Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1707. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17051706170717081709
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Cihan merhaba,

Sen yaz-kış lastik değişimi yapıyorsun. Bijon kilidi var mı?

bende kilit yok abi

Cihan cım merhaba Aziz im le beraber geçen bir araç inceliyordunuz
    kolay gelsin.
    2015 model 116 d kilit bende de mevcut.

Abi merhaba bende 2016 var kilt yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracin on balatasini degistirdim texar marka ama otme yapiyor ne yapmak lazim ?

Keske serviste degistirseydim :(

• quote:

Aracin on balatasini degistirdim texar marka ama otme yapiyor ne yapmak lazim ?

Texar için sert balata deniyor, biraz bekle balata yüzeyi hafif eriyince sesi kesebilir. Tek taraf ötüyor ise bazen çapak oluyor, onu atınca keser.
  • X2'de C sütunu üzerinde bulunan BMW Logosu çok hoşuma gitti, keşke tüm BMW'ler de olsaymış.

• Do It Yourself D kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=x8CUkpU1XqI
  • quote:

Textarda kaçınılmaz sorun maalesef. En iyisi orjinal balata alıp, bildiğiniz bir yerde taktırmak

• quote:

Orijinalden alıntı: herby

Arkadaslar iyi aksamlar. F20 lci kasaya sonradan led far takilabiliyormu acaba ??

Soruyu sormamdaki amac ; pure donanim sunrooflu bir arac almak uzereyim haliyle aracda led far yok. 119500 tl anlastik gibi. Sizin dusunceleriniz nedir acaba ? ( ust paket joy almak icin maddi durum elvermedigi icin tavsiye etmemenizi rica ederim)

• quote:

quote:

Arkadaslar iyi aksamlar. F20 lci kasaya sonradan led far takilabiliyormu acaba ??

Soruyu sormamdaki amac ; pure donanim sunrooflu bir arac almak uzereyim haliyle aracda led far yok. 119500 tl anlastik gibi. Sizin dusunceleriniz nedir acaba ? ( ust paket joy almak icin maddi durum elvermedigi icin tavsiye etmemenizi rica ederim)

Joya kac para diyorlar suanda sinifinin en iyi araci pure biraz bos ama tek eksiklik cekeceginiz kisim led farlar olur
    Onu da sonrada taktirmak tahmini 12bin tl felan tutar ama sonradan takabileceklerini sanmiyorum. Otomatik yukseklik ayarini sonradan yapmak zor olue diye dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karti -- 11 Kasım 2017; 22:29:49 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cihan merhaba,

bende kilit yok abi

Teşekkür ederim Cihan.

Sol taraftaki kapaklı boşlukta bulunan avadanlık(tornavida+çeki demiri var?? denmez ya diyelim) nette gördüğüm bazı fotolarda ekstra şifreli bijon kilidinin olduğunu görünce, araçtan kaybolmuş/verilmemiş sandım. Normal bijon ise sorun yok demek ki.

@Rendolf, teşekkür ederim.

bahsi geçen boşlukta sanki krikoda olmalıymış gibi geldi bana...
    yukarıda bir boşluk söz konusu servise gidemedim orjinal krikoyu görsem oraya uyup uymadığını anlayacağım..
    malum stepne siz bir araç doğası bana şu an çok ama çok tedirgin edici geliyor
    tuşlu telefondan dokunmatiğe geçmek gibi.
    runflat tecrübesi umarım yolda test edilme aşamasına gelmez
    bir dahaki lastik seçimimde mini stepne ile kriko donanımlarını eklemek kafama takılıp duruyor.

Kriko yeri ama lastik yeri de yok? O yüzden Kriko takımı için yer olması da anlamsız. Ama Normal lastik için hava kompresörü+tamir kiti konabilir(di). Üzerindeki küçük kare yere bende anlam veremedim ama kullanım kılavuzunu tam oturdu, aşağısı da ufak tefek el aletleri gerekli küçük şeyler için yer yaptım.

Mini stepne alınabilir ama yine de bagajda yer kaplar, her zaman kalabalık yaratır. Runflat lastikler yarılıp parçalanmadığı sürece görevini yapacaktır.

quote:

Sizde olduğuna göre, ilk gelen 2015 makyajlı modellerde kilitli bijon var(mış) diyebiliriz.

Bijon kilidi bütün F20'lerde opsiyonlanabilir; kodu 2PA.

• karti K kullanıcısına yanıt
    Joyda saniyorum 130.000 uzerinde. Bende sadece led far yuzunden arada kaliyorum. Cikma alip taktirsak yukseklik ayari yine sorun olur mu acaba?

• Araç makyaj mı geçirdi, sitede yeni BMW 1 Serisi olarak bir model eklenmiş?

https://www.bmw.com.tr/tr/all-models.html
  • quote:

Joyda saniyorum 130.000 uzerinde. Bende sadece led far yuzunden arada kaliyorum. Cikma alip taktirsak yukseklik ayari yine sorun olur mu acaba?

Aracin agirligina gore yuksekligini ayarliyor eger bunu yaptirmazsaniz arac muayeneden gecmez. Bence sonradan led far taktirmak imkansiza yakin gibi ama servise sormak lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fixx

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cihan merhaba,

bende kilit yok abi

Teşekkür ederim Cihan.

Sol taraftaki kapaklı boşlukta bulunan avadanlık(tornavida+çeki demiri var?? denmez ya diyelim) nette gördüğüm bazı fotolarda ekstra şifreli bijon kilidinin olduğunu görünce, araçtan kaybolmuş/verilmemiş sandım. Normal bijon ise sorun yok demek ki.

yukarıda bir boşluk söz konusu servise gidemedim orjinal krikoyu görsem oraya uyup uymadığını anlayacağım..
    bir dahaki lastik seçimimde mini stepne ile kriko donanımlarını eklemek kafama takılıp duruyor.

Kriko yeri ama lastik yeri de yok? O yüzden Kriko takımı için yer olması da anlamsız. Ama Normal lastik için hava kompresörü+tamir kiti konabilir(di). Üzerindeki küçük kare yere bende anlam veremedim ama kullanım kılavuzunu tam oturdu, aşağısı da ufak tefek el aletleri gerekli küçük şeyler için yer yaptım.

Mini stepne alınabilir ama yine de bagajda yer kaplar, her zaman kalabalık yaratır. Runflat lastikler yarılıp parçalanmadığı sürece görevini yapacaktır.

quote:

Sizde olduğuna göre, ilk gelen 2015 makyajlı modellerde kilitli bijon var(mış) diyebiliriz.

Bijon kilidi bütün F20'lerde opsiyonlanabilir; kodu 2PA.

Anladım. Eğer araç üzerinde var ise; opsiyonlu gelmiş demektir.

*Şu bmw deki opsiyonlama işine ve 1-2 küçük/basit donanımın farklı olabilmesi durumuna pek alışamadım, diğer aldığım araçları/markaları unutmam lazım .

*Sizin opsiyonlar ve kodlamalar hakkında epey bilginiz var. Bu tür takıldığım/anlayamadığım yerler olur ise ilk önce size sormak isterim.

• quote:

X2'de C sütunu üzerinde bulunan BMW Logosu çok hoşuma gitti, keşke tüm BMW'ler de olsaymış.

ambiyans durmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

quote:

quote:

quote:

quote:

Cihan merhaba,

bende kilit yok abi

Teşekkür ederim Cihan.

Runflat lastikli araçla stepnesiz gezmek tedirgin mi ediyor sizi :)

O zaman aylardır strpnesiz ve runflat olmayan lastiklerle binlerce kilometre yaptığımı ve yapmaya devam edeceğimi söyliyim de biraz rahatlarsınız belki.

Runflat tecrübesini,runflat lastikleri kullanırken test ettik. Kardeşim 100 kms gibi bi hızla derin bir çukura girdi ve lastik yanaktan 10 cm cıvarı yarıldı ve içi gözüküyordu. O halde 50-60 km cıvarı yol yapıldı ve değil 50-60, 500-600 km daha yapardı. O yüzden içiniz rahat olsun. Ha niye tekrar runflat almadınız diye sorarsanız, aracı kütük gibi yapması baydı ve artık aracın biraz da konforlu yüzünü görmek istediğim için böyle bi değişikliğe gittim. En kötü seneryo bi yol yardıma muhtaç olmak olur heralde. Ben bu riski göze aldım.

dediklerimi yap yaptıklarımı yapma durumu oldu biraz
    ama tecrübeler için sağolun
    bana kalsa mini stepne,hava pompası manuel ve kriko olmazsa olamazlarım
    mekanik pusula harita,victorinox çakılarım bir iki tane
    ve bagajda memleket yapımı meşe ağaç saplı orak dediğimiz kesici alet.
    otomobil olunca yardım vs beklemek ayrı ayrı macera bütünlükleri..
    ailecek kaldığınız nokta ve yeri hesap etmeksizin..

lastiklerim şu an iyiler yakın tarih bu durum beni yoklayacak dediğiniz gibi bir konforsa runflatlarla devam edebilirim..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cihan merhaba,

bende kilit yok abi

Teşekkür ederim Cihan.

quote:

fikir teatrisi güzel oluyor o boşluğa bende proxxon marka mini lokma ve black&decker ce chapman marka torx bits uç takımlarımı koyayım onlar her araçta olmazsa olmazlarım çünkü
    balonlu pvc ilede izole edersek ses yapmayacaktır..
    aslında bagaja low lıner orjinal bir bagaj havuzu almak lazım ya
    daha bir satıcıda elinde hazır bulamadım..)
    hep getireceğiz abi durumları
    beni en çok irite eden hadise
    tavşanın suyunun suyu olmak
    yada hissetmek..)

• quote:

https://www.youtube.com/watch?v=x8CUkpU1XqI

Videoda runflatin tek artısın lastik hasarında 50 mil daha gidilebileceği olduğu söyleniyor. Fakat asıl konu, lastik herzaman ufak bir çivi yüzünden yada şehir içinde düşük süratte patlamıyor.

Allah korusun 150km/s yada üzeri bir hızda şehirler arası yolda ilerlerken yanaktan yarılan bir lastiğin (normal lastikte balon riski yüksek) tüm havası bir anda boşaldığı zaman o arabayı kontrol edebilecek birisi olduğunu sanmıyorum. Kendim dinlenme tesisinde şahit oldum, araba topaç gibi döndü önümde ve sebebi yumruk kadar bir taş parçasıydı.

Tabi bu demek değildir runflat takılı araba takla atmaz, ama videoda adamın 260 km/s hızda lastiği yarılıyor (patlamıyor) ve araba sağa bile çekmiyor.

Yani sonuç olarak güvenlik her zaman konfordan önce gelir benim için ve ben runflatin tek faydasının yüksek hızda daha güvende olmamı sağladığına inanıyorum, ve bu yüzdendir ki herkezin şkayet ettiği ve brnimde katıldığım gibi komfor düşmanı bir icat olmasına rağmen kullanmaktan vazgeçemiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cihan merhaba,

bende kilit yok abi

Cihan cım merhaba Aziz im le beraber geçen bir araç inceliyordunuz
    kolay gelsin.

Abi merhaba bende 2016 var kilt yok

Cihan bendeki makyajlı kasa bijonlu.
    en son Uludağ eteklerinde Muharrem kardeşimin insignia ile opele kulak çınlatmasını paylaşmıştık hatırlıyormusun
    aracın tüm arıza ışıkları yanmıştı..(
    kutupbaşını çıkaralım demiştik Muharrem ben bu opelin diye bir girmişti derinlere....
    Aziz in yanına bir gelip uğramak isterim sana
    yolun düşerse beklerim ben de Leventteyim 150 metreden panaromik istanbul manzarası standart şehir ayaklarının altında öyle bir manzara
    senin nezlinde tüm arkadaşları beklerim mekanıma..çay kahve ısmarlarım gecesi ayrı gündüzü ayrı bir manzara..
    uzun pozlamalarla çekilmiş harkulade resimlerim var mekanda.

• quote:

Cihan kullandığım araç şu an 29 binde balatalar yeni değişti
    disklerde tornalandı bu işlemi kardeşim yapmış
    araç her frende öyle sert durup ses yapıyorki zannedersin elektrikli fren koca bir teker diskini bırakıyor hissi öyle bir tak tuk sesi.
    çok yumuşak fren yaparsan belki biraz ses kesiliyor..
    bana da bir sonraki değişimde disk almanın yolları gözüktü kısaca..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfpar

quote:

Textarda kaçınılmaz sorun maalesef. En iyisi orjinal balata alıp, bildiğiniz bir yerde taktırmak

Hata yaptik hocam ders cikarip bundan sonra ona gore yapariz artik biraz daha kullanir sonra orjinal alirim

• 
Sayfa: önceki 17051706170717081709
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.