Şimdi Ara

Bluetooth Hoparlör Fırsatları!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.873
Cevap
359
Favori
1.095.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1781
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1845
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 11 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1454
  • Favoriye Eklediklerim 373
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • freefalcon (1845 mesaj) eyozgurluk (569 mesaj) ybektas55 (564 mesaj) buraoca2 (409 mesaj) abeslank (373 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5400 mesaj) Mobil (7412 mesaj) Tablet (174 mesaj) Mini (599 mesaj) Uygulama (891 mesaj)
  • @
Giriş
    1370 Mesaj

Merhaba, Motion+ için ekolayzer ayarı yapılması tavsiye olunuyordu; ekolayzer ayarı önceki sayfalarda resim olarak paylaşılmıştı, internette de mevcut deniliyordu. O ayarları bulup denemenizi öneririm.
    |
    |
    W.Amadeus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: complete_

Hoparlörde %40 vergi 7 euro ötv var, yanlış değil az bile çıkmış..

Alıntıları Göster
    300 tl vergi cıksa normalmi dicen yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: musty578

300 tl vergi cıksa normalmi dicen yani

Alıntıları Göster
    %40 vergi var, 160.-200 arası çıkanlar var, ben ona normal diyorum, banane ne çıkarsa çıksın, sen dua et aliexpres'e girip gördüğü fiyattan %40 hesaplamamış..

Orijinalden alıntı: kırmızımercimek

Merhaba, Motion+ için ekolayzer ayarı yapılması tavsiye olunuyordu; ekolayzer ayarı önceki sayfalarda resim olarak paylaşılmıştı, internette de mevcut deniliyordu. O ayarları bulup denemenizi öneririm.
    Denedim bayagi bir ayar da aradigim net sesi alamadim. Bassi tamamen kisip tizi tam acsam bile olmadi. Muhtemelen bana hitap etmiyor bu cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgsgsg2010 -- 11 Ağustos 2020; 16:7:8 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: complete_

%40 vergi var, 160.-200 arası çıkanlar var, ben ona normal diyorum, banane ne çıkarsa çıksın, sen dua et aliexpres'e girip gördüğü fiyattan %40 hesaplamamış..

Alıntıları Göster
    %20 hesaplamış işte 670 tl fiyatı

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

Denedim bayagi bir ayar da aradigim net sesi alamadim. Bassi tamamen kisip tizi tam acsam bile olmadi. Muhtemelen bana hitap etmiyor bu cihaz.

Alıntıları Göster
    Net sesi gayet veriyor bu cihaz. Muhtemelen bass boost düğmesine bastınız. O düğme sesi bozuyor, onu kapatın derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

işte memur insaflı davranmış. bt hoparlör için %40 vergi ödeme riskin var, işi ususlune uygun yapsa başka olurdu diyor arkadaş. gerçi ona da itiraz hakkın var vs vs. belki 120 küsür lira %40 hali bile olabilir, memur kafasına göre değer biçip onun üstünden de alabiliyor
    |
    |
    musty578 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

GALATASA|RA|Y
  • Yarbay
    7184 Mesaj

Bütün kulaklar aynı olsa bu kadar fakrlı ürün olmazdı dimi hocam ? :)
    Milletin bayıla bayıla anlattığı hoparlörlerden benim de hoşuma gitmeyen oldu.

Bazıları tiz ses verir bazıları boğuk, kendi deneyimlerimden yola çıkarsam ankerin genel porfili boğuk/tok ses derim, kafa üstü kulaklık, kulak içi kulaklık ve hoparlör şeklinde ses ürünlerinden 7 tane var elimde hepsi de bana boğuk/tok ses veriyor gibi geliyor. belki boğuk demek doğru değil, tok daha doğru olabilir.
    |
    |
    volkie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

GALATASA|RA|Y
  • Yarbay
    2690 Mesaj
    Mifa a10+ dan deli dehşet bass bekliyordum o kadar da deli dehşet değilmiş :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoubleJift -- 12 Ağustos 2020; 16:8:29 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: volkie

Bu mesaj silindi.
    Cihazda sorun yok hocam, sorun bende.

Bu arada şöyle bir sorum olacak; bilgisayara bluetooh hoparlör bağladığımız zaman ekolayzer ayarını nasıl yapabiliriz?
    Bugün JBL Go 2 geçti elime genel olarak beğendim ama bilgisayarda ses ayarı yapmak istiyorum.
    Realtek sürücüsünden ekolayzer ayarı olsa da o bilgisayarın kendi sürücüsünde sesi değiştiriyor, JBL de ses aynı kalıyor. Var mıdır bunun bir çözümü?

Bir sorum da şu; bilgisayarın ses ayarlarından JBL in sesi açılıp kısılmıyor. İlla cihazın üzreinden ses açıp kapatmak zorunda kalıyorum, bunun bir çözümü var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W.Amadeus -- 12 Ağustos 2020; 21:42:8 >

• Yüzbaşı
    613 Mesaj

Motion+ beğenmeyip JBL Go yi mi beğendiniz :)

|
    |
    MSI GAMING M7 | INTEL i7 6700K | MSI GTX 970 4G | KINGSTON HYPERX SAVAGE 2X8GB 2666 MHZ | SAMSUNG 850 EVO 250 GB | SEAGATE 1 TB 7200 RPM | SEASONIC SEA-M12II 620W 80 | CORSAIR H100i GTX | CORSAIR 780T FULL TOWER | DELL ULTRASHARP 24" U2414H | LOGITECH Z623 | XBOX 360 GAMEPAD

• Yarbay
    2869 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

Bütün kulaklar aynı olsa bu kadar fakrlı ürün olmazdı dimi hocam ? :)
    Milletin bayıla bayıla anlattığı hoparlörlerden benim de hoşuma gitmeyen oldu.

Bazıları tiz ses verir bazıları boğuk, kendi deneyimlerimden yola çıkarsam ankerin genel porfili boğuk/tok ses derim, kafa üstü kulaklık, kulak içi kulaklık ve hoparlör şeklinde ses ürünlerinden 7 tane var elimde hepsi de bana boğuk/tok ses veriyor gibi geliyor. belki boğuk demek doğru değil, tok daha doğru olabilir.
    İnsan oğlu iyiyi görmeden kötüye yada kötüyü görmeden iyiye karar veremiyor tanımlamanız doğru fakat boğuk demek yanlış aptx desteği olan ciaz belki bası boğuk olabilir ses dengesi yerinde ve temiz motion arkasına bir duvar vs olduğu zaman bası daha iyi iletebiliyor bende boost 20 pro yu denedim berbat patlak boğuk bir sesi vardı bana öyle geldi boost 20 pro olmayan modeli daha güzel geldi

Bu aynı sony xb20 kullananların xb 30 serisini beyenmemesi gibi kağıt üzerinde xb30 daha iyi ama xb20 nin sesi daha yerinde olması gibi

Belkide bazılarının ürünlerde arızada olabilir bunu kıyaslamadan anlayamayız

• Yarbay
    3877 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: musty578

İnsan oğlu iyiyi görmeden kötüye yada kötüyü görmeden iyiye karar veremiyor tanımlamanız doğru fakat boğuk demek yanlış aptx desteği olan ciaz belki bası boğuk olabilir ses dengesi yerinde ve temiz motion arkasına bir duvar vs olduğu zaman bası daha iyi iletebiliyor bende boost 20 pro yu denedim berbat patlak boğuk bir sesi vardı bana öyle geldi boost 20 pro olmayan modeli daha güzel geldi

Bu aynı sony xb20 kullananların xb 30 serisini beyenmemesi gibi kağıt üzerinde xb30 daha iyi ama xb20 nin sesi daha yerinde olması gibi

Belkide bazılarının ürünlerde arızada olabilir bunu kıyaslamadan anlayamayız

Alıntıları Göster
    Yorumumu çekinerek yapmıştım herkes bu kadar beğenmişken nasıl olur da bana kötü gelebilir diye.
    Bugün JBL Flip Essential deneme fırsatı buldum. Şimdi daha açık bir şekilde moution+ ın boğuk olduğunu söyleyebilirim.

Bence yorum yapanların çoğu başka cihazlarla kıyaslamamış kişiler olabilir, zira JBL Flip Essential ın, moution+ a göre açık ara berrak olduğunu söyleyebilirim.
    Başka konularda üstündür ya da değildir, bilemem. Benim aradığım berrak bir ses olduğu için moution+ bedava olsa fark etmez, çünkü aradığım cihaz değil, kulağıma hoş gelmedi.

Dediğim gibi kimi benim gibi berrak bir ses arıyor. Kimi başka bir şey; belki bass, belki daha yüksek ses arıyor olabilir.

Sonuç olarak boğuk demek yanlış diye bir yorum biraz yersiz oluyor kusura bakmayın, ne desteği olursa olsun bana göre boğuk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W.Amadeus -- 15 Ağustos 2020; 18:48:6 >

• Yarbay
    3877 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ncdtkrts

Motion+ beğenmeyip JBL Go yi mi beğendiniz :)
    Kıyas yapmadım, yapılmaz da zaten ama Motion+ ın JBL Go ya göre 4 kat daha pahalı olduğunu unutmayalım.
    F/P diyelim. :)

bir sürü inceleme var ve inceleyenlerin söylediği şey çoğu cihazdan montionplusin daha iyi olduğu belki dediniz cihaza karşı kötü olabilir fakat durum bu iken sizin kulağınıza bu şekilde geliyorsa yapacak birşey yok size göre hangisi iyi ise onu şecin fakat youtubeda ki veya yazılı incelemeleride izleyin fiyatına göre segmentte ki en iyi cihazdir kendisi

edit: şimdi eski yorumları okudum bi incelemede montionplus in bazı ses profillerine karşı zayıf olduğu biliyorum sizde sanırım o kısma özel bir cihaz ariyorsunuz size uymamış haliyle umarım aradığınızı bulursunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0quz28 -- 15 Ağustos 2020; 22:46:5 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    613 Mesaj

Hocam müsait zamanda pm bakar mısın ?
    |
    |
    Bahsedilenler: freefalcon
    MSI GAMING M7 | INTEL i7 6700K | MSI GTX 970 4G | KINGSTON HYPERX SAVAGE 2X8GB 2666 MHZ | SAMSUNG 850 EVO 250 GB | SEAGATE 1 TB 7200 RPM | SEASONIC SEA-M12II 620W 80 | CORSAIR H100i GTX | CORSAIR 780T FULL TOWER | DELL ULTRASHARP 24" U2414H | LOGITECH Z623 | XBOX 360 GAMEPAD

• Binbaşı
    1031 Mesaj
    Arkadaşlar konuda çok sayıda yanlış vergi hesaplama yöntemleri görüyorum. Kimse nasıl hesaplayacağını bilmiyor, hesap yapan arkadaşlarda yanlış hesaplıyor.

Şimdi hoparlör için vergiyi nasıl hesaplayacağınızı anlatıyorum.

Hoparlörü Çin'den alıyorsanız %20 gümrük vergisi + %20 ötv (gümrük vergisi üzerinden) + 5,20 TL damga pulu, sunum ücreti falan bu sabit

Şimdi örnekle anlatayım

Çin'den 260 tl ye hoparlör aldığımızı varsayalım.

260 TL + %20 gümrük vergisi = 312 TL (%20 gümrük 52 TL)

312 TL + %20 ötv = 374,4 TL (%20 ötv 62.4 TL)

374,4 TL + 5,20 TL = 379,6 TL

260 TL lik bir hoparlörde 119,6 TL vergi ödemiş oluyorsunuz
    |
    |

Aynen hocam karşılaştırılamazlar zaten. Ayrı kulvardalar. Sizin işinizi hangisi görüyorsa o en iyisidir. Siz mutluysanız sıkıntı yok. Hayırlı olsun.

|
    |

• Yarbay
    3877 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ncdtkrts

Aynen hocam karşılaştırılamazlar zaten. Ayrı kulvardalar. Sizin işinizi hangisi görüyorsa o en iyisidir. Siz mutluysanız sıkıntı yok. Hayırlı olsun.
    Teşekkürler hocam.
    JBL Flip Essential da karar kıldım. Kulağıma en hoş bu geldi, şimdilik memnunum bakalım.
    |
    |
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.