtmiş mi?

Dizel araba kullanma ile ilgili dikkat edilmesi önerilen mevzuları biliyor mu?

• Arabayı çalıştırmadan ışıkların sönmesini beklemek (Marş motoru ısınması için)
    • Belli aralıklarla aracı 10-15 dk yüksek devirlerde (3-4 bin) kullanarak kurumları temizlemek
    • Uzun yoldan geldiğinde motoru hemen durdurmayıp 4-5 dk rölantide beklemek (Turbonun soğuması için yapılması gerekir, aksi takdirde turbo uzun vadede zarar görür)

Park edeceğinde aracı önce boşa alıp el frenini çekip en son P konumuna almış mı? (Şanzımana yük binmesini engeller, şanzımanın ömrünü uzatır)

Kısacası, 2. el dizel otomatik araç alırken bu hususlara dikkat etmenin önemli olduğunu düşünüyorum.

Aracım 2016 model 216d. Çok memnunum. Şimdiden hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AED26 -- 2 Kasım 2021; 18:36:17 >

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.