Şimdi Ara

Alternatif Bank Diners Club Card hakkında...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
4
Favori
2.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba; forumda baktım ama bulamadım...

Normalde Crystal kullanıcısıyım ama özellikle Lounge kullanımı olmadığı için, yedek bir kart arayışındayım...

TAV Passport kullanıyordum senelerdir ama fiyatların artmış olması ve İstanbul Havalimanı'nda geçersiz olması sebebi ile artık yenilemeyeceğim.

Amex'ler içinde yıllık aidat ve geçerli POS muhabbeti biraz problem...

Aidatı, Lounge kullanımı ve TROY olması dolayısıyla Diners Club Card mantıklı duruyor.

Kullananların yorumları nedir?

İnternet harcamalarında, yurtdışı fiziki poslarda kullanımı vb. gibi konularda yorumları alabilir miyiz?

• Başvurmaya niyetlendim ama bir türlü fırsat bulamadım; şube harici olmuyormuş...

Bu vesile ile güncel diyelim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 18 Kasım 2022; 1:18:33 >
  • Merhaba,

bende Diners Black karta başvurmayı düşünüyorum, yıllık 600 TL aidat ücreti karşılığında yıllık 10 adet ücretsiz lounge hizmeti(4000 TL ilgili ayda harcama yapmak gerekiyor) çok avantajlı gözüküyor, bu tarz bir hizmeti başka bir kredi kartında göremedim, siz başvurup kullanmaya başladınız mı? tavsiye edermisiniz? AMEX hariç başka kart tavsiyeniz olursa paylaşmanızı rica ederim.

• Merhaba; yurtdışında işlerim olduğu için fırsatım olmadı henüz.

Şube dışında başvuru yapma şansı yok maalesef; şube personeli bulunduğunuz yere gelip başvurunuzu alayım dedi ama bir türlü denk gelemedim.

Dediğiniz gibi en avantajlı kart bu gibi duruyor; AMEX gibi geçerlilik sorunu da yok en azından...

• Sonunda başvurdum bakalım.

Diğer kartlar gibi internet üzerinden başvuru almıyorlar maalesef. Şubeden halletmeniz şart…
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanriseven

Sonunda başvurdum bakalım.

Diğer kartlar gibi internet üzerinden başvuru almıyorlar maalesef. Şubeden halletmeniz şart…

Hocam ne oldu başvurunuz? Süreci merak ettirdiniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: JustFema

Hocam ne oldu başvurunuz? Süreci merak ettirdiniz :)

Alıntıları Göster
    Merhaba; bekliyorum :)

1 hafta sürer dedi başvuruyu alan arkadaş…
  • Diğer 2 kartımın limiti yüksek olduğu için düşürmemi istiyorlar…

Yapacak birşey yok…

Kendileri bilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 12 Ocak 2023; 16:56:55 >
  • tanriseven T kullanıcısına yanıt
    Beklettikten sonra bu bilgiyi vermeleri hoş olmamış açıkçası. Artık işlem yaptığım her banka ortak sistemden limiti görüyor.

Bu süre boyunca kartın mil programı hakkında bilgi edinme imkanınız oldu mu acaba? Sitesini alt üst ettim, sadece kaç mil kazandırdığı yazıyor fakat millerin tekabül ettiği tutardan hiç bahsedilmemiş.

Aklıma takılan diğer husus; Black olanı bariz bir şekilde daha avantajlı. Bu kart için bankaya mevduat isteniyor mu?

Lounge kullanımı için inanılmaz avantajlı bir kart olarak duruyor şu anda ama sanırım bankanın kendisi bile bir kenara atmış gibi.
  • Whosthat W kullanıcısına yanıt

Aynen dediğiniz gibi; ayrıntı ve ilgi yok...

https://forum.donanimhaber.com/diners-club-ayricaliklari-ve-mil-kazanma--115422614

Burada bir arkadaşın yazdığı dışında mil ile ilgili bir bilgi de yok maalesef...

Black için ekstra bir mevduat şartı aranmıyor ayrıca...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 14 Ocak 2023; 3:12:13 >
  • tanriseven T kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

Muhtemelen başvurmayacağım. Muhtemelen bana da limit düşürün diyecekler; sırf bu kart için diğer limitlerimden vazgeçmem.

Lounge hakkı iyi güzel ama nihayetinde taksit falan yapmayan, bahsedilene göre internet alışverişlerinde çok kısıtlı sayıda yerde geçen bir kart olarak anladım.
  • Kesinlikle; ve limiti düşürseniz dahi garanti veremiyorlar…
  • Black başvurum onaylandı ve kartım 1 hafta içinde elime ulaştı.

Türkiyedeki tüm fiziki pos cihazlarında kart ile alışveriş yapabiliyorum.

Fakat online alışverişlerimin hepsinde sorun yaşadım maalesef, bazı siteler kart numarasını tanımadı, bazı sitelerdede sorun oluştu hatasıyla karşılaştım. Bankanın müşteri hizmetlerini aradım, bana kartın 3D Secure sistemini desteklemediğini, kartı online alışverişlerde sadece 3D Secure'suz şekilde kullanabileceğimi söyledi (trendyol üzerinde 3D Secure olmadan ödeme yap seçeneği mevcut bunuda denedim ama maalesef yine hata aldım.)

Kart Troy ödeme altyapısını kullanıyor, yani BKM'nin çıkarmış olduğu yerli bir ödeme altyapısı, çok ilginçtir ki yine BKM'nin çıkarmış olduğu BKM Express bile kartı tanımıyor. :(

Geçen hafta yurtdışındaydım malesef yurtdışındada kartı kullanamadım, denediğim tüm pos cihazları sadece Mastercard ve Visa destekliyordu :( Troy Discover ile işbirliği yaptığı için Discover geçen yerlerde kartı kullanabiliriz.)

Kart numarası 14 hane 36 ile başlıyor, kartın önünde Troy logosu arkasındada Discover logusu var.

Henüz lounge için kartı kullanamadım, o yüzden bu konuda bilgi veremeyeceğim.

Çoğu harcamamı online yaptığım için ve kart online alışverişlerde çalışmadığı için benim için hayal kırıklığı oldu :(

Mil kazanımı belki mutlu edebilir ama öncesinde biraz kartı kullanmam gerekiyor.(şuan 4000TL harcama yapmışım, Kazanılan Mil:8000/64 TL olarak gözüküyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yucelakp -- 25 Ocak 2023; 15:56:4 >

• yucelakp kullanıcısına yanıt
    Bu kart hakkında güncel bilgilere ihtiyaç vardı, yazdıklarınız çok iyi oldu. Teşekkürler.

Online alışverişte kabul eden işletme olmaması dediğiniz gibi can sıkıcı.

Verdiğiniz mil kazanım bilgisindeki miktar sitedekiyle uyuşmuyor; sonradan güncelleme gibi bir durum mu var acaba? İnternet sitesinde Black için 2mil/₺1 olarak kazanım oranı veriyor. Sizin kazanımınızda oran 1,27 civarında olmuş. Onu da 125mil ₺1 olacak şekilde kullandırtıyor olarak anladım.
  • Bilgiler için teşekkürler; bu arada mobil bankacılığında maalesef sık sık bağlantı sorunu verdiğini de not düşelim…

Kart ve bankacılık işlemleri için ancak yedek tutulabilir bu durumda…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 25 Ocak 2023; 11:28:32 >
  • Paylaştığım harcama/mil kazanımı bilgisini güncelledim, 1 adet MTV ödemem vardı ondan mil kazanmamışım bu yüzden hesap yanlış olmuştu, şu an ki değerler doğru. (Her 1TL alışveriş 2mil kazandırıyor, biriken her 125mil 1TL olarak kullanabiliyorsunuz.)

Mil kazanımının güzel yanı tüm pos cihazlarından mil kazanılabilmesi.

Diğer banka kartlarında(bonus, worldpuan vb.) sadece ilgili bankanın pos cihazlarından işlem yapılırsa ve satıcı bankayla anlaşmalıysa puan kazanabiliyoruz diye biliyorum doğru mu?

Mastercard veya Visa'yla çalışmamaları başlı başına bir sorun. Ayrıca sanal poslar çalışmaması ise tam bir saçmalık. Mil kazanımı iyi olabilir ama doğru düzgün çalışmayan bir karttan neyin milini kazanabilirsiniz ki?

Karta göre değişiyor. Garanti Shop&Fly, Miles&Smiles ve Amex kartlarında her harcamada puan/mil kazanımı oluyor. World kartta dediğiniz gibi, anlaşmalı poslardan puan kazanımı oluyor. Zamanında ING Pegasus kart kullanmıştım; her harcamada Pegasus Bolpuan veriyordu ancak sadece anlaşmalı poslardan bonus veriyordu.
  • Bu kart benimde ilgimi cekti. Bir suredir vov hesaptan dolayi alternatifbanki aktif kullaniyorum. Mobil bankacilik arayuzler rezalet ve yavas olmasina ragmen kullanmaya devam ediyorum.

Dinners club lounge kullanimini gorunce kart cok mantikli geldi. Vakifbank platinium metal almaya calisiyorum. O sadece sabiha gokcen loungeda gecerli. Burasi dunyanin her yerinde gecerli. Ucuz bilet buldukca seyahat yapiyoruz. Kart ucretini hayli hayli cikartir. Ama mil kazanarak bilet sanki imkansizmis gibi geldi. Oranlar dusuk. Shop&fly alsan ozel kampanyalarla ciddi mil biriktirebiliyorsun. Burada ozel kampanyada yok gibi. Mil karsiligi cok degisken gibi.

Karti kullanan arkadasin internet alisverisi yaparken yasadigi problemlerde cabasi. Ama takipteyim
  • Card başvurusu yaptım,onların bir havayla high level restaurantlarda -20% hesap verip benim gerizekalı Garanti platinumla ne geliyorsa onu ödemem artık anormal bir şekilde ağırıma gitmeye başlamıştı,başvurumu yaptım ve yine ve bu seferde y.kredinin platiniuma hak kazandım,sorularım şunlar : birincisi bunu nasıl Crystal card'a çeviricez ikincisi bunu çevirmeye değer mi ve sonuncusu iptal edip Amex Gold'a mı dönsem acaba?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.