Şimdi Ara

BioShock 2 Türkçe Yama YAYINLANDI! (Normal Sürüm ve Remastered Uyumlu) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
22
Favori
60.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ana oyunu ve dlc'yi yama ile bitirme şansım oldu. Gerçekten kusursuza yakın bir yama olmuş. Tebrik ederim, ellerinize sağlık arkadaşlar.
  • EAYURDAER, yamanın tamamlanma sürecindeki son günlerde farkına varmıştım bu projenin. Hatta yazışmıştık hatırlarsan :) İndirip deneme şansım oldu. Her ne kadar remastered sürümü oyundan atıyor desen de oynayabildiğim yere kadar keyifle oynadım. Emeğine sağlık. Dört dörtlük bir çalışma olmuş gerçekten. Çok çok teşekkürler. Ne desek boş :)
  • Pagetti Rook kullanıcısına yanıt
    Remastered sürümü dengesiz maalesef, kimisinde sorun olurken kimisinde olmuyor.
    Kullanıcı adını tanıyamadım, geçmiş mesajlarda da yok, yeni üyelik açtın galiba hatırlayamadım.
  • Hocam tailangos mail adresiyle çeviri oranı paylaştığın yerden (gmail) yazışmıştık :)
  • remastered da bende ses senkron sorunları var çok sinir bozuyor. tabi sizin yama ile alakası yok iyi iş çıkarmışsınız teşekkürler.
  • eayurdaer kullanıcısına yanıt
    kusura bakma geç cevap veriyorum oyunu silip tekrar yükledim yinede çalışmıyor, oyun yamasızken açılıyor ama yamalıyken açılmıyor, pencereli beyaz ekran veriyor ve yanıt vermiyor hatası veriyor. inşallah çözümü olur türkçe oynamak istediğim bi oyun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zero Limit

remastered da bende ses senkron sorunları var çok sinir bozuyor. tabi sizin yama ile alakası yok iyi iş çıkarmışsınız teşekkürler.

ses/senkron sorunlarını çözmek için yapman gereken; pc ses ayarlarına girip 24e 48000 hz yapmak. Bunu yapınca oyun normale dönüyor.
  • Pagetti Rook kullanıcısına yanıt
    Evet şimdi hatırladım ;)
  • zabazilango Z kullanıcısına yanıt
    Dostum şöyle izah edeyim; Eğer Remastered sürümü olsaydı hatanın ne olduğunu belki çözebilirdik çünkü Remastered sürümünün yaması flashmovies klasörünü komple değiştiriyor, bi ihtimal o sorun yaratıyor diyebilirdim.
    Fakat Normal sürümde sorun oluyor ve yamasız herhangi bir hata yok diyorsun. Normal sürümün yaması flashmovies klasörünün sadece font bulunduran dosyalarını değiştiriyor. Bunun dışında sistem dosyalarına müdahale etmiyor ki oyunda açılmasın.
    Açıkcası sorunun ne olduğunu bilemiyorum.

Aşağıya 3 tane çözüm yazıyorum.

1-DX9 modunda çalıştırma
    [spoiler=8491951962]Oyuna sağ tıkla, Özellikler > Genel sekmesinde Başlatma Seçenekleri Ayarlayı seç, -dx9 yaz ve tamama basıp oyunu çalıştır.[/spoiler]
    2-.ini dosyasını düzeltme
    [spoiler=7668225476]C:\Users\KULLANICI ADIN\AppData\Roaming\Bioshock2Steam klasörüne git
    Bioshock2SP.ini dosyasını bul ve aç.
    "TextureStreamingMemoryLimit=512.000000" bu satırı bul ve 512 değerini ekran kartının değeriyle değiştir.
    Örnek: 1gb ekran kartın varsa 1024
    [/spoiler]
    3-Hasarlı dosyaları silme
    [spoiler=8370719904]Belgeler klasöründe bulunan \Bioshock2\SaveGames\ ve
    C:\Users\KULLANICI ADIN\AppData\Roaming\Bioshock2Steam

Bu iki klasörü sil. Bu işlemden sonra dosya doğrulaması yapman gerekecek.[/spoiler]

Bu yöntemleri denedikten sonra sonucu yazarsan sevinirim. Umarım işe yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eayurdaer -- 9 Mayıs 2017; 20:19:52 >

dx9 işe yaradı çok teşekkür ederim, emeğine sağlık.
  • zabazilango Z kullanıcısına yanıt
    Sonunda çalışmasına sevindim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

quote:

Orijinalden alıntı: Zero Limit

remastered da bende ses senkron sorunları var çok sinir bozuyor. tabi sizin yama ile alakası yok iyi iş çıkarmışsınız teşekkürler.

ses/senkron sorunlarını çözmek için yapman gereken; pc ses ayarlarına girip 24e 48000 hz yapmak. Bunu yapınca oyun normale dönüyor.

@Zero Limit Bu yöntemi bi deneyebilir misin? Eğer olmazsa Steam forum sayfasında çeşitli çözümler mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eayurdaer -- 9 Mayıs 2017; 21:35:55 >
  • Sevgili eayurdaer size bir sorum olacaktı. Bioshock 2 gibi AAA seviyesinde kaliteli başka türkçe yamalar daha yapacak mısınız?

Gördüğüm kadarıyla işin hakkını vererek çok profesyonel bir şekilde türkçe yamalar çıkarıyorsunuz. Böyle insanları desteklemek lazım. Böyle çalışan birinin emeklerinin karşılığını maddi olarakta almasını isterim. Onun için paylaştığınız işbankası hesabınıza bir miktar bağışta bulunmaya karar verdim. Yeni projelerinizde yazışmak dileğiyle esen kalınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • obasar84 O kullanıcısına yanıt
    Öncelikle düşünceleriniz ve bağışınız için teşekkür ederim :)
    Yamasını çıkarmayı planladığım oyun şu an için yok. Bilgisayarım eski olduğu için maalesef yeni çıkan AAA oyunları oynayamıyorum. Gönlümde yeni çıkacak olan Middle-Earth: Shadow of War ama bilgisayar olmadıktan sonra o iş çok zor.
    Belki gün gelir Bioshock gibi sevdalısı olduğum bir oyuna rastlarım ve yamasını yaparım, kim bilir :)

Ancak resmî kanallarda ekip olarak yerelleştirme çalışmalarımız devam ediyor. Zamanı gelince hepsinin duyurusu yapılacaktır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eayurdaer -- 9 Mayıs 2017; 22:51:3 >
  • Oyunu indirip yamanın olmadığını görünce silmiştim. En kısa zamanda indirip bitireceğim. Yapan arkadaşın ellerine sağlık.
    zaten ses ayarı bu şekildeymiş maalesef
  • İlk oyun için yama yapmak imkansızdı değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _THANOS_

İlk oyun için yama yapmak imkansızdı değil mi?

İlk oyunun yaması var zaten ?!?

• quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

quote:

Orijinalden alıntı: _THANOS_

İlk oyun için yama yapmak imkansızdı değil mi?

İlk oyunun yaması var zaten ?!?

Allah allah aklımda dil dosyaları açılamadığı için çevrilemedi diye kalmış. Peki remastered ile uyumlu mu?

• _THANOS_ _ kullanıcısına yanıt
    1 ve 2. oyunun ingilizce dil dosyaları açılamıyordu. Diğer diller açılabiliyordu.
    2. oyunda Remastered sürümünde ingilizce dosyalar kısmen açıldı, geri kalanı ispanyolcadan aldım.
    1. oyunda fransızcadan çevirildi.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.