Şimdi Ara

BİR DAHA TÖVBE KİMSEYE KART BASMAM-BİR EGO HİKAYESİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: hynx

Konuyu sahibi bir yerde ogrenci diyor bir yerde kadin diyor, konuyu karistiran sebeplerden biri bu. Demek ki ogrenci aslinda bir kadinmis.
    Konu sahibi biraz sonra "ogrenciyim ve parasinda degilim" diyor. Parasinda olmayan kisi ancak konu sahibi olabilir yani konu sahibi de ogrenci.

Bunlari bildikten sonra konusu soyle ozet geceriz:

Bir kadin ogrenci otobuse binmis ama karti yokmus. Konu sahibi onun yerine kart basmis, kart da ikinci basista 3.25 aliyormus(ilki ogrenci tarifesinden 1.75). Kadin 5 lira vermis konu sahibi para yok diye 1.25 para ustu verebilmis. Kadin kendince 2 tl zarara girmemek icin(kartin 1.75 bastigini saniyor) 5 lirayi geri alip bozdurmus 25krlari kullanarak 1.75 tl vermis(aslinda ucret 3.25). Konu sahibi kadina yav 3.25 cekti sen bana 1.75 verdin bidaha yapma demis. Kadin tamam ii cikista veririm demis ama konu sahibi kacmis.
    Allah razı olsun hocam. Arkadaş ne anlatmaya çalışıyor diye 10 kere okudum strese girmiştim artık. YGS Paragraf sorularında böyle zorlanmadım.

• Kriptolog musun ?
  • Konu sahibi arkadaşın başına gelen olayı anlayamadım ama iki hafta önce başıma geleni anlatayım.

Yetersiz bakiye diyen insanlara genelde yerine basar pek para almam. Öğrenci falan ise almam zaten. Zamanında çok zor durumda idim, parada kalmamış kartta. Kimseye diyemem de fazla var mı diye. Sagolsun teyze geç ben basarım dedi ve parasını uzatınca almadı. Bende ne zaman öğrenci görsem yardım etmeye çalışırım.

Neyse konuya gelirsek, geçenlerde birisi direk fazla var mı dedi arkamdan iş dönüşü. Var basayım dedim bakmadan. Bastıktan sorma bu vatandaş başladı "abi Allah razı olsun, Allah ne muradın varsa versin, çok sağol abi" demeye. Döndüm tinerci gibi bi tip. Hani para bilader dedim. Para yok abi dedi.... Sanıyorum ki yardım ettiğim son vatandaş oldu kendisi. Parasında değilim de kendimi dolandırılmış gibi hissetmek koydu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekkanik -- 3 Ekim 2019; 18:57:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok iyi ya olay da konu da
  • Tam 3 kez okudum anlamadım.

• ankarada otobüste bir öğrencinin kartı yetersiz bakiye dedi benden istedi bastım 5 lira verdi bende cebimdeki tüm bozuklukluklar olan 1.25 i verdim
    bilmeyenler için 2. basışta her kart 3.25 çeker öğrenci 1.75tir.
    50kuruş için bakınmaya başladı kadın düşünüp duruyor şöför bakıp ya sabır çekiyor otobüs gülmekten yarılıyor sonra gitmiş bozdurup 25 kuruşlarla 1.75 verdi.
    helal bile ederim dedim yeter ki konu kapansın öğrenciyim ve parasında değilim gider ayak da ayar vereyim diye
    yalnız 2. basışta tam çeker, bi dahakine tam ver millete dedim. şurada banka var orda hallederiz diyor. aynı durakta indik koşar adım uzaklaştım

başkentte yaşıyor öğrenci olmuş ama insan olamamış.

bundan sonra yok basmak taa ankamalle mi yürür doldurtmaya doldurtsun gelsin diğer otobüsü beklesin bir de yarım saat

insanlık bugün öldü beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hynx

Konuyu sahibi bir yerde ogrenci diyor bir yerde kadin diyor, konuyu karistiran sebeplerden biri bu. Demek ki ogrenci aslinda bir kadinmis.
    Konu sahibi biraz sonra "ogrenciyim ve parasinda degilim" diyor. Parasinda olmayan kisi ancak konu sahibi olabilir yani konu sahibi de ogrenci.

Bunlari bildikten sonra konusu soyle ozet geceriz:

Bir kadin ogrenci otobuse binmis ama karti yokmus. Konu sahibi onun yerine kart basmis, kart da ikinci basista 3.25 aliyormus(ilki ogrenci tarifesinden 1.75). Kadin 5 lira vermis konu sahibi para yok diye 1.25 para ustu verebilmis. Kadin kendince 2 tl zarara girmemek icin(kartin 1.75 bastigini saniyor) 5 lirayi geri alip bozdurmus 25krlari kullanarak 1.75 tl vermis(aslinda ucret 3.25). Konu sahibi kadina yav 3.25 cekti sen bana 1.75 verdin bidaha yapma demis. Kadin tamam ii cikista veririm demis ama konu sahibi kacmis.
    Allah ne muradın varsa versin hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Senin kuracağın cümle yapısına......

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En kötüsü de sayfayı aşağı indirdikçe birilerinin anlayıp yorum yaptığını görmek. Ulan ben de mi sıkıntı var diyerek 3-5 kez okudum.

Senin yorumu da okuyunca iyice oturdu her şey.

Ama gene de otobüsteki herkesin neye güldüğünü anlamadım.

Ve ben hala neden 3,25 yerine 1,75 alıp konu kapansın diyen birisinin, gider ayak laf sokuşturmasını anlayamıyorum. Ya hakkını tam ara, yada tam anlamıyla boş ver gitsin.

Not: Ben hayatta vermezdim o parayı, 3,25 TL kardeşim diyip, cehaletini yüzüne çarpardım.
    Not2: Ankara' yı hiç sevmem ayrıca.
  • Seni tebrik ediyorum çok iyi anlatmışsın ,hakikaten birşey anlamamıştım

• Insanimizla muhattap olmak kendimize zulüm

Toplu taşıma yerine de katlanir ince tekerli bisiklet alin 5km altı yollara mutlaka bisikletle gidin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan ders kafamı yakmış anlayamiyom diyordum herkes anlayamamış

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.