Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
21 Misafir Kullanıcı, 21 Masaüstü Kullanıcı
40.924
Cevap
323
Favori
2.476.545
Tıklama
Giriş
    24 Mesaj
    Dün Servise bıraktığım aracım için acı gerçekle yüzleştim.

2012 model aracımda su eksiltme problemi vardı, turbo girişi oring vs. derken her yeri hallettik.

Dün en son kabinde pedal kısmında ıslaklık farkettik!!! Usta kalorifer peteğinin delinmiş olabileceğini ve suyun buradan geldiğini söyledi.

Petek değişecek ama bayram öncesi yoğunluk var ben de bayramda uzun yola çıkacağım. Usta peteli iptal edip bypass yaparsak sıcak üflemez ama aracın gidişi ile ilgili de sorun olmaz dedi.

Daha önce böyle bir olay kimsenin başına geldi mi? Petek değişimi sıkıntılı bir işlem daha önce yaptıran oldu mu?
    |
    |

2015 1.16d aracımda emniyet kemeri uyarısı sadece şöför koltuğunda veriyor. Yolcu koltuğunda herhangi bir uyarı çıkmıyor. Sebebi ve çözümünü bilen var mı ? Teşekkürler.

Sebebi; yolcu tarafında öyle bir sensör mevcut değil.
    Çözümü; bu kadar da mezarcı olunmaz deyip gülüp geçmek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mmtgs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Burmotta geçen sene 40000 bakımı yağ, yağ filitresi, polen, mazot filitresi, 4 balata 2200₺

Bu sene sadece yağ bakımına 1320₺ fiyat aldım yağ bakımı ve fren hidroliği değişecek mazot filitresi değişmeyecek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    mr_beylis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15002 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: PesimistChe

Mercedes yeni A serisinde ki eksiklier BMW 1 serisinden ders alarak yapıyor.
    BMW'de yeni 1 serisini eski A serisine benzetmeye çalışıyor , umarım bu kasada hezeyana uğrayıp da Mercedes gibi toparlamya çalışmaz.
    bazı kavramlar vardır siz onu nitelik işlevsellik ve içerdikleri ile tercih edersiniz.

bmw arkadan itişde bu kulvarda bir tercihdi.

şu haliyle bir clio dan hiç bir farkı kalmamış bana göre

görsel ve kişisel tercihler ayrı tutulmak kaidesiyle.

aracın görüntü resmen bu olmuş..
    |
    |

• Binbaşı
    1377 Mesaj
    Arkadaşlar bizim forumda arabaya ufaktan modifiye yapan kimse yok sanırım

Size bir uzmanlık sorusu sormak istiyorum umarım bilen birisi vardır, makyajsız M SPORT modelinde üzerinde gelen orjinal yayları diğer modellere göre basıkmı biraz yoksa aynımı?

Eğer aynı ise spor yayla devam edeceğim, yay taktıran varmı acaba 3,5 luk, var ise hangi marka tercih etti

Teşekkürler

|
    |

Benimde arac 43000 kmde 2 hafta once gül-al otomotivde fren hidroligi degisti 189₺. Yag ve filtre degisimi icin ayni fiyati istediler. Bosch a sordum 650₺ dedi. Muhtemelen boschta degisirim

|
    |
    olgu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    361 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: deus-ex

İzmit Öztorun servisinden ben de çok memnunum. Geçen hafta, garanti bitimine 1 ay kala kapılardan gelen çıtırdama seslerini bant ile sıfıra indirdiler. Erdoğan Bey' e de buradan selam olsun okursa bir gün.
    Nasil bisey yaptilar? Resim paylasma sansiniz var mi?
    |
    |

Orijinalden alıntı: Panthér

Servisi arayıp sordunuz mu?

Alıntıları Göster
    Aradim, aracin muayene tarihini hatirlatiyormus
    |
    |

Orijinalden alıntı: heyafu07

İkisinde de oluyor, tam 3bin devirde geliyor. Perşembe günü video çekip paylaşmaya çalışacağım.
    Üzgünüm cevabım gecikti biraz.
    Ancak çok dikkat etmeme rağmen ben hiçbirşey duyamadım.

|
    |
  • Yarbay
    3704 Mesaj
    Aracim minimum yag seviyesi uyarisi veriyor. Hangi marka yag kullanmami tavsiye edersiniz arkadaslar?(1.20i) Sirf yag icin servise gitmek istemiyorum.

448 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Aracim minimum yag seviyesi uyarisi veriyor. Hangi marka yag kullanmami tavsiye edersiniz arkadaslar?(1.20i) Sirf yag icin servise gitmek istemiyorum.
    LL01 istiyorsanız (Bmw benzinli motorlar için LL01 istiyor)

Shell helix ultra 5w30

https://www.shell.com.tr/motorists/oils-lubricants/helix-for-cars/helix-fully-synthetic/shell-helix-ultra-5w-30.html

LL04 istiyorsanız (Bmw düşük sülfatlı yakıta sahip bazı avrupa ülkelerinde benzinli araçlarda da kullanılabileceğini söylüyor, Türkiyedeki yakıt kalitesi bu gereksinimi karşılıyor, sülfat oranı 10ppm den düşük türkiyede )

Shell helix ultra ect 5w30

https://www.shell.com.tr/motorists/oils-lubricants/helix-for-cars/helix-fully-synthetic/shell-helix-ultra-ect-c3-5w-30.html

Shell helix önerdim çünkü Formülü orjinal Bmw motor yapına en yakın yağdır, Bildiğiniz üzere Bmw için motor yağlarını da shell üretiyor zaten. Ama Motul, Liqui Moly de tercih edilebilir kaliteli yağlardandır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    3704 Mesaj

Cok tesekkur ederim hocam. Bugun gidip alayim dediginiz yagi.

|
    |
    Do It Yourself kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    63 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: metaphorive

merhaba arkadaşlar,

p.tesi günü 2017 model 13bin km'de 1.18i almayı düşünüyorum, ilk bakımı aracın 15. ayında henüz 3 ay önce yapılmış.

ekspertiz için ankara'da nereyi önerirsiniz? boya - değişen yoktur araçta ama özellikle motorunu kontrol ettirmek istiyorum.

merhaba,

2017 1.18i aracı 136.000 TL'ye satın aldım, pure donanım + sunroof, gözüme batan tek eksik çelik jant onu da kış lastikli set olarak alırsam 2-3 sene sorunsuzca binerim diye düşünüyorum.

Motor hoşuma gitti, uzun yol verileri çok başarılı, şehir içi kullanmayacağım için rahatım.
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    29 Mesaj
    Herkese iyi bayramlar. İyi yolculuklarınız olsun.

|
    |
  • Yüzbaşı
    360 Mesaj
    iyi bayramlar arkadaşlar, 2016 116d aracım 16bin km'ye geldi. aracın 2. bakımı olacak yağ dışında ne bakım yapılacak ve yetkili bir serviste bakım masrafı ne olur sizce? teşekkürler
    |
    |

Orijinalden alıntı: berfield35

Benzerinden 135bin üstüne satılanlar var. Ek donanımlarla 139bin düşünüyorum.
    Araç çok güzel bu günlerde babama düşünüyoruz ama malum piyasa. Fiyat uygun bana kalırsa, adamlar kıytırık polo 6c ye 90 bin lira istiyor. Her yeri dsg olsa ne olacak alt tarafı polo yahu.

Bu arada bilgi ekranı neden ikinci fotoğrafta italyanca?

Pardon ispanyolcaymış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇVK -- 5 Haziran 2019; 13:40:1 >

O ara Brezilya’dan dil kursundan yeni dönmüştüm. Günlük kullanımda göz önünde olsun diye portekizce yapmıştım menüyü.

|
    |
    ÇVK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar öncelikle selamlar , 2015 model lci 1.6 4 silindir motorlu sport plus donanımlı bir araç almak istiyoruz , kmsi 44 bin istenen fiyat 132 bin tl , bayadır araştırıyorum ama alırken nelere dikkat etmeliyim bir de piyasası normalmidir fiyat olarak ? Şimdiden teşekkürler.
HızlıCevap
Reklamlar
Mobilya Takımları
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.