Şimdi Ara

Biz sanayide total kullanmıyoruz dedi USTA!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
8.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Periyodik bakım için gitmiştim sanayiye, motor soğutma suyunu da değiştireyim dedim. Totalin uzun ömürlü turuncu organik antifrizini aldım, aluminyum bloklu motorlar için önerilen monoetilen glikol bazlı ve şartnameleri karşılayan, 5 yıl kullanım ömrü vadeden total glacelf auto supra.

Sanayide kimse total kullanmıyor dedi. Yav dedim sen koy!

Bu seferde sadece antifriz koymamız yeterli dedi, saf su da almıştım eklettim ölçttürdüm -35 dedi tamam dedim.

Bu özgüven nereden geliyor ustalardaki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AAABBBTR42 -- 10 Ekim 2017; 23:14:31 >

• Cahil cesareti. Eğer hiç bir şeyden anlamıyorsan kafan rahat olur.
  • sorsan akaryakıt fiyatını bilmezler total menzil uzundur-shell performanslıdır
  • sanayide kullanmıyorlarsa gözün kapalı kullan.
  • aracın radyatörde yada hortumlarda daha hızlı kaçak oluşsun,sonrada değişim için tekrar masraf çıksın diye saf antifriz koyuyordur ustan
  • Donanımhaber takip ediyor hepsi :)
  • En iyi yag Totalin

En iyi yakit Totalin

Ama sanayide kullanmiyolarmis,

Ister kullanin ister kullanmayin bize ne, ben arabama iyi bakmak isterim.

Babamin arabayi ilk total dizeliylele fulledigimde verdigi tepkiden sonra baska yakit koymuyorum arabaya.

Edit: sadece antifiriz koymak arabaya iskence etmektir, bos beles insanlar ustayiz diye geziyolar.
    Arabanizi seviyorsaniz; radyator antifirizini, kesinlikle suyla karistirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 11 Ekim 2017; 0:22:18 >
  • siz şu geçen boya korumak için sünger fırça yeterli diyen üye değilmisiniz
  • Benden tavsiye, antifriz değiştirmeye gitmeden önce saf suyla %50 karışımınızı yapın öyle gidin.
  • hayırlı aksamlar konu ile alakasız olacak ama
    megane 2 araç. 1.6 benzınlı hangi renk kac lt antifriz koymamız lazım. marka tavsiyesinde de bulunusanız memnun olurum
  • milangaz kullanır onlar.
  • Bende olsam Total kullanmam eskiden Fransız şimdi Demirören grubu aldı. Şaka bir yana bizim ustada geçen senin aracına 10w40 olur dedi ısrarla devam etti. Sen 5w-30 koy bence dedim direk tamam dedi. Hani usta yani bir bildiğin vardır dedim neden 10w40 dedin genelde o yağı koyarız dedi. Ne desen boş yani en güzeli cahil olmak araba alırken, cep telefonu, laptop gibi bir miktar pahalı tüketim malzemelerini alırken cahil ol kafa rahat olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkprlk35 -- 11 Ekim 2017; 1:2:53 >
  • O değilde yetkili serviste değişen ve faturada organik antifriz konuldu yazan araçtaki değiştirdiğim mevcut antifrizin rengi yeşildi. Yani organik falan değildi, ben yeşil OAT görmedim daha, hyundai'ye özel üretilmiyorsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AAABBBTR42 -- 11 Ekim 2017; 2:28:15 >
  • Bu kulaklar "10-40 yağ 10 saniyede 15-40 yağ 15 saniyede yağlamaya başlıyor" diyen ustaları duydu.
  • Ben saf su ile konsantre antifriz karışımının yapıldığını bilmeyen sadece akü suyu olarak kullanıldığını sanan radyatör tamircisi gördükten sonra sanayiye de ustaların başından hiç ayrılmamaya başladım.

Bir sorun yaşadık adam.demez mi saf su koyulur mu antifrize çeşme suyu koyacaksın diye. Adami oraya yatırıp ...
  • Bu yağın onu kullanmıyoz bunu kullanmıyoruz la alakası yok arkadaşlar reklam üstüne dönüyor bu işler ,

bayi tanıdıklarım var

örneğin, total yada mobil geliyor anlaşıyor senle 500 bin veriyor benim yağımı kullan kullandırt diyor bayi anlaşıyor onu kullanıyor aracında bakım için götürdüğünde ,

anlaşması yok diyelim kimseyle anlaşmadı, lukoil felan nerden uygun varil yağ bulursa onu kullanıyor serviste ,

ama genelde yağ firmaları çoğu bayiler ile anlaşıyor , adamlar sermayesinin %90 ı reklama 10 u işine veriyor neredeyse ,

sanayideki ustayada gelse biri anlaşsa oda onu kullanır sen bakım yaptrınca onu tavsiye eder,

fren yağı vs dışında motor yağı için lukoil bulursam onu kullanıyorum ucuz oluyor , kaliteside iyi olduğunu düşünüyorum oldukça büyük bir firma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOLDVIPER -- 11 Ekim 2017; 3:0:27 >
  • bende geçenlerde motul 5w30 yağ aldım forda.

-usta----hangi yağı aldınız?
    -ben----motul
    ---usta---motul ne yauuuvvv
    --usta----ya çok kötü bu yağ söyleleyim
  • AAABBBTR42 A kullanıcısına yanıt
    Sanayiler kendini usta sanan, ustacıklarla dolu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@sToR

sanayide kullanmıyorlarsa gözün kapalı kullan.

• total en iyisi.en az yarısı su olmalı.fiyatı ne kadar acaba banada lazım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.