Şimdi Ara

Blender vs Unreal Engine

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Unreal Engine 5, Blender veya önerebileceğiniz farklı bir program ile kısa bir film hazırlamak istiyorum. İçeriğinde uçmalar kaçmalar olmayan, olabildiğince sade ve günlük hayattan bir film hazırlamak istiyorum. Filmde en önem verdiğim kriter olabildiğince gerçekçi olması olacak (dokular, ışıklar, mekan vs). Sizce bu amaca en uygun program hangisi veya hangileridir? Kaliteli içerikler edinebileceğim web siteleri hangileridir? Bu siteler ile önereceğiniz programın uyum ilişkisi ne durumdadır? Şimdiden teşekkür ediyorum.

• Kardeş bu tür programları öğrenmek başlı başına bir olay. Ayrıca blenderla her şeyi yaparsın. Unreal öğrensen bile blender tarzı bir programa ihtiyacın olacak. Blender ı sağlam öğrenmen en az 1 sene ki çok emek vermen lazım. Tabii bu işlere yatkınlığın varsa 1 sene yoksa...

• Teşekkürler..

• Kriteriniz nedeniyle tabiki unreal engine,

unreal engine, 3d ortam, model, ses, vidyo vs gibi unsurları birleştirip sunmaya yarar,

blender ise 3d modelleme başta olmak üzere yukarıdakileri de yapabilir biraz ama unreal gibi değil,

unreal de modelleme yapabilir azcık ama blender gibi değil.

Sketchfab sitesinden indirip indirip atın unreal'in içerisine bence.

• Kaldı ki muazzam grafikler ile video yapmanın render kısmından bahsetmiyorum bile.

• Blender ile ue5 ı beraber kullanarak bu dediklerini çok rahat yapabilirsin. Artık unreal engine marketplace ve quixel megascans üzerinden kullanabileceğin ücretsiz assetlerden faydalanabileceğin bi dönemdeyiz. Dolayısıyla bu assetlerden faydalanıp bulamadığın assetleri de blenderdan modelleyip ue5 a atarak kısa filmini unrealda hazırlayabilirsin. Işıklandırma, kompozisyon ve animasyonu iyi derecede anlamak elzem tabi bu konuda. Ağırlıklı olarak bunlara çalışarak yapamayacağın bir şey değil kesinlikle. Bol şans şimdiden

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.