Şimdi Ara

Bitcoin Hakkında Her Şey [ANA KONU] (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
887
Cevap
150
Favori
90.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 30000 TL bütçe var mining işine girmek avantajlı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

30000 TL bütçe var mining işine girmek avantajlı olur mu?

kimse cevap vermemiş ben veriyim bence 30.000 bu işe yatırıpta parayı batırma bu işin canlı olduğu zamanlarda kazı yapmış biri olarak söyleyim sana o zamanlar 2,5 - 3 yıl öncesinden bahsediyorum karı güzeldi ama türkiyedeki elektriğin pahalılığı gerekse ekran kartlarının pahalı oluşu vede mining makinelerinin yayğınlaşmasıyla bir çok arkadaşımız büyük zararlar etti kimisi makine kurup bu işe girdi kimisi direk bitcoin satın alarak girdi şahsen ben 6 tane ekran kartı yaktım bu işde 1 powersuply 1 de anakart hepside zamanının baba parçalarıydı en son harcadığım elektrik parasına çok yakın bir karı bırakınca ben bu işi bıraktım bir çok arkadaşımda elindekini kaybedince bıraktı ve donanımlarını yarı yarıya kimisi 3 de 1 fiyatına sattı ben bıraktığımda 1 btc 880 liralara kadar geriledi bugün baktım 4100 tl gibi bir rakam gördüm benim şahsi düşüncem bu işden uzak dur bu işde 1 dk da zenginde olursun 1 dk da batarsında parana yazık ha çok zenginsindir 30 bin lirayı bu işe yatırıp unutursun 20 - 30 yıl sonra bozdururum diyorsan o zaman başka

• quote:

Orijinalden alıntı: sorix

quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

30000 TL bütçe var mining işine girmek avantajlı olur mu?

kimse cevap vermemiş ben veriyim bence 30.000 bu işe yatırıpta parayı batırma bu işin canlı olduğu zamanlarda kazı yapmış biri olarak söyleyim sana o zamanlar 2,5 - 3 yıl öncesinden bahsediyorum karı güzeldi ama türkiyedeki elektriğin pahalılığı gerekse ekran kartlarının pahalı oluşu vede mining makinelerinin yayğınlaşmasıyla bir çok arkadaşımız büyük zararlar etti kimisi makine kurup bu işe girdi kimisi direk bitcoin satın alarak girdi şahsen ben 6 tane ekran kartı yaktım bu işde 1 powersuply 1 de anakart hepside zamanının baba parçalarıydı en son harcadığım elektrik parasına çok yakın bir karı bırakınca ben bu işi bıraktım bir çok arkadaşımda elindekini kaybedince bıraktı ve donanımlarını yarı yarıya kimisi 3 de 1 fiyatına sattı ben bıraktığımda 1 btc 880 liralara kadar geriledi bugün baktım 4100 tl gibi bir rakam gördüm benim şahsi düşüncem bu işden uzak dur bu işde 1 dk da zenginde olursun 1 dk da batarsında parana yazık ha çok zenginsindir 30 bin lirayı bu işe yatırıp unutursun 20 - 30 yıl sonra bozdururum diyorsan o zaman başka

O fiyattan 600-700 ₺ birden düştü bugün. İnsan şaşırıyor.

• Şaşılacak bi şey yok hocam bazı kimseler sürekli al sat yaparak kademeli şekilde btc fiyatını arttırıyorlar daha küçük yatırımcılarda hazır artışa geçerken bende alır yüksekten satarım diyor bu esnada sürekli alım yapan elemanlar sürekli düşükbi fiyatdan satarak senin pahalıya aldığın btc yi düşük fiyata satmana sebep oluyor bunu genelde koordineli toplanıp her coinde yapıyolardı önceden milleti baya tükettiler böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorix -- 5 Ocak 2017; 21:40:4 >
  • quote:

Şaşılacak bi şey yok hocam bazı kimseler sürekli al sat yaparak kademeli şekilde btc fiyatını arttırıyorlar daha küçük yatırımcılarda hazır artışa geçerken bende alır yüksekten satarım diyor bu esnada sürekli alım yapan elemanlar sürekli düşükbi fiyatdan satarak senin pahalıya aldığın btc yi düşük fiyata satmana sebep oluyor bunu genelde koordineli toplanıp her coinde yapıyolardı önceden milleti baya tükettiler böyle

Bunu 1dolar oldugunda dediler 10dolar oldugundada 100oldugundada ve suan 1000i gørduk gene aynisini diyorsunuz? Bi kac sene sonra 10.000dolar olacak gene aynisini diyeceksin. Peki ben bugun 1000dolardan alsam 3-4sene beklesem , ve 10bin dolara satsam. Benim ne zararim olacak?

1ayda kimse zengin olamaz. Bu ise uzun vadeli bakacaksin

• quote:

Orijinalden alıntı: AkatooS86

quote:

Şaşılacak bi şey yok hocam bazı kimseler sürekli al sat yaparak kademeli şekilde btc fiyatını arttırıyorlar daha küçük yatırımcılarda hazır artışa geçerken bende alır yüksekten satarım diyor bu esnada sürekli alım yapan elemanlar sürekli düşükbi fiyatdan satarak senin pahalıya aldığın btc yi düşük fiyata satmana sebep oluyor bunu genelde koordineli toplanıp her coinde yapıyolardı önceden milleti baya tükettiler böyle

Bunu 1dolar oldugunda dediler 10dolar oldugundada 100oldugundada ve suan 1000i gørduk gene aynisini diyorsunuz? Bi kac sene sonra 10.000dolar olacak gene aynisini diyeceksin. Peki ben bugun 1000dolardan alsam 3-4sene beklesem , ve 10bin dolara satsam. Benim ne zararim olacak?

1ayda kimse zengin olamaz. Bu ise uzun vadeli bakacaksin

1000$ dan alıp 3 sene sonra 10.000$ olacağı garantiyse hiç durma yarın al. Benim bu işlerden zengin olan 1 tane arkadaşım yok ama sıfırı tüketen zarar eden çok tanıdığım var biz bu işe girdiğimizde kimse bize bu işin riskleri şunlar şunlardır piyasayı elinde tutan büyük para babaları vardır demedi. Bu senin dediğin 1$ yüzüne bakan olmadı şimdi 1000$ oldu dediğin masalı çok dinledik hatta litecoin ilk çıktı o zamanda atnı terane çok söylendi çoğu arkadaşım btc nin yanında ltc artacak diye baya bir topladı bu dediğimin üstünden 3 yıl geçti eee hani 1000$ lar o zamanda gazoz kapağı ediyordu şimdide gazoz kapağı ediyor bu iş risktir kazananı azdır kaybedeni çoktur tabi seçim sizin

• sorix kullanıcısına yanıt
    Bitcoinun fiyati son 8senedir artarken senin arkadaslarin nasil zarar etti onu aklim almiyor?? Litecoin filan demiyorum onlar bitcoinun yandan yemisi.

Ben bitcoinu diyorum.

Bitcoinu uzun vadeli tutan herzaman para kazanmistir
  • quote:

Orijinalden alıntı: AkatooS86

Bitcoinun fiyati son 8senedir artarken senin arkadaslarin nasil zarar etti onu aklim almiyor?? Litecoin filan demiyorum onlar bitcoinun yandan yemisi.

Ben bitcoinu diyorum.

Bitcoinu uzun vadeli tutan herzaman para kazanmistir

Arkadaşım bitcoint sürekli artmıyor anlık sürekli dalgalanıyor atıyorum adam 4300 tl den 0.001 btc alıyor bilmeyenlerde btc artıyor diyor bundan sonra ne oluyor bi dalgalanma hoop 700 tl ye düşüyor sonra tekrar çıkıyor 3000 tl ye bu dediğim olayı o kadar kombine saniyeler içinde yapan ekipler var ufak çapta arada 1 2 al sat yaptırıyorlar yükseltip yükseltip bir anda birden fiyatı dibe çekiyorlar sende yüksekten aldığın coini ya yazarına bozdurmak zorunda kalıyorsun yada tutuyorsun tekrar yükselsinde bozdurum diye benim elimde bir miktar btc var aldığımda btc 1800 lerdeydi bir anda bi düşürdüler 700 tl ye uzun süre bu civarda süründü çoğu kişi lanet olsun diyip elindekini sattı kurtuldu benim cüzdanda hala duruyor bu işde para kazanıcam gözüyle bakarsan yanılırsın en basiti sana şöyle diyim btc borsalarından birisi birden milletin btc lerini aldı ortadan kayboldu çok büyük vurgun yaptı millet çok zarar etti bunu şikayet edeceğin bir kurum yok milletin btc ye olan güveni kayboldu o sıra btc 2000 küsürlerden 1200 tl lere çakıldı sözün özü btc nin mazisini biraz araştırırsan yükselip yükselip çakılıyor borsa ne kadar güvenliyse btc de o kadar güvenli

• sorix kullanıcısına yanıt
    Bu ise sabir lazim kardesim. Uzun vadede herzaman kazandirir. Bitcoinde soygun yapan kisi suan hapiste sürünüyor. Coinlerde geri ødendi . Zaten uzmanlar bunu herzaman der. Dokunmiyacaginiz bi para yatirin. Yok bugun yatirim 10gun sonra cekerim dersen bu ise hic girme. Bu is uzun bir kosu. Bitcoin icin acayip yatirimlar yapiliyor. Microsoft, starbucks gibi binlerce firma artik bu parabirimini kabul ediyor. Blockchain altyapisi zaten bugunlerde butun bankalarin dahil olmak isteyen sistemlerden biri.

Bu arada ben bitcoinlarimi søyle bir alete sakliyorum. Kimse calamaz benden. O konuda rahattim .
  •  Bitcoin Hakkında Her Şey [ANA KONU]
  • ilk sayfada ve son sayfalarda yok.

1-yerli site var mı alım için güvenilir.

çok güvenilir yabancı site de kabul.

2-bunu diyelimki şimdi satır aldım, üç ay sonra bilgisayarıma yedekleyebilir miyim?

dursun flash bellekte öylece diyebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuyuduzu

ilk sayfada ve son sayfalarda yok.

1-yerli site var mı alım için güvenilir.

çok güvenilir yabancı site de kabul.

2-bunu diyelimki şimdi satır aldım, üç ay sonra bilgisayarıma yedekleyebilir miyim?

dursun flash bellekte öylece diyebilir miyim?

Yerli sitemiz vardır. BİTKAPİTAL.

Diğer soruna gelirsek istediğin zaman istediğin yerde yedekleyebilirsin/saklayabilirsin. Ama 3 ayı anlamadım. İlk kullanışta her ihtimale karşı hemen yedeklemen gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YolumBilgelik -- 7 Ocak 2017; 14:16:7 >
  • cevabımı aldım. Örnek olarak 3 ay demiştim. Teşekkürler.
  • 0.38 btc var elimde satılık lazım olan pm atabilir.
  • 450tl lik bitcoin lazım komisyonsuz şekilde nerden alabilirim ? forumdan satan varsa pm ile ulasabilir
  • bitcoin forumu escrowlardan alabilirsin.
  • arkadaşlar şahıstan değil de, bir siteden kredi kartıyla almak istiyorm.

BTC TURK sağlam mı_? BTC Turkten mi KRAKEN den mi alıyım ne diyorsunuz?
  • 1042 dolar olu düşebilir ama sonuç itibariyle uzun vadede yükseliyor,

lite cüzdan edinip arada alarak oradaki adrese gönderirseniz ilerde iyi bir yatırım olur. on bin dolar olma potansiyelide var 100 dolar olma potansiyelide var. riskli az para ile girilmeli.
  • AkatooS86 kullanıcısına yanıt
    Hocam memnunmusun bu üründen? Ben Nano S olanini düsünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bitcoin ile alışveriş yapmam lazım tavsiyesi olan?
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.