Şimdi Ara

Blu ray Ölü Mü Doğdu !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
5.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7 katlı apartman yani perdenin boyutu 21 metremi ilk fırsatta bir gidip deneyicem
  • aynı hissettim ve aynen katılıyorum hatta ses konusunda da tizler yetersizken basların netliği ve doyuruculuğu güzeldi ancak 14000rms ses gücünün aktif olduğuna emin değilim eğer yanılıyorsam 14000rms o devasa salona az kaçmış derim çünkü madem amaç filmin içinde yaşama etkisi vermekse seslerin de gerçeğe yakın yükseklikte olması gerekir son olarak da yerim tam orta sıra sağ köşe idi ve film genellikle gece sahneleriyle dolu olduğu için siyahların kötülüğü filmi sislerin arkasından filmi izliyormuşum gibi hissettirdi imax çok büyük hayal kırıklığı oldu benim açımdan reklamları ve tanıtımlarına çok aldanmışım demek

kıyaslama konusuna da dönersek para hesaba katılmazsa eve alınmış bir bang&olufsen, morel, marantz, bose, pioneer gibi markalardan ses sistemi ile full hd projeksiyon cihazıyla 3mt perde ya da 127 fullhd plazma evin rahatlığı ve kumandaya hakimiyeti de ekleyince BENCE çok daha net ve doyurucu sinema zevki olur gittiğimiz sinemalara 1440p 1080p'den net diyen arkadaşlar kağıt üzeri teknik açıdan değil de iki görüntüyü arka arkaya izleyip yorum yapsınlar derim

Orjinalden alıntı: Hi-def-man

Geçtiğimiz günlerde ISTINYE PARK'da IMAX tuzağına düşerek 4 yıldır gitmediğin BATMAN filmi için sinemaya gittim.

1. Film IMAX kameralarla çekilmemişti sadece birkaç geniş açı helikopterden gökdelenlere bakış sahnesi IMAX ile çekilmişti.
    3. Renkler siyah tonların düzlüğünden kaynaklandığını bildiğim nedenle soluk ve cansızdı
    4. Sadece perdenin büyüklüğü o da birkaç dakika sonra alıştırıyor kendini.

Şunu söylemeliyimki eve döndükten sonra şiddetli baş ağrısını atlatıp BATMAN Begins BLU-RAY ile aradaki farkları eşime anlatmaya çalıştım ama gerek kalmadı

Sadece o gitmek istediği için verdiğimiz 40 YTL' ye yandı

/quote]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaslak -- 9 Ağustos 2008; 13:28:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: universteli

şunu hiç anlıyamıyorum dostlar.ayıptır söylemesi geçen sinemaya gittim.sinema 5 ytl(yaz indirimi falan vardı) blu ray 50 ytl.diyelim ki blu ray aldık.ve sinema sistemimizde var.en kralı 50" olsun,mükemmelde bir ses sistemi olsun yanında.peki bunların hepsi sinemayla mukayese edilebilr mi ? bu sistemin her yanı kral olsa ne yazar sinemanın yanında.yahu sinema resmen bedava diyebilirim.şimdi kim ne yapsın 50 ytl ye blu ray alıp sinema perdesi yanında kuş gibi kalan ekranda film seyretmeyi !!! Saygılar

Universtili arkadaşım işin meraklisi zaten HD Projektör kullanıyor. LCd-plazma "kesmez" zaten HD yayında. 720p Hd projektörler 1500 YTL'den başlıyor. Panelin yanında bir de onlardan almadan sisteminiz son derece cılızdır. Panelden evvel projektör almayı tercihen eden birisi olarak yazıyorum buradan.

Yukarıda yorum yazıp sinemayı eve tercih edenlerin ev sinema projektörlerinden ve onların performansından haberleri bile yok maalesef. Al bir Epson ya da Panasonic HD projektör de görün bakalım nasıl oluyor evde sinema zevki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr_Thunder -- 9 Ağustos 2008; 17:46:42 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Mr_Thunder

quote:

şunu hiç anlıyamıyorum dostlar.ayıptır söylemesi geçen sinemaya gittim.sinema 5 ytl(yaz indirimi falan vardı) blu ray 50 ytl.diyelim ki blu ray aldık.ve sinema sistemimizde var.en kralı 50" olsun,mükemmelde bir ses sistemi olsun yanında.peki bunların hepsi sinemayla mukayese edilebilr mi ? bu sistemin her yanı kral olsa ne yazar sinemanın yanında.yahu sinema resmen bedava diyebilirim.şimdi kim ne yapsın 50 ytl ye blu ray alıp sinema perdesi yanında kuş gibi kalan ekranda film seyretmeyi !!! Saygılar

Universtili arkadaşım işin meraklisi zaten HD Projektör kullanıyor. LCd-plazma "kesmez" zaten HD yayında. 720p Hd projektörler 1500 YTL'den başlıyor. Panelin yanında bir de onlardan almadan sisteminiz son derece cılızdır. Panelden evvel projektör almayı tercihen eden birisi olarak yazıyorum buradan.

Yukarıda yorum yazıp sinemayı eve tercih edenlerin ev sinema projektörlerinden ve onların performansından haberleri bile yok maalesef. Al bir Epson ya da Panasonic HD projektör de görün bakalım nasıl oluyor evde sinema zevki.

projektöre lafım yok dostum.neden mi? diyelim ki büyük bir duvarın var oda da ve bomboş duvarın tamamını perde ile kaplayıp mükemmelde bir ses sistemi kurdun mu sanki filmin içindesin.gerçi o perde de sinemadakinden küçük olacak ama panelin yanında devasa olduğundan mühim değil.insana yetiyor.fakat çoğumuzun odası küçük olduğundan perde almaya müsait değil.ona göre büyük bir oda lazım.paranda olsa yetmiyor yani.fakat imkanı olanlar için şiddetle tavsiye ederim.evde cep sinemanız olmuş olur. Saygılar

• quote:

Sen bu konuda ciddimisin. Yani Evde izledigin Blu-ray Filmin sinemadakinden daha kalitelimi oldugunu soyluyorsun?

Elbette çok daha kaliteli. Aksini iddia edenin gözlüğe ihtiyacı var demektir.

Bu arada batman imax falan bunlar kaç sinemada var? Türkiyede çoğu sinemada çamur gibi bir görüntü var berbat ötesi..

Ayrıca sinema 5 ytl falan değil ailecek gidin bakalım bir haftasonu sinemaya kaç ytl ye patlıyor size.. 4 ytl ye dvd kiralayabilir ve üstelik arşivinize katabilirsiniz..

Ben çocukken home cinema kavramı olmadığından hayatım sinemalarda geçti diyebilirim o yüzden çok severim sinemaları ama artık devir değişti bunuda kabullenmek lazım.. Rahat koltuğumda konrol tamamen benim elimde, sinemadadan çok daha iyi ses ve görüntü kalitesiyle film seyretmek varken sinemaya gidipte dünyanın parasını verip korku filminde kıkır kıkır gülen çoluk çocukla, arkamdan koltuğumu tekmeleyen magandalarla, filmin ortasın dilili çalan telefonlarla, filmin en hareketli noktasında 10 dk ara veren adamlarla uğraşamam..

Sinemadaki dev perde ve yüksek db kolonlarla evdekilerin bir farkı yoktur çünkü bunlar tamamen menzille alakalıdır, sinema perdesi dev olabilir ama onu kaç metreden izliyorsunuz? Aynı şey ses düzeneği içinde geçerlidir.

quote:

hepsini bir yana koyalim 5 sene sonra 1440p

Maalesef tamamen hatalı bir şekilde düşünüyorsun, çözünürlük tamamen ekran boyutuyla alakalıdır, sinemada bu çözünürlüğün sebebi ise dev perdedir, 150 cm lik bir lcd nin 1080 p çözünürlüğü boyutu inanılmaz olan dev bir sinema perdesinin 1440p çözünürlüğünden çok daha kalitelidir.

Bu teknoloji elbette gelecek, ilk başlarda dvd için söylenen ve düşünülenler aynen şu anda blue rayede söyleniyor. Taa kaç yıl önce pc me pioneer dvd sürücü taktırığımda herkes bana gülmüştü dvd sürücüyü ne yapacaksın diye.. O zamanlar dvd ler aynı şu anki blue rayler gibiydi ve son gülen iyi güldü (ben) o dvd sürücüyle yüzlerce dvd kiraladım ve seyrettim..

• quote:

Orjinalden alıntı: JakX

quote:

Sen bu konuda ciddimisin. Yani Evde izledigin Blu-ray Filmin sinemadakinden daha kalitelimi oldugunu soyluyorsun?

Elbette çok daha kaliteli. Aksini iddia edenin gözlüğe ihtiyacı var demektir.

Bu arada batman imax falan bunlar kaç sinemada var? Türkiyede çoğu sinemada çamur gibi bir görüntü var berbat ötesi..

Ayrıca sinema 5 ytl falan değil ailecek gidin bakalım bir haftasonu sinemaya kaç ytl ye patlıyor size.. 4 ytl ye dvd kiralayabilir ve üstelik arşivinize katabilirsiniz..

Ben çocukken home cinema kavramı olmadığından hayatım sinemalarda geçti diyebilirim o yüzden çok severim sinemaları ama artık devir değişti bunuda kabullenmek lazım.. Rahat koltuğumda konrol tamamen benim elimde, sinemadadan çok daha iyi ses ve görüntü kalitesiyle film seyretmek varken sinemaya gidipte dünyanın parasını verip korku filminde kıkır kıkır gülen çoluk çocukla, arkamdan koltuğumu tekmeleyen magandalarla, filmin ortasın dilili çalan telefonlarla, filmin en hareketli noktasında 10 dk ara veren adamlarla uğraşamam..

Sinemadaki dev perde ve yüksek db kolonlarla evdekilerin bir farkı yoktur çünkü bunlar tamamen menzille alakalıdır, sinema perdesi dev olabilir ama onu kaç metreden izliyorsunuz? Aynı şey ses düzeneği içinde geçerlidir.

quote:

Maalesef tamamen hatalı bir şekilde düşünüyorsun, çözünürlük tamamen ekran boyutuyla alakalıdır, sinemada bu çözünürlüğün sebebi ise dev perdedir, 150 cm lik bir lcd nin 1080 p çözünürlüğü boyutu inanılmaz olan dev bir sinema perdesinin 1440p çözünürlüğünden çok daha kalitelidir.

Bu teknoloji elbette gelecek, ilk başlarda dvd için söylenen ve düşünülenler aynen şu anda blue rayede söyleniyor. Taa kaç yıl önce pc me pioneer dvd sürücü taktırığımda herkes bana gülmüştü dvd sürücüyü ne yapacaksın diye.. O zamanlar dvd ler aynı şu anki blue rayler gibiydi ve son gülen iyi güldü (ben) o dvd sürücüyle yüzlerce dvd kiraladım ve seyrettim..

dostum tek başına gidersen 5 ytl.ama illede ailecek gideriz diyorsan şunu bilki blu ray parasını geçmez masrafın.hem ailecek gezmiş olursun,hem eve tıkalı kalmazsın.,hem stres atarsın,hemde eğlenirsin.illede her sinemada birinin telefonu çalar,biri mısır yer vs... gibi şeylere takılıp kalacaksan o zaman sana evde iyi eğlenceler. Saygılar

• quote:

dostum tek başına gidersen 5 ytl.ama illede ailecek gideriz diyorsan şunu bilki blu ray parasını geçmez masrafın

Maalesef sinema için yazdığınız fiyatlar fazla iyimser. Blue rayler daha şu anda bile 35-45 ytl civarında yaygınlaştığında çok çok daha ucuz olacaktır. Ayrıca kiralarım bu kadar basit. Dvdler ilk çıktığında 60 ytl idi ben 4 ytl ye kiralıyordum. Şu anda bırakın imaxi vs dandik bir sinemada normal bir bilet bile 10 ytl civarı. (herkes öğrenci değil) Ayrıca ailem varsa bu suç mudur? Öyle bir yazmışsınızki sanki aileme film izlettirmek istemem suç.

Siz hala inatla 4-5 ytl kira parasıyla 4 kişilik bir ailenin 50/60 ytl lik bir sinema+gezi+yemek masrafını karşılaştırıyorsanız o zaman konuşacak birşey yok demektir..
  • quote:

quote:

keske yazdigimi biraz daha dikkatli okusaydiniz ben sinemanin goruntu kalitesinin 1440p oldugunu soylemedim yakinda televizyonlarimizda ve data disclerimizde 1080p nin yerini alicak format olarak 1440p den bahsettim. 35mm filmin cozunurlugune ulasmak icin hd dunyasinin daha cok calismasi lazim.

Ben kimsenin zevkine,tercihine ekonomik durumuna yorum yapamam yani sinema pahaliymis ev sinemasi daha ekonomikmis,rahatmis bunlar tamamen bireylerin kendi tercihleridir.
    Fakat ortada salt bir gercek varsa ve siz tam zittini dogruymus gibi aktarirsaniz bu cok yanlis olur.

Filmler sinemada (iyi bir salonda) kesinlikle daha kalitelidir.

Bence burada blu-ray i savunanlar konuya objektif yaklasamiyorlar cunku fullhd televizyonlarina blu-ray playerlarina hi-fi suruculerine o kadar para vermisler ki gercegi goremiyorlar. Evet bu bahsettigim butun cihazlar bende de mevcut,blu-ray filmlerinde koleksiyonunu yapmaya basladim ama kaliteli yapimlari kesinlikle once sinemada izlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vandosa -- 10 Ağustos 2008; 17:51:10 >

• ben bluerayin sinema görüntüsünden uzaklaştığını savunuyorum onu hissediyorum.
    dvd ile bluray görüntünün farkı çözünürlük olmalıydı.fakat çözünürlükle kalmadı ve o güzelim filmler tv dizisi haline geldi.nasıl tarif etsem tüplü tvnizde bir kanalda yayınlanan film ile yayınlanan bir dizinin görüntüsünün farklı olduğunu farketmişsinizdir.fakat bu bluray filmin kalitesini artıracam diye görüntüyü dizi izliyormuş havasına soktu.

bluray filmlerin birçoğu sanki handycam le çekilmiş gibi gerçek gibi görünüyor.bu benim hoşuma gitmiyor.

fakat animasyonlarda bu olay yok. mesela open season (çılgın dostlar) animasyon filminde sinema görüntüsü ve dvdden tek fark blurayde renkler daha derin hayvanların üzerindeki kıl gibi ayrıntılar net . başka bir animasyon arı filmi o da istediğim gibi. ama bi arabalar animasyon filminin bluray görüntüsünü teknosada gördüm resmen tiksindim blurayden.

bir aksiyon filminde ghost rider sanırım tam hatırlamıyorum film sanki diziden alınmışçasına gerçek görüntü veriyor o film çekimi havası yok. adam duvarın yanından geçiyor duvarın görüntüsü veya adamın siyah deri ceketi sanki dizi izliyormuşcasına gerçek görünüyor.

aldığımız sony w4000 lcd de bile dvd izleyemedim orjinal dvdlerimi cars swat gibi filmler dvdplayerın upscale özelliği olmadığı halde lcdde upscale edilmiş gibi gösteriyor o gördüğüm dvd kalitesi gitmiş yerine bildiğin dizi görüntüsü gelmiş.

ps3 yada blurayplayer alırsam kesinlikle böyle gösteren filmleri almam.

benim beklentim ve savunduğum fikir şu:
    sinema perdesindeki gibi siyahlar çok kaliteli beyaz renkler ise bu işin gözü kulağı olanlar bilir sinemada beyazlar flu olur parlak değildir ama beyaz zemin çok doğaldır.

işte ben o görüntüyü arıyorum dizzi netliğinde film izlemek istemiyorum bu sebeple çoğu bluray filmde o netlik gözüme çarpıyor bu mu devrim diyorum.

• Jakx arkadaşıma yazılarından dolayı katılmamak elde degıl. her hafta tatıl gunlerı aksamı sınemaya gıderdım. ama evıme sınemamı kurduktan sonra daha sınema salonlarına gıtmedım. gecen yıl orumcek adam3 fılmını sınema salonunda ızlemek ıstedım. ınanırmısınız fılmın ılk yarısına dogru sınemadan cıktım. fılm bana cok ama cok kotu geldı. daha sonra yeğenım fılmı ızlemek ıstedı fılmın dvdsını aldım evde ızledık. belkı ınanmayacaksınız ama aynı fılmı uc hafta peşpeşe ızledım hatda bulu ray setını aldım ıkı kezde onda ızledım. fılmdekı sesler perdedekı netlık ınsanı fılme cekıyor. ancak sınema salonunda ne goruntu ne ses ıgrenç otesıydı. sanırım sınema salonlarımız artık çağ atlamalı ve teknolojıyı yakalamalı. şahsen ımkanı olupta evınde sınema kurmayıp sınema salonuna 5 ytl ucret odeyen arkadaşların o parasına bıle yazık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JakX

quote:

dostum tek başına gidersen 5 ytl.ama illede ailecek gideriz diyorsan şunu bilki blu ray parasını geçmez masrafın

Maalesef sinema için yazdığınız fiyatlar fazla iyimser. Blue rayler daha şu anda bile 35-45 ytl civarında yaygınlaştığında çok çok daha ucuz olacaktır. Ayrıca kiralarım bu kadar basit. Dvdler ilk çıktığında 60 ytl idi ben 4 ytl ye kiralıyordum. Şu anda bırakın imaxi vs dandik bir sinemada normal bir bilet bile 10 ytl civarı. (herkes öğrenci değil) Ayrıca ailem varsa bu suç mudur? Öyle bir yazmışsınızki sanki aileme film izlettirmek istemem suç.

Siz hala inatla 4-5 ytl kira parasıyla 4 kişilik bir ailenin 50/60 ytl lik bir sinema+gezi+yemek masrafını karşılaştırıyorsanız o zaman konuşacak birşey yok demektir..

dostum öncelikle sakarya da akm de öğrenci 5 ytl sivil 7 ytl.ayrıca ailenle ister evde ister sinema da film seyredebilrsin buna kim karışabilir ki? bunun yanlış olan bir tarafı yok.sen sadece alınganlık yapıp ona göre yazmışsın.halbuki ben blu ray fiyatına ailecek sinemaya gidip gezme taraftarıyım.ama sen istersen piknik yap.bu sana kalmış.bize saygı duymak düşer.şimdi soruyorum.bunda alınganlık yapacak ne var? Saygılar

• bilmiyorum laser disc i duydunuz mu? zamaninda bu format cikti bir heves gidip aldik ne oldu? ben blu-ray inde ayni sonu yasayabilecegini dusunuyorum.
    nasil laser disc dvd oncesi bir durak olduysa bluray de oyle olacak. bu f/p orani ile genis kitlelere hitap etmesi cok guc

sinemanin maliyetli oldugunu dusunen arkadaslara sormak istiyorum acaba ev sinemasi sistemleri icin 5000ytl mi yoksa 10000ytl mi harcadilar?

son birsey daha soylemek istiyorum hifi dunyasinda nasil ki lambali amfilerin yeri baskaysa film dunyasinda da sinema salonlarinin yeri hep baska olacaktir.
  • walla sinema sever arkadaslar olaylara cok fanatikce yaklasiyorlar.bu yorumu yaparkende hicbirinin oturup full HD bir ekranda BD izledigini de sanmiyorum.insanimiz boyle iste ezbere konusur.tamam lan tamam sinema daha iyi.en birinicisi sinema oo sahaane..

yaw goz var nizam var bi HD erkrandaki kontrast a bakin,ya fiziksel olarak aradaki kalite farki war projeksiyonda her zaman renklerde belirgin bir azalma olur.sonra KESKINLIK acisindan konusalim.sinema da (AFM den bahsediyorum orta-ust seviye bi salonlara sahip bir sinemadir sonucta) goruntulerde hep bi FLU lasma gozlenir .

fizik kurallarina ayriki yorumlarda bulunmayiniz 21 metrelik perdedeki kontrast ile 106 cm lik bir ekrandaki keskinlik parlalik canlilik her anlamiyla kiyaslayin
    FULL HD -BD deki gordugunuz ayrintilari sinemeda secemiyorsunuz bile ,BLUR efekti uygulamis gibi sinemada...

evinizdeki full HD Plasma ekranda ise renkler daha dolgun daha canli daha keskindir.daha once FULL HD ile BD izlemediyseniz kiyaslama hakkinizda yok demektir.

insanlari yanilgiya dusuren bu isin pazarlamasini bilmeyen turkiyedeki teknomarketler.cogu yerde FULL HD bir televiziyona HDMI baglanti bile kullanmadan 15-20 ekrana dagitim yapip kalitiyi iyiice rezil eden scart cogalticilarla goruntu veriliyor...sonra bu rezilligi gorenler oo sinema daha iyi diyor.
    aradaki farki anlamak icin gidip milyarlar dokup bi sistem almaniza gerek yok,arastirsaniz birazcik demek istedigimi cok ii anlayacaksiniz.

isin kotu tarafi ne yazikki sinemayi savunanlar HDMI+full hd + BD üclüsünü kullanmadan yorum yapiyorlar....
    bir tane HD kullanicisi gelsin desinki evimdeki goruntu sinemadakinden kotuydu desin.hepimiz kabul edecegiz.Fanatiklige gerek yok.
    Fizik kurallari var,kucuk ekran daha doygun canli keskin goruntu demek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrasH -- 11 Ağustos 2008; 1:15:55 >

• quote:

Orjinalden alıntı: CrasH

walla sinema sever arkadaslar olaylara cok fanatikce yaklasiyorlar.bu yorumu yaparkende hicbirinin oturup full HD bir ekranda BD izledigini de sanmiyorum.insanimiz boyle iste ezbere konusur.tamam lan tamam sinema daha iyi.en birinicisi sinema oo sahaane..

yaw goz var nizam var bi HD erkrandaki kontrast a bakin,ya fiziksel olarak aradaki kalite farki war projeksiyonda her zaman renklerde belirgin bir azalma olur.sonra KESKINLIK acisindan konusalim.sinema da (AFM den bahsediyorum orta-ust seviye bi salonlara sahip bir sinemadir sonucta) goruntulerde hep bi FLU lasma gozlenir .

fizik kurallarina ayriki yorumlarda bulunmayiniz 21 metrelik perdedeki kontrast ile 106 cm lik bir ekrandaki keskinlik parlalik canlilik her anlamiyla kiyaslayin
    FULL HD -BD deki gordugunuz ayrintilari sinemeda secemiyorsunuz bile ,BLUR efekti uygulamis gibi sinemada...

evinizdeki full HD Plasma ekranda ise renkler daha dolgun daha canli daha keskindir.daha once FULL HD ile BD izlemediyseniz kiyaslama hakkinizda yok demektir.

insanlari yanilgiya dusuren bu isin pazarlamasini bilmeyen turkiyedeki teknomarketler.cogu yerde FULL HD bir televiziyona HDMI baglanti bile kullanmadan 15-20 ekrana dagitim yapip kalitiyi iyiice rezil eden scart cogalticilarla goruntu veriliyor...sonra bu rezilligi gorenler oo sinema daha iyi diyor.
    aradaki farki anlamak icin gidip milyarlar dokup bi sistem almaniza gerek yok,arastirsaniz birazcik demek istedigimi cok ii anlayacaksiniz.

isin kotu tarafi ne yazikki sinemayi savunanlarin hicbiri HDMI+full hd + BD üclüsünü kullanmadan yorum yapiyorlar....
    bir tane HD kullanicisi gelsin desinki evimdeki goruntu sinemadakinden kotuydu desin.hepimiz kabul edecegiz.Fanatiklige gerek yok.
    Fizik kurallari var,kucuk ekran daha doygun canli keskin goruntu demek...

öncelikle sinema hakkında yorum yada tavsiye yapanlara çok yüklenmişsin dostum bu ilk yanlışın.ikinci yanlışın ise;madem sinema tutkunusun o zaman şunu söyle 106 ekran bir tv demi filmin içine girmiş gibi olursun yoksa 10 metrelik bir perde de mi? üçüncü yanlışın ise sinemayı çok küçümsemen.blu-ray çıkalı dün bir bugün iki oldu desek yeridir.soruyorum sana blu ray yokken filmi nerde seyrediyordun acaba? dördüncü yanlışın; blu ray görüntü olarak daha kaliteli olabilir.zaten küçük bir ekranda böyle bir renk doygunluğu doğal olarak göze hoş gelecektir.fakat bu sinemadaki görüntüyü çamur gibi yapmaz.beşinci yanlışın;sen kimin hangi kaynaktan ne seyretttiğini bilmediğin halde "bilmiyorsanız bilene sorun" deme hakkın yok.benim evimde panel olmayabilir ama merak ediyorsan söyleyeyim blu ray film seyrettim görüntü mükemmel fakat sinemaya değişmem.en kral panel sinema perdesi yanında 37 ekran tv gibi kalıyor da ondan.fakat şunu da belirteyim sinema yada blu ray hepsi insanların kişisel tercihidir.hepsine saygım var.ben sinemayı değişmem sen blu ray i.bu farklılık gayet normal,normal olmayan senin yorumun.kimsenin kimseyi farklı bir şeyi sevdiği için yadırgamaya,hiç bir şeyden anlımıyormuşcasına suçlamaya hakkı yok.ben seni suçluyormuyum blu ray i seviyorsun diye !!! İşte sende bir başkasını,kim olursa olsun üstteki yorumun gibi bir yorumla itham etmen yanlış dostum. Saygılar

• quote:

öncelikle sinema hakkında yorum yada tavsiye yapanlara çok yüklenmişsin dostum bu ilk yanlışın.ikinci yanlışın ise;madem sinema tutkunusun o zaman şunu söyle 106 ekran bir tv demi filmin içine girmiş gibi olursun yoksa 10 metrelik bir perde de mi? üçüncü yanlışın ise sinemayı çok küçümsemen.blu-ray çıkalı dün bir bugün iki oldu desek yeridir.soruyorum sana blu ray yokken filmi nerde seyrediyordun acaba? dördüncü yanlışın; blu ray görüntü olarak daha kaliteli olabilir.zaten küçük bir ekranda böyle bir renk doygunluğu doğal olarak göze hoş gelecektir.fakat bu sinemadaki görüntüyü çamur gibi yapmaz.beşinci yanlışın;sen kimin hangi kaynaktan ne seyretttiğini bilmediğin halde "bilmiyorsanız bilene sorun" deme hakkın yok.benim evimde panel olmayabilir ama merak ediyorsan söyleyeyim blu ray film seyrettim görüntü mükemmel fakat sinemaya değişmem.en kral panel sinema perdesi yanında 37 ekran tv gibi kalıyor da ondan.fakat şunu da belirteyim sinema yada blu ray hepsi insanların kişisel tercihidir.hepsine saygım var.ben sinemayı değişmem sen blu ray i.bu farklılık gayet normal,normal olmayan senin yorumun.kimsenin kimseyi farklı bir şeyi sevdiği için yadırgamaya,hiç bir şeyden anlımıyormuşcasına suçlamaya hakkı yok.ben seni suçluyormuyum blu ray i seviyorsun diye !!! İşte sende bir başkasını,kim olursa olsun üstteki yorumun gibi bir yorumla itham etmen yanlış dostum. Saygılar

iste bu kisimda fanatiklige giriyorsun.

• diyelim ki ben sinema fanatiğiyim peki bu bir tercihse ve ben tercih yapmakta herkes gibi özgürsem sinemayı tercih etmemin neresi yanlış? ben blu ray in görüntü kalitesine bir şey demiyorum ki,aksine gayet güzel diyorum.fakat sinemaya değişmem.sen ise sinema için çamur gibi gösteriyor diyorsun.dostum 1980 lerdeki açık hava sinemaları kalmadı artık.öyle bir görüntü de kalmadı artık.gönlün rahat olsun.yorum yaparken de fanatik olsam bile(tabi bu sana göre) hiç olmazsa ben senin gibi insanları rencide edici yorumlarda bulunmuyorum dostum. Saygılar
  • quote:

diyelim ki ben sinema fanatiğiyim peki bu bir tercihse ve ben tercih yapmakta herkes gibi özgürsem sinemayı tercih etmemin neresi yanlış? ben blu ray in görüntü kalitesine bir şey demiyorum ki,aksine gayet güzel diyorum.fakat sinemaya değişmem.sen ise sinema için çamur gibi gösteriyor diyorsun.dostum 1980 lerdeki açık hava sinemaları kalmadı artık.öyle bir görüntü de kalmadı artık.gönlün rahat olsun.yorum yaparken de fanatik olsam bile(tabi bu sana göre) hiç olmazsa ben senin gibi insanları rencide edici yorumlarda bulunmuyorum dostum. Saygılar

ben sinemaya gitmeyin demiyorum gidenlerede karismiyorumki?
    anlasamadigimiz nokta sen benim oyle bir fikirde oldugmu dusnuyorsun.

benim anlatmaya calistigim tek nokta goruntu kalitesi farkdir.
    sinemanin cok farkli avantajlari vardir,ama bu avantajlar arasinda goruntu kalitesinin olmadigi kanisindayim.bu bir kani degil zaten,gercek.

benim yazilarimi okumuyorsun.camur gibi lafi benim lafim degildir,bir baska arkadasimizin yazinda geciyor..

iyi seyirler

• Oncelikle Crash seviyene dikkat et. Eline para gecen bu ulkede dayilanma hakki oldugunu dusunuyor.

Konuya gelelim. Teoride veya pratikte beyaz perde goruntu kalitesi her cesit ev sinema ekipmanindan daha ilerdedir. 35mm filmin cozunurlugu 10megapiksele yakindir ve dikkat ettiyseniz 1950lerin klasik filmlerini hic zorlanmadan blu-ray'e cevirirler downsizingle. Bunun anlasilmayacak tarafi yok ev sinema sistemi sinemanin imitasyonudur. Stattan mac izlerken golleri tekrar izleyemeyeceginiz gibi sinemada da caninizin istedigi gibi davranamazsiniz bu kimisini sinemadan sogutur buna bisey demeyecegim. Ama filmin hakkini vermek icin sinemaya sevdiklerinizle gidip iyi bir yer bulursaniz en iyisini yapmis olursunuz.
  • quote:

dostum öncelikle sakarya da akm de öğrenci 5 ytl sivil 7 ytl.ayrıca ailenle ister evde ister sinema da film seyredebilrsin buna kim karışabilir ki?

İşte ben öğrenci değilim ve sakaryadada değilim, sizin gittiğiniz akm ye gitmiyorum başka bir şehirdeyim. Bizim burda 2 akm var, berbat kaliteli olan akm de(çamur gibi görüntü) öğrenci 7 ytl normalde 9 ytl falandı sanırım, kaliteli VIP salon olanında ise (genede benim home cinemamın yarısı kadar kaliteli değil) öğrenci falan yok fiyatı en son 14 ytl idi sanırım. Gördüğünüz gibi burda yazdığınız ve bahsettiğiniz sinemalar tamamen birbirinden alakasız olabiliyor. Benim için sinemaya gitmek hiç uygun değil.

Daha öncede dediğim gibi eğer mesajlarımdan sadece bir kısmını çekip onlara cevap yazarsanız ne anlatmaya çalıştığımı asla anlayamazsınız, ben hayatı boyunca sinema tutkunu olmuş birisiyim, daha ufacık bir çocukken babam her gece eve 3 tane betamax kasetle gelirdi, her haftasonu sinemaya giderdik kanıma işleyen birşey bu sinema izlemek benim öylesine bir hobi yada vakit geçirmek için yapılan birşey değil. Ve şu anda blue ray gibi teknolojilerin yanında Türkiyede ki sinemaların %80 inde çamur gibi bir görüntü var kesin birşey bu. Üstüne yaptığım masraflar, çektiğim gürültüler eklendiğinde sinema benim için çok kötü bir tercih oluyor. Ayrıca benim gibi bir izleyici asla bir filmi bir kere seyretmek istemez, çünkü filmi her seyrettiğinizde yeni bir detay görürsünüz.. Bu kadar basit birşey üzerinde neden bu kadar tartışma oluyor anlamıyorum.. Elbette sosyal bir ektinlik olarak sinemaya gidilebilir ama benim gibi birinin izlediği her filmi sinemada izlemesi imkansız hem maddi hemde zaman açısından.. Ama şu gerçeğide arttık kabullenmeniz gerekir ki sinema görüntüsü asla blue ray görüntüsüyle yarışamaz.. Hakkını verebilen bir sistemde bırakın blue rayi dvd ile bile yarışamaz. Eğer bunu göremiyorsanız ya Türkiyenin en güzel ultrasüper sinemasına gidiyorsunuz yada gerçekten gözlüğe ihtiyacınız var..

Ayrıca hala 10 metre vs 106 cm tartışmaları var, şu anda 19 inç monitörüm hepsinden daha büyük nasıl mı? Çünkü sadece 10 cm uzağındayım. Bu tip basit hesaplamaları bile düşünmeden 10 metre vs gibi şeyler yazmanız hiç doğru değil. Ekranın büyüklüğü tamamen sizin ona yakınlığınız alakalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JakX -- 11 Ağustos 2008; 11:26:28 >

• quote:

Orjinalden alıntı: joven

Hi-def-man arkadaşımıza bende katılıyorum evimizde imkanlarımızda uygunsa sinema ortamını yakalamak zor olmasa gerek

Buna ben de katılıyorum. Evimde imzamdaki sistem var. 3,5 metre mesafede 104 inç perdeden, hem de 480p projektörden izlediğim HDrip filmlerin görüntüsü bir sinema salonundaki kesinlikle aratmıyor. Ses sistemim ise onların pek volümünü açmadığı ses sistemlerinden daha güçlü ses veriyor (20m2 bir oda için konuşuyorum) Geçen yıl THX sertifikalı bir salonda Pan's Labyrinth filmine gitmiştim, bu yıl da iyi bir salonda Dark Knight'a gittim. Anladım ki, evimde de aynı keyfi rahatça alıyorum. Zaten o eski büyük sinema salonların tadı falan kalmamış. Salonda 80-100 kişi ancak oluyor. Arada bile 10-15 kişi ancak çıkıyor. Eskiden neydi be, fuaye dolup taşardı, sigara dumanından göz gözü görmezdi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.