Şimdi Ara

Bir müslüman olarak ateistlerin cehenneme gitmesini istemiyorum (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
0
Favori
4.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rebellion

quote:

Orijinalden alıntı: stroma44

quote:

Orijinalden alıntı: RealW

quote:

quote:

quote:

Dostum Allah'ın var olduğunu bilsek neden itaat etmeyelim?

Ben anlamadım arkadaş bir karar verin artık. Bazı ateistler Allah'ın varlığını kabul edermiş gibi yorum yapıyor. Bazısı Allah'ın var olduğuna bile inanmıyor. Herhalde onlar ateist değil gerçek ateist sensin. Ee o zaman arkadaşın yaptığı yorumda bir yanlışlık yok mu ? Olmayan bir cehennemden niye şüphesi olsun. Tabii öyle değilde onlara göre öyle. Akıl verilmiş mantık verilmiş. Ateist iken müslüman olanlara bakabilirsin. Nasıl müslüman olmuşlar ?

Ya sen yanlış anladın ya da ben yanlış anlattım. Ben ateist değilim sadece dinlerin doğru olmadığını düşünüyorum. Allah'a inanmıyorum derken müslümanların var olduğunu söylediği Allah'a inanmıyorum. Cehennemle ilgili yorumumda da cehenneme inandığımı falan belirtmedim. Sadece saçmalığa dikkat çekmek istedim.

Hangi Tanrıya inanıyorsun ? Dikkat edersen tanrı dedim. Çünkü Allah tektir, sadece tek olan yaratıcımıza kendi isimleriyle söyleriz.

Bu konuda düşüncelerim karışık tanrı vardır ya da yoktur bilemeyiz ya da bir tanrı vardır her şeyi yaratmıştır elini eteğini çekmiştir. Bu da biraz saçma geliyo bana ama dediğim gibi karışık bu konuda düşüncelerim ama emin olduğum şey bir yaratıcı varsa kitaplarla iletişime geçmez. Tüm evreni yaratıp insanlara kitap gönderecek gönderdiği kitapta da kafirlerle ağız dalaşı yapacak, beddua edecek, sözde kıyamete kadar rehber edeceği kitapta peygamberin eşlerinden bahsedecek kadar küçülen bir tanrı olacağını düşünmüyorum.

Peki sizce nasıl iletişime geçecekti. Zamanına göre yeterince insan üstü akıl ile inmiş bir Kuran var. Üniversite kıvamına gelen bir inanç var sıra mezun olmakta. Bizim yaradılışımın kavrayabileceği şekilde bu kitap nail olmuş. Akılları yıldırım gibi düşse idi özgür irade ne olacaktı. İslamın 7den yetmişe anlamına bakın. Allaha teslim olmaktır. Kimsenin yaradıcısı farklı değil. Tevhidi emreder.
    Ali imran suresini anlamı ile baştan sona okuyun derim.

Mesela sürekli peygamber gönderebilirdi. Böylece kuran hakkında tüm tartışmaların önüne geçerdi.

Bir müslüman olarak ateistlerin cehenneme gitmesini istemiyorum

Ama bunları yapana sonsuz merhamet sahibi demek pek mantıklı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stroma44 -- 6 Şubat 2016; 20:38:14 >
  • Müslümanken ben de ateistlerin cehenneme gitmesini istemiyordum, hatta mantıksız geliyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: P. Alemdar

quote:

Orijinalden alıntı: Kara Ay

Müslümanken ben de ateistlerin cehenneme gitmesini istemiyordum, hatta mantıksız geliyordu.

Mürted.

Eh, yakaladığın yerde öldürürsün artık.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tarihçi

quote:

quote:

Müslümanken ben de ateistlerin cehenneme gitmesini istemiyordum, hatta mantıksız geliyordu.

Mürted.

Yok biz yaşatma taraftarıyız.

Güzelmiş o halde.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Mürted.

Güzelmiş o halde.

Ama lütfen tarihçi senin bunları biliyor olman gerekiyor.Biz Müslümanlar, önümüzde diz çökmüş düşmanlarımıza dahi merhamet ediyoruz, TARİH bunun sayısız örneğiyle doludur. İslam ordularının girdikleri yerlerde herhangi bir yıkım kıyım katliam talan örneği gösteremezsin, belki ucundan kıyısından emevilerden birşeyler dersin ama yine batılılara yetişemediler. Oysa bugün devir onların devri, onlar aynı nezaketi gösteriyorlarmı? Hayır onlar direkt katlediyorlar..ama batı süper modern cağdaş oleyyy.

Sen öyle diyorsan öyledir tabi, öldürmemişlerdir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Mürted.

Güzelmiş o halde.

Ama lütfen tarihçi senin bunları biliyor olman gerekiyor.Biz Müslümanlar, önümüzde diz çökmüş düşmanlarımıza dahi merhamet ediyoruz, TARİH bunun sayısız örneğiyle doludur. İslam ordularının girdikleri yerlerde herhangi bir yıkım kıyım katliam talan örneği gösteremezsin, belki ucundan kıyısından emevilerden birşeyler dersin ama yine batılılara yetişemediler. Oysa bugün devir onların devri, onlar aynı nezaketi gösteriyorlarmı? Hayır onlar direkt katlediyorlar..ama batı süper modern cağdaş oleyyy.

Sen öyle diyorsan öyledir tabi, öldürmemişlerdir.

Savaşta insanlar ölür.

Müslümanlar şehit olur, kafirler niyazi olur. Keşke olmasa ama olmuş işte.

Neyin kafasını yaşıyorsun bilmiyorum ama, sen haklısın.
  • elini goge acip bizi affet ya rabbim, affet ya mevla diyenlere gecmis olsun o zaman
  • senin isteğinle olsa ohoo
  • quote:

quote:

Ben anlamadım arkadaş bir karar verin artık. Bazı ateistler Allah'ın varlığını kabul edermiş gibi yorum yapıyor.

Bir müslüman olarak ateistlerin cehenneme gitmesini istemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Punk -- 6 Şubat 2016; 23:10:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cowboy12 kullanıcısına yanıt
    Biz bu kadar merhametli isek en merhametli olan Allah ı tahmin bile edemiyorum.

Hiç öyle ışidcilerin, herkesi cehenneme atanların anlattığı gibi olmamalı.

• furandor kullanıcısına yanıt
    Affetmek büyüklüktür.
    Allah Herhangi bir yaratıcı ya inanan veya iyi bir ateist i affetse ne kaybeder.

Aksine bu insanlar affedildiği için mahcup olur. Ahirette seve seve ibadet eder. Teşekkürler eder.

Sende ki nefreti çözemedim.

İyi ki Allah en merhametli.(sözde mi özde mi ölünce anlarız)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEKİN 1881 -- 7 Şubat 2016; 0:22:29 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben anlamadım arkadaş bir karar verin artık. Bazı ateistler Allah'ın varlığını kabul edermiş gibi yorum yapıyor. Bazısı Allah'ın var olduğuna bile inanmıyor. Herhalde onlar ateist değil gerçek ateist sensin. Ee o zaman arkadaşın yaptığı yorumda bir yanlışlık yok mu ? Olmayan bir cehennemden niye şüphesi olsun. Tabii öyle değilde onlara göre öyle. Akıl verilmiş mantık verilmiş. Ateist iken müslüman olanlara bakabilirsin. Nasıl müslüman olmuşlar ?

Ya sen yanlış anladın ya da ben yanlış anlattım. Ben ateist değilim sadece dinlerin doğru olmadığını düşünüyorum. Allah'a inanmıyorum derken müslümanların var olduğunu söylediği Allah'a inanmıyorum. Cehennemle ilgili yorumumda da cehenneme inandığımı falan belirtmedim. Sadece saçmalığa dikkat çekmek istedim.

Hangi Tanrıya inanıyorsun ? Dikkat edersen tanrı dedim. Çünkü Allah tektir, sadece tek olan yaratıcımıza kendi isimleriyle söyleriz.

Bu konuda düşüncelerim karışık tanrı vardır ya da yoktur bilemeyiz ya da bir tanrı vardır her şeyi yaratmıştır elini eteğini çekmiştir. Bu da biraz saçma geliyo bana ama dediğim gibi karışık bu konuda düşüncelerim ama emin olduğum şey bir yaratıcı varsa kitaplarla iletişime geçmez. Tüm evreni yaratıp insanlara kitap gönderecek gönderdiği kitapta da kafirlerle ağız dalaşı yapacak, beddua edecek, sözde kıyamete kadar rehber edeceği kitapta peygamberin eşlerinden bahsedecek kadar küçülen bir tanrı olacağını düşünmüyorum.

Peki sizce nasıl iletişime geçecekti. Zamanına göre yeterince insan üstü akıl ile inmiş bir Kuran var. Üniversite kıvamına gelen bir inanç var sıra mezun olmakta. Bizim yaradılışımın kavrayabileceği şekilde bu kitap nail olmuş. Akılları yıldırım gibi düşse idi özgür irade ne olacaktı. İslamın 7den yetmişe anlamına bakın. Allaha teslim olmaktır. Kimsenin yaradıcısı farklı değil. Tevhidi emreder.
    Ali imran suresini anlamı ile baştan sona okuyun derim.

Nasıl iletişime geçeceğini de biz mi söyleyelim. Bizim Din kültürü hocası şöyle demişti:
    Dünyada ki herkesin aklını toplasak Allah ın aklının yanında Denizde ki 1 damla su gibiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEKİN 1881 -- 7 Şubat 2016; 0:26:39 >
  • @ stroma44

Sevgili dostum, her bir kötülüğü yapıp Allaha dönünce günahlar bağışlanıyor. Nasıl bir sabırdır ki kötülüğe batmış birinin tövbesini edip kabul eden bir kudret var. Sonsuz kere tövbe et Allah bilir ya kabul olur. Ama çoğu kimseye nasip olmaz.

İsrailoğulları, her bir mucizeye rağmen, buzağıyı tanrı edinmişlerdi. Ona rağmen bağışlayan bir Allah var.

Diyanet İşleri

4/NİSÂ-153:
    Kitap ehli, senden kendilerine gökten bir kitap indirmeni istiyorlar. (Buna şaşma!) Mûsâ’dan, bundan daha büyüğünü istemişler ve “Allah’ı bize açıkça göster” demişlerdi. Böylece zulümleri sebebiyle onları yıldırım çarptı. Sonra kendilerine apaçık deliller gelmesinin ardından (tuttular) buzağıyı tanrı edindiler. Biz bunu da affettik ve Mûsâ’ya apaçık bir güç ve yetki verdik.

25/FURKÂN-69: Kıyamet günü onun azabı kat kat artırılır ve horlanmış olarak orada ebedî kalır.

Ama,

25/FURKÂN-70: Ancak tövbe edip de inanan ve salih amel işleyenler başka. Allah işte onların kötülüklerini iyiliklere çevirir. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Salih amel; kişi ve toplum için yararlı, iyi, güzel, faydalı iş ve davranış demektir. Allah’ın rızasını kazanmak için iyi ve güzel bir niyetle yapılan her türlü güzel iş, söz ve davranışlara denir.

5/MÂİDE-74: Hâlâ mı Allah’a tövbe etmezler ve O’ndan bağışlanma istemezler? Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Uzar gider. Bardağın dolu kısmınada bakın siz tövbe ederseniz Allah sonsuz merhamet sahibidir. Böyle bir şans var işte daha ne olsun

Kötülüğün içine batmış, ve sürekli devam eden biri için bunlardan vazgeçmeden tövbe etmeden ölürse azhab vardır. Gerçekten iman etmemek için çok büyük bir iman lazım :) Kötülüğe devam edeceksen senin bileceğin bir iş, Allah ise dininde bunları yasak eder iyiliği emreder, tek kalan şey bu güzel değerleri emreden Yaradıcıya ve kitaba iman etmek. Zaten gerisi gelir.

O resimdeki herşey kötü insanlar için hatta bir kaşık suda bile boğabilirsiniz, ama yaradıcı tövbeyi kabul ediyor işte sonsuz merhamet sahibi, kimse haksız yere biryerlere gitmeyecek gönül isterdiki insanlık nefsine yenik düşmese de cehennemden nasibini almasa, kim ister vazgeç işte.... İman etmek bu değerlerin sahibini dikkate almaktır. Yaradıcıya ihtiyacım yok, bahsetse ne bahsetmese ne, ben iyi biriyim diyen biri de kibrine yenik düşmüştür. Bu kadar delile bu kadar iyiliği emreden kötülüğü yasaklayan ve ezelden ebede tüm peygamberlerinin ortak mesajı Tevhide yönelmemek kibirdir.

Gerekli videoya bakarsanız neden halen peygamber gelmiyor fikir sahibi olabilirsiniz.
    İnanç düzeyi tabiri caizse üniversite kıvamına gelmiştir, bundan sonrası mezuniyet insanlara kalmıştır. İnsanlık yeteri düzeyde algılayabilmektedir bazı değerleri. Özgür irade ile doğruyu yanlışı ayırt edip, geriye kalan bu doğrulardan bahseden Allaha iman etmek kalır. Ama gerçekten inanç konusu kalpte biten birşeydir. Burada ne konuşulursa konuşsun insan kendisinin doktorudur. Kibrini yener, emrolunduğun gibi dosdoğru ol diyene yönelir....

Halen günümüzde Kuranın konuşulabilmesi yeterli bir sebepdir. İftiralarla dolu yerlere bakarsanız hipnozlanmış gibi iftiraya meyillenirsiniz. Defalarca aynı sorular dönence gibi soruluyor. Amaç doğruyu görebilmek değil, şartlı bir şekilde işte islam ve inanç budur diye övünmeye dönüşüyor. Aslında gerekli olan tek şey ön yargıdan uzak olmak. İnsanın doğruyu araması zor birşey değil. Aslında baksalar iftiralar çepeçevre sarmış insanları, biraz gözleri açmak gerekiyor. İnançlı olan sanki aklı kıtmış gibi görülüyor, neden buz dağının görülmeyen kısmına bakmıyor insanlar. Dağı görüp onu benimser yapıdayız, biraz da aşağısına baksak.....

İnsan daha islamı bilmiyor, gözler insanların yaptıklarına çevrilip hemen tescilliyorlar. Müslüman olmak ayrı, müslüman yaşamak ayrı.

@TEKIN corp.

Zamandan ve mekandan ayrılıp da öyle düşünelim ozaman :) Düşünemedim, ama kitap olsa kavrayabileceğim yapıda olsa bu varoluşa adapte edebilirim. Evrenin ezeli olduğu fikrini bir kenara bırakıp düşünmek gerekir ilk başta. Zamanın ve mekanın var olduğu başlangıç ile devam eden sonun içindeki canlılarız. Yaradıcı ise bundan münezzehtir. Elbetteki bize mesajı elle tutulabilir, gözle görülebilir, beyin ile algılanıp düşündürebilir materyeller olacaktır. Derin olarak düşünmek gerekir.....

Ben size ailemi sevdiğimi alıp gösteremem. Ama sevgiyi yaşayıp ailenin neden iyi birşey olduğunu izah etmeye çalışırım. Allah insanlara da salih amel işlemeyi emretmiş. İnsanlık için temel faydalı öğütler ve emirler vermiş. Aksi davranışta bulunanlar insanlık için zararlı olmuşlardır. Bunları emreden bir kudret var.

Din hocanız belki iyi niyeti ile birşeyler demek istemiş. Ama evren gibi muazzamlığın yaradıcısı Allah ve zerre bile olmayan dünya gezegeninde yaşayan karıncalar gibiyiz

Diyanet İşleri

40/MU'MİN-57: Elbette göklerin ve yerin yaratılması, insanların yaratılmasından daha büyük bir şeydir. Fakat insanların çoğu bilmezler.

• stroma44 kullanıcısına yanıt
    Ahanda yargısız infaz.konu ve mesajlar konu dışı kıvamında.hele bi ölun hesabınız görülsün.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • AllH afetleysek günahın şirk olduğunu söylüyordu.vi daha kontrol etmeli.allahın yanina peygamberi kutsal güç saymak şirktir.camilere bak görürsün,kiliselerde görürsün.zaten dikkat et allahi öven azdır ama peygamber için deli olurlar şeyhler için ölürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@ stroma44

Sevgili dostum, her bir kötülüğü yapıp Allaha dönünce günahlar bağışlanıyor. Nasıl bir sabırdır ki kötülüğe batmış birinin tövbesini edip kabul eden bir kudret var. Sonsuz kere tövbe et Allah bilir ya kabul olur. Ama çoğu kimseye nasip olmaz.

İsrailoğulları, her bir mucizeye rağmen, buzağıyı tanrı edinmişlerdi. Ona rağmen bağışlayan bir Allah var.

Diyanet İşleri

4/NİSÂ-153:
    Kitap ehli, senden kendilerine gökten bir kitap indirmeni istiyorlar. (Buna şaşma!) Mûsâ’dan, bundan daha büyüğünü istemişler ve “Allah’ı bize açıkça göster” demişlerdi. Böylece zulümleri sebebiyle onları yıldırım çarptı. Sonra kendilerine apaçık deliller gelmesinin ardından (tuttular) buzağıyı tanrı edindiler. Biz bunu da affettik ve Mûsâ’ya apaçık bir güç ve yetki verdik.

25/FURKÂN-69: Kıyamet günü onun azabı kat kat artırılır ve horlanmış olarak orada ebedî kalır.

Ama,

25/FURKÂN-70: Ancak tövbe edip de inanan ve salih amel işleyenler başka. Allah işte onların kötülüklerini iyiliklere çevirir. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Salih amel; kişi ve toplum için yararlı, iyi, güzel, faydalı iş ve davranış demektir. Allah’ın rızasını kazanmak için iyi ve güzel bir niyetle yapılan her türlü güzel iş, söz ve davranışlara denir.

5/MÂİDE-74: Hâlâ mı Allah’a tövbe etmezler ve O’ndan bağışlanma istemezler? Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Uzar gider. Bardağın dolu kısmınada bakın siz tövbe ederseniz Allah sonsuz merhamet sahibidir. Böyle bir şans var işte daha ne olsun

Kötülüğün içine batmış, ve sürekli devam eden biri için bunlardan vazgeçmeden tövbe etmeden ölürse azhab vardır. Gerçekten iman etmemek için çok büyük bir iman lazım :) Kötülüğe devam edeceksen senin bileceğin bir iş, Allah ise dininde bunları yasak eder iyiliği emreder, tek kalan şey bu güzel değerleri emreden Yaradıcıya ve kitaba iman etmek. Zaten gerisi gelir.

O resimdeki herşey kötü insanlar için hatta bir kaşık suda bile boğabilirsiniz, ama yaradıcı tövbeyi kabul ediyor işte sonsuz merhamet sahibi, kimse haksız yere biryerlere gitmeyecek gönül isterdiki insanlık nefsine yenik düşmese de cehennemden nasibini almasa, kim ister vazgeç işte.... İman etmek bu değerlerin sahibini dikkate almaktır. Yaradıcıya ihtiyacım yok, bahsetse ne bahsetmese ne, ben iyi biriyim diyen biri de kibrine yenik düşmüştür. Bu kadar delile bu kadar iyiliği emreden kötülüğü yasaklayan ve ezelden ebede tüm peygamberlerinin ortak mesajı Tevhide yönelmemek kibirdir.

Gerekli videoya bakarsanız neden halen peygamber gelmiyor fikir sahibi olabilirsiniz.
    İnanç düzeyi tabiri caizse üniversite kıvamına gelmiştir, bundan sonrası mezuniyet insanlara kalmıştır. İnsanlık yeteri düzeyde algılayabilmektedir bazı değerleri. Özgür irade ile doğruyu yanlışı ayırt edip, geriye kalan bu doğrulardan bahseden Allaha iman etmek kalır. Ama gerçekten inanç konusu kalpte biten birşeydir. Burada ne konuşulursa konuşsun insan kendisinin doktorudur. Kibrini yener, emrolunduğun gibi dosdoğru ol diyene yönelir....

Halen günümüzde Kuranın konuşulabilmesi yeterli bir sebepdir. İftiralarla dolu yerlere bakarsanız hipnozlanmış gibi iftiraya meyillenirsiniz. Defalarca aynı sorular dönence gibi soruluyor. Amaç doğruyu görebilmek değil, şartlı bir şekilde işte islam ve inanç budur diye övünmeye dönüşüyor. Aslında gerekli olan tek şey ön yargıdan uzak olmak. İnsanın doğruyu araması zor birşey değil. Aslında baksalar iftiralar çepeçevre sarmış insanları, biraz gözleri açmak gerekiyor. İnançlı olan sanki aklı kıtmış gibi görülüyor, neden buz dağının görülmeyen kısmına bakmıyor insanlar. Dağı görüp onu benimser yapıdayız, biraz da aşağısına baksak.....

İnsan daha islamı bilmiyor, gözler insanların yaptıklarına çevrilip hemen tescilliyorlar. Müslüman olmak ayrı, müslüman yaşamak ayrı.

@TEKIN corp.

Zamandan ve mekandan ayrılıp da öyle düşünelim ozaman :) Düşünemedim, ama kitap olsa kavrayabileceğim yapıda olsa bu varoluşa adapte edebilirim. Evrenin ezeli olduğu fikrini bir kenara bırakıp düşünmek gerekir ilk başta. Zamanın ve mekanın var olduğu başlangıç ile devam eden sonun içindeki canlılarız. Yaradıcı ise bundan münezzehtir. Elbetteki bize mesajı elle tutulabilir, gözle görülebilir, beyin ile algılanıp düşündürebilir materyeller olacaktır. Derin olarak düşünmek gerekir.....

Ben size ailemi sevdiğimi alıp gösteremem. Ama sevgiyi yaşayıp ailenin neden iyi birşey olduğunu izah etmeye çalışırım. Allah insanlara da salih amel işlemeyi emretmiş. İnsanlık için temel faydalı öğütler ve emirler vermiş. Aksi davranışta bulunanlar insanlık için zararlı olmuşlardır. Bunları emreden bir kudret var.

Din hocanız belki iyi niyeti ile birşeyler demek istemiş. Ama evren gibi muazzamlığın yaradıcısı Allah ve zerre bile olmayan dünya gezegeninde yaşayan karıncalar gibiyiz

Diyanet İşleri

40/MU'MİN-57: Elbette göklerin ve yerin yaratılması, insanların yaratılmasından daha büyük bir şeydir. Fakat insanların çoğu bilmezler.

Dostum kötü insanlar için konuşmuşsun tecavüzcüsü katili falan allaha inanıyorsa yanıp çıkacak bizim hiç kimseye zararımız yok sadece mantığımıza ters düştüğü için sonsuza dek yanacak mıyız
    videoyu izledim aklıma takılanları söyliyim
    diğer kitapların değiştirildiğini söyliyor Allah kitabı koruyamayacak kadar aciz miydi? zaten değiştirildiğinin kanıtı da yok kuranda yazıyor kurana ters düşüyor diye değiştirildi diyorlar

diğer peygamberler belli bir kavme gönderilmiş muhammed ise tüm insanlığa gönderilmiş diyor. en baştan tüm insanlığa peygamber gönderseydi, tahrif edilmeyen kitap gönderseydi daha iyi olmaz mıydı. muhammed gelince ne değişti yine her kavme peygamber göndermeye devam et. Muhammedi tüm insanlığa göndermiş. O yüzden bir kavme gönderdiği hristiyanlar tüm insanlığa gönderdiği müslümanlardan daha fazla demi?. Dünyanın her yerine bir peygamber gönderip İslamı tebliğ etse daha iyi olmaz mıydı? Böylece kafir oranı daha az olurdu. Hem de sahte şeyhlerin hocaların önüne geçmiş olurdu. Bunun yerine her okuyanın farklı anladığı bir kitap gönderiyor bundan sorumlusunuz diyor.
  • Onlar Allah'a karsi gelip nefislerine zulmetmeseydiler tabii ki yaraticimiz onlari da layik oldugu yere alirdi. Bizler dahi yerimizi bilmezken senin bu konuyu acmanin altinda baska seyler var gibi duruyor. Ya tam İslam hakkinda bilgin yok ya da daha beteri.

Sen onlara mucize gostersen bile onlar inanacak değillerdir. Çünkü kalpten istemeyen birisini nasıl doğru yola sokabilirsin ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcankorkmaz -- 7 Şubat 2016; 11:28:56 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • selâm. bir soru sormak isterim. meselâ birisi girdi cennete bu adam cennetteyken dünyadan sevdiği bir akrabasının ailesinden birinin cehennemde olduğunu aklına getirdi peki bu adam şimdi o sonsuz yerde nasıl huzur içinde kala kalacak? tamam sıkıntı vs yokmuş ama düşüncemizde orada aktif olacak hiç mi düşünmeyecek o sevdiği insanı/insanları?

birde birçokları cehennem azabını korkutucu olarak aklına yer ediyor belki bir korkutmaca? insanları doğru yola iletme hususunda en uygun uyarı biçimi? bu kadar ağır bir meseleyi ben yaratıcıyla bağdaştıramıyorum yani yakma olmamalı çok korkutucu birşey. bir yerde okumuştum o cehennem diye tasvir edilen yer aslında bir oda olup günahı olanları oraya tıkayıp cennettekileri izleme yeri olarak adlandırılan bir yer olabilir diyordu yani neden olmasın? sonsuza kadar cennettekileri izleyecek acılar,pişmanlıklar, vicdan azapları hep aklında yer edecek bir delirme biçimi kudurma biçimi budur işte. farklı bir muamele olacak o cehennemde yakmak falan çok tuhaf çarpıtılan birşey bu ruha göre bir muamele olacak ve en uygunu olacak yani herkesi tatmin edecek benim düşüncem bu Allah en hayırlısını nasip etsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cehennemin 7 katı vardır ilk kattan en aşağıya doğru gittikçe cehennemin azabıda artar.

En yukarısı; Birinci kat Cehennemdir ki ona mü’minlerin asileri girer. Cehennem katlarının hepsinden onun azabı hafiftir!
    İkinci kat Cehennem ELZA’ dır. Ona Nasara girer yani Hristiyanlar.
    Üçüncü kat Cehennem HUTAME’ dir. Ona da Yahudiler girerler.
    Dördüncü kat Cehennem SAİR’ dir. Ona Sabun, yani yıldıza tapanlar girerler.
    Beşinci Cehennem katı SAKAR’ dır. Oraya da Mecusîler , ateşe tapanlar girerler.
    Altıncı Cehennem katı CAHİM’ dir. Ona Allah’ a ortak koşanlar ,müşrikler girer.
    Yedinci katı HAVİYE’ dir ki ona münafıklar ve Nemrud, Firavun gibi, Allahlık davasında bulunanlar girer..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxpisikopat -- 8 Şubat 2016; 12:50:14 >
  • Senin derdin ne be adam saçma sapan konuşuyorsun. Bilmişlik taslıyor bide insanda sabır bırakmıyorsun,
    hem başka bir konuda yazmissin ne haddine senin benim müslümanlığımı sorgulamak, yaşın kaç senin??

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.