Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1490. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14881489149014911492
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim arac one editon sisler sari yaniyor ? Standart olan ne

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyokushin

quote:

Orijinalden alıntı: johnkoot

quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

Evet aracın faturasını kestirmiş bulunuyorum

118i M plus paket. Ekstra olarak

Estoril
    18 Jant
    Led sis farları var

Estorilin bu kadar boya fiyat farkına neden olacağını tahmin etmezdim yaklaşık 1300 Euro sadece estoril.

Herneyse aracı 131 bin e aldım.Yalnız ocak tescil yaptıracağım. MTV fazladan ödememek için.Teslimde Ocak başı

Kazasız sürüşler herkese.

69.999TL çıplak fiyatı olan araç;
    69.999 * 1.50(ötv) * 1.18(kdv) = 123.898 TL.

70.001TL olur ise;
    70.001 * 1.60(ötv) * 1.18(kdv) = 132.161 TL.

Dolayısıyla bu ikisinin arasındaki fiyatta bir araç satılması ancak şöyle mümkün olabilir; fatura tutarlarındaki kalemlerle oynayarak.

Araç bedeli 69.999 ise; üzerine ekledikleri masraflar nedir? Her ne ise çok fazla...(™.9 cebe indragandi)
    Araç bedeli 70.001 ise; nasıl 131.000'e anlaşıyorlar? Daha plaka tescil vs masrafları var... Onları da fatura haricinde gösteremezler...

Bunlarla ilgili net bilgi isteyin derim.

euro kuru uzerinden satis yaptiklarindan kuru dusukten sabitleyip fiyati belli marjlar dahilinde degistirirler.Sorun yok oncede yapiyorlardi.

Sizden alınan para ile size kesilen faturanın birebir tutması gerekmez mi? Örneğin 131000 tl 'e aldınız aracı ve ödemeyi yaptınız size 125000 tl lik bir fatura kesebilirler mi? Bende biraz buna benzer bir durum oldu onun için soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MGÜ -- 14 Aralık 2016; 18:59:23 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ypzgnn

Start stop sistemindeki stop tam bir stop degil diye okumustum.turbo calismaya ve motor yaglanmaya devam ediyomus ki mantikli olanda bu umarim oyledir :D

motor yağlanmaya devam edemez,turbonunda çalıştığını zannetmiyorum..
  • quote:

Arkadaslar bugun brigestone lm32 rft kis lastigi taktirdim borusanda bunlardan takiyor. Aracta dusuk hizlarda 50 ye kadar falan ugultu yapiyor.ayni lastigi kullanan arkadaslarda benzer sorunlar var mi . Anormal bi durummudur acaba normali mi bu

3 yıldır daha çok f30 forumunda olmak üzere uğultu yaptığını defalarca yazdım..iğrenç bir uğultu yapıyor.keşke almasaydınız.geçmiş olsun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JN008 -- 14 Aralık 2016; 19:18:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JN008

quote:

Arkadaslar bugun brigestone lm32 rft kis lastigi taktirdim borusanda bunlardan takiyor. Aracta dusuk hizlarda 50 ye kadar falan ugultu yapiyor.ayni lastigi kullanan arkadaslarda benzer sorunlar var mi . Anormal bi durummudur acaba normali mi bu

3 yıldır daha çok f30 forumunda olmak üzere uğultu yaptığını defalarca yazdım..iğrenç bir uğultu yapıyor.keşke almasaydınız.geçmiş olsun .

Yapacak bise yok aldim artik bu lastigin hic mi arti yonu yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JN008

quote:

Yapacak bise yok aldim artik bu lastigin hic mi arti yonu yok

Bristone dusman basina gecmis olsun

• Yeni aldığım F20 aracım da malesef fabrikanın koyduğu Bridgestone turanza ER 300 rft ile geldi. Fabrika niye tercih ediyor anlayabilmiş değilim ama söküp atacak halimiz de yok. Biz kullanmaya o uğuldamaya devam edecek. Ben Allahtan uğultuya o kadar da takılmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MGÜ -- 14 Aralık 2016; 22:11:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grafik81

Hayırlı olsun. Kazasız belasız sürün. Bende çok istiyordum M plus estroil mavi almayı ama one edition beyaz aldım. Fiyat farkı yüzünden vazgeçmiştim.
    One edition ne kadara bırakmışlardı size.? Fiyat almışmıydınız?

one edition 135binden asagi bulmak imkansiz gibi birsey. one editionlar limited edition gibi ozel ve sinirli uretim oluyor. 17jant ile geliyor standarti sunroof suni deri koltuk vs.

guzel arac.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MGÜ

Yeni aldığım F20 aracım da malesef fabrikanın koyduğu Bridgestone turanza ER 300 ile geldi. Fabrika niye tercih ediyor anlayabilmiş değilim ama söküp atacak halimiz de yok. Biz kullanmaya o uğuldamaya devam edecek. Ben Allahtan uğultuya o kadar da takılmıyorum

Turanzami allah allah bende bridgestone potenza s001 rft geldi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Estoril
    18 Jant
    Led sis farları var

Estorilin bu kadar boya fiyat farkına neden olacağını tahmin etmezdim yaklaşık 1300 Euro sadece estoril.

Herneyse aracı 131 bin e aldım.Yalnız ocak tescil yaptıracağım. MTV fazladan ödememek için.Teslimde Ocak başı

70.001TL olur ise;

Dolayısıyla bu ikisinin arasındaki fiyatta bir araç satılması ancak şöyle mümkün olabilir; fatura tutarlarındaki kalemlerle oynayarak.

Araç bedeli 69.999 ise; üzerine ekledikleri masraflar nedir? Her ne ise çok fazla...(?.9 cebe indragandi)
    Araç bedeli 70.001 ise; nasıl 131.000'e anlaşıyorlar? Daha plaka tescil vs masrafları var... Onları da fatura haricinde gösteremezler...

euro kuru uzerinden satis yaptiklarindan kuru dusukten sabitleyip fiyati belli marjlar dahilinde degistirirler.Sorun yok oncede yapiyorlardi.

Sizden alınan para ile size kesilen faturanın birebir tutması gerekmez mi? Örneğin 131000 tl 'e aldınız aracı ve ödemeyi yaptınız size 125000 tl lik bir fatura kesebilirler mi? Bende biraz buna benzer bir durum oldu onun için soruyorum.

Aynen öyle. Kyokushin benim demek istediğimi anlamamış. Ötv düzenlemesi ile birlikte, öncesi ile aynı durum yok şu anda.
    Oynadığı 1 TL, müşteriye yaklaşık 9000TL'lik fark yarattığı için, 70bine satsa, müşteri 132küsür öder, 1000TL indirim yapıp 69 bine satsa müşteri 123bin civarı öder.
    Hiçbir şekilde 131bin ödeyemez. Devlete %60ötv ödemesi için satışı minimum 70.001 yapmalı. Bu durumda da 132 küsür fiyat oluyor. Vergiden indirim yapma yetkisi Borusan'da olamayacağına göre, bir tuhaflık olduğu kesin...
    Matematiğin sonucu değişmez, tektir. Benim aklıma yatmadı. Alan arkadaşa tekrar hayırlı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnkoot -- 14 Aralık 2016; 22:24:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Benimki Joy, sisler de beyaz...
    Donanım listesinde de;
    *Led farlar
    *Led sis farları şeklinde belirtilmiş...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Estoril
    18 Jant
    Led sis farları var

70.001TL olur ise;

Araç bedeli 69.999 ise; üzerine ekledikleri masraflar nedir? Her ne ise çok fazla...(?.9 cebe indragandi)

Aynen öyle. Kyokushin benim demek istediğimi anlamamış. Ötv düzenlemesi ile birlikte, öncesi ile aynı durum yok şu anda.
    Oynadığı 1 TL, müşteriye yaklaşık 9000TL'lik fark yarattığı için, 70bine satsa, müşteri 132küsür öder, 1000TL indirim yapıp 69 bine satsa müşteri 123bin civarı öder.
    Hiçbir şekilde 131bin ödeyemez. Devlete %60ötv ödemesi için satışı minimum 70.001 yapmalı. Bu durumda da 132 küsür fiyat oluyor. Vergiden indirim yapma yetkisi Borusan'da olamayacağına göre, bir tuhaflık olduğu kesin...
    Matematiğin sonucu değişmez, tektir. Benim aklıma yatmadı. Alan arkadaşa tekrar hayırlı olsun...

3008 forumunda 69 küsür net fiyat üzerinden 130 küsür fiyat çıkarılan kişi var ve araç alınmış.Resmen vergi kaçırma.
    Başka firmalarda yapıyorsa yol verilmiş demektir.En azından bir süre

• johnkoot J kullanıcısına yanıt
    Diyorumki aracın bayiye giriş fiyatından değil satış fiyatından hesaplanır ötv .giriş fiyatında ufak oynamalar yapmak mümkün bariz fark varsa yapamazsın bayinin zararına olur 1000-2000 bin farktan dolayı üst ötv dilimine değil alt dilime sokarlar ama örneğin mplus dizel araçta bin ikibin kurtarmayacağı için çekemezler aşağı

Bayi sattığı aracın faturasını aldığı kadar kesmek zorunda aksi halde vergi kaçırmış olur cezasıda büyüktür buna yeltenmezler ne karı olacakki bayinin bu işten

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Standart işte arkadaşım senin araçta yoksa onu bilmem joyda bile standart

• kyokushin K kullanıcısına yanıt
    Ben de farklı bir şey söylemiyorum zaten.
    69.900 TL satış fiyatı olan bir arabayı 131.000TL'ye nasıl satabilirsiniz bana bir formül yazar mısınız?
    Ya da 70.100TL olan bir aracı 131.000TL'ye nasıl satarsınız, benim yazdığım gibi yazın, ben de bilmediğim bir yer mi var göreyim.

Ben tekrar ifade edeyim isterseniz;

Bahsedilen aracı %50'ye soksalar, %50nin en üst satış fiyatını çekseler, yine 124bin bile etmez. Bu durumda 131bine satarak 7binlik farkı cebe indirmiş olurlar.
    %60lık dilimin en düşük fiyatından verseler de 132 küsür oluyor.

Bana nasıl yaptıklarını, oynadıklarını yazmanıza gerek yok, o kadarını anlayacak kapasitem var Allaha şükür. Somut hesap yaparsanız memnun olurum.
    *İroni yapmıyorum, gayet ciddiyim.

Anlamıcak bişey yok arkadaşım bayi ötv li satış fiyatı üstünden indirim yapabilir devlete tam ötv öder kendi karından 1-2 bin feragat eder öyle indiragandi falan olmaz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Benimki Joy, sisler de beyaz...
    Donanım listesinde de;
    *Led farlar
    *Led sis farları şeklinde belirtilmiş...

ilginçmiş ampül değişse acaba benimde led yanarmı ?
  • kyokushin K kullanıcısına yanıt
    Konuştuklarınızın altı boş.
    Vergiler satış fiyatı üzerinden hesaaplanır ve devlete ödenir. Ben 71 bin üzerinden vergimi verdim, ama müşteriye 2bin indirim yaparak aslında 69bine sattım diyebilirsiniz.
    Ama bunu resmi evrak üzerinde aynı bu şekilde gösteremezsiniz.
    Neyse, konu uzamasın. Teşekkürler bilgi için.
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    Sizinle yakın zamanlarda almıştık sanırım. Bence bir gösterin servise; üretim esnasında bir hata olmuş olabilir, ilan edilen donanım listesinde olduğu için sizinkileri de servis çözer diye düşünüyorum.
    Sadece ampul mü olur, komple sis farları mı değişir bilemiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 14881489149014911492
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.