Şimdi Ara

Bir fikir danışmak istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir apartmanın en alt dairesinde yaşıyoruz ve bize ait 40-45 mt² bir bahçem var. Ben buraya taş fırın ve yanına da taş temelli mangal yeri yapmak istiyorum. Buranın dumanı etrafı rahatsız etmemesi için aşağı kadar gelen su borusuna ek yapıp bacaya ona bir şekilde bağlasam, en üst kattan yukarı çıksa duman koku vs diye düşündüm ama su borusundan yukarı duman çıkması problem olur mu? O duman 20 mt yukarı çıkar mı? Boruya zarar verir mi? Bu sorulara cevap bulamadım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Hocam, su borusu olarak balkon giderleri diyorsanız.
    Aşağıdan gelen duman balkon giderlerinden balkona dolar, rahatsız etmek istemezken daha çok rahatsız edebilirsiniz.

• NEGANYRSA kullanıcısına yanıt
    Evet o benim de aklıma geldi, hemen paralelinden başka boru çekerim siye düşündüm bende ama duman yukarı yükselir mi onu bilemedim.

• linkorn L kullanıcısına yanıt

Sanıeım ısı plastiği eritir. Restaurantlar sacdan baca yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikli olarak o bahçe size ait değildir, size tahsisli olabilir en fazla, bahçeye bişey yapmadan önce binanın tümünden izin almalısınız, yoksa ileride bir şikayette yıkılır yaptıklarınız.
    Su borusu dediğiniz yağmur oluğundan gelen suyu toprağa aktaran boru diye düşünüyorum. Bu borulara baca bağlamak yasaktır, zaten bağlasanızda hiçbir verim alamazsınız. Ya çatıya bir vakum yapacak motor koymalısınız ya da ızgaranın üstüne havayı itecek bir motor ( aspiratör) koymalısınız. Ayrıca yapsanız bile borudan sürekli kötü koku gelecektir, yaptığınız bütün yemek kokuları ve yağlar o boruya yapışacaktır, hatta böceklenme vs de olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 17 Kasım 2022; 23:50:20 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • dumansız ızgara al alt kısmı sulu

kavgayı seviyorsan o başka

su borusunu kullanırsan içi kurum dolar ya evleri su basar ya da sizin orayı katranlı su

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 17 Kasım 2022; 23:54:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.