Şimdi Ara

autocad ölçü çevirme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba autocadde elimde bir 2d çizim var fakat bu ölçüsünü bir türlü çeviremedim. Autocad hakkında bilgim maalesef zayıf yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar merhaba autocadde elimde bir 2d çizim var fakat bu ölçüsünü bir türlü çeviremedim. Autocad hakkında bilgim maalesef zayıf yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ky2853 -- 5 Haziran 2020; 14:32:13 >
  • sorunun nedir tam olarak anlamadım ?
  • mihendisiz kullanıcısına yanıt
    hocam ben öğrenciyim bölümümüzle alakasız autocad dersimiz var. Online sınav için hoca bize bir çizim gönderdi fakat çizimin ölçüsü farklıydı. mesela 100 cm çizince kocaman alıyordu sanki 10000 gibi. pek anlamıyorum autocadden

• O sorun hocanın size gönderdiği çizimin ölçekli olmasından kaynaklanır sanırım o çizim üzerine çizmek istiyorsunuz.Yapmanız gereken Yeni bir sayfa açıp hocanın gönderdiği çizimin comple kopyalayıp yeni sayfaya yapıştırın sonra sorunsuz çiziminizi yapabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ölçü birimi metre olarak ayarlanmışsa ve 100cm çizmeye kalkışırsanız 100m olarak çizim yapar. Autocad programında "units" komutunu kullanın. Karşınıza ölçü birimi gelecek. Oradan istediğiniz birimi ayarlayabilirsiniz (milimetre, santimetre, metre vs..)

Detaylı bilgiyihttps://knowledge.autodesk.com/support/autocad-architecture/learn-explore/caas/CloudHelp/cloudhelp/2020/ENU/AutoCAD-Architecture/files/GUID-652DA67D-C364-43C6-A71D-FD1E676A0374-htm.html bu sayfadan alabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.