Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1935. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19331934193519361937
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soğutma sıvısı uyarısını her hafta vermeye başladı. 10 gün önce doldurmuştum gene uyarı veriyor. Kontrol ettireceğim ama tahliye hortumu mu deliniyordu hatırlayan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeadLifter

Soğutma sıvısı uyarısını her hafta vermeye başladı. 10 gün önce doldurmuştum gene uyarı veriyor. Kontrol ettireceğim ama tahliye hortumu mu deliniyordu hatırlayan var mı?
    Turbo o ringlerinden kaçırabiliyor.
    Devirdaim pompasindan kaçırabiliyor.
    Genleşme kabı çatladıysa buhar yapıp kaçırabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: BayMizan

Turbo o ringlerinden kaçırabiliyor.
    Devirdaim pompasindan kaçırabiliyor.
    Genleşme kabı çatladıysa buhar yapıp kaçırabiliyor.

Alıntıları Göster
    Termostat kapağı değişecekmiş, devirdaim kasnağı da bitmiş. Durduk yere 1350 tl masraf çıkardı özel servis.

• Arkadaşlar bugün aracıma yolda adamın biri park etmek isterken geri geri gelerek çarptı ve farımı kırdı. Başka hiçbir yerinde hasar vs yok. Yetkili servis bu farı komple mi değiştirir yoksa far camını mı değiştirir? Far normal çalışıyor
     BMW 1 SERİSİ F20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klavye_414 -- 9 Şubat 2019; 21:7:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kce37

Merhaba Arkadaşlar

Benim aracım 2015 model 116 d 3 silindir.Araç 40000 KM de. Yolda giderken devir yükseldikçe motora güç bindiğinde sinek vızıltısı gibi sinir bozucu bir ses geliyor. Daha önce başına böyle bir şey gelen oldu mu? Motor kapağı gevşedi biraz fazla ses yapıyor onla alakalı olma ihtimali var mıdır?
    Motoru tutan contalar var sarsıntıyı önlemek için benim başıma gelmişti contalar olmadığı için sarsıntı yapıyordu, yetkili serviste taktırmıştım bilgin olsun.

• quote:

Termostat kapağı değişecekmiş, devirdaim kasnağı da bitmiş. Durduk yere 1350 tl masraf çıkardı özel servis.

Alıntıları Göster
    Kaç binde bitti kasnak ?

• quote:

Orijinalden alıntı: klavye_414

Arkadaşlar bugün aracıma yolda adamın biri park etmek isterken geri geri gelerek çarptı ve farımı kırdı. Başka hiçbir yerinde hasar vs yok. Yetkili servis bu farı komple mi değiştirir yoksa far camını mı değiştirir? Far normal çalışıyor
    Farı komple değiştiriyorlar hocam.

• Teşekkür ederim. Yapacak birşey yok. Ne de olsa yeni takacaklar. Far değer kaybına neden olmadığı için tramere takmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BayMizan

Kaç binde bitti kasnak ?

Alıntıları Göster
    50 bin. O sorun değil de diğer işlem için şanzımanı da sökmek gerekiyormuş.

• TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Teklifiniz için çok teşekkür ederim Ben de bu tür şeyleri kendim yapmayı severim ama siz söyleyene kadar aracın bakımını kendim yapmak hiç aklıma gelmemişti :) Yağ ve yağ filtresi değişimi hariç yapılabilir şeyler gibi duruyor. Bu konuyu biraz düşüneyim :) Eğer yapacak olursam sizden fikir - yönlendirme rica edebilirim. Baktım yapamadım gelirim kahvenizi içmeye

Hem araçların fiyatları hem de bakım maliyetleri baya yükseldi. Hafta sonu garanti sonu kontrollerini yaptırmak için Kosifler'deydim(Ki bir şeye baktıklarını sanmıyorum, yıkayıp verdiler gibi hissettim). Gitmişken sıfır fiyatlarına da bakayım dedim. 4 serisi M paket için 300 bin küsür fiyat verdiler, hatta NBT istedim o zaman fiyat 340 binlere çıktı..

• Arkadaslar merhaba
    Son zamanlar da 1.18 i fiyatı alan oldu mu ?
    Led far ve sunroof lu
    Son olarak eşya gözü paketi standart mi ? 2018’de
    Arka kabı cepleri koltuk arkası CEpler ?

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Cihanair bey ; ne yapacaksın benzinli aracı ? İkinci el dizel alsana ;)
    SAHİBİNDEN ÖZEL RENK DİZEL OTOMATİK 1,16 GARANTİSİ DEVAM EDİYOR.

• quote:

50 bin. O sorun değil de diğer işlem için şanzımanı da sökmek gerekiyormuş.

Alıntıları Göster
    başka bir yere daha baktırın bence. Güveniyorsanız bilemem ama..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Bilemiyorum? Antalya Kosiflerin bana uygulaması budur. Hatta mesaj/mail bile geldi, 02.2019 bakım zamanınız geldi diye.

Alıntıları Göster
    Gönderdiğiniz fotoğrafları Bedir bey ile kontrol ettik. Otomobilinizin bakım periyodunun 15000 km ya da 18 ay olabileceği yorumunda bulundu. Net bilgi için müsait olduğunuzda servisimize uğrama şansınız olursa anahtarınızı anahtar okuyucumuzda okutup, emin olabiliriz. 2016 sonunda üretilen otomobillerde de bakım aralığı 12000 KM / 12 ay şartı 15000 km /18 ay olarak güncellenmiş.

Gelen son bilgiyi paylaşmak istedim.

• Benim aracım 2013 model benzinli bakıma hep yıl dolduğu için girdim
    Hatta en son girdiğim bakıma 9500 km vardı servis danışmanı abi şanslısın yine 2013 üstü olsaydı her sene girmen gerekiyordu demişti
    2012-13 ler 2 yıl üstü olanlar 1 yıl için arabanın bakım uyarısı açtığını söylemişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ataeray -- 11 Şubat 2019; 15:1:35 >
  • Merhabalar herkese, aracım ile yaklaşık olarak 20km hız ile seyrederken; araçtan tiz bir metal sesine benzer bir ses geliyor. Ancak hız arttığı zaman bu sesi pek almıyorum. Pek degil, hatta hiç almıyorum.

Bakım sırasında servis danışmanına bu konudan bahsettiğimde, 20 km hızdan sonra da bu sesin gelebildiği ancak yol sesi gibi faktörlerden bu sesi benim alamayacağımı söyledi. Gerekçe olarak da fren balata tozlarını gösterdi. Müsait bir yerde 1-2 defa sert fren yapmamı söyledi ( araba daha 15 ayında. 10.000 km’yi dahi görmedi ). Ancak ben 1-2 defa bu işlemi yapmış olsam da durum devam ediyor. Belki de ben yeteri kadar “sert” fren yapmamış olabilirim; bilmiyorum.

Buna benzer bir durum ile karşılaşan var midir ? Garanti bitmeden servise bir göstermeyi düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mentalform

Gönderdiğiniz fotoğrafları Bedir bey ile kontrol ettik. Otomobilinizin bakım periyodunun 15000 km ya da 18 ay olabileceği yorumunda bulundu. Net bilgi için müsait olduğunuzda servisimize uğrama şansınız olursa anahtarınızı anahtar okuyucumuzda okutup, emin olabiliriz. 2016 sonunda üretilen otomobillerde de bakım aralığı 12000 KM / 12 ay şartı 15000 km /18 ay olarak güncellenmiş.

Gelen son bilgiyi paylaşmak istedim.

Alıntıları Göster
    Muhtemelen dedikleri gibi, çünkü bana da “artık böyle” demişlerdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 2019 model 116 yı inceledim ses vs açtım müzik sistemi 2016 dan bir tık kötü sese sahipti ancak bunu burn in sürecinde düzeleceğini varsayabilirsekte ses konusunda çıkarılan patırtının (güya 2017 de elden geçmiş) tamamen asılsız olduğunu anladım ses konusunda oldukça deneyimliyimdir ve müzik kulağım hassastır ek bir anektod olarak belirteyim dedim.

• DeadLifter kullanıcısına yanıt
    bende de aynı problem oldu. üzerinde durmadım su ilave ettim. sonra büyük masraf etmek zorunda kaldım. egr arızalanmış bu yüzden su kaçırırken emme manifoldu da tamamen kurum kaplamıs . emme manifoldu patlayınca anladık ama iş işten geçti. ikinci el temiz bir eger aldım 1000 tl ye. sıfır emme manifoldu aldım 3750 tl ye. 250 tl araba cekme 500 tl işçilik. 2018 nisanında başıma geldi bu olay . araç 2015 1.16 d lci o zaman 90000 km deydi
  • 17Scorpion kullanıcısına yanıt
    Aynısı bende var. Avmye girince dümdüz sessiz yolda disklerden ötme sesi geliyor. Balatalardan,durumun geçici olduğunu söylediler. Aradabir duyuyorum alıştım artık. Balata değişene kadar duyarım arrık

• 
Sayfa: önceki 19331934193519361937
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.