Şimdi Ara

Bleach mı? One piece mi? Naruto mu? (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
682
Cevap
4
Favori
63.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Genel olarak çoğu yorumu okudum ve insanların nasıl düşündüğünü anlamaya çalıştım fakat hala anlam veremediğim bazı arkadaşlar var. Sırayla yanlış, gereksiz ve saçma olan yargıları, düşünceleri bir araya getirdim.

İlki şu, Naruto'da çok filler var izlenmez animeyi berbat etmiş.
    Dostlarım bir animeyi finansal yönden eleştirmek mantıksızdır. Adamlar böyle bir satış tekniği geliştirmiş ve araları fillerlarla doldurmayı düşünmüşler. 2002 yılından beri Naruto'yu izleyen birine bittabi hak verebilirim. Fakat şuan yıl olmuş 2016. Kimse fillerları izlemek zorunda değil. Fillerları izlemeyeni kesmiyorlar. Adamlar öyle bir yazmış ki sanki boyunlarına soğuk bir hançer dayamışlar ve o şekilde aylarca filler izletmişler. Böyle bir saçmalık olamaz. Naruto yapım ekibinin fillerları hiç çıkarmadığını düşünün. Dünya daha güzel bir yer mi olurdu? Sorunun yanıtı ise hayır. Bu önünüze sunulmuş bir seçenektir. Fillerları ister izlersiniz ister izlemezsiniz. Filler olmasaydı fillerları izleme gibi bir seçeneğinizdi olmayacaktı. Filler olmayınca her sezon daha kısa sürecek ve izleyenler yeni sezon için daha çok bekleyeceklerdi. Fakat bu da bir animenin kötü olduğu anlamına gelmez. Hakeza Sherlock da senede 3 bölüm yayınlanıyor fakat bu Sherlock'un kötü bir dizi olduğu anlamına gelmiyor.

İkincisi şu, Naruto düşük yaş grubunu kapsıyor adam akıllı bir konusu yok. Ayrıca diğerlerinin arasında Naruto'yu izleyen kitle daha genç tabiri caizse çocuk.
    Bu yorumu yapan arkadaşlara; be adam dünyadaki her anime izleyen bireyi arayıp "Alo sen Naruto izliyor musun, kaç yaşındasın?" sorusunu mu sordunuz diyorum. Ayrıca böyle bir anket varsa eğer- ki anketler de asgari bir insan kitlesini hedef alarak yapılır, bilimsel değildir ve çoğu zaman yanıltıcıdır- memleketimizde kurtlar vadisini izleyen bir sürü çocuk da var fakat bu o dizinin bu çocuklara ithafen yapıldığını ve onların kavrayabileceği bir içeriğe sahip olduğu anlamına gelmiyor. Hemen beni eleştirip bana bok atmaya çalışacaklardır eminim. Ben 21 yaşındayım ve Boğaziçi Üniversitesinde Makine Mühendisliği okuyorum. Naruto bir düzgün bir içeriğe sahip değil diyen insanlar ya bu animeyi izlememiş ya da yeterli olgunluğa erişememiş insanlardır. Naruto'nun gerçek konusunu, içeriğini anlamak ve size gönderdiği mesajı algılayabilmek için zihnen olgun bir insan olmanız gerekmektedir. Bunu yaş ile sınırlandırmak istemedim çünkü kimi insan 16 yaşında zihnen olgunlaşır kimisi ise 50 yaşına gelmesine rağmen omuzlarının üzerindeki şeyi 50 yıl boyunca sadece bir yük olarak taşımıştır. One Piece ve Bleach'te Naruto'da olduğu gibi insanı derinden inceleyen bir konu bulamazsınız. Yani diğerlerini sadece yüzeysel olarak eğlence için izlersiniz, Naruto'da ise bir kitapta olduğu gibi anlam arayabilir ve bir değere ulaşabilirsiniz.

Bir arkadaşında bir dediği gibi "Naruto, gözümüzün önünde büyüdü hergele."... Boyhood filminde olduğu gibi bir karakter gözünüzün önünde büyüyor, bazı acılara göğüs geriyor ve sonuna kadar pes etmiyor. Nefret nedir? Sevgi nedir? Barış nedir? Savaş nedir? İnsanlar niçin savaşıyor? sorularının yanıtını sizlere veriyor bu karakter. Eğer şuanda nefes alan her bir insan bu animede anlatılan şeyi tam olarak anlamış olsaydı ne doğuda kan davası, ne dağlarda çatışma, ne de senden olmayanı hor görme... Bunların hiçbiri yaşanmazdı.

Size önerim Shippuden'de Hatake Kakashi'nin anlatıldığı fillerlara kadar diğer fillerları izlemeyin. Ondan sonra ki fillerların çoğunu izleyin. Bu şekilde bir solukta izleyin. Ne demek istediğimi anlayacaksınız.

• kalama kullanıcısına yanıt
    "İkincisi şu, Naruto düşük yaş grubunu kapsıyor adam akıllı bir konusu yok. Ayrıca diğerlerinin arasında Naruto'yu izleyen kitle daha genç tabiri caizse çocuk."

Bu eleştiriye cevap vermişsiniz üstte, ben de bir-iki ekleme yapayım.
    Bu tür söylemler sadece Naruto ya değil, bu tipteki birçok yapıma (shounen dediklerimize) söylenen türde şeyler. Oysa ki bu tür yapımlarda aramasını ve görmesini bilenler için oldukça anlamlı mesajlar var.

___

Millet ayrıca filler lara neden takılıyor bu kadar anlam veremiyorum.
    Bilmiyorlar sanırım mangaka nın veya asistanlarının denetiminde yapıldığını

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalama

Genel olarak çoğu yorumu okudum ve insanların nasıl düşündüğünü anlamaya çalıştım fakat hala anlam veremediğim bazı arkadaşlar var. Sırayla yanlış, gereksiz ve saçma olan yargıları, düşünceleri bir araya getirdim.

İlki şu, Naruto'da çok filler var izlenmez animeyi berbat etmiş.
    Dostlarım bir animeyi finansal yönden eleştirmek mantıksızdır. Adamlar böyle bir satış tekniği geliştirmiş ve araları fillerlarla doldurmayı düşünmüşler. 2002 yılından beri Naruto'yu izleyen birine bittabi hak verebilirim. Fakat şuan yıl olmuş 2016. Kimse fillerları izlemek zorunda değil. Fillerları izlemeyeni kesmiyorlar. Adamlar öyle bir yazmış ki sanki boyunlarına soğuk bir hançer dayamışlar ve o şekilde aylarca filler izletmişler. Böyle bir saçmalık olamaz. Naruto yapım ekibinin fillerları hiç çıkarmadığını düşünün. Dünya daha güzel bir yer mi olurdu? Sorunun yanıtı ise hayır. Bu önünüze sunulmuş bir seçenektir. Fillerları ister izlersiniz ister izlemezsiniz. Filler olmasaydı fillerları izleme gibi bir seçeneğinizdi olmayacaktı. Filler olmayınca her sezon daha kısa sürecek ve izleyenler yeni sezon için daha çok bekleyeceklerdi. Fakat bu da bir animenin kötü olduğu anlamına gelmez. Hakeza Sherlock da senede 3 bölüm yayınlanıyor fakat bu Sherlock'un kötü bir dizi olduğu anlamına gelmiyor.

İkincisi şu, Naruto düşük yaş grubunu kapsıyor adam akıllı bir konusu yok. Ayrıca diğerlerinin arasında Naruto'yu izleyen kitle daha genç tabiri caizse çocuk.
    Bu yorumu yapan arkadaşlara; be adam dünyadaki her anime izleyen bireyi arayıp "Alo sen Naruto izliyor musun, kaç yaşındasın?" sorusunu mu sordunuz diyorum. Ayrıca böyle bir anket varsa eğer- ki anketler de asgari bir insan kitlesini hedef alarak yapılır, bilimsel değildir ve çoğu zaman yanıltıcıdır- memleketimizde kurtlar vadisini izleyen bir sürü çocuk da var fakat bu o dizinin bu çocuklara ithafen yapıldığını ve onların kavrayabileceği bir içeriğe sahip olduğu anlamına gelmiyor. Hemen beni eleştirip bana bok atmaya çalışacaklardır eminim. Ben 21 yaşındayım ve Boğaziçi Üniversitesinde Makine Mühendisliği okuyorum. Naruto bir düzgün bir içeriğe sahip değil diyen insanlar ya bu animeyi izlememiş ya da yeterli olgunluğa erişememiş insanlardır. Naruto'nun gerçek konusunu, içeriğini anlamak ve size gönderdiği mesajı algılayabilmek için zihnen olgun bir insan olmanız gerekmektedir. Bunu yaş ile sınırlandırmak istemedim çünkü kimi insan 16 yaşında zihnen olgunlaşır kimisi ise 50 yaşına gelmesine rağmen omuzlarının üzerindeki şeyi 50 yıl boyunca sadece bir yük olarak taşımıştır. One Piece ve Bleach'te Naruto'da olduğu gibi insanı derinden inceleyen bir konu bulamazsınız. Yani diğerlerini sadece yüzeysel olarak eğlence için izlersiniz, Naruto'da ise bir kitapta olduğu gibi anlam arayabilir ve bir değere ulaşabilirsiniz.

Bir arkadaşında bir dediği gibi "Naruto, gözümüzün önünde büyüdü hergele."... Boyhood filminde olduğu gibi bir karakter gözünüzün önünde büyüyor, bazı acılara göğüs geriyor ve sonuna kadar pes etmiyor. Nefret nedir? Sevgi nedir? Barış nedir? Savaş nedir? İnsanlar niçin savaşıyor? sorularının yanıtını sizlere veriyor bu karakter. Eğer şuanda nefes alan her bir insan bu animede anlatılan şeyi tam olarak anlamış olsaydı ne doğuda kan davası, ne dağlarda çatışma, ne de senden olmayanı hor görme... Bunların hiçbiri yaşanmazdı.

Size önerim Shippuden'de Hatake Kakashi'nin anlatıldığı fillerlara kadar diğer fillerları izlemeyin. Ondan sonra ki fillerların çoğunu izleyin. Bu şekilde bir solukta izleyin. Ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Merhaba eleştirilerinizi anlıyorum bende kendi görüşlerimi söyleyeyim

Naruto mainstream bir anime olduğu ve yeni başlayanlara özellikle Naruto önerildiği için diğer animelerle kıyasla tabi ki yaş kitlesi küçük olacak bu kötü bir şey değil.Serial Experiments Lain'nin izleyici kitlesiyle kıyaslarsanız aradaki farkı görürsünüz.Diğer dövüş/shounenlerden bahsediyorsanız evet arada çok büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum

İnsanlar yeni başladığı için filler nedir bilemez.Bunu öğrenmek için ise yorumlara bakmayı göze alamayabilir spolier yememek için.Daha derli toplu bir yapım hepimizin hakkı diye düşünüyorum.Sektörü animeyle ayrı düşünemeyiz.Bir animenin yapılmasını büyük ölçüde etkilediğini söyleyebilirim hatta.Eğer ki böyle bir eleştiri getiremeyeceksek birbirinin kopyası ecchiler içinde bir şey diyemememiz gerekir

One Piece'te konu yok demişsiniz araştırmanızı öneririm.Irkçılığı,adalet anlayışını vs. konu alır mesela

Narutoya kötü dediğim anlaşılmasın.Demek istediğim bu değil

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 17 Kasım 2016; 18:57:35 >

• Zodion Z kullanıcısına yanıt
    İlgili bölümün filler olup olmadığını öğrenmek için yorumlara bakmaları gerekmez. İnternete "Naruto Filler List" yazmaları yeterlidir. Tüm filler ve canonları bölümlerin isimleri ile birlikte görebilirler.
  • Canon= ana evrenin zaman çizelgesini ifade eder.

Filler için non canon diyemeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 18 Kasım 2016; 18:29:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonictheHedgehog-MZ

Canon= ana evrenin zaman çizelgesini ifade eder.

Qnq naruto şippıdende guzelleşiyo mu ilk serinin 105inde mi ne bırakmıştım devam edesim geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

quote:

Qnq naruto şippıdende guzelleşiyo mu ilk serinin 105inde mi ne bırakmıştım devam edesim geldi

Sizin beğeneceğiniz türde bir yapıma dönüşüyor mu bilemem ama izlemeye değer bana kalırsa.

• quote:

quote:

quote:

Sizin beğeneceğiniz türde bir yapıma dönüşüyor mu bilemem ama izlemeye değer bana kalırsa.

Valla hocam narutoua gıcık kaptım diye bıraktıydım şu yuzu çizgili adam tuvalete gidecek o arada bile eğitim istiyodu sinir etmişti başlarım Lost bittikten sonra sağ olasın

• quote:

quote:

quote:

quote:

Valla hocam narutoua gıcık kaptım diye bıraktıydım şu yuzu çizgili adam tuvalete gidecek o arada bile eğitim istiyodu sinir etmişti başlarım Lost bittikten sonra sağ olasın

• Ne kadar tartışıyonuz yav zoro der geçerim.

• neyi tartışıyonuz adı üstünde OP
  • Soundtrack olarak naruto hepsini geçer diyorum.

• YAZIDA AZDA OLSA SPOİLER BULUNABİLİR.

Narutoyu 3 yil once bırakmıştım.Bleachi izledim One piecede günceldeyim 3ü dışında 5 anime izlememisimdir ama hala açıp mugetsuyu ulqiora vs ichigo yu izlerim pek çok sahnesinde hala tüylerim diken diken olur bence.Bleach>One piece>Naruto. One piece de her sey cok yavaş oluyor.Bleachde ne zaman bi kız ağlasa power up geliyordu adam tokat yerken 2 sn de kafa kafaya dövüşüyordu.Kızların ağlayarak ölü dirilttiğini bile gördük

• Bence bleach daha iyi gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanatom

Soundtrack olarak naruto hepsini geçer diyorum.

Bleach Sountrackları bariz daha iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boşverin bunları Gintama izleyin.

• Hiçbirine başlamayın.Ara sıra gerçekleşen olaylar nedeniyle eğlenceli olabilir.Fakat gene de verdiğiniz vakte değmeyecektir genel olarak.Bir yerden sonra anime izlememeye başlıyorsunuz o nedenle enerjinizi daha kısa serilere ayırmanızı öneririm.Fakat gene de dikkat edin orijinal değilse ya da komedi türünde değilse mümkün mertebe 12 bölümlük serilerden de kaçının.Genellikle reklam amaçlı yapılmaları bir yana büyük oranda hiçbir şey katmayacaktır

Dövüş/shounenleri savunabilirsiniz haklı olarak.Görülmesi gereken öyle yapımlar çıkıyor ki karşınıza bir animeye 500 bölüm vermek adeta mantıksızlaşıyor.İlla ki izlemek istiyorum derseniz temposu makul Jojo serisini öneririm.O böcek arcını saymazsak HunterxHunter da iyidir
  • Aynen, belli bir yerden sonra anime izlenmiyor. Dandik serilerle vakit kaybetmeyin.
  • Konu en iyi hangisine dönmüş.Halihazırda söylenen şeyleri bir daha dile getirerek kendimi tekrarlamak istemiyorum.Dövüş/shounenler için kısaca görüş bildirmek gerekirse

One Piece:Hasır Şapka tayfasına bakıp biraz olsun düşündüğümüzde gerçekten sinir bozucu.Annoying karakterleri sevdiğimden benim açımdan sorun değil.Biraz tercih meselesi

Bleach:Boş fakat güzel bir seri.Ecchi,müzik ve karakter tasarımları bakımından diğerlerinden daha iyi,romantizmi ve vermek istediği mesaj yavan.Zaraki,Mayuri,Kyouraku candır

Naruto:Bir ergenin diğerinin peşinden koşması.Çoğu karakter sorunlu kişilik sahibi olup basit komplekslerden muzdarip.Bu yönüyle Owari no Seraph ya da Ano Hana'dan farkı yok.Felsefe adı altında sosyopatlık öğretisi öğrenmek istiyorsanız Oregairu'yu izleyin fillersız 12 bölüm

Fairy Tail:Konusunda uzun uzun yazdım.Rezalet bir anime.İzlemeyin

Katekyo Hitman Reborn:Tsuna'nın atalarını sorgulaması ve Hibari'nin repliği hariç ilginç bir şey yok.Komedi mi yoksa aksiyon mu karar verememiş bir seri.Romantizmdeki yavanlığı iliklerinize kadar hissetmeniz olası.Reborn bana Mephisto adlı karakteri hatırlatıyor

Dragon Ball:Hoş,nostaljik.Vaktiniz varsa ve çok kafa yormak istemiyorsanız göz atın

Ao no Exorcist:Klasik intikam delisi anakarakter.Rezalet işlenişi bir o kadar kötü sonun takip etmesi bir yana karakterlere bağlanamıyorsunuz

Jojo:Aşırılığı ve diğerlerine nazaran hızlı temposu sayesinde takdirimi kazandı.Kötüler sadece kötü değilken karakterler için plot armor söz konusu bile değildir.Güçler yaratıcı iken işleyiş mantığı bana HunterxHunter'ı hatırlatıyor.Bir öncekine nazaran durağan ve klişelere bezenmiş 2.sezonu ise hayalkırıklığıydı

Soul Eater:Konu ilerleyişi Ao no Exorcist'e benzese de komedi,karakter tasarımları ve işlenişleri,animasyonlar gibi etkenler sayesinde kendini kurtarıyor

HunterxHunter:Dediğim gibi yeterince iyi tek sorunu böcek arcı

Toaru Majutsu no İndex:Dini,mistik öğeleri kullanımına ve kurduğu mantığa saygı duyuyorum.Gene de sıkıcı olmaktan öteye gidebilmiş değil

Drifters:Çizimleri Darkest Dungeon adlı oyunu andırıyor.En güzel yanıysa adeta düşlerimizi gerçekleştirerek düşünmeye gerek bırakmadan acaba ne olabilir daha fazla diyerek merak uyandırması.Esprileri yavan olsa da gene de gülümsetiyor

Chosen one mantığından hazzetmediğimden ötürü genel manada yukardakiler bana mümkün mertebe uzak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 7 Aralık 2016; 8:47:58 >

• Açıklama maksatlı genel yorumdur, kimseye cevaben değil konunun açılma maksadına binaen...

Tüm bahsedilen animelerin tamamını izlemiş birisi olarak;

OP ile başlamak isterim; bu anime yetişkin izleyici kitlesine hitap eden uzun soluklu animeler arasında bir baş yapıttır, belkide en iyisidir. Uzun soluklu animede konular detaylı olarak işlenir yani uzun soluklu bir anime izleyicisi konunun detaylı işlenmesine hazır demektir. Animeyi üstün yapan ise bu detayların hikayede ne kadar başarılı işlendiğidir. Bu gününe kadar Naruto, Bleach, HunterXHunter vb gibi animelerin genel yapılarına bakıldığında ya seri çok fazla izlenme oranına sahip olduğu için yapımcı çok fazla gereksiz bölüm (filler) ekliyor ya da anime az izlenme oranına sahip olduğu için veya başka sebeplerle anime hedeflenen zamanından önce bitip, yarıda kalıyor. Uzun soluklu anime izleyicinin her zaman tercihidir, herkes kaliteli bir yapımı uzun süre izlemek ister. Ancak hikayede çok fazla filler olması bu isteği azaltır ve izleyiciyi animenin genel seyrinden uzaklaştırır. Naruto örneğinde olduğu gibi; (biraz da abartarak) tüm hikaye 250 bölüm, bir savaş 150 bölüm olursa insanlar sıkılır ve animeden uzaklaşır. Oysa One Piece de her zaman yeni karakterler ve esas amaca her bölümde biraz daha yaklaşma var. Hikaye kurgusu o kadar iyi ki yapımcılar istediklerinde istedikleri kadar filler ekleyebilir ve bu filler izleyici hiçbir zaman rahatsız etmez. Örneğin Monkey D. Luffy ana karakter olarak serinin ilk bölümünde amacını belirtiyor ve izleyici animenin sonlanacağı zamanı anlıyor, animenin konusu korsanların maceraları ve bu macera ya denizde ya adada geçebilir, yapımcı ise istediği zaman istediği kadar ada ekleyebilir ve seri istenildiği kadar uzatılabilir. Bu durum izleyici belirli bir yere kadar sıkmaz, zira izleyici bu animeyi benimsediyse bu tarzı isteyecektir. Karakter gelişimleri çok başarılı işlenmiş ve serideki yan karakterler her zaman çok ilginç ve en az ana karakterler kadar emek harcanmış. Ek olarak Naruto'dan örnekle her iki animede de bir ana savaş gerçekleşti. Narutoda bu durum çok fazla filler ile sıkıcı bir hal aldı o kadar ki izleyici ne izlediğini unuttu, One Piece de ise savaş bir kaç bölüm sonra bitirilerek diğer maceralar işlendi.

Bleach ise kendi tarzında başka bir baş yapıt ancak yapımcı hatası Naruto da olduğu gibi bu animede de kendini gösterdi. Zira serinin başında ana karakter Ichigo bir hedef belirliyor, karakter gelişimleri de oldukça başarılı ancak aradaki filler lar gerçekten çok zayıf, o kadar ki izlenmek tahammül gerektiriyor. Normalde seri 316. bölümde sonlanıyor. Anime yüksek bir izlenme oranına sahip olduğu için yapımcılar seriyi devam ettirmek istiyor ancak animenin konusu gereği beklenen ilgi gerçekleşmiyor ve 50 bölüm kadar daha uzatılıp bitiriliyor. Bu anime için negatif bir etken.

HunterXHunter gerçek bir başyapıt olabilirdi ancak bu animede yine yapımcı kurbanı. Serideki başlangıç, karakterler, karakter gelişimleri ve konu muhteşem, hiç bir animede bu özelliklerin bu kadar kusursuz işlendiğine rastlamadım. Seride hiçbir filler yok ve 148 bölümü soluksuz izleyebilirsiniz. Ancak mesele burada başlıyor çünkü anime öyle bir yerde bitiyor ki yalnızca bir olay sonlanıyor. Animede hikaye avcılık üzerine kurulu, ana karakter Gon ise kendisine hedef olarak dünyanın en iyi avcısı olmayı hedef koyuyor. Belki hikaye olarak 50 yıl sürebilecek bir temele sahip ama nedense anime bir anda bitiyor. Animenin çok saçma bir yerinde, Gon'un kayıplardaki babası bir anda ortaya çıkıyor anime sonlanıyor. Pek çok yan karakter tanıtımı havada kalıyor. Bitmemiş bir roman düşünün, karakter tanıtımları, hikaye ve amaç belirleniyor sonra roman ortada kesiliyor. Bu ne düşündürürdü? Aynı durum. Bu anime gelmiş geçmiş en iyi anime olabilecekken yapımcı kurbanı olmuş bir anime. Bu sebeple hayal kırıklığı.

Fairy Tail da da durum farklı değil anime çok başarılı olsada bitiş zamanı yersiz. Zaten anime ilk kez sonlandırıldığında, karakterler bir müsabakanın ortasında idi, sonrasında müsabaka tamamlana kadar ek bölüm yayınlandı.

Slam Dunk için bir kaç şey söylemek isterim, kesinlikle zamanının çok ötesinde bir anime. Ancak bu animede bir yapımcı kurbanı. Her ne kadar yazar Takehiko Inoue "ben animeyi tam istediğim yerde bitirdim" desede bu kocaman bir yalan. Bir sonraki şampiyonada yer alacak yeni yan karakterler tanıtılıyor, Hanamichi gelişim sürecine nedereyse yeni başlıyor, yan karakterler 90. bölümden sonra kendilerine hedefler koyuyorlar, bir bakıyorsunuz saçma bir karma maç ile anime tamamlanıyor. Bu maçın mangada yer almamasının sebebi de bu. Dönem itibari ile animenin izlenme oranı düşük olduğu için bu karar alınıyor.

Daha pek çok söylenebilir ancak uzatmadan bir anime için bir sıralama yapılacaksa bu animenin öncelikle bitmiş olması yada hedeflenen çizgide devam ediyor olması gerekir, yani bir eser olması gerekir. Çeşitli sebeplerle yarıda kesilen animeler bitmemiş eserlerdir. Örneğin Death Note anime tarihinde yer alan bir animedir ancak kurgusu gereği kısa süreli bir anime olmuştur. Esasen bu anime için L öldüğünde anime bitti denebilir ancak yapımcılar seriyi N ile o kadar başarılı bir şekilde bütünleştirmişlerdir ki bu durum, animenin gelmiş geçmiş en iyi animeler arasında yer almasını sağlamıştır.

İzleme tavsiyesi olarak (öncelik sırasına göre yazıyorum);

One Piece; çok başarılıdır.
    Hunter X Hunter; kaliteli bir yapımdır ama yukarıda bahsettiğim durum akılda tutulmalıdır. Sonu hüsran...
    Bleach; 316 ya kadar filler lar izlenmeden, harika bir animedir. (Eng Dub ile taysiye ederim)
    Fairy Tail; izlemesi çok zevklidir ama bitiş yine yersiz.
    Naruto; Fillerlar çıkarılırsa izlenebilir.

Bunlara ek olarak;
    D-Gray Man; bu animeleri aratmaz, bence Naruto'dan çok daha iyidir ama bitiş yine çok zamansız.
    Katekyo Hitman Reborn; ilk 40 bölüm sıkıcı gelebilir ama bu da çok iyi bir animedir.
    History's Strongest Disciple Kenichi; bunlar kadar uzun değildir ama muhteşemdir.
    Code Geass; çok başarılıdır, özellikle finaldeki müziği inanılmaz. (Eng Dub ile taysiye ederim)

Spor anime olarak;
    Slam Dunk; bitmemiş bir anime olsada çok başarılıdır. (Eng Dub ile taysiye ederim)
    Kuroko No Basket; Slam Dunk'ta eksik kalan kısımları bu animede görmezsiniz, çok iyidir.

Kısa soluklu ama kesinlikle izlenmesi gereken anime serisi olarak;
    Hellsing; özellikle ultimate(yenilenen 12 bölümdür) gerçek olamayacak kadar muhteşemdir. (Eng Dub ile taysiye ederim)
    Death Note; Söze ihtiyaç yok, başyapıttır. (Eng Dub ile taysiye ederim)
    Afro Samurai; 5+1 bölüm olsada inanılmaz güzel bir samurai serisidir. (Eng Dub ile taysiye ederim)
    Samurai Deeper Kyo; Pek çoklarının aksine ben severim, (Eng Dub ile taysiye ederim).
    Basilisk; Samurai klanları konusu olarak başı çeker, karakterler oldukça başarılıdır.

Bu yazıdaki animeler içerisinde bölüm sayısına bakılmaksızın bence en iyi iki anime Hellsing ve DeathNote dur. Diğerleri bunlardan sonra gelir.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.