Şimdi Ara

Black Desert Online (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.381
Cevap
28
Favori
140.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Striker'ı Street Fighter'daki Ken'e benzettim nedense Yeni karakterin Ranger'a alternatif erkek okçu bir karakter olmasını isterdim.
  • odea kullanıcısına yanıt
    aynen bende ken veya ryu ya benzettim.aduket te atıyor.oyun herşeyiyle başka oyunları taklit ediyor.bu iyi değil.56 dan sonra ex nasıl geliyor.
  • 10-30-50 euro fiyatlar var
    bunlar aylık ödemeler mi tek seferlik mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeus_1907 -- 13 Nisan 2017; 14:1:1 >
  • zeus_1907 kullanıcısına yanıt
    Tek seferlik, b2p. Ama cash shoptan alınan ve oyun içinde yararlı olan bir sürü eşya var aklınızda olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem3463

Tek seferlik, b2p. Ama cash shoptan alınan ve oyun içinde yararlı olan bir sürü eşya var aklınızda olsun.

bir kaç örnek verir misin.
    bir de vpn ile oynamakta halen sıkıntı yok değil mi?
  • Vpn ile oynamıyorsunuz sadece oyunu başlatıp server seçim ekranına kadar vpn i açık tutuyorsunuz.

Ayrıca oyun içi olmadan imkansız olan pet , value pack gibi kritik eşyalar ayrıca bunların yanında inventory arttırma veya ağırlık arttırma gibi eşyaları almanız gerekebilir. Bunları oyun içi parayla marketten de alabilirsiniz ancak bu neredeyse imkansız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyndra

Oyunu oynayan varmı yada guild vs tarzı bi oluşum? Ben oyunu aldım ve başlayacağım ama hiçbir fikrim yok hangi class açıcam nasıldır bilmiyorum oynayan varsa pm den ulaşırsa sevinirim

Dostum ben oynamıyorum BDO ama sonucta bi mmorpg oynuyorsun, mmorpg nedir? Çok oyunculu rol yapma oyunudur. İnsanlara gidip hangi classı açayım diye sorma. Hangi karakter ile bütünleşiyorsan onu oyna, başka türlü zevk alamazsın bir rol yapma oyunundan. Merak etme her class iş yapar, bu aşırı çöp bi class mantığı hiç bi zaman olamaz. RPG oyun oynuorsun yav kasmayın yani class seçimi hakkında. Ben wow oynuyorum bu oyunda daha cok soruluyor bu, çok yanlış bence. Kendin belli bi seviyeye kadar deneyip hangisini sevdiysen onunla bütünleş. Bu soruyu sorup insanların cevaplarına göre hareket eden kişilerin %80 i sıkılıp bırakıyor zaten yapmayın kendinize bunu, eğlenmek varken.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• IcyTea Lemon kullanıcısına yanıt
    s.a senin dediğin wowda geçerli bir durum ama kıytırık kore oyunlarında geçerli değil.açan arkadaş awakening e baksın hangisi eline ve gözüne yatkın geliyorsa onu açsın new kontent ve strker ile bir sayfa paylaşmışlardı.class balanceyi nasıl yapacak ben anladım.en iyi 200 ap üstü oynayan elli tane witch clası varmış 40 gibi dk varmış bunları baz alıyor.ama evasion abartı olduğunu görmüyor.musa ve dişisinde bu kaçma skilleri gene abartı olduğunu cd olmadığını görmüyor.skiller doğru düzgün çalışmıyor.mmorpg çok oyuncuklu çok özellikli karakterler daha temel özelliğe birşey yapmıyorlar.yaza kışa göre grafiklerle oynuyorlar.blade and soul bir yıldan beri itemlerin ismini değiştirip duruyorlar.bunlarda grafikleri boş işlerle uğraşıyorlar.oyun normal cracklı oyun gibi vpn o yüzden pasif oluyor.kapanınca bir etkisi yok.keşke vpn işe yaramasaymış milletin parası cebinde kalırdı.
    Vpn kullanımı herhangi bir sorun çıkarmıyor evet. Ve oyunda ne yaptığınıza bağlı olarak cash shoptan alınabilecek ve işe yarayan birçok şey var. Mesela grind yapacaksanız cash shoptan alacağınız petler loot yapıyorlar ve genellikle en az 5-6 yaratığı birden öldürdüğünüz için herşeyi elle toplamak sıkıntı oluyor (bazı oyun içi eventlarda da bedava veriliyor petler ama çok sık yapmıyorlar). Veya weight limit alabiliyorsunuz ağırlık taşıma kapasitenizi arttıran, özellikle grind ve processing yaparken yardımcı oluyor. Value Pack var arkadaşın da bahsettiği, birkaç önemli şeye katkı sağlıyor, özellikle market place satışlarında %20 daha fazla para alıyorsunuz Value Pack olunca. Lifeskill costumeleri, storage/lodging slotları, maid vs. derken liste uzuyor.

Bunların hepsini almak zorunda mıyım derseniz, hayır. Genel olarak zamandan kazandırıyor bu eşyalar, pet olmadan da loot yapabilirsiniz ama uzun sürer, weight limit olmadan processing yapabilirsiniz ama 30-40 dk'da bir tekrar ayarlamanız gerekir, value pack olmadan da market place üzerinden para yapabilirsiniz veya başka para yapma yollarına yönelebilirsiniz. Kısaca bu eşyalar oyuna katkı sağlıyor mu; evet. Kesinlikle alınmaları lazım mı; hayır. Eğer oyunu severseniz ve ekstradan para yatırmak isterseniz tabi size yarayanları alabilirsiniz, ben 2 tane pet aldım şu ana kadar indirime girince başka hiç bir şey almadım. Mesela şu sıralar neredeyse hiç grind yapmadığım için o petlerin bir faydası olmuyor. Dediğim gibi oyunda ne yaptığınıza da bağlı.

Birde çok fazla özel mesaj atan oldu şu sonra 1-2 ay içinde, neredeyse hepsine aynı şeyi söyledim size de belirteyim burda. Mmo'larda genel olarak herşey öldürmek üzerinedir, pve olur pvp olur farketmeksızın birşeyleri öldürürsünüz. Arada craft olur, gathering olur o tarz aktivitelerle de uğraşabilirsiniz. Ama Bdo'da neredeyse HİÇ birşey öldürmeden de oyunu oynayıp, para yapıp, itemlerinizi alabilirsiniz. Yani genel olarak grind üzerine olan pve ve pvp dışında da birçok aktivite var, worker empire, lifeskill, knowledge/energy/cp vs. Kendimden örnek vereyim, ben ilk başladığımda 2 ay kadar oynadığım, herşeyden az çok yaptım ve bir süre sonra grinde vurdum kendimi. Ama birkaç hafta içinde hem sıkıldım hem karakter dengesizliği hem de o zaman yaşadığım bir pc problemi yüzünden bıraktım. Yaklaşık bir 40 gün önce geri döndüm oyuna, tekrar bir kaç gün grind yaptıktan sonra lifeskill, worker işlerine yoğunlaştım. Ve yaklaşık 1 gibi bir sürede 2 milyar silver yaptım neredeyse hiç bir yaratık öldürmeden ki bazı lifeskilllerimi belirli levela getirdikten sonra elime geçen para miktarı daha da artacak. Ayrıca bu parayı yaparken %80 olarak afk oldum, ya processing yaptım, ya trading, ya da hiç birşey yapmadan workerların materyal toplamasını bekledim, o arada başka oyunları oynayıp işlerimi falan hallettim.

Bunları uzun uzun yazıyorum çünkü özellikle Türk oyuncuların oyunu bırakma süreci çok hızlı oluyor. * son levela geleyim, itemleri dizip pvp akayım * kafasında oynanırsa çok kısa süre içinde sıkıyor oyun, çünkü leveling/grind ve item dizme kısmı öyle 1 haftada halledilecek gibi değil, çok emek istiyor. Aşırı fazla içeriği var oyunun ama biraz irdelemek ve zaman ayırmak gerekiyor.

• quote:

Vpn kullanımı herhangi bir sorun çıkarmıyor evet. Ve oyunda ne yaptığınıza bağlı olarak cash shoptan alınabilecek ve işe yarayan birçok şey var. Mesela grind yapacaksanız cash shoptan alacağınız petler loot yapıyorlar ve genellikle en az 5-6 yaratığı birden öldürdüğünüz için herşeyi elle toplamak sıkıntı oluyor (bazı oyun içi eventlarda da bedava veriliyor petler ama çok sık yapmıyorlar). Veya weight limit alabiliyorsunuz ağırlık taşıma kapasitenizi arttıran, özellikle grind ve processing yaparken yardımcı oluyor. Value Pack var arkadaşın da bahsettiği, birkaç önemli şeye katkı sağlıyor, özellikle market place satışlarında %20 daha fazla para alıyorsunuz Value Pack olunca. Lifeskill costumeleri, storage/lodging slotları, maid vs. derken liste uzuyor.

Bunların hepsini almak zorunda mıyım derseniz, hayır. Genel olarak zamandan kazandırıyor bu eşyalar, pet olmadan da loot yapabilirsiniz ama uzun sürer, weight limit olmadan processing yapabilirsiniz ama 30-40 dk'da bir tekrar ayarlamanız gerekir, value pack olmadan da market place üzerinden para yapabilirsiniz veya başka para yapma yollarına yönelebilirsiniz. Kısaca bu eşyalar oyuna katkı sağlıyor mu; evet. Kesinlikle alınmaları lazım mı; hayır. Eğer oyunu severseniz ve ekstradan para yatırmak isterseniz tabi size yarayanları alabilirsiniz, ben 2 tane pet aldım şu ana kadar indirime girince başka hiç bir şey almadım. Mesela şu sıralar neredeyse hiç grind yapmadığım için o petlerin bir faydası olmuyor. Dediğim gibi oyunda ne yaptığınıza da bağlı.

Birde çok fazla özel mesaj atan oldu şu sonra 1-2 ay içinde, neredeyse hepsine aynı şeyi söyledim size de belirteyim burda. Mmo'larda genel olarak herşey öldürmek üzerinedir, pve olur pvp olur farketmeksızın birşeyleri öldürürsünüz. Arada craft olur, gathering olur o tarz aktivitelerle de uğraşabilirsiniz. Ama Bdo'da neredeyse HİÇ birşey öldürmeden de oyunu oynayıp, para yapıp, itemlerinizi alabilirsiniz. Yani genel olarak grind üzerine olan pve ve pvp dışında da birçok aktivite var, worker empire, lifeskill, knowledge/energy/cp vs. Kendimden örnek vereyim, ben ilk başladığımda 2 ay kadar oynadığım, herşeyden az çok yaptım ve bir süre sonra grinde vurdum kendimi. Ama birkaç hafta içinde hem sıkıldım hem karakter dengesizliği hem de o zaman yaşadığım bir pc problemi yüzünden bıraktım. Yaklaşık bir 40 gün önce geri döndüm oyuna, tekrar bir kaç gün grind yaptıktan sonra lifeskill, worker işlerine yoğunlaştım. Ve yaklaşık 1 gibi bir sürede 2 milyar silver yaptım neredeyse hiç bir yaratık öldürmeden ki bazı lifeskilllerimi belirli levela getirdikten sonra elime geçen para miktarı daha da artacak. Ayrıca bu parayı yaparken %80 olarak afk oldum, ya processing yaptım, ya trading, ya da hiç birşey yapmadan workerların materyal toplamasını bekledim, o arada başka oyunları oynayıp işlerimi falan hallettim.

Bunları uzun uzun yazıyorum çünkü özellikle Türk oyuncuların oyunu bırakma süreci çok hızlı oluyor. * son levela geleyim, itemleri dizip pvp akayım * kafasında oynanırsa çok kısa süre içinde sıkıyor oyun, çünkü leveling/grind ve item dizme kısmı öyle 1 haftada halledilecek gibi değil, çok emek istiyor. Aşırı fazla içeriği var oyunun ama biraz irdelemek ve zaman ayırmak gerekiyor.

pvp sevmem pve tercihim.
    bir süredir eso oynuyorum ama artık tekrara girmeye başladı ve performans problemleri hiç düzelmiyor, buna geçeyim diyorum.
    vpn ile oynarken oyun başlamadan vpn kapatınca oyunda lag falan olmuyormuş sanırım,en ideal vpn hangisi?

Server problemleri dışında bir lag olmuyor. SoftEther kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım.
  • quote:

Server problemleri dışında bir lag olmuyor. SoftEther kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım.

anladım.
    peki satın alırken ne yapmam lazım, vpnle farklı ülke gösterip paypalla mı almak lazım
    Ben bu forumdan satış yapan bir arkadaştan almıştım gittigidiyor üzerinden, şu anda satış yapmıyor sanırım sayfasını bulamadım. Ama oyunun sitesinden almak istiyorsanız dediğiniz gibi olur, bir ara paypal ile ilgili sıkıntı çıkmıştı gerçi oyun içi pearl alımı yapanlarda da oyunun kendisini alırken bir sorun olacağını sanmıyorum. Vpn kullanıp, login olun siteye daha sonra shop'tan alacağınız paketi seçin ve işlemi gerçekleştirin.
  • quote:

Ben bu forumdan satış yapan bir arkadaştan almıştım gittigidiyor üzerinden, şu anda satış yapmıyor sanırım sayfasını bulamadım. Ama oyunun sitesinden almak istiyorsanız dediğiniz gibi olur, bir ara paypal ile ilgili sıkıntı çıkmıştı gerçi oyun içi pearl alımı yapanlarda da oyunun kendisini alırken bir sorun olacağını sanmıyorum. Vpn kullanıp, login olun siteye daha sonra shop'tan alacağınız paketi seçin ve işlemi gerçekleştirin.

sağol,sitesinden satın aldım.
    aldımda 48gb indirmek lazımmış,bitmez bu indirme işi. :(
    Evet boyutu biraz büyük oyunun, hayırlı olsun iyi eğlenceler şimdiden.
  • kurulmuş hali mi iniyor yoksa kurulum dosyası mı,onu biliyor musun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Yüklü hali 49.1 gb şu anda. Yani o 48 gb ya hepsidir yada o bittikten sonra 1-2 gb daha indirir en fazla.
  • quote:

softether aktifken launcher çalışmıyor, özel bir ayar mı var
    Önce launcherı açın, şifreyi yazın ve Login demeden önce softether'den bir servera bağlanın (ip blocklu ülkeleri seçmeyin, rusya, ukrayna, arap ülkeleri falan) daha sonra login ve play'e basın. Sağ aşağıda xigncode programını göreceksiniz, ordaki bar ilerlemeye başladığı anda kapatabilirsiniz vpn'i. Yada oyun açılınca da kapayabilirsiniz size kalmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeus_1907

quote:

pvp sevmem pve tercihim.
    bir süredir eso oynuyorum ama artık tekrara girmeye başladı ve performans problemleri hiç düzelmiyor, buna geçeyim diyorum.
    vpn ile oynarken oyun başlamadan vpn kapatınca oyunda lag falan olmuyormuş sanırım,en ideal vpn hangisi?

hocam pve genel anlamda mmorpglerde dungeon ve raidler üzerine tartışılan husustur.

teknik düşünürsek oyunda single play olarak yapacağınız ticaret, işçi çalıştırma vb. şeylerde pveye giriyor ama bunların pve olarak adlandırılması ve oyunda pve varmış gibi düşünerek başlamanız büyük hayal kırıklığına sebep olabilir.

oyunda PVE sıfır. hiç yok dungen yok, raid yok, adventure yok. en fazla mob farmlarsınız open world'de bu kadar. quest yapmayı, oyunda ticaret yapmayı mal alıp satmak dışında yapabileceğiniz pve adına aksiyon içeren bir content yok.

elder scrolls online pve açısından black desert online ile karşılaştırılamaz bile. elder scrolls online'ın çok geniş bir lore içeriği ile birlikte bir çok dungeon raid içeriği mevcut. tabi eleştirilebilir yönleride var bende elder scrolls online'ı 5-6 oynadım geçmişte ardından sıkılıp bıraktım.

black desert online'ıda grind'ından sıkılıp bıraktım.

pvp sevmem pve tercihim dediğinizi görünce detaylıca anlatmak istedim. oyunda tek yapabileceğiniz şey pvp malesef. pvp sevmiyorum derseniz bu oyuna başlamanız büyük bir facia olur. ayrıca bu oyundada optimizasyon sıkıntıları mevcut. eso optimizasyon açısından daha başarılı bile denilebilir ama bdo ile esonun grafik kalitesi karşılaştırılamaz. bdo benim oyunlarda gördüğüm en iyi grafik kalitesine sahip insanı etkiliyor gerçekten fakat bu sistemi yüksek olmayan insanlara düşük fps olarak geri dönüyor :D

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.