Şimdi Ara

Bltouch problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Arduino mega ve ramps 1.5 üzerine kurulu bir yazıcım var. Bir kaç gün öncesine kadar endüktif sensör ile kullanıyordum z yi bu sensör ile sıfırlıyor tabla kalibrasyonunu da bu sensör ile yapıyordum. Sonra sensörü söküp bltouch a geçiş yaptım.

İnternette anlatıldığı gibi marlin üzerinden gereken değişiklikleri yapmama rağmen eksenleri sıfırlamak istediğimde x ve y sıfırlıyor bltouch açılıyor z aşağıya inmeye başlıyor bltouch pimi temas etmesine rağmen z yi durdurmuyor.

Menüden bltouch bölümüne gelip bltouch a hareket verebiliyorum yani aç kapat şeklinde.

#define BLTOUCH satırı aktif

//#define MIN_SOFTWARE_ENDSTOP_Z pasif hale getirdim

#define AUTO_BED_LEVELING_BILINEAR zaten aktifti

#define LCD_BED_LEVELING aktif edildi

#define Z_SAFE_HOMING aktif edildi

#define BLTOUCH_FORCE_SW_MODE Configuration_adv.h dosyasında bu satırı aktif ettim

#define Z_MIN_PROBE_ENDSTOP_INVERTING false Sanırım bu satırın sonundaki false yi true yapmam gerekiyor ama true yapınca derlemede hata veriyor false yapmalısın diyor.

marlin-bugfix-2.0.xx\marlin\src\inc\Conditionals_LCD.h:1034:6: error: #error "BLTOUCH requires Z_MIN_PROBE_ENDSTOP_INVERTING set to false. Please update your Configuration.h file."

Marline hakim değilim acaba neyi yanlış yada eksik yapıyorum?

Ramps kartta bltouch ın ikili kablosu zmin e bağlı, üçlü kablo servos pinlerine bağlı ve 5 volt jumperıda takılı.

Bltouch problemi

• Kabloları kontrol edip renklerine göre doğru takıp takmadığınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.