Şimdi Ara

Okulu dondurup ikinci bir üniversite okuyabiliyor muyuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
50.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu an okuduğum okulu dondurup ÖSYM yoluyla başka bir üniversite eğitim aldığım takdirde buradaki kaydım silinir mi?

• Aynı seviyede iki örgün programa aynı anda kayıtlı olunamaz. Örneğin bir üniversitede İnşaat Mühendisliği okurken sınava girip başka bir üniversitede Makine mühendisliği bölümüne yerleştirilirseniz, makine mühendisliği okumak için önceki okulunuzdan (inşaat mühendisliğinden) kaydınızı sildirmek zorundasınız. Aksi takdirde Makine mühendisliğine kayıt yaptıramazsınız.

Aşağıdaki durumlarda iki ayrı yükseköğretim kurumunda eğitim alabilirsiniz :

- ÖSYS kılavuzunda yer alan programlarda farklı seviyede iki örgün programa kayıt yaptırılabilir. Örneğin, örgün eğitimde bir üniversitede lisans düzeyinde İnşaat Mühendisliği eğitimine devam ederken başka bir üniversitede veya aynı yerde örgün bir ön lisans programına kayıt yaptırılabilir.

- ÖSYS kılavuzunda yer alan programlarda örgün bir programa kayıtlı iken, herhangi bir üniversitesinin açıköğretim ön lisans veya lisans programına kayıt yaptırılabilir.

- Bir üniversitede örgün eğitimine devam eden öğrenciler eğitimine devam ettiği veya başka bir üniversitede açılan uzaktan eğitim ön lisans veya lisans programlarına kayıt yaptırabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrownSquirrel -- 21 Haziran 2018; 1:23:19 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.