Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1705. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
310
Favori
2.867.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17031704170517061707
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1- Eski kasalarda kodlama yapılması gerekmekte.
    2- Dual özelliği yok, ayrı ayrı ayarlanıyor.
  • Derin saygı, minnet ve özlem ile anıyorum ATAM’ı ! Minnettarım...

BMW 1 SERİSİ F20

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

Sizlere danışmak istediğim bir husus var, yetkili servisten kışlık jant-lastik seti satın alacağım,

Malum jantların içinde lastik basınç sensörü mevcut, kışlık lastiklerden tekrar yazlık lastiğe geçtiğimde jantlarla beraber jantların içindeki sensörler de değişeceği için serviste herhangi bir kodlama vs. yaptırtmam gerekiyor mu?

Yoksa herhangi bir lastikçide yazlıkları taktırıp aracı kullanmaya devam edebilir miyim?

Teşekkür ederim.
  • Merhabalar,

Dün E-5'de seyir halinde iken ön cama bir taş geldi ve cam çatladı. Nereden nasıl geldiği hakkında en ufak bir fikrim yok.

Daha önce bu tarz birşey başına gelen var mı? Süreç nasıl işliyor ne kadar sürüyor?

Aracı servise anca Pazartesi - Salı bırakabileceğim.
  • zoom_grange kullanıcısına yanıt
    benimde kaputa taş düşmüş, ve biraz ezmiş. Boyada birşey yok ama biraz göçük ne yapmak lazım deneyimli arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirse seviniriz.
  • Geriye doğru baktım, hiç silinmemiş mesajlar. Bir yanlışlık olmasın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoom_grange

Merhabalar,

Dün E-5'de seyir halinde iken ön cama bir taş geldi ve cam çatladı. Nereden nasıl geldiği hakkında en ufak bir fikrim yok.

Daha önce bu tarz birşey başına gelen var mı? Süreç nasıl işliyor ne kadar sürüyor?

Aracı servise anca Pazartesi - Salı bırakabileceğim.

4 kere cam değiştirdim.

Öncelikle poliçede cam muhafiyeti var mı? bakmak lazım. Eğer muhafiyet var ise(bir daha ki poliçede muhafiyetsiz olmasına dikkat edin) %20 oranında(firmaya göre değişebilir) araç sahibi karşılar; %20 sigortalı %80 sigortacı, gibi. Muhafiyet yok ise, %100 sigortacı.

Cam bayide hazır olarak mevcut mu sormak lazım? Her fazla malzeme maliyetleri artıracağı için depo da en gerekli parçalar tutulur, o yüzden cam hazır olmayabilir ama gelmesi o kadar da uzun sürmez. Sorduktan sonra aracı bırakmak daha iyi olur, zaten çatlak olması yakın zaman için çok sorun yaratmaz.

Araç firmaları -genel olarak- bu iş için eleman ve ekipman bulundurmaz. Zaten fazla işlem yapmadıklarından dolayı risk almamak için anlaşmalı cam firmalarının elemanları bayiye gelir, camı çıkartır/takar. Bu adamlar her zaman bu işi yaptıkları için tecrübeleri ve işçilikleri iyidir, hemde çok çabuk yaparlar;

cam bir tel vasıtası ile içeriden ve dışarıdan tutularak dikkatlice sıyrılır, sikikon kalıntıları temizlenip tekrar siyah cam silikonu sıkılır, yeni cam üzerine oturtulur.

Bu işlem işi bilen elemanlar ile 20-30 dakika arasında sürer. Montajdan sonra 2-3 saat hareket ettirilmemesi önerilir ve araç bekletilir. Ama bazı firmalar garanti olsun diye süreyi uzatabilirler.

Bayinin sigorta işine bakan elemanı fotoyu çeker beyan ile dosya açar, onlar halleder.
    Araç sahibinin kaskosu ile anlaşmaları var ise, para kendi hesaplarına gelir. Ama anlaşma yok ise araç sahibi ödemeyi yapar ve kendi şirketinden talep eder.

Kasko yaptırırken, aracınız ile anlaşmalı yerler nereleri? diye bakmak/sormak faydalı olur. Kasko firmasının sizin markanız ile anlaşmalı olması işleyişte kolaylık sağlar(ben dikkat ederim).

Ben ilk defa başıma geldiğinde çok kafaya takmıştım, sonradan anladım ki; sorun yapmaya gerek olmayan bir durum.

Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 10 Kasım 2017; 16:22:55 >

• 118i 2016 1.5 Benzin 136 PS
    Sarıyer’in dik yokuşları arttırdı çoğunu. Normal denebilecek eğimde sürsem 6.3-5 arası oynardı.

Düzgün kullanınca bir depo ile 800 km’den fazla yapmak mümkün.

BMW 1 SERİSİ F20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nist -- 10 Kasım 2017; 15:57:40 >
  • Biraz önce bmw tarafından arandım ve ConnectedDrive‘a kayıt yaptırıp belli hizmetlerden yararlanabileceğim söylendi. Şuan icin apple store’sa aktif bir uygulama yok ( uygulama güncelleme aşamasindaymış ) .

Neyse, internetten araştırdığım kadarıyla bu hizmet ücretli. Ücret de küçük bir meblağ değil (verilemeyecek bir rakam değil ancak alınan hizmetin karşılığını verir mi ? Benim için soru işareti :) ) . Soracağım şu ki, bu hizmete kayıt olunduğünda ücretsiz olarak yararlanabildiğimiz bir özellik var mıdır ?

(Aracım en son makyajla gelen 1.18)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 10 Kasım 2017; 17:14:3 >
  • volvole V kullanıcısına yanıt
    Sahini oldunuz kasa için geçerli mi bilmiyorum ama bir göz atın, kurcalayın isterseniz :

- Araç Ayarları > Gerekirse Klima kontrolu > bağımsız havalandırma hemen etkinl.

Aracınızdan bu ayarı konteol edin. Güncel kasalarda böyle bir ayar parametresi var. Sizinkinde de olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

iyi akşamlar size de
    değerli bilgiler için çok teşekkür ederim çok aydınlatıcı oldu..
    sistem bayağı detaylar içeriyormuş anlattığınız kadarıyla.
    değer kattığı gerçek.
    parçaların elde edilme hikayeleri de bayağı macera
    çalıntı vs. durumları
    rica etsek bir sakıncası yoksa resim paylaşabilir misiniz bu detaylarla ilgili
    paylaşım için sağolasınız ellerinize sağlık

Rica ederim siz de sağolun

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

• Arkadaslar merhaba,

Benim aracta suanda kislik lastik olarak 205 55 16 ebatinda goodyear ug performance 2 rft lastik var ama goodyear sitesindeki ayni desendeki lastigi ultragrip performance 8 run flat olarak goruntuluyorum hatta nette model olarak arattigimda ug performance 2 lerin deseniyle benim lastik deseni uyusmuyor, ya benim lastik yanaklarina yanlis model kodu basildi yada ulkemize sinirli sayida gelen bir lastikti bu. Bu arada lastiklerim gecen sene alindi.

Gorselleride soyle ug performance 2 rft lerin,

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

Ug performance 8 de soyle gorunuyor,

BMW 1 SERİSİ F20

• Arkadaşlar geri görüş kamerasını açınca kılavuz çizgileri ekranda görünmüyor. Açma şansımız var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: klavye_414

Arkadaşlar geri görüş kamerasını açınca kılavuz çizgileri ekranda görünmüyor. Açma şansımız var mı

Geri görüş kamerası açıkken Controller'ı sola yatırın(sola tıklayın) ekranın solunda menüler çıkacak, oradan klavuz çizgisini tıklayın. Işık kontrast gibi ayarlar da var.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Daha yabancısıyım aracın.

• quote:

Orijinalden alıntı: sariduru

Arkadaşlar merhaba,

Sizlere danışmak istediğim bir husus var, yetkili servisten kışlık jant-lastik seti satın alacağım,

Malum jantların içinde lastik basınç sensörü mevcut, kışlık lastiklerden tekrar yazlık lastiğe geçtiğimde jantlarla beraber jantların içindeki sensörler de değişeceği için serviste herhangi bir kodlama vs. yaptırtmam gerekiyor mu?

Yoksa herhangi bir lastikçide yazlıkları taktırıp aracı kullanmaya devam edebilir miyim?

Teşekkür ederim.

İçerisinde sensörler oluyor. Herhangi bir kodlama ihtiyacı yoktur. Bijon anahtarını verdiğiniz sürece istediğiniz lastikçide değiştirebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: alfpar

quote:

Orijinalden alıntı: sariduru

Arkadaşlar merhaba,

Teşekkür ederim.

İçerisinde sensörler oluyor. Herhangi bir kodlama ihtiyacı yoktur. Bijon anahtarını verdiğiniz sürece istediğiniz lastikçide değiştirebilirsiniz.

Sağolun hocam teşekkür ederim.

• Ataeray A kullanıcısına yanıt
    Çok iyi görünüyor hocam. Nbt 6 bu galiba kaça yaptırmıştınız bunu? Garanti sonrasında ben de yaptırmayı düşünüyorum.

Müzik kalitesinde bir değişim oluyor mu acaba?

• Arkadaşlar, bijon anahtarı şifreli mi? sadece çeki demiri görmüştüm, diye hatırlıyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ataeray

quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

iyi akşamlar size de
    değerli bilgiler için çok teşekkür ederim çok aydınlatıcı oldu..
    sistem bayağı detaylar içeriyormuş anlattığınız kadarıyla.
    değer kattığı gerçek.
    parçaların elde edilme hikayeleri de bayağı macera
    çalıntı vs. durumları
    rica etsek bir sakıncası yoksa resim paylaşabilir misiniz bu detaylarla ilgili
    paylaşım için sağolasınız ellerinize sağlık

Rica ederim siz de sağolun

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

Maşallah kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileklerimle..
    çok değer kattığı her haliyle belli değmiş bence.
    elit olmuş
    ayrıca direksiyonda çok hoşuma gitti
    bu direksiyonu 116 d yede entegre edebiliyorlarmı acaba.
    birde bir şey sormak istiyorum çıkan parçaları ne yapıyoruz saklıyor satarken orjinale dönmek gibimi..
    yoksa montaj yapan firmaya vermek indirim gibimi..
    sizin montaj noktanız benim için referans gözüküyor şu anda.
    malum bir kaç yere sordum bu işin çok uzaklarındalar..

• 
Sayfa: önceki 17031704170517061707
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.