Şimdi Ara

Bluetooth...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şimdiye kadar iPhone için onlarca program çıktı, farklı farklı özellikler eklendi..

Vidyo çekme özelli yoktu . . . Ekledik

Sesli arama yoktu . . . Ekledik

Oyun yoktu . . . Ekledik

Tema yoktu . . . Ekledik

Ringtone yoktu . . . Ekledik

Mms yoktu . . . Ekledik

Türkçe dil yoktu . . Ekledik

Türkçe klavye yoktu . . . Ekledik

ve daha neler neler . . . .

peki benim anlayamadığım, ihtiyaç olmadığındanmıdır nedir..?

Neden BlueTooth Dosya transfer özelliği ekleyemiyoruz . . .

Yokmudur bunun da installer da bi kaynağı veyahut farklı bir yöntemi, yoksa bunun için farklı bir donanım mı gerekiyor acaba . . .
    Merak ediyorum acaba kaç iPhone kullanıcısının bluetooth kulaklığı var . . ?

Sizi bilmem ama ben pc ile mail ile uğraşmadan, arkadaşlarımla fotoğraf, vidyo, müzik paylaşmak istiyorum . . .

iPhone'umu kime göstersem hayran kalıyor ama şu fotoğrafı bana at dediklerinde, öyle bir özellik yok diyorum . . . alay konusu oluyor tabi . . :(

Yeni iPhone da da yok galiba böyle bir özellik..

Bence bu (büyük) eksiklik iPhone'nun prestijini sarsıyor . .

ilgilenenlere duyurulur . . .
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orjinalden alıntı: hasanimben

arkadaşlarımla fotoğraf, vidyo, müzik paylaşmak istiyorum . . .

İşte sorunda orda oluşuyor...Bluetooth ile yasal olmayan paylaşım yapılıyor...Apple'ın bluetooth'u engellemesi son derece normal...Bence bütün telefon şirketleride sadece Ofis dosyalarının paylaşımına izin vermeli medya paylaşımlarını bluetooth üzerinden engellemeli..
  • IPhone'lar kendi aralarında DropyCopy programı vasıtasıyla dosya alışverişi yapıyorlar.Diğer telefonlarda böyle bir uygulama olmadığından bu paylaşım yapılamıyor olaya bi de bu gözle bak
  • Ama keşeke diğer telefonlarla da paylaşım yapabilse.
    daha iyi bir iletişim senkronizsayonu olmazmıydı ?

tamam iPhone zaten farklı bir teknoji o kesin ama.. kendi artılarına standart artıları da ekleseymiş keşke..
  • Bunu şöyle de düşünebilirsin.Mesela Symbian teknoloji çıktığında, program için ilk zamanlar bayağı sıkıntı çekmiştik.Hatta şu melodileri için bile birbirlerimizle yarış yapıyorduk muhteşem diye.Daha sonra bu tür programlar artınca,eski teknoloji olan telefonlarımızdaki sistem,sybian telefonlara yönelmemizi sağladı mecbur kıldı.Hatta kimimiz eski telefonumuzdan memnun olsak bile,yeni teknolojinin,işletim sistemininin dayanalımaz cazibesi,bizi onlardan soğuttu,Hemen hemen herkes symbian işletim sistemi olan telefonlar almaya başladı.Bu da öyle bir şey.Teknolojiye ayak uydurmak gerekiyor.Bi zamanlar Nokia'dan başka telefon tanımam diyenler,tabi ki telefonun kullanılabilirliliği ve görüntüsünü tercih ediyorlar dı ama daha da önemlisi symbian olduğu için tercih ediliyorlardı.Bu da öyle bir şey.Farklı bir işletim sistemi ve sanırım bazı arkadaşlar alınsa da IPhone ve diğerleri demeden geçemeyeceğim.

• bi de mesela resim yollican iphone'da formatı png diğer telefonlar bunu açabilecekmi?
    ya da video yollican onunda formatı farklı.

ayrıca bunun çözülmesini bekliyordum ama hala ortada bi olay yok.
    sonuçta donanım var frekans yanını yapıp alabilecek bir bluethoot aygıtımız var tek ihtiyacımız dosya alışverişine olanak veren bir protokol.evet lafda kolay ama sonuçta bu işle uğraşanlarıda çok çok zorlayacağına inanmıyorum.bu olayı gerçekleştirecek kişinin telefon faturasını minimize etmek istiyen biri olmalı bööle girerim edgeden yollarım dosyamı ne kasıcam hacım tadında birinden beklenemez.
  • apple firmasının yasallık v.s. dusundugu falan yok.. onlar tamamen ticari bakıyor. seni itunes programına mahkum ediyor. olayı biraz bilenler crack vs. yontemlerle dosyalarını atarken olaya hakim olmayanlar itunes uzerinden para odeyerek yapıyor. bence bluetooth teknolojisinde dosya transferi yapamayan cihaz cihaz degildir. kendinizi kandırıp avutmaya calısmayın..
  • quote:

Orjinalden alıntı: gunbah

apple firmasının yasallık v.s. dusundugu falan yok.. onlar tamamen ticari bakıyor. seni itunes programına mahkum ediyor. olayı biraz bilenler crack vs. yontemlerle dosyalarını atarken olaya hakim olmayanlar itunes uzerinden para odeyerek yapıyor. bence bluetooth teknolojisinde dosya transferi yapamayan cihaz cihaz degildir. kendinizi kandırıp avutmaya calısmayın..

Cahillik diz boyu...iTunes üzerinden para mı ödeniyor ?? Yapmayın bilip bilmeden konuşup insanları yanlış yönlendirmeyin...Bir kere ülkemde iTunes Music Store çalışmıyor....iTunes Apple'ın bütün portatif araçlarıyla senkronizasyon için kullandığı bir programdır para ödemek falan yok..Aletini takarsan son güncellemeleri kendisi tespit ederek aletlerin senkronizasyonunu gerçekleştirir..Nasıl Nokia'nun Pc Suite varsa....

iTunes bu alanda son derece başarılı bir programdır...Hatta Bill Gates zamanında "Eğer iPod'u geçmek istiyorsak önce iTunes'u geçmeliyiz" demiştir.

Ama siz iTunes kullanamıyorum diyorsanız o sizin sorununuz olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 27 Haziran 2008; 10:44:37 >

• apple firmasının yasallık v.s. dusundugu falan yok.. onlar tamamen ticari bakıyor. seni itunes programına mahkum ediyor;

buraya kadar katılıyorum ama bundan sonrası için ''shady_tr'' Senden yanayım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: shady_tr

quote:

Orjinalden alıntı: gunbah

apple firmasının yasallık v.s. dusundugu falan yok.. onlar tamamen ticari bakıyor. seni itunes programına mahkum ediyor. olayı biraz bilenler crack vs. yontemlerle dosyalarını atarken olaya hakim olmayanlar itunes uzerinden para odeyerek yapıyor. bence bluetooth teknolojisinde dosya transferi yapamayan cihaz cihaz degildir. kendinizi kandırıp avutmaya calısmayın..

Cahillik diz boyu...iTunes üzerinden para mı ödeniyor ?? Yapmayın bilip bilmeden konuşup insanları yanlış yönlendirmeyin...Bir kere ülkemde iTunes Music Store çalışmıyor....iTunes Apple'ın bütün portatif araçlarıyla senkronizasyon için kullandığı bir programdır para ödemek falan yok..Aletini takarsan son güncellemeleri kendisi tespit ederek aletlerin senkronizasyonunu gerçekleştirir..Nasıl Nokia'nun Pc Suite varsa....

iTunes bu alanda son derece başarılı bir programdır...Hatta Bill Gates zamanında "Eğer iPod'u geçmek istiyorsak önce iTunes'u geçmeliyiz" demiştir.

Ama siz iTunes kullanamıyorum diyorsanız o sizin sorununuz olur...

kesinlikle doğru.

bu arada 3-4 arkadaş bir araya geldik ve bir yolunu arıyoruz. kesinlikle bulacaz kaçmaz
    bunun yanında sanki sendsong ve sendphoto benzeri bişi olcak yazdığımız program. yani tek yapacağımız search den bulduğumuz telefonun bluetooth adresini mail programındaki send to ya yazmak olcek. bunun için önce bluetooth kextlerine ulaşmamız ve search ün çalışmasını bir şekilde sağlamamız gerekiyor. ancak görünen o ki program yüklüyken e-mail gönderemiyeceksiniz. gerçi bu sorunu mail programını klonlıyarak atlatabiliriz.

aslında yaşadığımız tek sorun 1.2.0'ın elinin kulağında olması artık. 1.2.0 için apptapp yazılacakmı daha onu bile bilmiyoruz. birde 1.2.0'ın kernelinin kökten değiştiği söyleniyor. kısacası program için 1.2.0'ı beklemek zorundayız.

---düzeltme dil bilgisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTasci -- 27 Haziran 2008; 13:42:32 >

• valla olsada olmasada ben kullanmıcam eskı telımdede kullanmıyordum benım ıcın no problem
  • yanlış bilgilendirmeyim ama sanırım yabancı bi kaynaktan okumuştum. iphonedaki bluetooth engeli yazlımsal değil donanımsal bir eksikliktir yazıyodu. yinede bilmiyorum bu onların yalanıdır yanlışsa.

ama benim düşüncem de şu: itunes müzikleri iphone'un içine direkt atmıyo. çeşitliği değişiklikler yapıp 0201.mp3 gibi kaydedip atıyo. bunu da /user/system(itunes/library gibi dizinlere koyuyo. bunu bulup göndermek saçma olurdu. yada karşıdan bluetoothla müzik atıp onu telefonun 0201.mp3 gibi bişeye çevirip library'ye atmasını beklemek de saçma olurdu. bu yüzden biraz garip olaylar.

AMA BEN DOSYA TRANSFERİ YAPAMAMAKTAN ÇOK MUTLUYUM. MİLLET GELİP "abi şunu atsana abi bunu atsana " demiyo

• quote:

Orjinalden alıntı: secospacos

yanlış bilgilendirmeyim ama sanırım yabancı bi kaynaktan okumuştum. iphonedaki bluetooth engeli yazlımsal değil donanımsal bir eksikliktir yazıyodu. yinede bilmiyorum bu onların yalanıdır yanlışsa.

ama benim düşüncem de şu: itunes müzikleri iphone'un içine direkt atmıyo. çeşitliği değişiklikler yapıp 0201**** gibi kaydedip atıyo. bunu da /user/system(itunes/library gibi dizinlere koyuyo. bunu bulup göndermek saçma olurdu. yada karşıdan bluetoothla müzik atıp onu telefonun 0201**** gibi bişeye çevirip library'ye atmasını beklemek de saçma olurdu. bu yüzden biraz garip olaylar.

AMA BEN DOSYA TRANSFERİ YAPAMAMAKTAN ÇOK MUTLUYUM. MİLLET GELİP "abi şunu atsana abi bunu atsana " demiyo

sırayla gidiyim. iphone da bluetooth 2.0 EDR desteğiynen birlikte bulunuyor. genelde firmalar bluetooth çipsetlerini billionton firmasına yaptırırlarki billionton henüz hiç bir cihazına donanımsal kilit koymadı; ha belki apple a özelüretim birşeydir hiç sanmıyorum

ikinci paragrafınız oldukça kolay; yapacağımız program dosya ismini değil id tagı okuyacak; ki yapılması en kolay olan şey bu. yani sis gönderirken EHCI.mp3 gibisinden değilde her ne ismiyse o.mp3 şeklinde gidecek.

son paragrafa ise kesinlikle katılıyorum ama bazı fotoları gönderememek koyuyor; e-mail den gönderirim diyorum

• Ben de sabırsızlıkla bluetooth dan dosya gönderebilmeyi bekleyen kişilerdenim.
    Bu konu hakkında kısa sürede bir çözüm ya da püf noktası bulunmasını temenni ediyorum. Umarım çalışmalarınız sonuç verir.
  • Azmin elinden bi şey kurtulmaz mış derler. Hakikaten kim bu azim? Yoksa sizlerden biri mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZeneX

Ben de sabırsızlıkla bluetooth dan dosya gönderebilmeyi bekleyen kişilerdenim.
    Bu konu hakkında kısa sürede bir çözüm ya da püf noktası bulunmasını temenni ediyorum. Umarım çalışmalarınız sonuç verir.

teşekkürler; manevi destekte lazım tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTasci -- 28 Haziran 2008; 20:56:07 >
  • quote:

+1
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetcantasci

quote:

teşekkürler; manevi destekte lazım tabi

Açııkçası onu belki çabuk bulursunuz diye söylemiştim :d Gaz misali :d
  • quote:

+1 bende aynı durumdan muzdaripim..
  • Dostlar gözünüzü seveyim yapmayın,yasal olmayan paylaşım yüzünden demişsiniz ama benim kendi çektiğim fotonun yasal olma veya olmama gibi bir durumu olamaz sanırım,ve ben kendi çektiğim fotoyu yanımdaki arkadaşın teline bluetooth ile yollayamıcam,kim ne derse desin ok kabul bende alıcam gelince bu cihazı ama bluetooth olmaması saçmalığın ve ayıbın son perdesi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.