Şimdi Ara

Bisiklet Almak İsteyenler İçeri... (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.090
Cevap
11
Favori
87.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şimdilik bana yetiyo..

Teknik Özellikler
    Kadro YÜKSEK DAYANIMLI ÇELİK SÜSPANSİYONLU
    Maşa SÜSPANSİYON "HL-ZOOM" 1.1/8"
    Jant 26X559/19 XLC ÇİFT KAT ALÜMİNYUM SİYAH 36H
    Lastik 26X1.95 53-559 SİYAH
    Vites SHIMANO TOURNEY SERIES - 21 VİTES
    Fren ÖN: MEKANİK DİSK SACCON -RDM 2.0 + ROTOR 160mm ARKA: V-Fren ALÜMİNYUM
    Sele SELLE ROYAL 6014 SİYAH

• quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Asfalttan inmeyeceksen kendi kullandığım Bianchi SLR 100'ü tavsiye ederim. Şehir içi gezintileri için ideal, fiyatına göre hafif bir bisiklet olduğu için yormaz..

Hocam slr 100 ün tutuş yerleri biraz asağıda gibi geldi (direksiyon mu deniyor ne deniyor bilmiyorum) daha ''normal'' bir bisiklet bakıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet gökgöz

quote:

Asfalttan inmeyeceksen kendi kullandığım Bianchi SLR 100'ü tavsiye ederim. Şehir içi gezintileri için ideal, fiyatına göre hafif bir bisiklet olduğu için yormaz..

Hocam slr 100 ün tutuş yerleri biraz asağıda gibi geldi (direksiyon mu deniyor ne deniyor bilmiyorum) daha ''normal'' bir bisiklet bakıyorum

Gidon deniyor. Alyanla ayarlanıyor, istersen 90 derece dikerim bile. Tabi tercih senin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Gidon deniyor. Alyanla ayarlanıyor, istersen 90 derece dikerim bile. Tabi tercih senin..

Türkiyedeki çoğu asfat yolun toprak yoldan beter olduğunu da göz önünde bulundurmak lazım bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

quote:

quote:

quote:

Türkiyedeki çoğu asfat yolun toprak yoldan beter olduğunu da göz önünde bulundurmak lazım bence

Tabi ki, alacak kişi çevresindeki yolların durumuna göre değerlendirmeli..

• bence ghost markalı bisikletlere göz atmalısın. kaliteli sağlam bisikletler dış görünüş şekil olarakta on numara olduğunu düşünüyorum
    örneğinhttp://www.bisikletcim.com/urun/ghost-cross-1300-28-.aspx
    Kadro : Cross 7005 Alloy PG
    Maşa : Suntour SF10 - Nex LO 63mm
    Çatal Yatağı : Rıtchey
    Gidon : Ghost Low Rızer Lıght 660mm 31,8mm
    Sele - Sele Borusu : Ghost VL 3165 Ghost Lıght SP620 27,2mm
    Arka Değiştirici : Shimano Acera 8 - Speed
    Ön Değiştirici : Shimano
    Vites Kolu : Altus STI
    Fren Kolu : Altus STI
    Orta Mil : Shimano BBUN - 26
    Krank Takımı : Shimano FCM 171 48 - 38 - 28
    Fren : Shimano V -Brake
    Lastik : Schwalbe 28" Smart Sam Sport
    Jant : Alex ACE 18
    Göbek : Shimano
    Arka Dişli : Shimano 11 - 30
    Ağırlık : 12,70 kg

• Kron'un modellerine bakmadan karar vermeyin derim açıkçası.Bugün sirkecide bakma fırsatım oldu gerçektende çok kaliteli ve tasarımı mükemmel modelleri var.Bisikletlerin BMW'si diyebilirim yani :)

Sonuçta Ankara'dan Japonya'ya 11 ayda giden Gürkan GENÇ'in bisikletinin markasıda KRON XC4000 ve 7 yıl sürecek olan yeni dünya turu gezisinde KRON özel üretim yapıyormuş kendisine.
  • Arkadaşlar İzmir'de oturuyorum ve genellikle spor amaçlı bisiklet almak istiyorum.800 tl ye kadar çıkabilirim.Bir kere olsun tam olsun dıye dusunuyorum ve uzun ömürlük ve aynı zamanda hafif beni fazla yormayacak sık arızalanmayacak bir bisiklet istiyorum.Forumu okudum ve genellikle Kron,Carraro ve Sedona modelleri tavsiye ediliyor.İnternetten Carraro'nun şu modelini beğendimhttp://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=8 ne dersiniz?
  • Kısmet olursa Kron XC 250 'e karar verdim. :)
  • kron xc 500 mechanic için ne diyorsun?
  • 25" Trek FX 7.2 arıyorum. Bir kaç yere sordum ama bulamadım. Bilen, gören var mı?
  • arkadaşlar bende 2008 model bisan nuance var yok böyle bisiklet her yeri sakat 150 Tl ye almıştım şimdi ikinci ele vermeyi düşünüyorum salcano ng650 hoşuma gidiyor iyi bir tercih olur mu şehirde her türlü yollara gdiriyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: erknscma

Arkadaşlar İzmir'de oturuyorum ve genellikle spor amaçlı bisiklet almak istiyorum.800 tl ye kadar çıkabilirim.Bir kere olsun tam olsun dıye dusunuyorum ve uzun ömürlük ve aynı zamanda hafif beni fazla yormayacak sık arızalanmayacak bir bisiklet istiyorum.Forumu okudum ve genellikle Kron,Carraro ve Sedona modelleri tavsiye ediliyor.İnternetten Carraro'nun şu modelini beğendimhttp://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=8 ne dersiniz?

Henüz almadıysan mekanik disk frenli bisikletlerden uzak durmanı tavsiye ederim. Kullanan birçok arkadaş sık sık ayar yapmak zorunda kaldıklarından epey bi şikayetçilerdi. Genel yorumlara göre iyiden kötüye hidrolik disk, v, mekanik disk fren olarak sıralanıyor bu sistemler. İmkânınız varsa hidrolik disk frene sahip bir model alın, yoksa v fren sağlam ve hafif kadro bir bisiklet alın. Maşa kesinlikle kilitlenebilmeli. 800 liraya kadar çıkabiliyorsanız benim bizzat kullandığım salcano astro 212 hd'yi incelemenizi öneririm. Peşinde 800'ün altına rahatlıkla bulabilirsiniz. Bisiklet profları bu bisikletin kaliteli olup olmadığını daha iyi bilir tabii ki...(bu arada benim aldığım modelde fabrika çıkışlı olarak maşa kilidi maşa üzerinden elle değil, vites kolu yanından hidrolik olarak tek tuşla ayarlamalı olarak geldi. Yani "SUNTOUR XCM V3 MLO" yerine "SUNTOUR XCM V3 HRL" vardı. Bu modelden almak isteyen arkadaşlar varsa bisiklet renklerine bakarken bir kontrol etsinler bakalım. Belki onlara da öyle denk gelir...

• hem köy yollarında gezmek hem hız yapmak istiyorum yol mu alayım mtb mi bi trülü karar veremiyorum
  • Köy yolları asfaltsa yol bisikleti al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Köy yolları asfaltsa yol bisikleti al.

mesela bayırdan aşağı inerken yol frenleri ne kadar işe yarar zayıf görünüyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: hærun

quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Köy yolları asfaltsa yol bisikleti al.

mesela bayırdan aşağı inerken yol frenleri ne kadar işe yarar zayıf görünüyorlar

Bayır aşağı hızlı gidince hidrolik diskler bile yeterli olmuyor. 50 Km/h ile bayır aşağı gidip ani fren yapma olayı zaten yok. Ya arka teker yana doğru kayacak ya da 5 takla atacaksınız öne doğru. 40 km/h sınırını aşmadan yavaş yavaş güvenli bir şekilde gidelim yollarımızda
  • carraro 419 en uygun nerden alabiliyorum.istanbul da sirkeci varmı? kron cok vardı gormustum carraro varmıydı hatırlamıyorum.
    star bisiklet 600liraya veriyor.
    birde kron var.tip olarka kron daha güzel duruyor sizde kron xc500 alsam yoksa carraro419 mu?
  • Selam arkadaşlar.
    öncelikle bu güzel paylaşımlı başlık için teşekkürler.
    Benim oğlana bi bisiklet almayı düşünüyorum.
    8-12 yaş 200-250 tl civarı önerebilecğiniz marka yada güvenilir bi satış sitesi varmı.
  • 150 liraya bisiklet satan var mı bu sene?
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.