Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1491. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14891490149114921493
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçmiş olsun.

Ben de çatladığı için ön camı 1 ay önce Kosifler'de değiştirdim. 2000 tl civarı tuttu. Cam BMW markalı ama şişecam üretimi. Verdiğiniz fiyat yüksek geldi bana. Sizin camın markası farklı mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Autophile A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sizede geçmiş olsun.

Evet camın üzerinde BMW markası var ve şişecam yazıyor. 1 ay önce euro daha düşüktü ama bu kadar fark olması enterasan. Aracı teslim ederken borusandaki servis danışmanı 900 euro olduğunu söylemişti. Şimdi borusandan işcilik dahil toplam tutarı gösteren fatura istedim, geldiğinde değişiklik varsa fiyatı güncellerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1constantine1

Teşekkür ederim sizede geçmiş olsun.

Evet camın üzerinde BMW markası var ve şişecam yazıyor. 1 ay önce euro daha düşüktü ama bu kadar fark olması enterasan. Aracı teslim ederken borusandaki servis danışmanı 900 euro olduğunu söylemişti. Şimdi borusandan işcilik dahil toplam tutarı gösteren fatura istedim, geldiğinde değişiklik varsa fiyatı güncellerim.

Fatura geldi 900 euro değilmiş :) işcilik dahil 644 euro tutmuş. Türk lirasına çevirince 2400tl yapıyor 192tl iskonto yapılmış yani 2208tl aşağı yukarı sizinkiyle aynı fiyat, 208tl de 1 aydaki kur farkı olsa gerek :)
  • aykırı58 kullanıcısına yanıt
    Ben genel de start stopu kapalı kullanmaya çalışıyorum o yüzden stop etmeden önce bekleme şansım oluyor turbo için.. uzun bekleme süresi olan ışıklar da açıyorum ne kadar doğru yapıyorum bilmiyorum ama start stopun çok fazla bir tüketimi engelleyeceğini sanmıyorum kısa dur kalklarda.. Sonuç da marşa her basış da akü ömrü marş motoru vs. ateşleme elemanları çalışıyor bunlar daha pahalı ekipmanlar diye düşünüyorum..
  • ygt52 Y kullanıcısına yanıt
    aslında start-stop sistemini 10 saniyede bir dursun diye değil de, arada bir kırmızı ışıkta 1-2 dakika beklerken tasarruf yapsın diye tasarlamışlar sanırım.

bizim cayır cayır dur kalk yaptığımız köprü trafiğinde pek fayda sağlayacağını düşünmüyorum.
  • sammykunny kullanıcısına yanıt
    Aynen düşüncenize katılıyorum.. Ara elemanların masrafı yakıt tüketiminden fazla olur, sonuç da üretilen her ilacın bir yan etkisi var !
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnkoot

Konuştuklarınızın altı boş.
    Vergiler satış fiyatı üzerinden hesaaplanır ve devlete ödenir. Ben 71 bin üzerinden vergimi verdim, ama müşteriye 2bin indirim yaparak aslında 69bine sattım diyebilirsiniz.
    Ama bunu resmi evrak üzerinde aynı bu şekilde gösteremezsiniz.
    Neyse, konu uzamasın. Teşekkürler bilgi için.

he sen dolu konusuyon .karsindakine bos konusuyon de sonra uzamasinmis..alan almis satan satmis sen daha iyi biliyosun firmalar bilmiyor.
    senin aklina gore aradaki fiyatlardan arac satisi olmaz oylemi .bayi musteriye satarken otv li son fiyattan indirim yapamaz oylemi.O zaman otv bizden kampanyasi yapan firmalar vergimi kaciriyor aracin otv siz fiyatini alt dilime sokarak. yok oyle birsey .peki ne yapiyorlar; aracin bulundugu otv diliminden son fiyat hesaplanir bayi devlete tam otv yi oder.(musteriden aldigi satis bedelinden oduyor biliyorsundur.) sonra otv+kdv li son satis fiyatindan indirim yapar devlet vergisini alir bayi karindan feragat eder.butun olay bu .

• ah ah satamadık ki aracı şu konudan kurtulayım artık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnkoot

Sizinle yakın zamanlarda almıştık sanırım. Bence bir gösterin servise; üretim esnasında bir hata olmuş olabilir, ilan edilen donanım listesinde olduğu için sizinkileri de servis çözer diye düşünüyorum.
    Sadece ampul mü olur, komple sis farları mı değişir bilemiyorum.

Bakimda servise soylerim

• Aracını sonradan m paket (dış) yaptıran var mı? Bu işlem dışarıda kaça mal olur, Borusan'da kaça mal olur? Borusan'da oluşacak farkı ödemeye gerek olur mu? Son olarak Ankara'da bu iş için uygun bir yer önerisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batigol -- 15 Aralık 2016; 21:43:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Borusan sağlam fiyat çeker bence hiç gerek Yok
    Ankara'da mmmperformance var fabrikasyona oldukça yakın yapar
    İnstagram sayfasını takip edebilirsiniz

• Arkadaşlar 116iye kasko yaptırmak istiyorum fakat ilk kaskom ve 3000-4000 arası rakamlar cıkarıyorlar. mecburen yapıcaz fakat şirket olarak tavsıyelerınız neler yardımcı olabılır mısınız ?
  • paskokusu P kullanıcısına yanıt
    Mrb , isterseniz ozelden kasko yaptirdigim yerin telini vereyim yardimci olurlar size en uygun fiyat neyse onu verirler, ben groupamadan yaptiriyorum memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream of ice -- 16 Aralık 2016; 12:00:53 >
  • Batigol kullanıcısına yanıt
    Piyasadaki urunler taiwan mali good go 3bin civarina takiyorlar, orijinal isterseniz 10bine mal olur ben almanyadan getirmistim orijinal 6bine almistim. Fiyata gore karar verin.

• paskokusu P kullanıcısına yanıt
    bende aracımı yeni aldım 2013 model bmw 116i 3000-900 arası teklifler aldım bir sürü yerden.en uygun halk sigorta yapıyor 2000Tl'ye
  • quote:

Orijinalden alıntı: paskokusu

Arkadaşlar 116iye kasko yaptırmak istiyorum fakat ilk kaskom ve 3000-4000 arası rakamlar cıkarıyorlar. mecburen yapıcaz fakat şirket olarak tavsıyelerınız neler yardımcı olabılır mısınız ?

3.000-4.000 çok değil mi hocam ben kaskoyu aracı aldığım borusandan yaptırdım güneş sigorta 1.600-1.700 civarı tuttu 1 ay kadar önce.

• quote:

Orijinalden alıntı: paskokusu

Arkadaşlar 116iye kasko yaptırmak istiyorum fakat ilk kaskom ve 3000-4000 arası rakamlar cıkarıyorlar. mecburen yapıcaz fakat şirket olarak tavsıyelerınız neler yardımcı olabılır mısınız ?

yuhhh.
    neresi vermiş o teklifi yaw.
    4 bin 10 yılda 40 bin yapar artışlar hariç.... yuh ki yuh

• bencede cok ama belkı ılk kaskom dıye fıyat oyle cıktı tam bılmıyorum
  • Benim kasko Anadolu sigortadan. Aracı iki hafta önce aldım. %65 hasarsızlık indirimi ile 1570 tl tuttu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • o zaman gayet normal benımkı bu arada kasko sırketım aracın ekstra donanımı var mı dedı araç+tr paketi+tecno+trio+sunroof var dedım fıyatlarnı sordu ben ıkıncı el aldıgım ıcın bılmıyorum nasıl yapmam gerekıyo bu konuda da yardımcı olur musunuz ?
  • 
Sayfa: önceki 14891490149114921493
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.