Şimdi Ara

Bir Çorbaya 53 TL Verdim (VERMEMİŞİM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
3.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar olayı anlatayım. Ben öğrenciyim, Isparta'dan Adana'ya dönüş yolunda gece 1 gibi dedim bir çorba içeyim, içim ısınır. Mola yerinde indik, ben çorbamı içtim vs. her şey iyi hoş. Ama çorba rezaletti de neyse. Çorba 8 TL bu arada. Ücreti de banka kartı ile ödedim.

Neyse ben Adana'ya evime geldim, ceplerimi boşalttım. Cebime buruşturup koyduğum bir fiş çıktı. Bir baktım XXX dinlenme tesisleri diyor, 53 TL'lık bir fiş. Dedim noluyor, baktım iki satır var, ikisinde de yemek yazıyor. Tamam biri 8 TL benim çorba parası, peki diğer 45 TL'lık yemek ne ?

Anlaşılan bana 45 TL kitlediler dostlar. Öğrenci adamım, 45 TL çok büyük para değil belki ama işte, bilirsiniz.

Şimdi bu sorunu nasıl çözebilirim ? Ayın 14'ünde saat 1.18'de almışım ben bu fişi, fiş elimde. Isparta'ya dönerken de yine o dinlenme tesisinden geçeceğim. Durumu açıklarım, inanmazlarsa kamera kayıtlarına baksınlar. Ama belli de olmaz, çok büyük ihtimal paranın üstüne yatmaya çalışırlar.

Ne diyorsunuz bu işe ? Soğuk su resmi atmayın lütfen, teşekkürler.

EDİT: Arkadaşlar bugün hesap dökümü çıkarttım. Çorbaya sadece 8 TL vermişim, yanlışlık olmamış anlayacağınız. Elimdeki fişte 53 TL yazıyordu, sanırım başkasının fişini verdi bana. Neyse de uğraşmama gerek kalmadan halletmiş oldum. Yardımcı olan, tavsiye veren, ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. Kendinize iyi bakın dh ailesi.

İSPAT EDİTİ : Troll, csb vs. diyen arkadaşlara özel,
    https://i.hizliresim.com/vJVN4z.jpg ==> fiş
    https://i.hizliresim.com/lbpN1J.jpg ==> hesap dökümü

Lord Hazretleri asla trollük yapmaz, csb yazmaz. Bu da böyle biline.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord.Hazretleri -- 18 Kasım 2017; 10:9:27 >

• Bir Çorbaya 53 TL Verdim (VERMEMİŞİM)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8 tl yi bile kartla ödediğin için oyun yapmış adam sana büyük ihtimal. Kavga ettiğinle kalırsın su iç gitsin

• Bence gidişi beklemeden dinlenme tesisini ara ve durumu izah et gideceğin tarihte ordan geçeceğini söyleyip 45 tl nin iadesini iste

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Franz Beckenbauer

8 tl yi bile kartla ödediğin için oyun yapmış adam sana büyük ihtimal. Kavga ettiğinle kalırsın su iç gitsin

Hocam yanımda 100 TL para vardı, adam şimdi bozmakla uğraşmasın, burdan çeksin diye yaptım halbuki.
  • Şifreyi girerken cihaza bakmadın mı tutar kaç yazıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

Şifreyi girerken cihaza bakmadın mı tutar kaç yazıyor?

Hatırlamıyorum ki galiba bakmadım ya
  • Krdsm önce nakitin varsa nakit ver inan pos cihazi özürlü isletmeler var ugrasmayi sevmiyolar :d yanlışlıkla 2 rakama basmasi hic olasi degil hicbiride 8le alakalı değil resmen bilerek yapılmış

• Şimdi anlamadığım banka slibinde de mi 53 yazıyor? Normal fişte yazana değil banka slibindekine bakmsn lazım. Fişi ayrı kesmiştir belki

• quote:

Orijinalden alıntı: Franz Beckenbauer

Şimdi anlamadığım banka slibinde de mi 53 yazıyor? Normal fişte yazana değil banka slibindekine bakmsn lazım. Fişi ayrı kesmiştir belki

Fişte yazıyor hocam. Birazdan gidip yaptığım işlemlerin dökümünü alacağım, orada belli olur. Belki de başka birinin fişini bana vermiştir. (umarım)
  • Lord.Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal öyle yaptı. Esnaflar bazen rastgele fiş keser çok vergi kaçırdıkları belli olmasın diye.

• Dostum hiç durmadan adamları ara durumu açıkla

Terslerse hakem heyetine falan başvuracağım de

45 tl değil 5 lira bile olsa peşini bırakmamalısın

• quote:

Orijinalden alıntı: Nine Lashes

Dostum hiç durmadan adamları ara durumu açıkla

Dur bakalım hocam, önce gidip hesap dökümü alayım. Belki yanlış fiş verilmiştir. Eğer benden 45 TL fazla çıkmışsa, uğraşırım ki uğraşmaktan da zevk alırım. Hukukçu adamım, yol yordam bilmiyor değilim.
  • Geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord.Hazretleri

quote:

Orijinalden alıntı: Nine Lashes

Dostum hiç durmadan adamları ara durumu açıkla

Dur bakalım hocam, önce gidip hesap dökümü alayım. Belki yanlış fiş verilmiştir. Eğer benden 45 TL fazla çıkmışsa, uğraşırım ki uğraşmaktan da zevk alırım. Hukukçu adamım, yol yordam bilmiyor değilim.

internet şubesinden bakabilirsin yaptığın harcamaya...
  • 8tl yi yeseydin daha iyiydi 8tl çorba mı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: barcan61

8tl yi yeseydin daha iyiydi 8tl çorba mı olur

Böyle tesislerin genel prensibi müşteriye kitlemek hocam, çok da sorun değil hani alışkınız.
  • son durum ne?
  • Ben 1 tl yi bile kartla oderim ne fark eder ki , ayrica hata sende kontrol etmen lazimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: Karısız Bela

son durum ne?

Hocam henüz dışarı çıkmadım, ilk işim hesap dökümü alıp paranın benden kesilip kesilmediğine bakmak. İnternet şubesinden denedim de beceremedim. Eğer ki benden 45 TL fazla almışlarsa o zaman görüşeceğim onlarla.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.