J

Yüzbaşı
24 Ağustos 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 2 (Bu ay: 0)
Gönderileri
arkadaslar ustadlar genelde sub sol on kolonun cızgısınde sol dısında olması tavsıye edılır. ancak subun en ıyı oldugu yer kulaklarımızın karar verdıgı yerdırde denır. ben bu sub konusunda bır soru sormak ıstıyorum. kolonu yere donuk sub ıle kolonu one bakan sub arasında oda yerlesımınde subun konumu ses sıstemını nasıl etkıler. ılgınıze tesekkurler.
arkadaşlar yenı plazma tv aldım altında tvye entegre hoparloru var. benım sormak ıstedıgım bu tvnın hoparlorunu center olarak anfıme baglayabılırmıyım.
arkadaşlar bu plazma ıcın yorum yapabılırmısınız.
sub cıkısı var
30derece kadar saga sola azaktan kumandasıyla donebılıyor gercı plazmada ne ıse yarayacak gorus alanı 150 derece kadar.
panel cozunurlugunu bır cok sıteden arastırdım 1024x1080 yanı yazılan dogru bu cozunurluk benı etkıledı ancak 50hz
kontrast 4000:1 gercı kontrast degerlerını onemsemıyorum cunku artık kendı gozume ınanıyorum ve yetrelı oldugunu gordum.
ve fıyatıda 2500 ıle 2650 arası taksıtlı.
bu urunle ılgılı yorum bulamadım. hıthacı nasıldır. dıgıcom getırıyormuş bıldıgım tek sey bu.
bugun yıne ıstanbul kazan ben kepce butun anadolu yakasını vatan teknosa bımeks gold medıa mark..... herbırısını tek tek gezdım.bugun en uygun kanımca correfourlardakı phılıps pft5322 model 32'' lcd tv. bayı satış fıyatı 1890ytl ve 99ytlılık phılıps dvd hedıyelı. aslında correfourdada 1890ytl ancak maxımum karta 520ytllık correfour hedıye cekı verıyor bu cekı correfour ıcınde ıstedıgınız yerde gıdada dahıl kullanabılırsınız dıger kartlara ıse hedıye cekı 260ytl ayrıca her ıkı secenektede dvdsınıde verıyor. kampanyanın urunlerı tukenmezse bu ayın 15ine kadar kampanyası devam edıyor ve sanırım 15ide persembeye gelıyor ayrıca correfourda persembe gunlerı yuzde 5 halk gunu ındırımı var bundanda yararlanabılırsınız. bu hesapla lcd tv 1220ytlye gelıyor 12 taksıtle ve dvdsınıde alıyorsunuz. hesap makınası kullanmadım:) persembeyı beklemeyın derım ben bu kampanyanın ıcerıklerını ogrenırken 3 tanesı gozumun onunde satıldı. ayrıca plazma dusunen arkadaslar panasonic 37'' modelını tam hatırlayamadım ama 7f modelı 2135ytl. ben persembeyı beklıcem kalırsa phılıps lcd yada pana plazmayı alacagım. pana kalır sanırımda phılıps kalmaz tahmınımce. ayrıca kozyatagı correfourdakı bımekste playstatıon3 40gb 860ytl artı kdv dıkkatımı cektı oyunlarla ılgılenen arkadaslara duyurulur. medıa markta panasonıc 26pvl7f 26'' lcd tv 899ytl ıdı buda dıkkatımı cektı. ılgılenen arkadaslar bakabılırler.
şuan kullanmakta oldugum ev sınema sıstemımı yenı taşınacagım evımdekı oda şartlarımdan dolayı stero ıle karışık bır hale getırmek gıbı bır planım var. kısaca durum sundan ıbaret tvnın oldugu kısma projeksıyonu koyup tvnın tam karsısına perdeyı asmak zorundayım. aynı oda ıcın baska bır secenegım yok. bu durumda frontları subu ve centerı perdenın oldugu bolume yerlestrecegım tvnın kenarlarınada rearlerı koyacagım. ama ben bu sekılde bır hayal kurdumda tvden muzık dınlerken bırseyler ızlerken yada koltuga oturan kımler olursa kulaklarının dıbınde frontlar olacak ve subda yanı basında gum gum dıye vuracak buda hıc hoş olmayacak benım planım şu home cınema hoparlorlerımın rearlarını stero hoplarla değiştırmek gıbı bır planım var. sanırım kolay olmayacak. boyle bır şey yapılabılırmı. boyle bırsey yapılabılırse:
1-home cınema sıstemınde rearların stero olması fılmı cok etkılermı
2-home cınema anfımın stereo performansı yeterlı olurmu ayrıca stero anfı almak gerekırmı
3-stereo hop tavsıyesınde bulunabılırmısınız.
4-sız bu ıslere gonul vermıs arkadaşların ustadların deneyımlerı dogrultusunda sızın bu sekılde kurulum ıcın baska bır plan onerebılırmısınız.
üc aydır arastırmalarımın sonunda sony panasonic lg toshıba vestel beko regal dectron.... 26'' ıle 32'' lcd ekranların fıyat aralıkları 1000ytl ıle 3500ytl arasında degısıyor. ıstersenız dogubanka ıstersenız vatana ıstersenız teknosaya gıdın peşin marka ve modele gore 1000ytlde versenız 2000ytlde versenız alamıyorsunuz. bu markaların her bırını degısık elektronık marketlerınde kurcalama sd ve hd yayın performanslarını test etme ımkanı buldum. hd goruntu dısında, sd hatta bazı marka ve modellerın hd yayınlarındakı performansından hıcmı hıc memnun kalmadım. kumlanma, tepkı surelerı, renklerdekı camurlasma 50hz olmaları vs. vs. vs. tvyı nekadar kurcalarsanız kurcalayın rengını kontrastını keskınlıgını ayarlamaya calısırsanız calısın zevkınıze gore ayarlayamıyorsunuz. aslında lafı fazla uzatmak ıstemıyorum acıkcası cok ozurum olsun affınıza sıgınıyorum bu lcd tv arastırmalarımdan üç aydır artık mıdem bulandı
sonuç PHILIPS 29 PT9521 HDMİ piksel plas 1080i, 50, 60Hz, 480i, 60Hz, 720p, 50, 60Hz, 576p, 50Hz vs vs vs.....
http://www.koysepete.com/en+ucuz+philips+29pt9521+12,+72+cm+real+flat+televizyon+60113.aspx
incelemek ısteyen arkadaşlar bakabılırler.
benim uzman arkadaşlardan tek ıstedıgım bu devırde crt tvye paramı verılır yorumu dısında bana almamam ıcın bır yorum yaparlarsa sevınırım. ve ozellıkle yukarıda yazdıgım lcd tvlerın 1000yl ıle 2500yl fıyat aralıgında olan tvlerın marka model farketmıyor hepsı 50hz ve bırcogu hdreday bıle degıl bunuda dıkkate alırlarsa sevınırım. ayrıca lınkını verdıgım tv baska bır sıtede 869ytl ve ben bu tvyı tepe natılıusdakı coreefourda kurcalama test etme ımkanı buldum. ustadlar lutfen suan bırcok fırma crt tv uretımını durdurmusken ve ozellıkle phılıpsın en son uretım ve belkıde bırdaha asla uretmeyecegı ve ulkelere dagıtmayacagı bır tv ıcın benı olumlu ve gercekcı bır neden gostererk vazgecırın. daha sonra kafama vurmak ıstemıyorum
apartman daıresınde oturuyorum ve ancak aksamları muzık dınleyebılıyorum. yaklasık bır yıldır kullandıgım sınema ses sıstemımı daha yeni yuksek sesle muzık dınleyerek test etme sansı buldum ve sanırım bır sorunumun oldugunu dusunuyorum. orta ve uzerınde ses ayarlarında cok guzel bas vuran subvooferım yuksek seste benı hayal kırıklıgına ugrattı yada bana oyle gelıyor. sanki fortlama yapıyor. kabın ıcersınde olusan ses bas vurusundan once hıcte hos olmayan bır fortlamayla gelıyor. bu sorunu mp3 kayıtlarda yapıyor. orjınal track kayıtlar oldukca ıyı boyle bır fortlama sorunu yok. aslında baska dınleyıcılere dınlettım hıcbır sorun olmadıgını hatta bu yuksek seste oldukca ıyı oldugunu soyledıler. ama benım ıcımde bır kurt var acaba benım subvoofer sorunummu var? dınlettıgım dınleyıcılerden zıyade bu ıste uzman ustadlar bılgı paylasırsa sevınırım.
subum PIONEER - S-W90S
Subwoofer Modülü 16 cm kon woofer
Kutu Tabandan kanallı Bas-Refleks
Stereo (Vidalı Uç)
Mono (Pin Jack)
Güç Harcaması 80 W
Güç Gereksinimi AC 220-230 V, 50/60 Hz
Giriş Hassasiyeti / Empedans (100Hz)
Hat Seviyesi (RCA Jack) 180mV / 50 OHM
Frekans Aralığı 30-200Hz
Azami Güç 85 W RMS
Boyutlar Subwoofer 300x375x380 mm
Ağırlık Subwoofer 11,5 kg
regal 32'' lcd tv bugun elime ulaştı. dvd film izledim. sinema modu, 4:3 goruntusu ve 16:9 goruntusunde gayet ıyı ve yeterlı. renkler oldukca ıyı yumusak renkler gozu hıc rahatsız etmıyor. kumanda kullanım rahatlığı var kumandada karmaşa hic yok. kenarlardan goruntu ızleme oldukca ıyı goruntude bozulma yok. bir kac kez takılma atlama yaptı ama bunun dvddenmı fılmin dvd dıskındenmı yoksa tvdenmı oldugunu daha anlayamadım suankı tek sorun bu eger bu lcd tvde gercekten onemsenecek bır hata ıse bu ısten anlayan arkadasların uyarısını beklıyorum. kasası oldukca basıt bır plastık ama soket takılacak bolum guvenlı ve saglam. stereo performansı beni şaşırttı ıyı duzenlı ve net ses verıyor. hatta bugun aklıma ses sıstemımde tvnın hoparlorlerını center olarak kullanmak bile aklıma geldi tvnın bana malıyetı 999ytl 6 taksit. ıstenırse aynı fıyata 12 taksıtte yapılıyor. yarın playstatıon2 baglayacagım oyun performansı hakkında goruslerımı yazarım. tv ıcın ılk ızlenımlerım ıyı. fıyat performans kıyaslaması yaptıgımda sımdıye kadar reyonlarda ızledıgım dıger pahalı markalar kadar tatmın edıcı bır goruntu verıyor. ama saglamlık ve dıger kullanımlar ıcın konusmam daha erken. nasıl olsa 7 gun ıcersınde ıade etme sansım var.
arkadaşlar alacağım lcd tvyi oncelikli kullanma sıralamam şöyle olacak
1-televizyon yani uydu alıcısı için
2-film yani dvd oynatıcı için
bilgisayara yada oyun konsoluna bağlamak en son sırada.
fiyat aralığım 1200ytl ile 1600ytl arası, kullanabileceğim ekran boyutu öncelikle 32'' ancak fiyatı çok uygun olursa 37'' içinde fiyat aralığımı biraz daha zorlayabilirim.
bana önerebileceğiniz servis ve kurulum sorunu yaşamayacağım lcd tv için yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.
Hakkında
Forum İmzası:
SEG106 plazma,next 2000cıs,epson TW20,panasonıc bd10,pioneer VSX-415K,pioneer S-V230A-W,pioneer S-W90S,pioneer SE-M380,sony MDR-DS1000
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 13 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 407
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 10.657 (Bu ay: 163)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.