Şimdi Ara

BİR BANKADAN KK LIMITI DUSURUP DIGER BANKADAN ARTIRMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
6.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3 farkli bankadan kk kullaniyorum toplam 75000 limitim var, bu limitler cok eskiden kalma malum kk larina sinirlama olmayan yillardan kalma.

Aktif olarak kullandigim bankada 11.500 limitim var onu artirmak istiyorum. Normalde maasin 4 kati limit olabiliyormus. Bana verseler verseler 30 bin limit verirler.

Ben simdi diger bankalardan limitimi dusursem dusurdugum o limiti aktif kullandigim bankada alabilirmiyim. 10bin dusurdum diyelim simdiki toplam 65bin sen zaten alabilecegim 30binden fazla oldugum icin tekrar artirmazlar mi acaba

• up
  • Günümüzde her müşterinin bankaya sunduğu gelirin 4 katı kadar limit alabilme hakkı vardır sizin mevcut kullanıdığınız kartta limit arttırmak için diğer bütün kartlarınızın limitini 30 binin altına düşürmeniz lazım ki limit boşluğu oluşabilsin. Bundan ötürü düzenleme gelmeden önceki limitlerinizi korumak istiyorsanız mevcuttaki kartınızın limitini arttırmaktan vazgeçin. O limitler geçmişte kaldı düşürürseniz tekrar tekrar başka yerlere aktaramazsınız.

• bir ara bankadaki parayı gelir gösterip artırma gelecekti ama olmadı
  • berat256 B kullanıcısına yanıt

Tesekkur ederim. Kimseden tatmin edici cevap alamamistim. Banka muduru abim var cevap alamadim, mh lerini aradim cevap alamadim. En mantiklisi kartlarda degisiklik yapmamak.

• Mesajınızı okudum. Buna göre limitiniz en fazla 30 BİN TL olur. 50-60 BİN TL olmaz. Fakat 30 BİN limite bankanın onay verip vermeyeceği kesin olmuyor. Bir de kartları ve limitleri iptal etmek kolay ama tekrar almak zor olabiliyor.

Bence diğer kart limitlerini düşürmeden, 11.500 TL olan kartınızın limitini artırarak toplamda 30 BİNe tamamlatmanız gerekir diye düşünüyorum. Bankanın 4 katı şartını uygulamama durumları olabiliyor. Gelir durumu ve ek gelir durumu, evin kendi mülkü olması durumu, ödeme alışkanlıkları vb. çok fazla etken dikkate alınıyor. Banka belge istemeden de limit artırabiliyor. Belge sunulsa da limit artıma konusunda olumsuz davaranabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydoğan* -- 10 Ocak 2021; 16:6:27 >
  • Zamanında bir başka karttan indirdiğim birim kadar diğer karttan limit alamadım. Yasal bir mevzuat engeli de yoktu.

Hiç bulaşmayın, pişman olursunuz.

• diyelim siz yarin dusurdunuz 7 gun sonra sisteme dusuyor ve birde toplam limit 30 bin gecmemeli
  • Aydoğan* kullanıcısına yanıt
    aynen zor ben en para 3200 limit vardi bi ara limit dusurdum simdi artirilmiyor
  • World eko kartım 3400 tl limitle onaylandı.Daha sonra garanti kartımın limitini 6400 tl düşürdüm.World kart gelince 10.000 tl lik limit artış talebinde bulundum.Tam olarak 6400 tl arttırıldı 9800 oldu limiitim 200 tl daha vermedi.Müşteri limitim 29.800 tl bu limiti 100 tl bile geçirmediler  

• Max kk limitimi 4000 TL düşürdüm

Sonra garantiye başvurdum, maaş aldığım bankaya geçeyim aidatsız kart hakkım var diye..

650 tl limit verip kartı basmışlar, Şaka gibiler..

Bir gün onlardan birisi ararsa fırça yiyecekler benden

• Başka banka kart limitini düşürüp başvurun derse inanmayın ya kartı vermez ya da düşük limit verir. Bazende tam limiti veriyor şans gibi birsey
  • Bir bankadan limit düşürüldükten sonra ortalama bir ay beklemek gerekebiliyor. Çünkü bazı bankalar hemen sisteme limit düşürmeyi girmiyor. Ay sonunda ya da bir ay gibi bekleyip limit düşürme işlemini sisteme giriyor. Limit düşürme sistemde görünmediği zaman başka bir banka limit boşluğu yok diyerek anında limit artırmaya red veriyor.

• Garanti kredi kartım 7200 TL idi enpara kredi kartımı kapattım garanti limiti 10200 TL cikardi. Dünde isbanka kapattım 7200 TL lik.
  • Başka kartların limitini düşürmeden enparadan limit artışı istedim 12k dan 20k ya yükseltti.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.