Şimdi Ara

'Bitcoin bir para birimi değildir!'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

New York Federal Rezerv Bankası’nın gelecekteki başkanı John Williams: “Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, ‘para biriminin ne olması gerektiği’ konusundaki temel testleri geçemeyeceğinden, ABD dolarının yerini alamaz.” dedi. Bir para biriminin, “temelde değer deposuna sahip olması gerektiğini” belirten Williams, kripto para birimlerinin yatırımcıyı yanıltabileceğini, söylüyor. 

Şu anda San Francisco Federal Rezerv Bankası’nın başkanı olan John Williams, kripto paralara karşı şüpheci bir duruş sergileyerek, her defasında, kripto para birimlerinin, kâğıt paraların yerini tutamayacağını belirtiyor.

Williams, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin “kurumsal düzenleme sorunlarının” olduğunu söyledi ve dolandırıcılık, kara para aklama ve terör finansmanı gibi problemlerinin de olduğunu ekledi.  

Kripto para birimlerinin istikrarsız bir grafik çizdiğine de dikkat çeken John Williams, güvenli bir ödeme aracı olmadıklarının da altını çizdi.  

• Para dediğin şey senin ona genel kitle olarak verdiğin değer karşılığıdır. 6 sıfır atılmadan önceki milyonluk paralar nasıl şimdi kabul görmüyorsa sadece koleksiyon değeri varsa (o da koleksiyon yapan toplumun verdiği değerdir) günümüzdeki mevcut para birimleri, sistemleri de genel toplumun verdiği değerdir bir zaman sonra bunlara verilen bu değerler de değişecektir.

Lidyalılardan önce takas yöntemi vardı 1 tavuğa 10 kg pirinç misali alış veriş yapılıyordu. Nasıl ki günümüzde bizim belirlediğimiz, üzerindeki miktarı bizim yazdığımız, bizim karşılık olarak belirlediğimiz sistemler, para birimleri geçerliyse gelecektede sanal paralar dijital karşılık değeri olacaktır. Banknot vs zaten ilerleyen zamanda kullanımda olmayacak, günümüzdeki para birimleri gerekirse şuan sanal dediğiniz bitcoin gibi dijital para olacak.

Bu işin en sonunda da (artık 500 olur 1000 yıl olur) bütün para birimleri tek bir çatı altında toplanarak kredi, unit, birim vb olacak. Örn bütün dünyada bir ekmek 0.001 kredi, bir x marka model araç 4000 kredi gibi.
  • Kağıt parçalarına para dersen para olur. Yarın banka ben bunları tanımıyorum derse elindeki milyarlar çöp olur. Para dediğin altın olur gümüş olur . Belli karşılığı var. Kağıt parçalarına 10 yaz 10 olsun 100 yaz 100 olsun. Kağıt paralar zaten sanal para.

• Bunun gibilerinin agzinq btc damgaki kurekle vurmak lazim.

Batida bilmedigi icin degildw daha cok manipulasyon amacli cahil gecinen coktur..

Adi akcoin karacoin bilmem ama finansin gelecekteko realitesidir kripto paralar.

Buna karsi cikanlar tarihin tozlu ve bol kagit parali sayfalarinda kendine fazlaca yer bulabilir..

En ufak ic savas develuasyon enflasyonda 1 adetiyle ekmek aldigimiz kagitlarin kilosuyla un alamiyoruz.

O para btc olsa ayni durum soz kknusu olabilir mi.

Btc buyuk devletindwn kucuguje kadar mevcut durumdakindwn fazlaca avantajlar sunmakta ama ozellikle jucuk devletlere.

Bir bakiyorsunuz tersine gitmeye yeminliymis gibi en fazka karsi duranlarda kucuk devletler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Para dediğin şey senin ona genel kitle olarak verdiğin değer karşılığıdır. 6 sıfır atılmadan önceki milyonluk paralar nasıl şimdi kabul görmüyorsa sadece koleksiyon değeri varsa (o da koleksiyon yapan toplumun verdiği değerdir) günümüzdeki mevcut para birimleri, sistemleri de genel toplumun verdiği değerdir bir zaman sonra bunlara verilen bu değerler de değişecektir.

Lidyalılardan önce takas yöntemi vardı 1 tavuğa 10 kg pirinç misali alış veriş yapılıyordu. Nasıl ki günümüzde bizim belirlediğimiz, üzerindeki miktarı bizim yazdığımız, bizim karşılık olarak belirlediğimiz sistemler, para birimleri geçerliyse gelecektede sanal paralar dijital karşılık değeri olacaktır. Banknot vs zaten ilerleyen zamanda kullanımda olmayacak, günümüzdeki para birimleri gerekirse şuan sanal dediğiniz bitcoin gibi dijital para olacak.

Bu işin en sonunda da (artık 500 olur 1000 yıl olur) bütün para birimleri tek bir çatı altında toplanarak kredi, unit, birim vb olacak. Örn bütün dünyada bir ekmek 0.001 kredi, bir x marka model araç 4000 kredi gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kağıt paraların karşılığı altın olarak rezervlidir. Yani kağıt paralar değersiz değildir. Yani genel kitlenin kattığı değer felan gibi saçma şeylerle kendinizi avutmayın. Kripto paraların karşılığı varmı? Yok. Ben değer katıyorum. Sen kimsin? Sarı çizmeli mehmet ağa :))

• altından başka para birimi yoktur

bankacılık sistemleri ellerinde olmayan parayı kredi vererek onun üzerinden kar etme amacını gütmektedirler

sanallaşma bankacılara yarar. aslında kullandığınız kredi kartları falan hep sanal paradır. kripto para bu sanallığın değişik versiyonudur

altınsa elinde tutana yarar

ademden beri altın altındır

dünyada petrol ve gaz biterse dolarında işi biter ama altın devamlı değerini koruyan yegane metadır
  • quote:

Orijinalden alıntı: kumdaoyna

Kağıt paraların karşılığı altın olarak rezervlidir. Yani kağıt paralar değersiz değildir. Yani genel kitlenin kattığı değer felan gibi saçma şeylerle kendinizi avutmayın. Kripto paraların karşılığı varmı? Yok. Ben değer katıyorum. Sen kimsin? Sarı çizmeli mehmet ağa :))

Kağıt paraların değeri altın olarak rezervli demek.
    'Bitcoin bir para birimi değildir!'

• orientem kullanıcısına yanıt
    Anladık kripto paralara para kaptırmışsın stres altındasın. Ama eğer bilmiyorsan araştır canım kardeşim. Her ülkenin merkez bankasında altın rezervi vardır. Bu altın rezervleri de kendi para birimlerinin karşılığıdır. Seninle laf dalaşına girecek değilim. Sen kripto para goygoyuna devam et...
  • Krito paralara karşı çıkılmıyor aksine gelecekte hepimiz kullanacağız ancak ne yazık ki sahibinin kim olduğunu bilmediğin bir parayı tanıman ve buna güvenip işleme açmak o kadar kolay değil,her ülke kendi kripto parasını çıkarır yoksa bu iş başa çıkılacak gibi olmaz mali açıdan güçlü şirketler sanal paralarını çıkarsınlar o zaman mutlaka ülkeler arası bir düzen içinde sistem kurulacaktır,Ayrıca piyasada dönen paranın karşılığı ne kadarı altın,gümüş,bronz bilmem az veya çok karşılığı mutlaka var.

• dolar ve euro da zaten kaçakçılık için kullanılmıyordu hiç. sayesinde bilgilendik sağolsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu da Bitcoini devletlerin kafasına göre karşılıksız bastığı kağıt paralardan daha değerli kılıyor haliyle
  • Kripto para birimini savunuyorum ama doların değeri nedir? Doların reel bir değerinin olması için basılan her dolar karşılığında hazineye altın konması gerekir.

Dolar, bu haliyle karşılıksız basılan kağıt parçası oluyor...

• quote:

Anladık kripto paralara para kaptırmışsın stres altındasın. Ama eğer bilmiyorsan araştır canım kardeşim. Her ülkenin merkez bankasında altın rezervi vardır. Bu altın rezervleri de kendi para birimlerinin karşılığıdır. Seninle laf dalaşına girecek değilim. Sen kripto para goygoyuna devam et...
    Sorun şu ki o rezervler senin elindeki paranın karşılığı değil. Bretton Woods sistemini ve 1971'deki akıbetini bilen elimdeki paranın karşılığı var demez.
  • kumdaoyna kullanıcısına yanıt
    evet yüz yıl öncesinde olsaydık dediğiniz doğru olabilirdi.
    Yani kağıt para karşılığında altın vardı savı.
    Ama çook çok uzun yıllardır böyle birşey yok. Bilginiz epeyce eski kalmış.

Bu kuralı en uzun çalıştıran ülkelerden biri ABD idi, bu sebeple zaten bütün ülkelerde reserv para birimi oldu.
    ama abd dahil hiçbir ülke altına ya da başka birşeye dayalı para basmıyor artık.
    zaten basılı paranında pek önemi yok. bankalardaki hesaplarda görünen paranın toplamı basılı olan kağıt paradan onlarca defa daha yüksek.
    Yani ne demek, dolar da sanal para :)
  • kendisine sorsalar ya ne zaman btc alımı yapacakmış.manipüle ederek kaça kadar düşürüp alımlara başlayacakmış? tam boğa piyasasına girdi ya bende bekliyodum kim çomak sokacak diye.

• kumdaoyna kullanıcısına yanıt
    Her ülkenin merkez bankasında altın rezervi vardır. Bu altın rezervleri de kendi para birimlerinin karşılığıdır.

Amerika bu dediğiniz olayı çoktan bıraktı bilginiz olsun.Artık bastığın paranın bankada bir altın karşılığı yok. Yani karşılıksız para basıyor.
  • Evet haklısınız, Amerika yıllar önce altın rezervi yapmayı bırakmıştır. Lakin bu durum kağıt paraların güvencesi olmadığı anlamına gelmez. Ayrıca abd dışında ben hiçbir ülkenin rezerv yapmayı bıraktığını duymadım. Avrupa birliği dahil bütün ülkeler altın rezevi yapmaktadır. Velevki diğer ülkeler de altın rezervi yapmayı bıraksa bile, sonuçta basılan paraların güvencesi para birimine ait ülkedir. Sanal paraların güvencesi ne? Yok. Bu kadar basit. Yarın öbür gün elinde biriktirdiğin binlerce sanal para, sistem çökse, ot olsa, bok olsa bitti gitti. karşılığı varmı? güvencesi varmı? YOK.

Ayrıca amerikanın altın rezervi yapmaması başına çok büyük işler açacak ama bu konu bizim konumuz değil. Çin deli gibi dolar rezervi yapıyor. Elbet vardır bir sebebi. :)
  • quote:

Kağıt paraların karşılığı altın olarak rezervlidir. Yani kağıt paralar değersiz değildir. Yani genel kitlenin kattığı değer felan gibi saçma şeylerle kendinizi avutmayın. Kripto paraların karşılığı varmı? Yok. Ben değer katıyorum. Sen kimsin? Sarı çizmeli mehmet ağa :))

1960'da mı yaşıyorsunuz hala? Günaydın, mağara çok soğuk muydu ya da? Sizin bu söylediğinizi herifçioğlunun halledeli çok oldu. Merhaba merhaba, çay?
  • Harddiskime ulaşan birinin tüm paramı ruhum duymadan emebileceğe bir sisteme ben güvenemem. Açıkçası bankalar benim için daha güvenilir. Saadet zincirinde iyi eğlenceler, vurgunu yapan yaptı yüzlerce discord ve reddit kanalına girip takip yapıp zengin olacağını düşünen açların oyun alanı artık. Ne yaptığınızda umrumda değil fakat güvenilir bir sistem olsaydı tabikide kullanırdım. Ayrıca telefon hafizasina isteyen apl veya pc hafizasina chrome extensionlari bile erisebiliyor. Yani biri gerçekten ulaşmak istese ulaşır ruhunuz duymaz. Çok kaliteli virüsler ve trojanler var. Ayrıca psikopat gibi crytp usb ile gezemem teşekkürler.

• orientem kullanıcısına yanıt
    Bu konu hakkında bilginiz var ise öğrenmek isteriz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.