Şimdi Ara

Bitcoin Yasaklansın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merkeziyetsiz olarak bankalara karşı özgürlük sloganıyla çıkan bu meret çıktığından beri çevreye faydasından çok zarar veriyor. Çevreye bu kadar zararlı bir şeyin, bu kadar enerji israfının hiçbir mantıklı açıklaması yok. Bütün blockchain yasaklanmalı. Ne zaman ki az enerji harcayan bir çözüm bulurlar o zaman tekrar gündeme gelebilir.

Bitcoin Yasaklansın
    Bitcoin Yasaklansıntemiz enerji
    Bitcoin madenciliği tükettiği enerji ile 167 ülkeyi geride bıraktı - Temiz Enerji
    https://temizenerji.org/2024/01/15/bitcoin-madenciligi-tukettigi-enerji-ile-167-ulkeyi-geride-birakti/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rapora göre sadece bitcoin tekbaşına 167 ülkeden fazla enerji harcıyor. Daha bunun etheriumu, alt coinleri hesaba dahil değil.

• yok ihtiyar sağol

• bence bosa calisan yuruyen merdivenleri, avmlerde ve bircok binadaki verimsiz isinma ve sogutma sistemlerini de hesaba katalim. bir cok altcoin scam olabilir bu kabul. ama herseyi hesaba katmadan btc kuresel isinmanin kaynagi demek pek mantikli degil gibi geliyor bana.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hocam bir daha söyler misin

Bitcoin Yasaklansın
  • Tamam amca.

• Oldu hemen kaldiriyoruz

• İkinci el ekran kartı alamıyorum. Hatta satamıyorum. Sıfır zaten alamıyorum.

• Bitcoin vb şeyler zenginin parasına para katan şeylerdir o yüzden kaldırmazlar. Mantık basit herkes ortaya bohçasındaki kadar para koyar en fazla koyan hepsini alır.

• design.code kullanıcısına yanıt
    Bitcoinin zararı felan yok. Aslında iyi oldu. Dünya üzerinde hükümetler seçim kazanmak için ekonomik kriz çıkarır ve seni, beni herkesi fakirleşririr ve sonuç? Düzelteceğiz der ama vaatler tutulmaz. ABD'de olan buydu yıllarca engel koymaya çalıştılar sonra kabullendiler. Herkes kabul edecek.

• Kriptolar abd nin dünyayı şekillendirmek için kullandığı bir enstrüman. Vazgeçmez bundan.

Şimdi kriptolar sayesinde kendi borsaları kapanınca istediği gibi indiriyor çıkartıyor. Faiz indirimini öteliyor. Görünenden çok daha fazlası yani kriptolar.

• ABD engel koymaya çalıştı yersen :)) abd engellemek istediğini engeller basına açıklama yapmaz zaten ,tam tersi doldur boşalt parası hükümetlerin parası buralarda zaman zaman dolaşıma geçiyor ,örnek şuan gibi hepsi birden yükseldi.

• Nasıl yasaklanacak? Teknik olarak soruyorum.

Borsaları kapatabilirsiniz ama bitcoin'i teknik olarak yasaklayamazsınız.

Zaten bu yüzden bu teknoloji devrim gibi. Üretilmesi ve cüzdandan cüzdana transferi yasaklanamaz.

Dünya'da birkaç bilgisayar açık olduğu sürece varolmaya devam edecektir

Yasaklansın demek çok komik oluyor. Rivayete göre darbe olunca generaller enflasyon yasaklansın demiş aynı hesap :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.