Şimdi Ara

Bir 5800XM Hikayesi Şikayetlerin En Güzeli.. { İnadına GÜNCEL } (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
3.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Huh ben duşakabinin içinden mesaj yazıyordum bu başlığı okuduktan sonra telefonu banyoya sokmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exclusivecar

ALLAH AKIL FİKİR VERSİN..

katılıyorum
  • Konuyu açan arkadaş buhardan telefonunun etkileneceğini düşünmemiş demek ki ve bu yüzden durup dururken bozuldu zannetmiş. Yaptığı hatayı anlamıştır bu hata ona 1 telefona mal olmuştur..
  • Telefonu buharın içinde bırakmak mı,yok artık daha neler
  • Madem kullanıcı hatası olmadığında ısrarcısın götür Nokia servise bakalım ne diyecekler.Hadi onlar taraflı davrandılar diyelim,git bakalım tüketici mahkemesine,bilirkişi karar versin.Sonucu da bizimle paylaşırsan seviniriz...Garanti kitapçığında buhardan kaynaklanan bozulmalar kullanıcı hatası sayılmaz diye bir ifade yoksa o zaman yapacak bir şey de kalmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Madem kullanıcı hatası olmadığında ısrarcısın götür Nokia servise bakalım ne diyecekler.Hadi onlar taraflı davrandılar diyelim,git bakalım tüketici mahkemesine,bilirkişi karar versin.Sonucu da bizimle paylaşırsan seviniriz...Garanti kitapçığında buhardan kaynaklanan bozulmalar kullanıcı hatası sayılmaz diye bir ifade yoksa o zaman yapacak bir şey de kalmıyor.

Buhardan Kaynaklandığını Söylemedim Zaten Telefon Buhar Altında Kaldı ki Buharlanmayan Çoğu Telefon Varken ki 5700XM'im Aylarca Banyoda Müzik Dinlememe Rağmen Kasma Bile Yapmadı ve Ben o Telefonu 3 Yıl Kadar Kullandıysam;

Bunu Bırak USB'ye Taktığım Zaman Arıza Yaptı Sadece Bataryayı Çıkardım Taktım Telefon Nanay :) Servise Zaten Verildi Mesajları Okusan Tamamen Anlarsın Arkadaşım . Telefona Versiyon Attığım İçin Olduğunu Düşünüyorum. Ama Garanti Şartlarında Versiyonla İlgili Hiçbirşey Geçmiyor. Arkadaşın Dediği Sayfada Buhar Var Ama Buhar Hiçbi Sorun Yapmadı. Ben Zaten Haberleşme Sistemleri Okuyorum Sorun Yapmadı Ama Versiyondan Sonra USB Falan Görmedi Telefon.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtbrc6378

quote:

Orijinalden alıntı: Morphéous

Öhöm. Öhöm. :) 5700'ımı Aylarca Banyoda Bıraktım Buna Buhar bile Gelmedi 5700XM Buhar İçinde Yüzdüğü Halde 1 Kasma Yapmazken :) 5800XM'ye Ne oLuyor ?

Ayrıca; Buhar Olayından Sonra Ekranda Sadece Beyaz Noktalar Kaldığını Belirttim Herhangi Bir Zarar Verdiğini Söylemedim Ondan Sonra Sorunsuzca Kullandım. Taa ki Bu Aya Kadar :) ve Bu Telefon Şikayeti 1-2 Değil :)

EDIT: Telefon Bugün Servise Verildi. Kullanıcı Hatası Yok Dendi. :) ve Bu Konuyu Bu Denli Uzun Yazmamın Sebebi Tartışma Ortamı Yaratmamak ve Bi Denli Sazanların Yüzmesini Engellemekti.

Tekrar Söylüyorum Buhar Geçtikten Sonra Ekranda Sadece Pixel Noktaları Gibi Noktalar Kaldı!! Buhar Olayından Sonra Bile Sorunsuzca Kullanıldı TELEFON!

Öhöm.Öhöm.5700 ile 5800'ün farklarını saymayalım istiyorsan.Biri dokunmatik,biri tuşlu.

Dokunmatik Olması Buhar Geçirmesi Gerektiği Anlamına Geliyorsa Sonuna Kadar Haklısınız.

• tamam telefonda hatalı olabilir ama banyoya sokmak gercekten yanlıs olmus
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaySigara

tamam telefonda hatalı olabilir ama banyoya sokmak gercekten yanlıs olmus

Kişilik Olarak Asla Müziksiz Yapamayan Kişilerdenim. Alışkanlık Olmuş :) ne Yapalım Servis Sonucunu Bekliyoruz İşte :) Ama Adam Buna Versiyon Atılmış Dedi Kullanıcı Hatası Çarpma Suya Düşürme Falan Yok Dedi. Zaten Buhardan Hiçbi Sorun Yaşamadım Ekranda Beyaz Pixel Gibi Noktalar Kaldı Onlarda Sadece Ekran Beyaz Olduğunda Gözüküyordu :)

İnsan Haliyle Yinede Sinirli Oluyor. Kimse Kusuruma Bakmasın.
  • hocam eski model bir nokia telefon arkadasın elinden tuvalete dusmus.
    dedi ne yapabiliriz yapabilecek bisi varmı dedi.bnde ne zman oldu fazla zman gectimi dedim.oda yok simdi dustu yeni cıkardım missler gibi kokuyor gıcır gıcır oldu parlıyor felan dedi

saka bi yana telefonu elime alıp ilk isim bataryayı sokmek oldu.daha sonrasında cihazın en ufak civatasına kdr soktum. parcaları ayrı ayrı bir bezin ustune koydum (dıs kaplar cope )

1 gun aralıksız sobanın yanında kaldı.ufak fırca yardımıyla 2. gun elektronik aksamını fırcaladım(toz ufak bislikler kalmasın diye ) sonra kuru zemin e altından bez i aldım o sekilde 1 gun daha beklettim.

2. gunun sonunda baska bir batarya ile cihazı actım ve sonuc ;

cihaz sanki 0 olmus kasma felan yok sakaydı tabi sorunsuz acıldı.yen dıs kap alarak kullanıma acıldı.kotu kokulardan ve pisliklerden arındırıldı.

bir arkadas ta sobam yok diye fon makinası ile yapmıs bu olayı.sonuc aynı.uzun sure fon makinesının ısısına magruz kalınca takır takır calısıyorlar.

ama telefonu sobanın yada fon makinasnın dibine koymayın mesafeli olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RM36CB -- 8 Mart 2010; 19:39:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: RM36CB

hocam eski model bir nokia telefon arkadasın elinden tuvalete dusmus.
    dedi ne yapabiliriz yapabilecek bisi varmı dedi.bnde ne zman oldu fazla zman gectimi dedim.oda yok simdi dustu yeni cıkardım missler gibi kokuyor gıcır gıcır oldu parlıyor felan dedi

saka bi yana telefonu elime alıp ilk isim bataryayı sokmek oldu.daha sonrasında cihazın en ufak civatasına kdr soktum. parcaları ayrı ayrı bir bezin ustune koydum (dıs kaplar cope )

1 gun aralıksız sobanın yanında kaldı.ufak fırca yardımıyla 2. gun elektronik aksamını fırcaladım(toz ufak bislikler kalmasın diye ) sonra kuru zemin e altından bez i aldım o sekilde 1 gun daha beklettim.

2. gunun sonunda baska bir batarya ile cihazı actım ve sonuc ;

cihaz sanki 0 olmus kasma felan yok sakaydı tabi sorunsuz acıldı.yen dıs kap alarak kullanıma acıldı.kotu kokulardan ve pisliklerden arındırıldı.

bir arkadas ta sobam yok diye fon makinası ile yapmıs bu olayı.sonuc aynı.uzun sure fon makinesının ısısına magruz kalınca takır takır calısıyorlar.

ama telefonu sobanın yada fon makinasnın dibine koymayın mesafeli olsun.

:) Önerin İçin Sağol Arkadaşım o Kadar emek Vermişsin Ama Konu o Değil Baştan Okursan Anlarsın

• Elektronik cihazlar özel koşullar için üretilmediği sürece buhar, su vb ortamlarda kullanılmaya musaid değildir. Belli tölerans değerleri içindeki koşullarda nem e dayanıklı olabilirler. Belki hiç problem de çıkarmayabilirler. Bir arkadaşın bahsettiği gibi saunaya sokup sırf limitleri görmek açısından test de edilebilirler. Ancak dediğim gibi özel olarak bu koşullarda üretilen cihazlar farklıdır. 5800 ın da bunlaradan biri olmadığı açık. Örneğin ekran bölümü belli oranda su geçirmezdir elbette (Ter vb. durumlar için. Ve elbette sadece ekran bölümü için konuşuyorum) Ancak buhar yani gazlar elektronik cihazlar için oldukça tehlikelidir. Çünkü yukarıda da bahsettiğim gibi daha ince partiküllüdür buhar ve doğrudan değil cihazın tamamının sıvıdan (Doğal olarak buhar molekülleri yapıştıktan sonra yoğunlaşarak sıvı hale geçer) etkilenmesine neden olabilir. Dokunmatik ekranlar diğer basit ekranlar gibi değil bir çok katmandan oluşur herkesin bildiği gibi. (http://www.elotouch.com/Technologies/compare_resist.asp).Ve en basidinden korozyon ve buna bağlı problemler çok daha sonra çıkabilir. Tabi siz bilirsiniz. (Islanan, buhardan etkilenen cihazlar çalışmaz, ölür hayt huyt demiyorum. Ben de bir kaç arkadaşın ıslanan cihazlarını adam ettim. Ama cihazların NŞA da kullanılacakları
    ortamlar belli. )

Ekleme: Bu arada eğer teknik servis kullanıcı hatası olarak görmeyip kabul ettiyse elbette sevinirim buna. Yalnış anlaşılmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GullyFoyle -- 8 Mart 2010; 20:44:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HighVoltage

Elektronik cihazlar özel koşullar için üretilmediği sürece buhar, su vb ortamlarda kullanılmaya musaid değildir. Belli tölerans değerleri içindeki koşullarda nem e dayanıklı olabilirler. Belki hiç problem de çıkarmayabilirler. Bir arkadaşın bahsettiği gibi saunaya sokup sırf limitleri görmek açısından test de edilebilirler. Ancak dediğim gibi özel olarak bu koşullarda üretilen cihazlar farklıdır. 5800 ın da bunlaradan biri olmadığı açık. Örneğin ekran bölümü belli oranda su geçirmezdir elbette (Ter vb. durumlar için. Ve elbette sadece ekran bölümü için konuşuyorum) Ancak buhar yani gazlar elektronik cihazlar için oldukça tehlikelidir. Çünkü yukarıda da bahsettiğim gibi daha ince partiküllüdür buhar ve doğrudan değil cihazın tamamının sıvıdan (Doğal olarak buhar molekülleri yapıştıktan sonra yoğunlaşarak sıvı hale geçer) etkilenmesine neden olabilir. Dokunmatik ekranlar diğer basit ekranlar gibi değil bir çok katmandan oluşur herkesin bildiği gibi. (http://www.elotouch.com/Technologies/compare_resist.asp).Ve en basidinden korozyon ve buna bağlı problemler çok daha sonra çıkabilir. Tabi siz bilirsiniz. (Islanan, buhardan etkilenen cihazlar çalışmaz, ölür hayt huyt demiyorum. Ben de bir kaç arkadaşın ıslanan cihazlarını adam ettim. Ama cihazların NŞA da kullanılacakları
    ortamlar belli. )

Ekleme: Bu arada eğer teknik servis kullanıcı hatası olarak görmeyip kabul ettiyse elbette sevinirim buna. Yalnış anlaşılmasın.

Bilgilendirmen İçin Çok Teşekkür Ederim Arkadaşım Ama Anlıyamadığım Buharın Yaptığı Tek Ama Tek Sorun Ekranda Böyle Pixel Pixel Nokta Gibi Şeyler Vardı Yani Nasıl Desem; Ekran Bembeyaz Olduğunda o Noktalar Dahada Beyaz Oluyorlar Onu Anlayamadım.

• sen git telefonu buharın içine sok sonra nokiaya çamur at.ben daha ne diyeyim sana be kardeş. Bu yaptığın bariz kullanıcı hatası telefonun ve nokianin tek bir suçu olamaz.
  • Telefonuna serviste yazılım güncellemesi için uğraşıcaklar dua et o seviyede çalışsın yoksa yüksek seviyeye gider ordanda kullanıcı hatası raporuyla döner.
  • Hele üstü açık modelden se seninki direk ordan ekrana girmiştir yani
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mrtbrc6378

quote:

Öhöm. Öhöm. :) 5700'ımı Aylarca Banyoda Bıraktım Buna Buhar bile Gelmedi 5700XM Buhar İçinde Yüzdüğü Halde 1 Kasma Yapmazken :) 5800XM'ye Ne oLuyor ?

Ayrıca; Buhar Olayından Sonra Ekranda Sadece Beyaz Noktalar Kaldığını Belirttim Herhangi Bir Zarar Verdiğini Söylemedim Ondan Sonra Sorunsuzca Kullandım. Taa ki Bu Aya Kadar :) ve Bu Telefon Şikayeti 1-2 Değil :)

EDIT: Telefon Bugün Servise Verildi. Kullanıcı Hatası Yok Dendi. :) ve Bu Konuyu Bu Denli Uzun Yazmamın Sebebi Tartışma Ortamı Yaratmamak ve Bi Denli Sazanların Yüzmesini Engellemekti.

Tekrar Söylüyorum Buhar Geçtikten Sonra Ekranda Sadece Pixel Noktaları Gibi Noktalar Kaldı!! Buhar Olayından Sonra Bile Sorunsuzca Kullanıldı TELEFON!

Öhöm.Öhöm.5700 ile 5800'ün farklarını saymayalım istiyorsan.Biri dokunmatik,biri tuşlu.

Dokunmatik Olması Buhar Geçirmesi Gerektiği Anlamına Geliyorsa Sonuna Kadar Haklısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: GeceBekcisi

Yapılabilecek en büyük hatayı yapıp elektronik bir aygıtı buhara (ve ardından cihaz çalışırken yoğuşmaya) maruz bıraktıysanız cihaza gözünüz gibi baktığınızı hiç bir şekilde iddia edemezsiniz.

Üstelik buna rağmen cihazı tamamen ayıplı üretim olarak nitelendirmeniz ise kendiniz haricinde herkeste hata aramaktır, nasıl bu kadar ben(merkez)cil davranabildiğinizi anlayamıyorum. Nokia size ne cevap verse yeridir cidden...

+5800
  • Konunun fake olma ihtimali %90.Buhar=gaz haline geçmiş su.Sen de bunu biliyorsun.KVK yahut Genpa gibi bir servisin bu fırsatı kaçırmayıp cart diye kullanıcı hatası diyeceğini de biliyorsun.Gelmiş burda yok versiyo atılmış yok bilmem ne dediler diyorsun.Sana kocaman bir Bırakın bu ayakları.

GAyet de güzel sıvı teması gerçekleşmiş telefonunda.Bütün 5800ları ayıplı ürün olarak lanetmek için çok sağlam bir kanıt sunmanız gerek.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.