Şimdi Ara

Bir 5800XM Hikayesi Şikayetlerin En Güzeli.. { İnadına GÜNCEL } (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
3.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya arkadaşlar hepiniz buhar demişsiniz ama şöylede bir durum var tam bir senedir n85 kullanıyorum her duşa girdiğimde telefonuda yanıma alırım hatta bazen ayıptır söylemesi küvete su doldurur içine yatarım elimde tel opera ile nette de gezerim ama benim n85 im hala taş gibi. yanlış anlamayın niyetim 5800 ü kötülemek değil hatta bir dönem bende almayı düşündüm ama buhar olayı beni pek sarmadı
  • Buhar olayı sadece 5800 için söylenmiyorki burada zaten.Bütün teller için yazılıyor bu yazılar. Buhar da bırakmakla suya atmak arasında bi fark yok bence :)
  • Adam saunada mı duş alıyor arkadaşlar. İyice abartmışsınız buhar da buhar diye Telefon sağlam bir telefon değil işte kabul edin artık. Tozdan nem kapıyor derler ya aynen öyle bir telefon. Ben sattım kurtuldum şimdi e72 alıcam. Nokia forever
  • quote:

Orijinalden alıntı: vires

Adam saunada mı duş alıyor arkadaşlar. İyice abartmışsınız buhar da buhar diye Telefon sağlam bir telefon değil işte kabul edin artık. Tozdan nem kapıyor derler ya aynen öyle bir telefon. Ben sattım kurtuldum şimdi e72 alıcam. Nokia forever

sıcak suyla duş alınca su buharı çıkmıyormu diyorsun yani?
    yani sana göre sıcak sudan buhar çıkmaz ve banyo gibi küçük bir mekanı su buharı sarmaz diyosun öylemi? saunamı bu diyorsun.hımmmm
    en kısa zamanda e72'yi test et bakalım banyoda sonucu bekliyoruz

• 5800 dan çok çekmiş biri olmama rağmen burda bende senn hatalı olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vires

Adam saunada mı duş alıyor arkadaşlar. İyice abartmışsınız buhar da buhar diye Telefon sağlam bir telefon değil işte kabul edin artık. Tozdan nem kapıyor derler ya aynen öyle bir telefon. Ben sattım kurtuldum şimdi e72 alıcam. Nokia forever

Şaka mısın?Fizik öğretmenin hiç bir şey öğretememiş sanırım.
  • Galiba yeni nesil telefonlarda böyle bende Nokia 6630 var banyoda şarkı dinlerim ekran buhardan gözükmez ama hiçbir sorun yok eskiler taş gibi heralde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbsk1907 -- 9 Mart 2010; 14:28:23 >
  • Eskiler tabi tam manasıyla "taş" gibi. Teknolojik açıdan da. Ürünler, cihazlar, ekipmanlar vb. kullanılan teknoloji ilerledikçe daha çok hassaslaşılarlar. (Bu nedenle de dayanıklılık için çeşitli standartlar ve sertifikasyonlar getirilmiş ve kullanılmaktadır.) Zamanında 688 4.kattan düşmüş tek çatlak oluşmamış ve üzerine uzun süre de hizmet vermişti. Arkadaşımın panasonic gxxx serisinden telefonun üzerinden taksi geçmiş yine uzun süre kullanmıştı telefonu. Yazlıkta bolca denizle haşır neşir olup içlerinden çalışmaya devam eden telefonlar da mevcuttu biraz uğraşıyla. Ama nihayetinde bu "şans" eseri durumlar günümüz teknolojisinde yeni üretilen cihazlardan daha sağlamdır demek için yeterli olamıyor. Adil bir karşılaştırma değil yani. Eğer öyle olsaydı güvercin ile haberleşin mesela? Çekmeme derdi de olmaz. Bataryası ölmez. Düzgün beslediğiniz sürece işinizi görür. Ya da rüzgarsız havalarda duman ile haberleşirsiniz yine hem çekme derdi olmaz hem de vahşi hayvanlara yem olmaz (Güvercin bağlamında). Kısacası bir cihazın (Bir nesnenin vb.) sıvı temasına maruz kalması için sadece sıvı haldeki bir maddeyle direk temas etmesi gerektiğini düşünmek cahillikten başka bir şey değildir. Yoksa maddenin hallerini müfredattan çıkardılar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GullyFoyle -- 9 Mart 2010; 14:56:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HighVoltage

Eskiler tabi tam manasıyla "taş" gibi. Teknolojik açıdan da. Ürünler, cihazlar, ekipmanlar vb. kullanılan teknoloji ilerledikçe daha çok hassaslaşılarlar. (Bu nedenle de dayanıklılık için çeşitli standartlar ve sertifikasyonlar getirilmiş ve kullanılmaktadır.) Zamanında 688 4.kattan düşmüş tek çatlak oluşmamış ve üzerine uzun süre de hizmet vermişti. Arkadaşımın panasonic gxxx serisinden telefonun üzerinden taksi geçmiş yine uzun süre kullanmıştı telefonu. Yazlıkta bolca denizle haşır neşir olup içlerinden çalışmaya devam eden telefonlar da mevcuttu biraz uğraşıyla. Ama nihayetinde bu "şans" eseri durumlar günümüz teknolojisinde yeni üretilen cihazlardan daha sağlamdır demek için yeterli olamıyor. Adil bir karşılaştırma değil yani. Eğer öyle olsaydı güvercin ile haberleşin mesela? Çekmeme derdi de olmaz. Bataryası ölmez. Düzgün beslediğiniz sürece işinizi görür. Ya da rüzgarsız havalarda duman ile haberleşirsiniz yine hem çekme derdi olmaz hem de vahşi hayvanlara yem olmaz (Güvercin bağlamında). Kısacası bir cihazın (Bir nesnenin vb.) sıvı temasına maruz kalması için sadece sıvı haldeki bir maddeyle direk temas etmesi gerektiğini düşünmek cahillikten başka bir şey değildir. Yoksa maddenin hallerini müfredattan çıkardılar mı?

Haklısın Arkadaşım Yanlız Buhar Konusuna Neden Herkesin Yapıştığını Hala Anlamış Değilim Buhardan Sonra Telefonda Hiç Arıza Olmadı + Versiyon Attım Kaç Kere.. En Son Pazar Günü Olan Oldu o Kadar :S Buharı Görüp Alta Sazanlananlara Sesleniyorum Tekrardan. Mesajları Okuyup Sonra Konuşsunlar.

Tartışma Ortamı Yaratmamak İçin Elimden Geleni Yapıyorum. Hata Yaptıysam Özürde Diledim Ama Buradan Benim Anladığım 5800XM = Ucuz Etin Yahnisi. ( Eskilere Göre Karşılaştırma Yaparaktan Bu Konuyu Açtım. )

Buda Bana Ders Olsun Anlıyacağınız.

@huseyin__58 Neden Bu Kadar Tepkili Olduğunuzu ve Hakaret Derecesinde Konuştuğunuzu Anlamış Değilim Hala? Madem bu Kadar Nokia Korunuyor Madem Malına Bu Kadar Düşkünsün ki Belli Bir XM Kullanıcısı Olduğun 0zaman Üreticiye Söyle Dayanıklı Mal Üretsinler. :) Buhardan Bozulacaksa Bi Telefon Beyaz Eşya Parası Vermenin Alakası Nedir? Ozaman Çamaşır Makinesi Alayım Ömür Boyu Kullanayım?

• Cep telefonlarında çeşitli metaller kullanılır. Korozyona yani paslanma süreleri ve dirençleri farklıdır. Senin probleminin hemen olmaması muhtemelen korozyon durumuyla alakalıdır.

Çamaşır makinelerinin ar-ge, maliyet ve işçiliğini cep telefonu ile bir tutamazsın. Çamaşır makinelerinde kullanılan malzemeler ne kadar devrim geçirdiki? Çoğu yazılımsal geliştirmeler. Beyazlarda suyu şu kadar kullanacaksın, renklilerde dakikada şu kadar devir sıkacaksın vs. Bunlar hep yazılımsal yapılan işler. Kullanılan malzeme, tasarım arasında aman aman bir fark yok.

Git bir beyaz eşya ve elektronik mağazasına cep telefonlarına 10 metre uzaktan bak. Hangi telefonların NOKIA olduğunu 10 metre öteden anlarsın. Standart bir çamaşır makinesinin hangi marka olduğunu görmen için dibine gidip markasını okuman gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

Cep telefonlarında çeşitli metaller kullanılır. Korozyona yani paslanma süreleri ve dirençleri farklıdır. Senin probleminin hemen olmaması muhtemelen korozyon durumuyla alakalıdır.

Çamaşır makinelerinin ar-ge, maliyet ve işçiliğini cep telefonu ile bir tutamazsın. Çamaşır makinelerinde kullanılan malzemeler ne kadar devrim geçirdiki? Çoğu yazılımsal geliştirmeler. Beyazlarda suyu şu kadar kullanacaksın, renklilerde dakikada şu kadar devir sıkacaksın vs. Bunlar hep yazılımsal yapılan işler. Kullanılan malzeme, tasarım arasında aman aman bir fark yok.

Git bir beyaz eşya ve elektronik mağazasına cep telefonlarına 10 metre uzaktan bak. Hangi telefonların NOKIA olduğunu 10 metre öteden anlarsın. Standart bir çamaşır makinesinin hangi marka olduğunu görmen için dibine gidip markasını okuman gerekir.

5800XM İnanın Bana Gerçekten Çok Sağlam Bir Telefon. Herkes Elini Kalbine Koyupta Söylesin... Yakında Nokia'larda Çinde Üretilirse Daha Çok Korozyon Görülür o Halde.

Eski Telefonuma Güvenerek 5800'ı Banyoya Koydum Sadece 15 Dakikalığına. Bu Kadar Az Bir Sürede Dahi Olsa Buharda Dayanamayacağını Bilseydim; veyahut Buhardan Etkileneceğini Düşünseydim Yapmaz, Durumun Garanti Kapsamı Dışında Olduğunu Bilsem Bu Konuyu Açmazdım. Bunu Bırak Ya Banyoda Buhar Yoktu Sadece Duşakabin Ya. Demekki Banyo Buhardan Gözükmese Telefon Erirdi Heralde.

Benim İsyanım Neden Dayanıklı Mal Değil ki? Üstelik 1.000TL'den Düştü Bu Telefon. 500 TL Düşünce Nokia'nın Kıstığı Malzemeler 500TL Edermi ki? Demekki Bu Telefon Ne Kadar Üretiliyor ki bu Kadar ÇOK DAYANIKLI.

Eskilerin Gözünü Seviyim. Servis Sonucu Gelirse Ya Yeni Tel. Alırım 5800 Gelirse Teli Satarım. Yapacak Birşey Yok :) 15 Dakika Buhara Dayanamayan Telefonla İş Olmaz. Yeri Gelir bu Odada Nem Var Diyede Geberir. 500TL Az Bir Para Değil Aranızdaki Sazanlara Bakılırsa. Lafım Sana Değil Arkadaşım Üzerine Sakın Alınma.

• 5800 çok sağlam bir telefon
  • 5800 veya başka bir telefonun 10 - 15 dakika buharda kalmış olması veya bunun sonuçları bu tür
    cihazlar için bir kalite veya dayanıklılık ölçüsü değildir , bu konu üzerinden 5800 ile ilgili her türlü şey
    söylendi !
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayBağatur

5800 veya başka bir telefonun 10 - 15 dakika buharda kalmış olması veya bunun sonuçları bu tür
    cihazlar için bir kalite veya dayanıklılık ölçüsü değildir , bu konu üzerinden 5800 ile ilgili her türlü şey
    söylendi !

Ne Demek Arkadaşım? Buharlı Olan Bir Ortama Girsen Ne Olucak O Halde? Yada Banyoda Unuttun Teli Ne Olacak? Ne Demek Buhara Dayanamaz Telefon? Çarpma Yada Düşme Yada Sıvıya Düşmesi Yada 100. Kattan Aşağıya Atılıpta Kırılmaması Gibi Birşey İstemiyorum?

Eski Telefonlar Ağır Buharlı Ortamlara Dayanırken Hadi İçindeki Teknolojiyi Katsan Çok Hafif Buhara Bile Gelemeyecekse Bu Telefon? Her 10.000 Taneden En Az 2.000'tanesi Sorun Çıkartan Bi Telefon.

12 Yıldır Nokia Kullanıyorum. Hiç Şaşmadım. Ama Böylesini İlk Defa Gördüm.

• YUuUUuuuUUuuuUUUUuuuUUUH Diyorum kardeşim sana...!!!!! Oldu bundan sonra HAMAM da goturelım gobek tasında 3G gorusme yapalım dıyelım kı buhar testı yapıyoruz O buharı sen hafıfe alma onun sayesınde bu dunyada yasıyosun buharla mıllet elbıse utuluyo bırak telefonun okadar gun calısmıs ona dua et he dıceksınkı sımdı kol saatlerı neden bozulmuyo cunkı kol saatlerı hava almıyo hava aldıklarında zaten buhar su oluyo neyse gecmıs olsun...
  • gecen gun sinirlendim, telefonu duvara attim. alti falan kirildi, sonra baktim calismiyor. nokia hep bozuk mal satiyo zaten, terbiyesiz nokya. piiii....

KLJAsdklsjfadkljglskfjasdlkjgakasdfl;
  • Bu tür durumlarda zaman geçirmeden derin bir kaba pirinç doldurup, telefonu ve pili ayırdıktan sonra pirince daldırıp kabın kapağını kapatın ve sıcak bir yerde bir gün bekletin. Pil bozulsa bile makine muhtemelen düzelecektir.
  • ben de bir ara (8 ay kadar önce ) samsung i8510 marka telefonumla banyoya girmiştim ve müzikleri eşliğinde banyomu yapmıştım. duşa kabin filan da yoktu.ortamda baya buharlanma olmuştu. sonuç telefon hala sapa sağlam. diyeceğim o ki nokia 5800 da malzemeden çalmış. elinize aldığınızda bile malzeme kalitesinin ne kadar kötü olduğunu hissedebiliyorsunuz. kullanıcı hatası deyipte telefonun bu eksikliğini göz ardı etmeyin.
  • 5800 nokianın gerçektende keşke üretmeseydim dediği telefon oldu ama kullanıcının dikkatsiz kullanmasınında baya etkisi var..O şikayet sahibi kişi bence hiçbişey demesin..
  • Arkadaşlar kimse 5800 dünyanın en dayanıklı telefonu en iyisi falan demiyor zaten. Tabiki teknolojik olarak her telefonun farklı özellikleri olacak. Eğer banyo da müzik dinlemek istiyorsan git mp3 player al. Haa şunuda söliyim gidip her mp3 playeri da alma onlarda farklı olur. Banyo da kol saatini bırak bakalım ne oluyor. Kol saati gibi basit bir cihaz bile bozulabilirken sen gel 5800 gibi dokunmatik hassas bi cihazı suyun içine yolla. Banyoda çok az buhar vardı diosun buharı nasıl anlıorsun sen illa göz gözü görmemesi mi lazım. Yukarda bi arkadaş fizik hocanız hiçbirşey anlatmadımı demiş gayet te haklı buhar taneciklerini görme ihtimalin yok zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfastarx -- 12 Mart 2010; 9:24:16 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.